Skocz do zawartości

No dobra to teraz szukamy auta rodzinnego


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego nie chcesz superba? Xc60 jest bardzo ładne, ale prowadzi się to średnio- bardzo gumowato.

 

a teraz ja

Weż XC60 Superb to krowa zwłaszcza z silniczkiem 1,4. Bardzo dobrze się mi jeździ XC60 D4 z silnikem 2,4 i Polestarem 

 

a na poważnie to każdy ma własne odczucia i preferencje, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to się chyba wybitnie nudzisz .... ;)

 

Jak Ci się wózek nie mieści to kup mniejszy ;)

 

Z własnego doświadczenia Ci powiem, że masz niewłaściwe myślenie...

 

Jak urodziła się córka to sprzedałem coupe i kupiłem passata w kombi, fakt wózek mieścił się bez problemu, jak w drodze było drugie, to zmieniłem na tourana....

Jego możliwości załadunkowe wykorzystałem jadąc na wakacje i tyle....

 

Teraz zmądrzałem i stwierdziłem, że nie ma sensu wozić cały rok powietrza dla jednego wyjazdu na wczasy ;) Spokojnie się w 4kę mieścmy do ceeda SW ;)

Zresztą nawet bez problemu spakowaliśmy się na wczasy w zeszłym roku i nawet roletę zasunąłem :P

 

Zresztą za chwilę gondoli już potrzebować nie będziesz, więc, nie wiem po co Ci w ogóle ten wątek ;) Kupisz kolejne kilka samochodów i znów wrócisz do passata :phi:

 

P.S. A może chodzi o tą kałużę w bagażniku ??? :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to się chyba wybitnie nudzisz .... ;)

 

Jak Ci się wózek nie mieści to kup mniejszy ;)

 

Z własnego doświadczenia Ci powiem, że masz niewłaściwe myślenie...

 

Jak urodziła się córka to sprzedałem coupe i kupiłem passata w kombi, fakt wózek mieścił się bez problemu, jak w drodze było drugie, to zmieniłem na tourana....

Jego możliwości załadunkowe wykorzystałem jadąc na wakacje i tyle....

 

Teraz zmądrzałem i stwierdziłem, że nie ma sensu wozić cały rok powietrza dla jednego wyjazdu na wczasy ;) Spokojnie się w 4kę mieścmy do ceeda SW ;)

Zresztą nawet bez problemu spakowaliśmy się na wczasy w zeszłym roku i nawet roletę zasunąłem :P

 

Zresztą za chwilę gondoli już potrzebować nie będziesz, więc, nie wiem po co Ci w ogóle ten wątek ;) Kupisz kolejne kilka samochodów i znów wrócisz do passata :phi:

 

P.S. A może chodzi o tą kałużę w bagażniku ??? :phi:

 

 

Z wózkiem i tobołami to my jeździmy ze 2 razy w tygodniu ok 40km, więc pakowność przydaje się znacznie częściej ;) Poza tym, nie szukam tylko wozidła do tobołów, tylko na codzień, passata trzeba pogonić, bo jest szansa wyjść na plus przy sprzedaży, a po co mam kupowac następnego :P

 

P.s. Kałuża w bagażniku pomyjniowa - klapa niedomknięta była i wody z pianą aktywną mi nawłaziło :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to się chyba wybitnie nudzisz .... ;)

 

Jak Ci się wózek nie mieści to kup mniejszy ;)

 

Z własnego doświadczenia Ci powiem, że masz niewłaściwe myślenie...

 

Jak urodziła się córka to sprzedałem coupe i kupiłem passata w kombi, fakt wózek mieścił się bez problemu, jak w drodze było drugie, to zmieniłem na tourana....

Jego możliwości załadunkowe wykorzystałem jadąc na wakacje i tyle....

 

Teraz zmądrzałem i stwierdziłem, że nie ma sensu wozić cały rok powietrza dla jednego wyjazdu na wczasy ;) Spokojnie się w 4kę mieścmy do ceeda SW ;)

Zresztą nawet bez problemu spakowaliśmy się na wczasy w zeszłym roku i nawet roletę zasunąłem :P

 

Zresztą za chwilę gondoli już potrzebować nie będziesz, więc, nie wiem po co Ci w ogóle ten wątek ;) Kupisz kolejne kilka samochodów i znów wrócisz do passata :phi:

 

P.S. A może chodzi o tą kałużę w bagażniku ??? :phi:

tak z ciekawości-co dzieje się jak wozi się powietrze cały rok w aucie?

bo któryś już raz pada taki argument.

podobnie jak Ty gdy drugie dziecko bylo w drodze zmieniłem A4 sedan na tourana-i była to moja jedna z lepszych decyzji motoryzacyjnych.komfort jaki zapewnia takie auto przy małych dzieciach jest nie do przecenienia.jednocześnie to auto jest KROTSZE niż w/w sedan więc możliwości parkingowe wzrastają.teraz dzieci podrosły-zmieniłem tourana na V50 i...tęsknie za nim ;]

a raczej za wolnością jaką daje takie uniwersalne auto.mimo że teraz też mieścimy się w kombi.lepsze jednak wrogiem dobrego :ok:

po V50 z pewnością będzie coś podobnego do tourana-wolę wozić przysłowiowe powietrze cały rok ale mieć swobodę w aranżacji miejsc i doborem bagażu .zwłaszcza jak to powietrze jak na razie jest za darmo :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim procesie tentegowania w głowie wniosek jest taki:

Passat nie bez powodu jest passatem ;] Jest to doskonałe das default auto - ani za mały, ani za duży, nie za pojemny i nie za ciasny. Koszty serwisu niskie, koszty utrzymania niskie, spalanie symboliczne, bagażnik w stosunku do wielkości auta - super - są auta co mają szerszy bagażnik, ale jest on wtedy niższy, są auta co mają głębszy, ale zwykle nie jest tak szeroki, no i w koło macieju. poprzymierzałem się wczoraj na placu gdzie stało ze 100 poflotowych samochodów - insignie, 508, C5, mondeo, S-max. Siedziałęm w outbacku, który się tam zaplątał, siedziałem w outlanderze.

 

Jest tak: albo idziesz w vany - masz kawał auta, ale z tego kawału auta potrzeba tylko bagażnik

Albo idziesz w auta klasy E (albo przerośniętej D), ale tu trzeba dołożyć kasę.

Albo idziesz w CRV, outlandera - jednak nie czułem się za dobrze w tych wysokich samochodach - za to żonie się podobało.

 

Zostaje passat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Albo idziesz w CRV, outlandera - jednak nie czułem się za dobrze w tych wysokich samochodach - za to żonie się podobało.

 

Kwestia przyzwyczajenia. Jak dłużej pojeździsz to później będzie ciężko w drugą stronę: czujesz że trzesz tyłkiem o asfalt a twarz masz na wysokości krocza ludzi idących chodnikiem.

:hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Vadero co nie pod0asowalo w Oplu i Pugu?

 

Insignii nie lubię za to jaka jest - . Podłokietnik, który jest tak zaprojektowany żeby na nim się nie dało ręki położyć, co więcej - uciska dokładnie w łokieć, tam gdzie idzie nerw i powoduje ból ;] no i szczerze to wygląda i pachnie fiatem, diesel klekoce brzydko, jednak do VW to oplowi daleko.

 

W pugu mnie zdziwił próg załadunku, po co robić kombi, do ktorego nie możesz nic wsunąc, tylko musisz wnosić. Poza tym to co kiedys juz pisalem i w macanym przeze mnie bylo to samo - haczą biegi podczas machania lewarkiem. poza tym też wąski. niczym ponad passata sie nie wybija, poza designem i bajerami, których nie potrzebuje. Ładne solardachy mają te pugi - wielkie. Ale nie kupiłbym, bo po co mi to ;]

 

 

Ale oglądając te wszystkie auta trafiłem na coś genialnego, co w życiu nikt by nie przypuszczał że jest samochodem praktycznym, ani dobrym dla rodziny - tymczasem wlazłem do tego, ot tak żeby sobie obejrzeć i... jeśli wszystko pójdzie dobrze to kupię żonie na drugie auto ;] jeździ się tym super, z tyłu miejsce dla żony i dziecka idealne, do bagażnika wsadza się złożony wózek z nieodpiętą gondolą i nawet nie podonosi to półki. Wsiada się wygodnie, fotelik ładuje elegancko, może wkrótce sie pochwalę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oglądając te wszystkie auta trafiłem na coś genialnego, co w życiu nikt by nie przypuszczał że jest samochodem praktycznym, ani dobrym dla rodziny - tymczasem wlazłem do tego, ot tak żeby sobie obejrzeć i... jeśli wszystko pójdzie dobrze to kupię żonie na drugie auto ;] jeździ się tym super, z tyłu miejsce dla żony i dziecka idealne, do bagażnika wsadza się złożony wózek z nieodpiętą gondolą i nawet nie podonosi to półki. Wsiada się wygodnie, fotelik ładuje elegancko, może wkrótce sie pochwalę... ;)

To musi być Golf bądź Rapid ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.