Skocz do zawartości

Matiz do oceny


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

To w Matizach dawali podgrzewaną przednią szybę? ;]

Sprawdź czy progi całe, czy zrobiona przednia szyba (jak nie to na pewno pęknie).

A resztę - za dużo nie można oczekiwać od samochodu za cenę roweru.

A co znaczy, czy zrobiona była przednia szyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy, czy zrobiona była przednia szyba?

 

Były tam w podszybiu jakieś felerne rozpórki które korodowały, puchły i wywierały nacisk na szybę aż pękała. 

W moim byłym egzemplarzu tego nie było, ale zjawisko dość powszechne.

Tak jak mówili koledzy - sprawdź progi i tylne nadkola. Jeśli nie ma tragedii (bo rdza jest na 100%) to brać i jeździć. Nie ma co wymagać od auta za czapkę śliwek. Sprawdź tylko czy hamuje i jest jeszcze sprzęgło. 

Na zdjęciach wygląda normalnie. Trza by z bliska popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były tam w podszybiu jakieś felerne rozpórki które korodowały, puchły i wywierały nacisk na szybę aż pękała. 

W moim byłym egzemplarzu tego nie było, ale zjawisko dość powszechne.

Tak jak mówili koledzy - sprawdź progi i tylne nadkola. Jeśli nie ma tragedii (bo rdza jest na 100%) to brać i jeździć. Nie ma co wymagać od auta za czapkę śliwek. Sprawdź tylko czy hamuje i jest jeszcze sprzęgło. 

Na zdjęciach wygląda normalnie. Trza by z bliska popatrzeć.

No i mam blisko do niego, więc wiele nie ryzykuję. Tylko muszę się z pracy urwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Matizach dawali podgrzewaną przednią szybę? ;]

Sprawdź czy progi całe, czy zrobiona przednia szyba (jak nie to na pewno pęknie).

A resztę - za dużo nie można oczekiwać od samochodu za cenę roweru.

 

Przegiąłeś kolego  :ogien:  Rowery są droższe  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chciałbym krytyczne oceny, bo kuzyn chce kupić :)

 

Ten Matiz to wersja Style a nie Life jak napisał zapewne handlarz - powinien mieć jeszcze alufelgi na wyposażeniu ;] Równowartość minimalnego wynagrodzenia więc ciężko spodziewać się igły ;] Ja na zdjęciach już widzę, że progi są czymś umazane / ulepione a prawe nadkole jest spróchniałe.

Sprawdź podłogę czy się trzyma, bo progi to pewnie też jest próchno. Jeśli mechanicznie jest sprawny to rok może dwa będzie można nim jeździć a później na żylety.

Co do mechaniki to silnik Matiza nie należy to najtrwalszych, a przy próbach wymiany / naprawy czegokolwiek w komorze silnika można się :ogien: tak jest wszystko tam wszystko nawciskane przez te małe koreańskie rączki.

 

Realne spalanie z cyklu mieszanego 6l / 100km, zimą do 8l / 100km :skromny:

 


Czy zrobiona przednia szyba (jak nie to na pewno pęknie).

 

U mnie prawie 11 lat nie było żadnego problemu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, że nie pieniądze, ale co myślicie? Przebieg 200 tys.

 

 
 
Chciałbym krytyczne oceny, bo kuzyn chce kupić :)

 

 

W takich cenach to się nie patrzy na przebieg i na zdjęcia czy elementy pasuja - jakie to ma znaczenie?

Jedziesz i oglądasz na żywo, jak w miare ok to bierzesz i tyle. Nad czym tu się zastanawiać?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie jak Jay mówi. Pojechaliśmy, obejrzeliśmy. Za te pieniądze tragedii nie ma, choć stan na pewno daleki od ideału.

Aku padnięty, ponoć 3 miesiące stał. Ale opuszczą na nowy. Odpalił nawet ładnie, silnik też ładnie pracował, wyposażenie działa. Blacharsko kiepski. Progi takie sobie, robione już. Podłoga średnia, pordzewiały bak, co najmniej powierzchownie tylne wahacze. Progi od wewnątrz też podrdzewiałe, trzeba by się było przyjrzeć temu bliżej. Niestety pleśń pod przednim fotelem i tylną kanapą mnie mocno zniechęciły.

Lewa strona bita i byle jak zrobiona. Z prawej to nakole...

Ale biorąc pod uwagę kasę, to w miarę - może te dwa lata pojeździ.

Brak przeglądu i możliwości zrobienia jazdy próbnej, trzeba sie umówić, to wystawią, bo pozastawiane było.

Tekst na koniec, że jutro ktoś po niego ma przyjechać mnie rozbawił :)

Ps. Jay, fajne A8 już z dużym wlotem z przodu, ale jedzcze światła tylne przed liftem, z 4.2 tdi mieli, więc komis zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie jak Jay mówi. Pojechaliśmy, obejrzeliśmy. Za te pieniądze tragedii nie ma, choć stan na pewno daleki od ideału.

Aku padnięty, ponoć 3 miesiące stał. Ale opuszczą na nowy. Odpalił nawet ładnie, silnik też ładnie pracował, wyposażenie działa. Blacharsko kiepski. Progi takie sobie, robione już. Podłoga średnia, pordzewiały bak, co najmniej powierzchownie tylne wahacze. Progi od wewnątrz też podrdzewiałe, trzeba by się było przyjrzeć temu bliżej. Niestety pleśń pod przednim fotelem i tylną kanapą mnie mocno zniechęciły.

Lewa strona bita i byle jak zrobiona. Z prawej to nakole...

Ale biorąc pod uwagę kasę, to w miarę - może te dwa lata pojeździ.

Brak przeglądu i możliwości zrobienia jazdy próbnej, trzeba sie umówić, to wystawią, bo pozastawiane było.

Tekst na koniec, że jutro ktoś po niego ma przyjechać mnie rozbawił :)

Ps. Jay, fajne A8 już z dużym wlotem z przodu, ale jedzcze światła tylne przed liftem, z 4.2 tdi mieli, więc komis zacny.

 

Ooo to podaj linka do tej A8, może podjade obejrzeć ;)  :ok:

 

A co do ich tekstów - handlarze tak mają i nie ma co się dziwic - jak auto się podoba to brac, jak się nie podoba to nie brać , nie ma co wnikac zbytnio :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich cenach to się nie patrzy na przebieg i na zdjęcia czy elementy pasuja - jakie to ma znaczenie?

Na przebieg nigdy się nie patrzy niezależnie od ceny ;) Skoro wrzucił już ogłoszenie to jak inaczej możemy pomóc? Chociaż jest bardziej świadomy co idzie oglądać ;] Jak się okazało nasze uwagi okazały się trafne :)

 

 

Niestety pleśń pod przednim fotelem i tylną kanapą mnie mocno zniechęciły.

:no:

 

 

Podłoga średnia, pordzewiały bak, co najmniej powierzchownie tylne wahacze

Zbiornik z wymianą można liczyć 200zł, Matiz ma z tyłu belkę a nie wahacze :P;]

 

Progi od wewnątrz też podrdzewiałe, trzeba by się było przyjrzeć temu bliżej.

Co masz na myśli przez od wewnątrz? Rozbierałeś tapicerkę? :hehe: Jeśli przeżarło aż do podłogi to ja bym dał sobie spokój... 

 

 

Tekst na koniec, że jutro ktoś po niego ma przyjechać mnie rozbawił :)

"Decyduj się Pan bo jutro klienty z nimiec przyjeżdzajo po to auto..." ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst standardowy, Panie decyduj sie Pan następny klient przyjedzie zaraz i itp ;l . Z tego co mówisz to qpa konkretna. Przegazuj motor po rozgrzaniu, czy nie stawia zasłony dymnej w postaci palonego oleju.

 

 

dobrze że nie mówił że niemiec dzwonił i chce odkupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, że nie pieniądze, ale co myślicie? Przebieg 200 tys.

 

 
 
Chciałbym krytyczne oceny, bo kuzyn chce kupić :)

 

 

Baaardzo kiepski budżet na zakup auta, kwestia co kupić kiłę czy rzeżączkę. Najgorszy problem z tanimi autami to blacha, większość już bliżej do skupu złomu niż asfaltu, ale da się. W okolicy 1,5-2 tys matizem bym się mocno nie jarał, za ładne, po ogarniętej blacharce ludzie krzyczą po 2.5-3 tys, te za 1,7 będą przed blacharą i w kiepskim stanie, będzie się wilgoć do środka zbierała, choćby przez śruby mocowania foteli (tak jak sam zauważyłeś).

Jak ma ok 2.5 tys to może warto za jakimś pugiem 306 się rozejrzeć?Przynajmniej blacharsko są dobre, silniki benzynowe proste. Lub -lanos. Blacharsko będzie dużo lepszy niż nubiry, matizy, nexie, a też mega tanie w naprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przebieg nigdy się nie patrzy niezależnie od ceny ;) Skoro wrzucił już ogłoszenie to jak inaczej możemy pomóc? Chociaż jest bardziej świadomy co idzie oglądać ;] Jak się okazało nasze uwagi okazały się trafne :)

 

 

:no:

 

 

Zbiornik z wymianą można liczyć 200zł, Matiz ma z tyłu belkę a nie wahacze :P;]

 

 

 

 

 

Ma tylne wahacze.Aczkolwiek najcześciej wymienia się w nich tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.