Jump to content

Dołożenie klimatyzacji do 1.2 8v z PI - dwa pytania

Zuraw

Recommended Posts

Jak zapewne wiecie zkaładam do swojego pokraka klime z seicento. O ile mechanikę mam ogarniętą, o tyle problem pojawił się z lektryką. Posiedziałem ostanio godzinę z Oćcem, któy ma to wszystko niemal w małym palcu, ale pojawił się pewien mały problem. Mianowicie według schematów z seicento, klimatyzacja podłączona jest do sterownika silnika do pinu 8 i 24. Niestety w książce z punto I można długo i namiętnie szukać podobnych lub jakichkolwiek schematów związanych z klimatyzacją. 

Czy ktoś zatem może zna rozwiazanie lub może podesłać jakieś schematy jak to się ma do instalacji Punto?

post-130203-0-25177500-1456134382_thumb.jpg

Drugie pytanie dotyczy samego sterownika. Byłem przekonany, że w wiązce mam wyjście na klimatyzację, jednak po jej przedzwonieniu mój entuzjazm nieco opadł. Może ktoś powiedzieć, czy w tym sterowniku jest zaimplementowana klimatyzacja?

post-130203-0-67501000-1456134425_thumb.jpg

kazdy sterownik bedzie wspolpracowac z klima.  Ja gdy zakladalem do siebie nie majac odpowiednich pinow po prostu wlozylem w te miejsca obrobione kable i przykleilem kropelka. Wszystko dzialalo.

Albo wtyczka, albo gniazdko, nie pamiętam już, ma numerki małe wybite na skrajnych pinach. 

Też mi się tak wydawąło, ale niestety nie ma, a przejrząłem jedno i drugie bardzo dokładnie. Nie wiem czy można przyjąć jako standard sposó liczneia dla wszysttkich dużych sterowników ten podany przez ralfiego....

Tyle, że to centralka 1.1 i to wiem, a mi chodzi o centralkę Punto I 1.2 8v

Taki stary swaper i nie wie że rozkład pinów jest taki sam w tych wtyczkach, niezależnie od kompa, z wyjątkiem 16v (wtryski)??

Przewody odnalezione... W wiązce wychodziły z poszukiwanych przez mnie pinów i szły gdzieś w wiązkę. Jakiekolwiek dzwonienie było nieskuteczne. Po jej rozpruciu okazało się, że idą.... do nikąd!! Ot tak, kończą się niespodziewanie w środku wiązki.... Wystarczyłó je wyciągnąć i wyprowadzić gdzieś przy wtyczce. Ach, uwielbiam te urojone wiązki fiata...  :facepalm:  :hehe: