Skocz do zawartości

Fiat Freemont


Danielpoz.

Rekomendowane odpowiedzi

Auto z rocznika 2015 bo już zakończyli produkcje więc modelu z 2016r się nie znajdzie :phi: . Zdaje sobie sprawę że samochód mało popularny ale może to i dobrze;) Konkretnie chodzi o wersje z silnikiem benzynowym 3.6l z ASB w cenie około 110 tyś. zł. Czy jest jakaś alternatywa w postaci innego nowego auta(rocznik może być 2015) ?

 

 

Auto ma być dla ojca i takie musi spełniać wymagania:

-Duzy benzynowy silnik(może do LPG ale nie jest to wymóg)

-Wielkość tak jak ten Fiat ale nie musi być 7 osobowy

-4x4

-Przyzwoite wyposażenie-ale w tych czasach to właściwie każdy samochód ma to co musi mieć :)

-suv/pseudo terenówka

-ASB

-Cena 100-150tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, diesel w manualu. Rzeczywiście nie napisałem.

 

miałem okazje jeździć Freemontem z każdą opcją silnikową, niestety najdłuższą 600-set kilometrową trase zrobiłem 2.0MJ 170KM w automacie, porażka, porażka i jeszcze raz porażka, manual jedzie zdecydowanie lepiej, ale nikt mi nie powie że 2.0 w gnoju jedzie lepiej niż 3.6l w benzynie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się a zrozumiesz.

Fakt że nie jechałem ani jednym ani drugim, więc opieram się tylko na tym co podaje producent.

Na co dzień jeżdżę autami 270 i 330KM i jakoś nie mogę uwierzyć że tak ciężkie auto(ten Fiat) z tak dychawicznym silnikiem będzie jechało lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje jeździć Freemontem z każdą opcją silnikową, niestety najdłuższą 600-set kilometrową trase zrobiłem 2.0MJ 170KM w automacie, porażka, porażka i jeszcze raz porażka, manual jedzie zdecydowanie lepiej, ale nikt mi nie powie że 2.0 w gnoju jedzie lepiej niż 3.6l w benzynie.

No to wiesz jak beznadziejny jest automat w tym 3.6. A manuala nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje jeździć Freemontem z każdą opcją silnikową, niestety najdłuższą 600-set kilometrową trase zrobiłem 2.0MJ 170KM w automacie, porażka, porażka i jeszcze raz porażka, manual jedzie zdecydowanie lepiej, ale nikt mi nie powie że 2.0 w gnoju jedzie lepiej niż 3.6l w benzynie.

Zdecydowanie lepiej od MJ w wersji z ASB  czy od 3.6l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że nie jechałem ani jednym ani drugim, więc opieram się tylko na tym co podaje producent.

Na co dzień jeżdżę autami 270 i 330KM i jakoś nie mogę uwierzyć że tak ciężkie auto(ten Fiat) z tak dychawicznym silnikiem będzie jechało lepiej...

Szybciej nie będzie ale automat w tym 3.6 sprawi że powyrywasz wszystkie włosy z głowy.

Już lepiej jechać wolniej ale się nie wściekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym automatem jest nie tak?

Jeśli chodzi o wymogi auta to zapomniałem dopisać ze koniecznie z ASB

Robi wszystko tylko nie to co powinien. Auto sprawia wrażenie jakby miało 100KM mniej.

A Subaru Outback 2.5? Albo sprowadzony H6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś Cherokee po demówce? wiem że urodą to to nie grzeszy ale są różne gusta :phi:

Cherokee 3.2 po demo lub lekko używany byłby w zasięgu. IMO o wiele lepsze auto niż Freemont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z rocznika 2015 bo już zakończyli produkcje więc modelu z 2016r się nie znajdzie :phi: . Zdaje sobie sprawę że samochód mało popularny ale może to i dobrze;) Konkretnie chodzi o wersje z silnikiem benzynowym 3.6l z ASB w cenie około 110 tyś. zł. Czy jest jakaś alternatywa w postaci innego nowego auta(rocznik może być 2015) ?

 

 

Auto ma być dla ojca i takie musi spełniać wymagania:

-Duzy benzynowy silnik(może do LPG ale nie jest to wymóg)

-Wielkość tak jak ten Fiat ale nie musi być 7 osobowy

-4x4

-Przyzwoite wyposażenie-ale w tych czasach to właściwie każdy samochód ma to co musi mieć :)

-suv/pseudo terenówka

-ASB

-Cena 100-150tyś

Kia Sportage za 110 tys masz 1.6 turbo w wersji GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać 150k to Forester XT. Ten Fiat nie jedzie a do tego pali jak szalony.

Krawiec

Forester to bardziej osobówka ale moc, osiągi itp. całkiem ok. Spalanie nie zrobi wrażenia bo logiczne że silnik 3.6 w takim aucie nie będzie palił mało. Jak będzie 20 to znaczy że wszystko sprawne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem właśnie na Sorento. Są tylko z dieslem i ten mocniejszy prawie 200 tyś. PLN

Bez sensu brać tego 200 km bo i tak 200 nie pojedzie. Plus jest taki, że można sobie wybrać ręczną skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym filmiku jeszcze bardziej jestem za :) Skrzypienie tapicerki mnie nie przeraża bo od wielu lat jeździmy w rodzinie amerykanami ;l  A to tanie auto zza oceanu tyle że teraz ze znaczkiem Fiata. Napęd... no właśnie tu jest kiepsko nawet bardzo :facepalm: Tylko czy u konkurencji, znaczy w plastykowych suvach jest lepiej? Pewnie nie. Ja już nie wymagam jakiś blokad w dyfrach ale choć tandetne LSD z tyłu by mogli wsadzić.

 

Dwie rzeczy na minus:

1 Brak podświetlenia bagażnika 8] -wręcz nie do pomyślenia w 21 wieku skoro to kosztuje grosze :ogien:

2 Zdecydowanie poważniejsza sprawa-faktycznie to już stary wizualnie model :(

 

Na plus: prawdziwy i normalny silnik a cena jak widać bezkonkurencyjna :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się również podoba silnik Pentastar V6 (tym bardziej że mniejsze jednostki 2,4 R4 mają podobno wadę konstrukcyjną ;] ) ale z tym 4x4 to wtopa raczej. Znalazłem instrukcję obsługi podejrzewając że może trzeba coś włączyć ale nie. Tylna oś jest a raczej powinna być dołączana "automagicznie".

 

Aha, w bagażniku jest latarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naped awd jest straszny. Na jezdzie probnej myslalem ze jest popsuty. Nie pamietam teraz czy to bylo we freemoncie ale tam chyba nie mozna zmieniac ustawien w nawigacji jak sie jedzie, tylko na postoju. Tych 280 koni kompletnie nie czuc. Honda wazaca 1800 i majaca stary 4 biegowy automat jest duuuuzo zwawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym filmiku jeszcze bardziej jestem za :) Skrzypienie tapicerki mnie nie przeraża bo od wielu lat jeździmy w rodzinie amerykanami ;l  A to tanie auto zza oceanu tyle że teraz ze znaczkiem Fiata. Napęd... no właśnie tu jest kiepsko nawet bardzo :facepalm: Tylko czy u konkurencji, znaczy w plastykowych suvach jest lepiej? Pewnie nie. Ja już nie wymagam jakiś blokad w dyfrach ale choć tandetne LSD z tyłu by mogli wsadzić.

 

Dwie rzeczy na minus:

1 Brak podświetlenia bagażnika 8] -wręcz nie do pomyślenia w 21 wieku skoro to kosztuje grosze :ogien:

2 Zdecydowanie poważniejsza sprawa-faktycznie to już stary wizualnie model :(

 

Na plus: prawdziwy i normalny silnik a cena jak widać bezkonkurencyjna :phi:

 

dodaj do minusów brak xenonu nawet w najbogatszej wersji :no:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stalem przed takim wyborem w lipcu 2015.Freemont albo... ?

Kupilem Mazde CX-9 i jestem bardzo zadowolony.

3.7 V6 Forda + calkiem sprawny automat ( nie dorownuje TCT w mojej Alfie, to oczywiste) ale daje rade jak na jedno sprzeglowy.

Mozna miec zastrzezenia co do wygladu deski. Reszta same plusy. Robie dlugie trasy i do takiej jazdy auto jest super.

Spalanie w miescie (W-wa - korki) raczej trudno zejsc ponizej 18l ( ale to 3,7L)

W trasie (140-150 km/h) wychodzi ponizej 13 litrow.

Mozna jeszcze cos znalezc u dealerow. Da sie potargowac demowki za dobra cene. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliśmy też taka Mazde (u znajomego bo już w salonie nie mają) Generalnie we wszystkim lepsza od Fiata no może wyświetlacz ma maleńki w porównaniu do Freemonta. Jest to chyba jedyna alternatywa nie licząc różnicy w cenie około 55tyś. Ostatnie sztuki są dostępne ściągane z niemieckich salonów przez prywatną firmę. Wizualnie też stary model ale zdecydowanie młodziej wygląda ;]

 

Myślałem że silnik Mazdy a tu nadal Ford.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO fajny, wygodny wózek - z tymże mnie się dużo lepiej jeździło Bravo multiair ;]

No ale ja nie przepadam za autami o takich gabarytach - do tego jak dla mnie skrzynia automatyczna w tym wózku jest bardzo slaba - jak się jedzie spokojnie to się jedzie, ale jak się chce depnąć to dobrych kilka chwil mija zanim sterownik się zastanowi coś ty właśnie zrobił, zanim zareaguje ;] Jak od razu się mocno przydepnie to też potrafi się ociągać przed zmianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170KM vs 280KM?

11.1s vs 8.3s do setki?

To możliwe, zależy czego się oczekuje i jakie to konkretnie silniki.

Kiedyś miałem porównanie 115 KM vs 192 KM, kilkanaście sekund (nie pamiętam dokładnie) vs. 8.5 chyba. Ten pierwszy jeździł lepiej mimo że był dodatkowo cięższy - po prostu był dużo elastyczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, zależy czego się oczekuje i jakie to konkretnie silniki.

Kiedyś miałem porównanie 115 KM vs 192 KM, kilkanaście sekund (nie pamiętam dokładnie) vs. 8.5 chyba. Ten pierwszy jeździł lepiej mimo że był dodatkowo cięższy - po prostu był dużo elastyczniejszy.

 

Co to byly za auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, zależy czego się oczekuje i jakie to konkretnie silniki.

Kiedyś miałem porównanie 115 KM vs 192 KM, kilkanaście sekund (nie pamiętam dokładnie) vs. 8.5 chyba. Ten pierwszy jeździł lepiej mimo że był dodatkowo cięższy - po prostu był dużo elastyczniejszy.

 

Nigdy nie uwierzę w takie bzdury... pewnie porównujesz 115 konnego diesla do wolnossącej benzyny o mocy 200 kuni. Tak - wrażenie w dieslu może być lepsze, ale jestem przekonany, że z rolki tym drugim mógłbyś jeździć dookoła gnojówki, a i tak byłbyś szybszy. 

Chyba, że kolega nie słyszał o czymś takim jak redukcja biegu. Jak się przyspiesza z 60 km/h na 5 biegu to faktycznie pb n/a będzie wolne. Nawet jakby miało z 300 koni.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliśmy też taka Mazde (u znajomego bo już w salonie nie mają) Generalnie we wszystkim lepsza od Fiata no może wyświetlacz ma maleńki w porównaniu do Freemonta. Jest to chyba jedyna alternatywa nie licząc różnicy w cenie około 55tyś. Ostatnie sztuki są dostępne ściągane z niemieckich salonów przez prywatną firmę. Wizualnie też stary model ale zdecydowanie młodziej wygląda ;]

 

Myślałem że silnik Mazdy a tu nadal Ford.

Niestety bardzo slabo w testach zderzeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chyba, że kolega nie słyszał o czymś takim jak redukcja biegu. Jak się przyspiesza z 60 km/h na 5 biegu to faktycznie pb n/a będzie wolne. Nawet jakby miało z 300 koni.

 

Gorzej jak masz automat, który nie słyszał o czymś takim jak redukcja biegu. Albo robi tę redukcję beznadziejnie powoli. I właśnie z takim zjawiskiem mamy do czynienia we Fiacie Freemoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak masz automat, który nie słyszał o czymś takim jak redukcja biegu. Albo robi tę redukcję beznadziejnie powoli. I właśnie z takim zjawiskiem mamy do czynienia we Fiacie Freemoncie.

 

Ale zawsze można wymusić. U mnie przez wajchę do tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze można wymusić. U mnie przez wajchę do tyłu :)

 

Można, ale dalej skrzynia robi to jakoś powoli i w ogóle wszystko nie tak. Cały czas masz wrażenie, że musisz z tym autem walczyć żeby jechało.  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.