Skocz do zawartości

Croma luźny przewód przy grodzi i zbiornik


DEV

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakaś dobra dusza mogłaby sprawdzić u siebie w 1,9 150 PS do czego jest przykręcony normalnie przewód, który u mnie ktoś odpiął i zaizolował w okolicy filtra paliwa/egr/ściany grodziowej? Na końcu jest oczko jak na przewodach masowych, sam przewód jest taki jasnozielony, może żółty, choć u mnie z kolorami nietenteges, kabel jest gruby, na oko 16mm2.

Auto miało przez poprzedniego właściciela wymieniany kolektor dolotowy, może gdzieś go nie przykręcili przez przypadek, ja znowu usuwałem dpfa, czy od niego też idą jakieś grube przewody?

A drugi temat - do czego może być zbiornik widoczny u mnie pod filtrem paliwa? to seria czy radosna twórczość?

 

post-130902-0-02435200-1459329518_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie trzeba poczekać. Ale drugie jest proste: to służy do radosnego kręcenia kółkiem, czyli innymi słowy - jest to zbiornik płynu wspomagania :)

Tak podejrzewałem, choć wygląda jak butelka po oleju :)

Teraz pytanie co to za kabel i dlaczego jest odłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie co to za kabel i dlaczego jest odłączony? 

 

Przekrój (kolor na moje oko z fotki to bardziej czerwony niż inny) wskazuje na kabel przez który płynie spory prąd - w tamtej okolicy to mógłby być przewód do alternatora - może ktoś jakiś by-pass zrobił ?   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój (kolor na moje oko z fotki to bardziej czerwony niż inny) wskazuje na kabel przez który płynie spory prąd - w tamtej okolicy to mógłby być przewód do alternatora - może ktoś jakiś by-pass zrobił ?   :hmm:

 

otrzymałem też z innego źródła sugestię, że być może właśnie wymieniono kabel od altka bo seryjne się grzały w jtdm podobno, ale konkretnie który?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest przewód zasilający pompę wspomagania, tylko ktoś zastosował ten zestaw naprawczy do zasilania wspomagania i ten oryginalny przewód teraz jest luźny.

 

Raczej wątpliwe , bo po co w takim razie zaciskałby na nim końcówkę oczkową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpliwe , bo po co w takim razie zaciskałby na nim końcówkę oczkową ?

No to raczej odpada że to jest przewód od wspomagania jak ma taką końcówkę.

 

W takim razie może to jest przewód zasilający wzmacniacz głośników.

Może poprzedni właściciel miał zamontowany wzmacniacz i przed sprzedażą wyciągnął wzmacniacz, a kabel zostawił.

Czy ten kabel wchodzi gdzieś w ściankę grodziową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej odpada że to jest przewód od wspomagania jak ma taką końcówkę.

 

W takim razie może to jest przewód zasilający wzmacniacz głośników.

Może poprzedni właściciel miał zamontowany wzmacniacz i przed sprzedażą wyciągnął wzmacniacz, a kabel zostawił.

Czy ten kabel wchodzi gdzieś w ściankę grodziową?

Nie, włazi we wiązkę pod kolektorem dolotowym, między grodzią i silnikiem. Gdyby to było CA - wiedziałbym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.