Skocz do zawartości

Żarówki H7 - co wybrać


jarosz19

Rekomendowane odpowiedzi

narva range power white

H4 dawały radę , wytrzymały 8 miesięcy. Teoretycznie nie można ich w Polsce używać, ale nikt się nigdy nie przyczepił, w przeciwieństwie do Bosmy Retro Gold. Dwa razy przy kontroli trzeźwości panowie się doczepili do żółtej barwy światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nikt przy kontroli nie wyciąga Ci żarówek z klosza :) W sumie niezła opcja na bardzo słabe reflektory (np. Bravo II), o ile to innych nie oślepia, ale z soczewką nie powinno być problemu. Tylko czy elektryka i plastik światła wytrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

pytanie do tych co jeszcze mają h7 - czy Osram Ultra Life H7 nadal są tak trwałe jak kiedyś (kupowałem chyba w 2010), czy warto kupić inne "długowieczne" np. Hella, Tungsram, GE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jqr napisał:

pytanie do tych co jeszcze mają h7 - czy Osram Ultra Life H7 nadal są tak trwałe jak kiedyś (kupowałem chyba w 2010), czy warto kupić inne "długowieczne" np. Hella, Tungsram, GE ?

Kupuje zwykle Bosch lub Hella. Przez 3 lata po 1szt w każdym reflektorze mi padła, a koszt szt. Już nie pamietam z 7-10 pln. Ile ta „super” i za jakie pieniądze wytrzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje zwykle Bosch lub Hella. Przez 3 lata po 1szt w każdym reflektorze mi padła, a koszt szt. Już nie pamietam z 7-10 pln. Ile ta „super” i za jakie pieniądze wytrzyma ?
Mi w stilo kiedyś wytrzymała 4 lata, a tam inne h7 paliły się jak głupie co pół roku. Koszt 13-15zł czyli niewielka inwestycja

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jqr napisał:

Mi w stilo kiedyś wytrzymała 4 lata, a tam inne h7 paliły się jak głupie co pół roku. Koszt 13-15zł czyli niewielka inwestycja

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

napisz jakie dokładnie jakie - wsadzę mojej żonie 😱 do dustera 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jqr napisał:

pytanie do tych co jeszcze mają h7 - czy Osram Ultra Life H7 nadal są tak trwałe jak kiedyś (kupowałem chyba w 2010), czy warto kupić inne "długowieczne" np. Hella, Tungsram, GE ?

jak chcesz żeby dłużej wytrzymały to szukaj żarówek H7 long life

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko homologacja na Niemcy i tylko wybrane modele samochodów.
Nie tylko na Niemcy, ale rzeczywiście tylko wybrane modele, a w Polsce bardzo wybrane.
Mnie to nie dotyczy (Laguna II), do tego cena ...

A żarówki chcę trwałe bo nie mam DRLi i jeżdżę na włączonych h7 cały czas

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na Niemcy, ale rzeczywiście tylko wybrane modele, a w Polsce bardzo wybrane.
Mnie to nie dotyczy (Laguna II), do tego cena ...

A żarówki chcę trwałe bo nie mam DRLi i jeżdżę na włączonych h7 cały czas

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka


Retrofity LED wybrane modele w DE maja homologację - do sprawdzenia na stronie Philipsa i Osram. W PL wymagają indywidualnej homologacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, moonwalker napisał:

W PL wymagają indywidualnej homologacji.

Wiesz ile w sumie kosztuje papier rzeczoznawcy z ITS + diagnosta na SKP?

Przy starych autach sprawa pewnie dla maniaków, bo czas + kasa nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/26/2022 at 2:35 PM, jqr said:

Nie tylko na Niemcy, ale rzeczywiście tylko wybrane modele, a w Polsce bardzo wybrane.
Mnie to nie dotyczy (Laguna II), do tego cena ...

A żarówki chcę trwałe bo nie mam DRLi i jeżdżę na włączonych h7 cały czas

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

To ja zaproponuje.
https://allegro.pl/oferta/philips-h7-white-vision-ultra-4200k-2x-w5w-new-7995302038
Przejeździły ze 25kkm, ponad rok i sprzedałem z samochodem, różnica w oświetleniu drogi spora, przy dobrej trwałości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AstraC napisał:

To ja zaproponuje.
https://allegro.pl/oferta/philips-h7-white-vision-ultra-4200k-2x-w5w-new-7995302038
Przejeździły ze 25kkm, ponad rok i sprzedałem z samochodem, różnica w oświetleniu drogi spora, przy dobrej trwałości.

W czerwcu kupiłem w ramach eksperymentu za kilkanaście złotych H7 marki Auchan wyglądające bardzo podobnie do tych Philips. Świeca bardzo dobrze, nie gorzej od Tungsram ileś tam plus procent jakie miałem wcześniej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czachabrava napisał:

Osram Cool Blue Intense. Mam w każdym aucie gdzie nie ma ledów i jest o wiele lepiej jak fabryka.

Ostatnio odebrałem nowe auto z halogenami i świeciło to słabo i żółto. Myślałem ze wtopa bo auto nowe, a te osramy załatwiły temat :)

a jak te żarówki spisują się w deszczową noc? miałeś okazje sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 05:16, Waldek40 napisał(a):

a jak te żarówki spisują się w deszczową noc? miałeś okazje sprawdzić?

Mocno niebieski żarówki mają to do siebie, że ładnie widać znaki i pasy na jezdni, a na ciemnym asfalcie nie widać kompletnie nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze żarówki H4/H7 na świecie to były Philips Allweather, potem Nightguide. Komuś przeszkadzała cytrynowa poświata :facepalm: i straciły homologację na UE. Mam jeszcze dwa komplety tych pierwszych i nic się nie dzieje, raz mi diagnosta tylko zwrócił uwagę przy przeglądzie. Dzisiaj można kupić "podobne" do Allweather Osram Allseason, lub już wyraźnie żółtawe niemieckie Trifa All Season, ale to już dla odważnych :phi:. Wszystkie wymienione żarówki mają jedną zaletę - świecą tak samo jak inne, ale w nocy na mokrym asfalcie widać zapałkę z 50-ciu metrów :old:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.10.2015 o 10:34, jarosz19 napisał(a):

Witam,

 

szukam żarówek H7, które mają białą barwę światła. Obecnie miałem Osram Cool Blue Intense, jednak nie byłem z nich szczególnie zadowolony, barwa światła była delikatnie bielsza niż zwykłych żarówek, poza tym jedna się spaliła po 10 miesiącach.

 

Co sądzicie o Osram Night Breaker Unlimited +110% lub Tungsram Megalight Ultra + 90% ? Jak z ich trwałością? A może coś innego polecicie?

 

chcesz być zadowolony z ilości światła w stosunku do ceny

polecam

spacer.png

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę żarówki Ring +130% za ok 90zł. Testowałem różne żarówki premium Osrama i Philipsa, ale wszystkie bardzo szybko kończyły żywot. Ring jest trwały (liczony u mnie w latach a nie miesiącach) a świecenie pierwszej klasy.

 

Widzę, że ostatnio jest niestety problem z dostępnością, a zostało mi ostatnie pudełko na 3 samochody w których u mnie siedzą.

 

image.png.407bc3b1360c28bdbcd6b1585136529a.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sowik85 napisał(a):

A czy te wszystkie +50%, +100% night breakery itp nie wypalają szybciej odbłyśnika? W Skodzie mam jakieś H7, na których auto wyjechało z fabryki. Coś lepszego bym sobie założył :hmm:

dopóki mają te 55w to nie wypalą, a "więcej światła" to efekt zmiany barwy światła z uwagi na długość/skład żarnika

 

szybciej wypalać mogą wynalazki tego typu: (wg mnie nie miały szans być homologowane)

spacer.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 08:17, piotr1982 napisał(a):

chcesz być zadowolony z ilości światła w stosunku do ceny

polecam

spacer.png

 

 

A jeszcze jak staną się legalne do użytku na drogach publicznych w tym kraju...

Ma toto wentylator?

Edytowane przez WaWeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WaWeR napisał(a):

 

A jeszcze jak staną się legalne do użytku na drogach publicznych w tym kraju...

Ma toto wentylator?

Mają więc pewnie nie do każdej lampy się zmieszczą a w komentarzach po np tym filmem piszą, że świecą nie za dobrze (jak na LED)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko co poza tym że paru osobom świecą słabiej niż xenon...

Tak po prawdzie pierwszy lepszy patrol zatrzyma i kłopoty. Przy niedaj dzwonie, kłopoty.

 

Sam bym bardzo chętnie zapodał sobie LED do auta, mam soczewkę i odbłyśniki zregenerowane więc było by bomba...ale nistety homo w tym przypadku kryzuje.

 

 

A trzymając się wątku założyłem teraz tungsramy +90

Tungsram_Megalight_Ultra_H7_+90_2szt.jpg

i po pierwszych testach jestem w szoku...ale to raczej z powodu zregenerowanych odbłyśników. Zostało mi ogarnąć klosze...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 14.10.2022 o 11:29, jqr napisał(a):

dopóki mają te 55w to nie wypalą, a "więcej światła" to efekt zmiany barwy światła z uwagi na długość/skład żarnika

 

 

I takie też wypalają, przypomnij mi się w weekend to podejdę na parking i zrobię zdjęcia lampy :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem w Mrówce żarówki H7 Galaxy coś tam. Wrażenie bardzo fajne. Mają jaśniejszą poświatę i daje więcej światła. W jednym aucie wytrzymały 1 rok, w drugim gdzie mam dzienne 2 i nadal świecą. 

Najważniejsze są za śmieszne pieniądze,  dla mnie ogólnie super żarówki, a przerabiałem dużo droższe Philips, Osram Tungsram.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kupując żarówki kieruję się info czy mają filtr UV. Większość no-name nie ma, a potem płacz że odbłyśnik zmatowiał. Wiem o czym mówię. U mnie w robocie we flocie dobrze ponad 100 pojazdów zawsze są montowane najtańsze H7 i po kilku latach soczewki świecą jak pozycyjne....

Edytowane przez PAWELwaw84
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2016 o 10:13, teg napisał(a):

No raczej nikt przy kontroli nie wyciąga Ci żarówek z klosza :)

A mnie kiedyś zatrzymał patrol do kontroli. To byli akurat Policjanci, którzy sprawdzali stan techniczny pojazdów.

Jechałem moją Felicią Kombi z przyczepą.

Zatrzymali mnie dlatego, bo miałem światła do jazdy dziennej. Było to zaraz po wprowadzeniu przepisów pozwalających na świecenie tylko tych świateł z przodu.

No i przetrzepali mi samochód i przyczepę.

Sprawdzali prawidłowość połączeń świateł dziennych, działanie całego oświetlenia w samochodzie i przyczepie, hamulec w samochodzie i przyczepie (bo akurat był), działanie spryskiwacza, wycieraczek, stan opon.

Do tego jeszcze tabliczkę znamionową przyczepy i numer ramy.

I właśnie sprawdzili też prawidłowy rodzaj żarówki w reflektorach i ich moc czyli 55/60W. Musiałem żarówkę wyjąć.

Zastanawiali się też czy tylne światło przeciwmgłowe może się wyłączać po podpięciu przyczepy. Ale nic tego nie zabrania więc odpuścili.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fred77 napisał(a):

A mnie kiedyś zatrzymał patrol do kontroli. To byli akurat Policjanci, którzy sprawdzali stan techniczny pojazdów.

Jechałem moją Felicią Kombi z przyczepą.

Zatrzymali mnie dlatego, bo miałem światła do jazdy dziennej. Było to zaraz po wprowadzeniu przepisów pozwalających na świecenie tylko tych świateł z przodu.

No i przetrzepali mi samochód i przyczepę.

Sprawdzali prawidłowość połączeń świateł dziennych, działanie całego oświetlenia w samochodzie i przyczepie, hamulec w samochodzie i przyczepie (bo akurat był), działanie spryskiwacza, wycieraczek, stan opon.

Do tego jeszcze tabliczkę znamionową przyczepy i numer ramy.

I właśnie sprawdzili też prawidłowy rodzaj żarówki w reflektorach i ich moc czyli 55/60W. Musiałem żarówkę wyjąć.

Zastanawiali się też czy tylne światło przeciwmgłowe może się wyłączać po podpięciu przyczepy. Ale nic tego nie zabrania więc odpuścili.

🙉 🙀 :pukpuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 21:52, fred77 napisał(a):

A mnie kiedyś zatrzymał patrol do kontroli. To byli akurat Policjanci, którzy sprawdzali stan techniczny pojazdów.

Jechałem moją Felicią Kombi z przyczepą.

Zatrzymali mnie dlatego, bo miałem światła do jazdy dziennej. Było to zaraz po wprowadzeniu przepisów pozwalających na świecenie tylko tych świateł z przodu.

No i przetrzepali mi samochód i przyczepę.

Sprawdzali prawidłowość połączeń świateł dziennych, działanie całego oświetlenia w samochodzie i przyczepie, hamulec w samochodzie i przyczepie (bo akurat był), działanie spryskiwacza, wycieraczek, stan opon.

Do tego jeszcze tabliczkę znamionową przyczepy i numer ramy.

I właśnie sprawdzili też prawidłowy rodzaj żarówki w reflektorach i ich moc czyli 55/60W. Musiałem żarówkę wyjąć.

Zastanawiali się też czy tylne światło przeciwmgłowe może się wyłączać po podpięciu przyczepy. Ale nic tego nie zabrania więc odpuścili.

Stan okładzin klocków hamulcowych też sprawdzali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danielpoz. napisał(a):

Ten ostatni w jaki sposób sprawdzali?

 

Ciekawe też jaką metodą sprawdzali ten roboczy? Jazda próbna?😏

Przy najazdowym wystarczy zaciągnąć dźwignię na zaczepie i potem próbować ruszyć.

A w samochodzie po prostu wsiadł, rozpędził się kawałek i ostro zahamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fred77 napisał(a):

Przy najazdowym wystarczy zaciągnąć dźwignię na zaczepie i potem próbować ruszyć.

A w samochodzie po prostu wsiadł, rozpędził się kawałek i ostro zahamował.

Poważnie policjant jeździł Twoim samochodem???

 

Ty ale masz fantazję😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fred77 napisał(a):

Przy najazdowym wystarczy zaciągnąć dźwignię na zaczepie i potem próbować ruszyć.

A w samochodzie po prostu wsiadł, rozpędził się kawałek i ostro zahamował.

Cyt "parę metrów przejechał"

 

Pare metrów wystarczyło. Szybki wóz i to jeszcze z przyczepką🤣

 

Żarówki też sam wyciągał z lamp czy kazał to Tobie robić?😱

 

Nie brnij w tych bzdurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.