Jump to content

Pytanie o czesc do 126p

Recommended Posts

> Czy w pierwszych rocznikach fiata 126p był montowany może taki zbiorniczek na płyn hamulcowy?

Dokładnie. Zbiorniczek tzw. dupka albo serduszko (jak kto woli) zlosnik.gif

Występował w typowej pierwszej serii do połowy Lipca '77 roku.

Masz na zbyciu? zlosnik.gif

> Dokładnie. Zbiorniczek tzw. dupka albo serduszko (jak kto woli)

> Występował w typowej pierwszej serii do połowy Lipca '77 roku.

> Masz na zbyciu?

Ano na zbyciu, plus jakiś tempomat to maluszka hehe.gif i fikuśna klemę akumulatora

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Druga fotka to chyba środkowe wzmocnienie podłogi od malucha,trzecie zdjęcie to boczny element od eleganta,wcześniej był tam boczny kierunek,a czwarte to nie wiem,ale podobna podpórka była przy osłonie rozrusznika w polonezie bodajże hmm.gif

> Druga fotka to chyba środkowe wzmocnienie podłogi od malucha,trzecie zdjęcie to boczny element od

> eleganta,wcześniej był tam boczny kierunek,a czwarte to nie wiem,ale podobna podpórka była

> przy osłonie rozrusznika w polonezie bodajże

Odnośnie ostatniego zdjęcia to skłaniałbym się ku temu, co pisze ignac2004 ok.gif Podpórka przy osłonie rozrusznika w Polonezie ma jednak prostszy kształt, ot zwykła blaszka lekko zagięta na końcach wink.gif

> Coś w tym będzie bo te małe otworki są chyba na zatrzaski tych plastików w które wchodzą kulki

Szczerze dziekuje i pytam dalej grinser006.gif

Klemy akumulatora w 126p w pierwszych rocznikach roznily sie od tych ktore mozna kupic w sklepie do maluszka.

Regulacja pracy wycieraczek (pokretlo) spotkalem sie z takimi gdzie sa 2 kostki albo jedna, o co chodzi?

> Szczerze dziekuje i pytam dalej

> Klemy akumulatora w 126p w pierwszych rocznikach roznily sie od tych ktore mozna kupic w sklepie do

> maluszka.

> Regulacja pracy wycieraczek (pokretlo) spotkalem sie z takimi gdzie sa 2 kostki albo jedna, o co

> chodzi?

U mnie są akurat dwie kostki. Możliwe, że ten drugi typ pochodzi z Bisa lub Poloneza.

Co do klem to nie zauważyłem jakieś drastycznej różnicy, chyba, że poprzedni właściciel zdążył je zmienić frown.gif

Pokaż zdjęcia najlepiej - będzie łatwiej ok.gif

> Dokladnie to mam takie cos, taki jakby hebel

> Bylo to na klemie minusowej

Wygląda to jak awaryjny włącznik prądu. Powinien być dość luźny. W momencie wywrotki na dach "otwiera się" i przestaje płynąć prąd.

> Wygląda to jak awaryjny włącznik prądu. Powinien być dość luźny. W momencie wywrotki na dach

> "otwiera się" i przestaje płynąć prąd.

boje_sie.gif

W tamtych latach?

Takie zabezpieczenia?

Bawilem sie tym dzisiaj i chodzi to w miare lekko, wiec moze prawde piszesz. grinser006.gif

> W tamtych latach?

> Takie zabezpieczenia?

> Bawilem sie tym dzisiaj i chodzi to w miare lekko, wiec moze prawde piszesz.

Mam takie coś zamontowane w jednym aucie. Niestety, aktualnie mam do niego utrudniony dostęp, ale gdzieś za dwa, trzy tygodnie będę miał możliwość to zrobię Ci krótki filmik...

> Wygląda to jak awaryjny włącznik prądu. Powinien być dość luźny. W momencie wywrotki na dach

> "otwiera się" i przestaje płynąć prąd.

A nie jet to klema do szybkiego demontażu, żeby łatwiej było bezcenny akumulator w czasie mrozów zaberać do domu?

> Też nad tym myślałem, ale patent jest tak prymitywny, że jego "złamanie" zajmie złodziejowi (razem

> z wejściem do Malucha) jakieś 15 sekund...

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Złodziej nie ma czasu na szukanie zabezpieczeń.

Zanim weszły w modę przyciski "start, stop" kolega zrobił sobie taki włacznik rozrusznika w golfie 2 na desce rozdzielczej. Zwyczajny okrągły przycisk. Miał kilka włamań do auta ale nikt nim nie odjechał.