Skocz do zawartości

XC70 D4 AWD


Rekomendowane odpowiedzi

Jezdzi ktoś może takim autem ?

Zastanawiam się czy nie zrezygnować z czekania na Superba i kupić XC70. Są już tylko pojedyncze modele ale cena zachęca.

Martwi mnie trochę ten silnik. Nie lubię diesli a ten ma 184KM co przy AWD, automacie i wadze ok 1.9t nie wróży najlepiej :( . Jaki tam jest bak, bo nie moge znaleźć ? Jakie realne zasięgi można osiągnąć ?

To jak rozumiem konstrukcja Volvo 2.4, 5-cylindrów ? Czy ten automat jest jakoś mega wolny ?

Czy ten wkładany kluczyk to zawsze trzeba go tam wkładać a nie trzymać w kieszeni (keyless)?

Ogólnie szukam opinii o aucie jak się jeździ, prowadzi, ale jakoś testów mało, opinii także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi ktoś może takim autem ?

Zastanawiam się czy nie zrezygnować z czekania na Superba i kupić XC70. Są już tylko pojedyncze modele ale cena zachęca.

Martwi mnie trochę ten silnik. Nie lubię diesli a ten ma 184KM co przy AWD, automacie i wadze ok 1.9t nie wróży najlepiej :( . Jaki tam jest bak, bo nie moge znaleźć ? Jakie realne zasięgi można osiągnąć ?

To jak rozumiem konstrukcja Volvo 2.4, 5-cylindrów ? Czy ten automat jest jakoś mega wolny ?

Czy ten wkładany kluczyk to zawsze trzeba go tam wkładać a nie trzymać w kieszeni (keyless)?

Ogólnie szukam opinii o aucie jak się jeździ, prowadzi, ale jakoś testów mało, opinii także.

 

 

przejedz  sie... Ja jezdzilem XC60 D3 z automatem z wirusem od polestar'a i jak dla mnie silnik i skrzynia jest ok. Jesli chodzi o kluczyk to nie wiem tylko czy ten keyless to nie jest dodatkowa opcja ;) musialbys dopytac w salonie. w kazdym razie ten w tym ktorym jezdze nie ma obowiazku wtykania  kluczyka w auto, wystarczy miec w kieszeni, ale jest miejsce i mozna :) wiec czasami sie wtyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedz  sie... Ja jezdzilem XC60 D3 z automatem z wirusem od polestar'a i jak dla mnie silnik i skrzynia jest ok. Jesli chodzi o kluczyk to nie wiem tylko czy ten keyless to nie jest dodatkowa opcja ;) musialbys dopytac w salonie. w kazdym razie ten w tym ktorym jezdze nie ma obowiazku wtykania  kluczyka w auto, wystarczy miec w kieszeni, ale jest miejsce i mozna :) wiec czasami sie wtyka.

 

Są dwie pozycje w cenniku zintegrowany kluczyk z pilotem (to chyba std w większości aut od wielu lat) oraz personal security commander z keyless - drogi i nie w std. Co dziwne dostałem kilka ofert i żadna nie ma tej drugiej opcji a imho w tej klasie i najwyższej opcji to std od kilku lat. Dlatego trochę nie rozumiem patentu z wkładaniem kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i jeżdżę XC 60 D4 z wirusem Polestara

 

odpycha się ładnie, automat fajnie zmienia (no może przy 160 ma wyższe obroty) bo do 120 wrzuci wszystko co ma a dalej to juz tylko obrotami.

 

zużycie w granicach 8l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i jeżdżę XC 60 D4 z wirusem Polestara

 

odpycha się ładnie, automat fajnie zmienia (no może przy 160 ma wyższe obroty) bo do 120 wrzuci wszystko co ma a dalej to juz tylko obrotami.

 

zużycie w granicach 8l/100km

 

ale masz 2.4 ?

Co to ten Polestar ?

 

BTW. Strasznie Volvo ma bałagan z konfigami i nazewnictwem. D4 może być 2.0, może być i 2.4, jest też D5 - 2.4 :bzik: - gdzie mówię o obecnie oferowanych silnikach. W konfiguracji które dostałem od dealera najpierw jest w danych, że oświetlenie halogenowe a potem, że bixenonowe. Jest wiele pozycji w cenniku /konfigu jak np sportowe zawieszenie, czy "indywidualne zamknięcie bagażnika" do których nie sposób znaleźć opisu, czy nawet jednego zdania wytłumaczenia. Katalog w tym samym układzie, kupę "feature'ów" bez opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz 2.4 ?

Co to ten Polestar ?

 

BTW. Strasznie Volvo ma bałagan z konfigami i nazewnictwem. D4 może być 2.0, może być i 2.4, jest też D5 - 2.4 :bzik: - gdzie mówię o obecnie oferowanych silnikach. W konfiguracji które dostałem od dealera najpierw jest w danych, że oświetlenie halogenowe a potem, że bixenonowe. Jest wiele pozycji w cenniku /konfigu jak np sportowe zawieszenie, czy "indywidualne zamknięcie bagażnika" do których nie sposób znaleźć opisu, czy nawet jednego zdania wytłumaczenia. Katalog w tym samym układzie, kupę "feature'ów" bez opisu.

 

2.4, polestar to firmowy tuner Volvo, troche cos jak AMG dla Mercedes :)

 

co do opcji - nie wiem, nie kupowalem tego auta, ja tylko czasami pozyczam sobie kluczyki jak potrzebuje wiecej sprzetu zabrac na wycieczke do niemiec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi ktoś może takim autem ?

Zastanawiam się czy nie zrezygnować z czekania na Superba i kupić XC70. Są już tylko pojedyncze modele ale cena zachęca.

Martwi mnie trochę ten silnik. Nie lubię diesli a ten ma 184KM co przy AWD, automacie i wadze ok 1.9t nie wróży najlepiej :( . Jaki tam jest bak, bo nie moge znaleźć ? Jakie realne zasięgi można osiągnąć ?

To jak rozumiem konstrukcja Volvo 2.4, 5-cylindrów ? Czy ten automat jest jakoś mega wolny ?

Czy ten wkładany kluczyk to zawsze trzeba go tam wkładać a nie trzymać w kieszeni (keyless)?

Ogólnie szukam opinii o aucie jak się jeździ, prowadzi, ale jakoś testów mało, opinii także.

 

Jezdze XC70, ale 3.2 benzyna. Auto ma 245KM i nie jest demonem predkosci, zdecydowanie 184KM będzie do niego za slabe. Z tego co pamiętam benzyna ma 70 litrow, diesel będzie miał podobnie. 6 biegowy automat nie jest wolny, ale nie grzeszy kultura pracy. Ja przy przebiegu 160 tys km musialem wymienić konwerter. Mimo tych mankamentów jestem zakochany w tym samochodzie. W watku pojawia się tez XC60, jednak ja nie jestem tak oczarowany XC60. Przede wszystkim XC70 prowadzi się jak osobowka, mimo tego, ze ma calkiem fajny prześwit i ladnie tlumi wszystkie nierownosci, zas XC60 już jest typowym suvem.... choć odnoszę wrazenie, ze nierownosci w XC70 mniej sa przenoszone na bude. Gdybym jeszcze raz miał wybierac miedzy XC70 a XC60, wybrałbym XC70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję oczywiście właściwości sportowych, ale fajnie żeby jeździł jak dobre kombi a nie suv (przyzwyczajenie z Subaru).

Diesel 2.4 zapewnie nie pojedzie jak benzyna 3.2, ale niestety nie ma wybór. Ogólnie jest bida, dzisiaj poprosiłem o rezerwację samochodu, bo dostałem oferty na dwie sztuki brązowy  D4 AWD Summum + dodatki i biały D4 Summum + mniej dodatków. Chciałem brazowy - już się sprzedał, biały może jeszcze jest dostępny :(, ale jakoś tak mi nie leży. Jazd testowych praktycznie nie ma, bo niby ci co mieli to sprzedają demo lub już sprzedali. Głupio tak kupić auto i nawet nie przejechać się przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Namierzyłem kilka dostępnych XC70, jak mówią dealerzy to ostatnie sztuki a rabat kusi (-27.5%) ;) .

Przejechałem sę dzisiaj wersją 2.4D 181KM i na plus to zawieszenie i ukł kierowniczy. Auto wyższe i mega ciężkie a prowadzi się bardzo fajnie, jeździłem wersją Dynamic, więc miała utwardzone zawieszenie, dla mnie nawet zbyt twarde, ale auto poprawnie wybierało nierówności, podobno w zwykłej wersji jest bardziej komfortowy. Na minus niestety jak dla mnie to ten cały silnik D4, jest głośny i mino zapewnie dobrego wytłumienia go wyraźnie słychać :(. Niby 2.0d są cichsze, czuć też niedostatki mocy, choć elastycznośc ma znacznie lepszą niż kultowy 2.0 TDI. Plus taki, że jest pakiet Polestar, po którym będzie 215KM, więc może to jakoś zacznie jeździć. Niestety Volvo sprzedaje go z restrykcjami, tzn można dopiero po pół roku zastosować a czy zapłacić odrazu (leasing) to nie wiedzą :bzik:. Plus też dla skrzyni, działa bardzo fajnie :ok: wkurzają też sporo braki w wyposażeniu  :(

Czekam w przyszłym tyg na finalne potwierdzenie jednego auta, jak dadzą radę z Polestarem, to może coś z tego będzie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem d4 v70

 

czyli prawie to samo

 

nie jest to co stare d5 (2,4) R5 niestety, ale jak na R4 chyba najlepij brzmiacy diesel jakim jezdizlem

JA nie słyszałem nic ciekawego, od zwykły klekot. Myślałem, że jak sie rozkręci to będzie lepiej, ale nic z tych rzeczy przy jeździe ekspresówką dalej klekot. Minus, że myślałem że będzie znacznie ciszej, podobno 2.0D jest znacznie cichszy.

NoPb niestety prawie żaden dealer nie zamawiał na koniec produkcji, tylko jedno na 20 aut i jest znacznie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie słyszałem nic ciekawego, od zwykły klekot. Myślałem, że jak sie rozkręci to będzie lepiej, ale nic z tych rzeczy przy jeździe ekspresówką dalej klekot. Minus, że myślałem że będzie znacznie ciszej, podobno 2.0D jest znacznie cichszy.

NoPb niestety prawie żaden dealer nie zamawiał na koniec produkcji, tylko jedno na 20 aut i jest znacznie droższe.

A nie myślałeś, żeby takiego XC70 ściągnąć ze stanów ? Dość opłacalny temat. Miałbyś 3.2 benzyna, 2.5 benzyna, albo 3.0 T6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś, żeby takiego XC70 ściągnąć ze stanów ? Dość opłacalny temat. Miałbyś 3.2 benzyna, 2.5 benzyna, albo 3.0 T6.

firma leasingowa (w mojej robocie) leasinguje tylko auta nowe, kupione  w pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie słyszałem nic ciekawego, od zwykły klekot. Myślałem, że jak sie rozkręci to będzie lepiej, ale nic z tych rzeczy przy jeździe ekspresówką dalej klekot. Minus, że myślałem że będzie znacznie ciszej, podobno 2.0D jest znacznie cichszy.

NoPb niestety prawie żaden dealer nie zamawiał na koniec produkcji, tylko jedno na 20 aut i jest znacznie droższe.

Ale ja pisze o 2.0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chcąc / nie chcąc staneło na Volvo ;) .
Sprzedaż Subaru poszła błyskawicznie, więc zaczęło mi się spieszyć a na zamówioną pół roku Skodę nie ma co czekać :facepalm: .

Z Volvo duży bo auta są na placu, więc za max 2 tyg odbieram auto :) , zamówiłem z tym całym Polestarem, to jest szansa że będzie to jakoś jeździć (215KM), ale jeszcze nie wiedzą kiedy będą mogli wgrać (do pół roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chcąc / nie chcąc staneło na Volvo ;) .

Sprzedaż Subaru poszła błyskawicznie, więc zaczęło mi się spieszyć a na zamówioną pół roku Skodę nie ma co czekać :facepalm: .

Z Volvo duży bo auta są na placu, więc za max 2 tyg odbieram auto :) , zamówiłem z tym całym Polestarem, to jest szansa że będzie to jakoś jeździć (215KM), ale jeszcze nie wiedzą kiedy będą mogli wgrać (do pół roku).

no to jak kupisz to sie pochwal

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odebrany :)

 

W sumie już 2 tyg czekał na mnie

post-131109-0-51251800-1461192554_thumb.jpg

 

Rozwalił mnie dealer, który robił zdjęcia z Gazetą dla ubezpieczyciela :phi:

post-131109-0-07817700-1461193009_thumb.jpg

 

Wrażenie póki co prawie dobre, ale zapomniałem że ma podgrzewaną szybę - wkurzają strasznie te druciki, jak w Fordzie, a mozna było zrobić jak w Subaru - tylko dół :(.

Silnik też słychać - jest głośny ten D4 klekocze jak w ciężarówce i nie jest to przyjemne :(

Audio spoko, wykończenie ok i ten zapach nowej skóry jest zachęcający ;)

Ma nawet przeglądarkę www zrezygnowałem po kilku minutach czekania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje

 

Pochwal sie zdjęciową sesyjką (bez gazety) 

 

powodzenia, przyczepności i dużo km bez awarii i wypadków.

 

p.s.

auto trza opić co by siem tapicerka nie rozeschła  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;)

Bryka po części opita :phi:

 

Teraz czekam na dostepność pakietu Polestar, który miałem w cenie auta, będzie więc prawie D5.

 

Czy to możliwe, że przez pierwsze 3kkm ograniczony jest moment oraz moc auta ? tak tweirdzi delaer.

Kiedyś to były bujdy, ale teraz w dobie rozbudowanego Ecu, wszystko możliwe :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak go oceniasz vs do outbacka

 

Dziś pierwsza trasa, więc napiszę coś w weekend.

Na pewno jest to inne auto niż Subaru, nie wiem czy bardziej mi będzie leżeć, niestety Subaru nie dało się kupić przy leasingu o czym już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsza trasa, więc napiszę coś w weekend.

Na pewno jest to inne auto niż Subaru, nie wiem czy bardziej mi będzie leżeć, niestety Subaru nie dało się kupić przy leasingu o czym już pisałem.

Myślę że po trasie będziesz z łosia zadowolony :ok:  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na pewno jest to inne auto niż Subaru, nie wiem czy bardziej mi będzie leżeć, niestety Subaru nie dało się kupić przy leasingu o czym już pisałem.

 

ja juz sie na 99% zdecydowalem ze po wakacjach wymieniam forka na outbacka

 

tyle ze ja celuje w 2012 i jak dobrze pojdzie to 3.6 5EAT a jak nie znajde lub finansowo nie udzwigne to  2.5 CVT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor mi się tylko nie podoba. Ale poza tym wygląda na normalne auto. Nie na powydziwianego do granic możliwości SUVa. Życzyć tylko bezawaryjności :)

Brązowy jest fajny, taki jak na zdjeciach w katalogu. Ja kupowałem to zostało już 15 aut w pl, 3 u tego dealera co kupiłem. Przeważnie kolory białe i czarne, więc w sumie nie tak źle. Na żywo trochę lepiej to wygląda, takie przybrudzony srebny

 

ja juz sie na 99% zdecydowalem ze po wakacjach wymieniam forka na outbacka

tyle ze ja celuje w 2012 i jak dobrze pojdzie to 3.6 5EAT a jak nie znajde lub finansowo nie udzwigne to 2.5 CVT

 

Bardzo fajna opcja, mnie tylko ten design przeszkadzał, w szczególności na tle MY15. Jeździłeś już takim ?

IMHO 2.5 też jest do przeżycia, ja zrezygnowałem ostatnio z 280KM na rzecz 180KM w Volvo :bzik:, na szczęście jest ten Polestar, trochę strat odrobię. Problemem jednak tego auto jest cieżar, 1.9 tony :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak go oceniasz vs do outbacka

 

Pierwsze 600km przejechane, więc małe porównanie i odniesienie do poprzedniego auta Outbacka H6.

 

Tj myślałem to dwa różne światy i zupełnie inne odczucia. XC70 ma świetne zawieszenie, bardziej komfortowe i stety/niestety bardziej miękkie. Jako auto rodzinne to oczywiście zalety, połyka chętnie nierówności przynoszą je min do wewnątrz. Dokładając niezłe wyciszenie to auto doskonałe do dalszych podróży. Prowadzenie to IMO 1/3 drogi pomiędzy dużym SUV a kombi. Przy 4 os, większej prędkości i nierównościach potrafi niemiło bujnąć, co jest typowe dla SUV. W Subaru pewnie z racji różnicy wagi oraz środka ciężkości nigdy mi się to nie zdażyło. Na szczęście bujnął dwa razy i to delikatnie ;) .

 

Ukł kierowniczy całkiem ok, IMHo lepiej niż Passat czy Superb ale gorzej niż Subaru, nie jest gumowaty i auto czuć nawet przy większych prędkościach, co lubię :ok: Nie wiem czy to wspomaganie elektryczne czy hydrauliczne, ale obstawiam to drugie, ma dość dobrze wyważoną czułość i siłę (w Outbacku wspomaganie miało słabszą siłę).

 

Silnik D4 181KM - tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że nie lubię diesli ;) . Tak to niby nie ma się do czego przyczepić, nie czuć jakoś bardzo niedosytu mocy (tego się obawiałem), ładnie ciągnie od dołu ale .. jest głośny i klekoczący :blah:. Wystarczy mu depnąć ostrzej i czuje się jakbym jakimś busem jechał :oslabiony:. Spalanie od nowości 9.8l (90% trasa), podobnie jak H6. Dzisiaj po resecie i tankowaniu na przedmieściach spadło do 7.5l. Pewnie to się jakoś jeszcze ułoży. Także tutaj wyraźnie gorzej do kultury pracy i dynamiki 3.0 H6 z Subaru.

 

Środek:

 

post-131109-0-48769800-1461793660_thumb.jpg

 

Aż strach dzieciaki puszczać , nawet dywaniki ma kremowe. Niestety dzisiaj musiałem dużo roślin mokrych i brudnymi doniczkami przewieść :zgryz: .

Ogólnie ładnie się prezentuje i nawet deska od motoroweru nie przeszkadza, ale boli brak wyposażenia, do którego przywykłem a w tej klasie powinno być std (keyless :: , kamera cofania, nivo, szyber, automatyczne drogowe, itp). Obsługa niestety nie jest zawsze intuicyjna i trzeba znać trick, np jest opcja w menu zegarów reset: spalania, V średniej i obie na raz, ale .. dziennego licznika już nie można tak zresetować. Bawiłem się, aż poprzez przytrzymanie przycisku "cofnij" mi się zresetował :facepalm: . Volvo niby jest eko i instrukcja papierowa ma kilka kartek dot bezpieczeństwa (jak zapinac pasy :phi: ), reszta jest wgrana w komp auta. Nie lubię tego tym bardziej, że co chwila się wyłącza system :nono:. Natomiast odnośnie samego audio, navi i całości systemu jest ok. Navi dość przejrzysta (podobnie jak w Subaru), plus za darmowe aktualizacji. Działa też TMC ;] , które w H6 było opcją (i tak by milczało w pl). Audio gra całkiem dobrze, ma nawet wbudowany dysk.

 

Dużo jest głupich rzeczy w ustawieniach / wyposażeniu. Np brak jest kontrolki świateł przy auto, nie wiadomo na jakich światłach auto jedzie. XC70 może sam się zamykać po ruszeniu, ale już się nie otwiera co jest upierdliwe przy dzieciach. Info z kompa są ze sobą poparowane i nie można ich sobie dowolnie wyświetlać (przynajmniej ja nie wiem jak), np V średnia i średnie spalanie, zasięg + spalanie chwilowe. Czasu podróży nie znalazłem.

Totalna głupota to możliwość otwierania klapy z pilota, z wew i z klapy ale już zamknąć można tylko na klapie.

Dziś zobaczyłem, że na górze siedzeń ma rozwijaną siatkę do góry, ok, ale po co skoro jest jeszcze metalowa krata :nie_wiem:

Genialna sprawa to wbudowane foteliki dla dzieci :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękności

zazdraszczam

co do instrukcji sprawdź wersje el na smartfona (do XC60 mam i na andka i na iPhona)

 

w kwestii kompa moze masz gdzieś zakładke My Car - u mnie tam jest cały diagram z grafami zużycia i czasami przejazdów

 

w porównaniu z BMW to oba systemy są fajne i znacznie sie różniace ale w obu znalazłem to czego szukałem i co JUŻ mi jest potrzebne

(przed użytkowaniem tych aut takich info nie miałem, i nie wiedziałem że je lubie i potrzebuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękności

zazdraszczam

co do instrukcji sprawdź wersje el na smartfona (do XC60 mam i na andka i na iPhona)

 

w kwestii kompa moze masz gdzieś zakładke My Car - u mnie tam jest cały diagram z grafami zużycia i czasami przejazdów

 

w porównaniu z BMW to oba systemy są fajne i znacznie sie różniace ale w obu znalazłem to czego szukałem i co JUŻ mi jest potrzebne

(przed użytkowaniem tych aut takich info nie miałem, i nie wiedziałem że je lubie i potrzebuję)

 

Aplikacją są, ale ja wolę tradycyjny papier :)

 

Dane podróży w Mycar są, ale jest to nieporęczne. Chodzi mi o proste info pod zegarami, ile czasu jedziemy.

 

W BMW jest fajny bajer z live traffic w navi, ale słabo to działa w pl, jak mało jest BMW z tym systemem. W XC70 jest albo mapa internetowa (tansza wersja) albo stacjonarna navi (mam taką), no i fajnie ale dalej nie wiem czy istnieje możliwość wyświetlania i routowania względem ruchu. Ma tyle bajerów, aplikacji a tak prostej rzeczy jak info o korkach via net nie znalazłem :( . Choć jest opcja routowania względem ruchu ale podejrzewam, że tylko pobranego przez TMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[cut]

Ukł kierowniczy całkiem ok, IMHo lepiej niż Passat czy Superb ale gorzej niż Subaru, nie jest gumowaty i auto czuć nawet przy większych prędkościach, co lubię :ok: Nie wiem czy to wspomaganie elektryczne czy hydrauliczne, ale obstawiam to drugie, ma dość dobrze wyważoną czułość i siłę (w Outbacku wspomaganie miało słabszą siłę).

 

[cut]

 

Pompa jest hydrauliczna ale napedzana elektrycznie :) Wiem, bo ostatnio teściowi padla w XC60 :) Jakby kiedyś wysiadla to jest to produkowane przez TRW i pomimo roznych nr seryjnych nabijanych przez volvo, pasuje do każdego XC60 i XC70 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Silnik D4 181KM - tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że nie lubię diesli ;) . Tak to niby nie ma się do czego przyczepić, nie czuć jakoś bardzo niedosytu mocy (tego się obawiałem), ładnie ciągnie od dołu ale .. jest głośny i klekoczący :blah:. Wystarczy mu depnąć ostrzej i czuje się jakbym jakimś busem jechał :oslabiony:. Spalanie od nowości 9.8l (90% trasa), podobnie jak H6. Dzisiaj po resecie i tankowaniu na przedmieściach spadło do 7.5l. Pewnie to się jakoś jeszcze ułoży. Także tutaj wyraźnie gorzej do kultury pracy i dynamiki 3.0 H6 z Subaru.

 

 

 To ja nie rozumiem tego silnika :) Dzis zrobiłem trase w trybie emeryt style i 3.2 zezarlo mi 11l lpg/100 km ... Benzyny pokazywal 9.1 .... Ewidentnie ten D4 meczy się z tą budą, chyba, że jeszcze się ułoży.

Btw: wnętrzem będziesz przejmować się przez pierwsze pół roku. Mam dokładnie takiego samego świniaka i nawet nie zwracam uwagi na plamy :) Po prostu raz na jakiś czas trzeba odzalowac $ na pranie środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest hydrauliczna ale napedzana elektrycznie :) Wiem, bo ostatnio teściowi padla w XC60 :) Jakby kiedyś wysiadla to jest to produkowane przez TRW i pomimo roznych nr seryjnych nabijanych przez volvo, pasuje do każdego XC60 i XC70 :)

 

Co by po części tłumaczyło że ukł nie ma "gumowatości" jaką można spotkać w innych autach z elektrycznym wspomaganiem.

 

To ja nie rozumiem tego silnika :) Dzis zrobiłem trase w trybie emeryt style i 3.2 zezarlo mi 11l lpg/100 km ... Benzyny pokazywal 9.1 .... Ewidentnie ten D4 meczy się z tą budą, chyba, że jeszcze się ułoży.

Btw: wnętrzem będziesz przejmować się przez pierwsze pół roku. Mam dokładnie takiego samego świniaka i nawet nie zwracam uwagi na plamy :) Po prostu raz na jakiś czas trzeba odzalowac $ na pranie środka.

 

Dealer twierdził, że do ok 3kkm może być wyższe spalanie, ale dla mnie w sumie to zwisa i tak mam kartę paliwową ;). D4 może męczyć się nie męczy, ale jest poprostu głośny.

Wnętrza szkoda, bo te dywaniki takie małe są i nie zakrywają dobrze podłogi, poza tym są beżowe. W obk też miałem taką tapicerke i w sumie raz na pół roku wystarczało wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by po części tłumaczyło że ukł nie ma "gumowatości" jaką można spotkać w innych autach z elektrycznym wspomaganiem.

 

 

 

 

Dealer twierdził, że do ok 3kkm może być wyższe spalanie, ale dla mnie w sumie to zwisa i tak mam kartę paliwową ;). D4 może męczyć się nie męczy, ale jest poprostu głośny.

Wnętrza szkoda, bo te dywaniki takie małe są i nie zakrywają dobrze podłogi, poza tym są beżowe. W obk też miałem taką tapicerke i w sumie raz na pół roku wystarczało wyczyścić.

 

Kup na alledrogo gumowe montowane na fabryczne kolki :)

Szczególnie polecam korytko do bagażnika (niestety, jasna tapicerka w bagażniku została wymyslona przez jakiegoś sadyste)  .... Moje ma taka dziwna powloke, która sprawia, ze przedmioty jakos mniej lataja po całym kufrze (wygląda to podobnie do takich magicznych podkładek trzymających telefony komórkowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na alledrogo gumowe montowane na fabryczne kolki :)

Szczególnie polecam korytko do bagażnika (niestety, jasna tapicerka w bagażniku została wymyslona przez jakiegoś sadyste)  .... Moje ma taka dziwna powloke, która sprawia, ze przedmioty jakos mniej lataja po całym kufrze (wygląda to podobnie do takich magicznych podkładek trzymających telefony komórkowe)

 

Tak własnie zrobiłem, pierwsze co, korytko + guma na zimę. Niestety szlak trafi sprytny system blokowania bagaży w bagazniku , bo go dywanikiem przykryłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat się na niego szykuje ale niem wiem czy kasę zdazy zorganizowac

 

U mnie Outback też miał zostać w rodzinie, ale trafił się znajomy - znajomego, co miał już Forka Turbo sprzedanego i się dopytywał, więc sprzedałem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mały update.

3kkm zrobione ale poprawy momentu ani spalania nie widzę. średnia z tego okresu to 10.2l gnojówki /100km. Po weekendowej trasie do Gdańska (autostrada) pokazał średnią 10.9l. Imho jak na diesla bez rewelacji. silnik nadal dość głośny.

Nadal nie mogę się nadziwić chińskiej, znaczy szwedzkiej :phi:  logice ..

w instrukcje jest napisane:

Ostrzeżenie

System oświetlenia samochodu nie jest w stanie określić we wszystkich sytuacjach, np. we mgle lub deszczu, czy światło dzienne jest za słabe lub wystarczająco silne.
Odpowiedzialność za prowadzenie samochodu z włączonymi odpowiednimi światłami dostosowanymi do aktualnej sytuacji drogowej i zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego spoczywa zawsze na kierowcy.

 

Sytuacja z dzisiaj pada deszcz, zrobiło się ciemnawo i :milicja: zatrzymała gościa przede mną bez świateł. Z racji, że już dowiedziałem się, że Volvo w wielu modelach nie stosuje kontrolki świateł, ciekaw jestem skąd ja mam wiedzieć na jakich światłach jadę, choć instrukcja zwala wine na kierowcę :mlot: .

Kolejna sprawa spryskiwacze - ostatnio takie miałem w Cinquecento, na postoju mozna myć dach i szybę komuś za samochodem, ale na autostradzie dobijają do ok 60% wysokości. Jechał ze mną kolega co ma V70 poprzedniej generacji i tam są mgiełkowę, podobno Volvo zmieniło spryski w ost generacji, bo nie dawały rady zimą 8-) .

Licznika czasu podróży na zegarach w desce brak :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

3kkm zrobione ale poprawy momentu ani spalania nie widzę. średnia z tego okresu to 10.2l gnojówki /100km. Po weekendowej trasie do Gdańska (autostrada) pokazał średnią 10.9l. Imho jak na diesla bez rewelacji. silnik nadal dość głośny.

Nadal nie mogę się nadziwić chińskiej, znaczy szwedzkiej :phi:  logice ..

w instrukcje jest napisane:

Ostrzeżenie

System oświetlenia samochodu nie jest w stanie określić we wszystkich sytuacjach, np. we mgle lub deszczu, czy światło dzienne jest za słabe lub wystarczająco silne.

Odpowiedzialność za prowadzenie samochodu z włączonymi odpowiednimi światłami dostosowanymi do aktualnej sytuacji drogowej i zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego spoczywa zawsze na kierowcy.

 

Sytuacja z dzisiaj pada deszcz, zrobiło się ciemnawo i :milicja: zatrzymała gościa przede mną bez świateł. Z racji, że już dowiedziałem się, że Volvo w wielu modelach nie stosuje kontrolki świateł, ciekaw jestem skąd ja mam wiedzieć na jakich światłach jadę, choć instrukcja zwala wine na kierowcę :mlot: .

Kolejna sprawa spryskiwacze - ostatnio takie miałem w Cinquecento, na postoju mozna myć dach i szybę komuś za samochodem, ale na autostradzie dobijają do ok 60% wysokości. Jechał ze mną kolega co ma V70 poprzedniej generacji i tam są mgiełkowę, podobno Volvo zmieniło spryski w ost generacji, bo nie dawały rady zimą 8-) .

Licznika czasu podróży na zegarach w desce brak :bzik:

A masz każdorazowo  komunikat że zapięte są pasy z tyłu :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz każdorazowo  komunikat że zapięte są pasy z tyłu :hehe:

Nie, pokazuje mi się tylko graficznie jak ktoś zapiął i po chwili ginie.

Za to jak ktoś zapnie i rozepnie się to już nie ma lekko :phi:

 

 

Ostatnio mnie przestraszył takim komunikatem:

 

post-131109-0-42063900-1464815406_thumb.jpg

 

Przez chwilę myślałem że pokazuje że mam coś z głową nie tak. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pokazuje mi się tylko graficznie jak ktoś zapiął i po chwili ginie.

Za to jak ktoś zapnie i rozepnie się to już nie ma lekko :phi:

 

 

Ostatnio mnie przestraszył takim komunikatem:

 

attachicon.gifservices.edmunds-media.com.jpg

 

Przez chwilę myślałem że pokazuje że mam coś z głową nie tak. :hehe:

A to brak płynu do spryskiwaczy :ok:  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj auto dostało pakiet mocy z Polestara. Niby ma mieć już 220KM jak D5, będzie jakaś dalsza trasa to sprawdzimy. Na razie czuję że jest mocniejsza góra i setkę robi dość szybko.Całość zajęła 15min, ledwo kawę dopiłem ;)

Mam nadzieję, że przy V autostradowych będzie się lepiej zbieraj, bo tego mi brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Epizod XC70 skończył się u mnie. Wczoraj auto pojechało w siną dal :). W sumie polubiłem to auto, wygodne, zrywne i pojemne. Przez 3 lata i 89kkm totalnie bezproblemowe, zaliczyło 3 przeglądy i wymianę tarcz z tyłu na jednym z nich. Auto po szybkim czyszczeniu (jasny środek) wyglądało jak nowe w środku :ok:.

Pewna kontynuacja zostaje zachowana, bo przesiadłem się na V90  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.