Skocz do zawartości

Pytanie o czesc do 126p


Rekomendowane odpowiedzi

> Czy w pierwszych rocznikach fiata 126p był montowany może taki zbiorniczek na płyn hamulcowy?

Dokładnie. Zbiorniczek tzw. dupka albo serduszko (jak kto woli) zlosnik.gif

Występował w typowej pierwszej serii do połowy Lipca '77 roku.

Masz na zbyciu? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Zbiorniczek tzw. dupka albo serduszko (jak kto woli)

> Występował w typowej pierwszej serii do połowy Lipca '77 roku.

> Masz na zbyciu?

Ano na zbyciu, plus jakiś tempomat to maluszka hehe.gif i fikuśna klemę akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

> Druga fotka to chyba środkowe wzmocnienie podłogi od malucha,trzecie zdjęcie to boczny element od

> eleganta,wcześniej był tam boczny kierunek,a czwarte to nie wiem,ale podobna podpórka była

> przy osłonie rozrusznika w polonezie bodajże

Odnośnie ostatniego zdjęcia to skłaniałbym się ku temu, co pisze ignac2004 ok.gif Podpórka przy osłonie rozrusznika w Polonezie ma jednak prostszy kształt, ot zwykła blaszka lekko zagięta na końcach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś w tym będzie bo te małe otworki są chyba na zatrzaski tych plastików w które wchodzą kulki

Szczerze dziekuje i pytam dalej grinser006.gif

Klemy akumulatora w 126p w pierwszych rocznikach roznily sie od tych ktore mozna kupic w sklepie do maluszka.

Regulacja pracy wycieraczek (pokretlo) spotkalem sie z takimi gdzie sa 2 kostki albo jedna, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze dziekuje i pytam dalej

> Klemy akumulatora w 126p w pierwszych rocznikach roznily sie od tych ktore mozna kupic w sklepie do

> maluszka.

> Regulacja pracy wycieraczek (pokretlo) spotkalem sie z takimi gdzie sa 2 kostki albo jedna, o co

> chodzi?

U mnie są akurat dwie kostki. Możliwe, że ten drugi typ pochodzi z Bisa lub Poloneza.

Co do klem to nie zauważyłem jakieś drastycznej różnicy, chyba, że poprzedni właściciel zdążył je zmienić frown.gif

Pokaż zdjęcia najlepiej - będzie łatwiej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda to jak awaryjny włącznik prądu. Powinien być dość luźny. W momencie wywrotki na dach

> "otwiera się" i przestaje płynąć prąd.

boje_sie.gif

W tamtych latach?

Takie zabezpieczenia?

Bawilem sie tym dzisiaj i chodzi to w miare lekko, wiec moze prawde piszesz. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tamtych latach?

> Takie zabezpieczenia?

> Bawilem sie tym dzisiaj i chodzi to w miare lekko, wiec moze prawde piszesz.

Mam takie coś zamontowane w jednym aucie. Niestety, aktualnie mam do niego utrudniony dostęp, ale gdzieś za dwa, trzy tygodnie będę miał możliwość to zrobię Ci krótki filmik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda to jak awaryjny włącznik prądu. Powinien być dość luźny. W momencie wywrotki na dach

> "otwiera się" i przestaje płynąć prąd.

A nie jet to klema do szybkiego demontażu, żeby łatwiej było bezcenny akumulator w czasie mrozów zaberać do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też nad tym myślałem, ale patent jest tak prymitywny, że jego "złamanie" zajmie złodziejowi (razem

> z wejściem do Malucha) jakieś 15 sekund...

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Złodziej nie ma czasu na szukanie zabezpieczeń.

Zanim weszły w modę przyciski "start, stop" kolega zrobił sobie taki włacznik rozrusznika w golfie 2 na desce rozdzielczej. Zwyczajny okrągły przycisk. Miał kilka włamań do auta ale nikt nim nie odjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.