Skocz do zawartości

znalazłem wyciek


Rekomendowane odpowiedzi

witam,prawdopodobnie znalazłem uszkodzenie nagrzewnicy,musiałem lekko połamać plastik który osłania to miejsce ,ale się udało dojść do połączenia nagrzewnicy z rurami doprowadzającymi płyn,(foto)pytanie jest takie :czy da się dokupić uszczelki i to ponownie skręcić ? jak odepnę przewody cieczy to wysunę nagrzewnicę żeby ją sprawdzić czy nie jest pokryta osadem z wycieku ?kupiłem preston do uszczelnienia układu ale trochę boję się go wlewać żeby mi nie zatkał tego co nie trzeba,może uda się to uszczelnić w miejscu połączenia nagrzewnicy z rurkami ?

post-135050-0-93880900-1461010304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to tylko uszczelki.

Da się je dokupić osobno - w necie powinny byc ich wymiary.

Nagrzewnicę da się wyjąć ale wymaga to trochę zabawy - poszukaj manuala - google pomoże (gdzieś idziałem taki ze zdjęciami i dokładnym opisem co i jak rozbierać, ale to było pare lat temu).

 

Jeśli chcesz to robić swam to na wydłubanie i poskłądanie wszystkiego zarezerwuj sobie 2-3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to tylko uszczelki.

Da się je dokupić osobno - w necie powinny byc ich wymiary.

Nagrzewnicę da się wyjąć ale wymaga to trochę zabawy - poszukaj manuala - google pomoże (gdzieś idziałem taki ze zdjęciami i dokładnym opisem co i jak rozbierać, ale to było pare lat temu).

 

Jeśli chcesz to robić swam to na wydłubanie i poskłądanie wszystkiego zarezerwuj sobie 2-3 godziny.

szukałem na allegro tych uszczelek niestety nie znalazłem,ciekawe czy jak odepnę przewody to uda się wysunąć nagrzewnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem na allegro tych uszczelek niestety nie znalazłem,ciekawe czy jak odepnę przewody to uda się wysunąć nagrzewnicę?

Na alledrogo ich nie znajdziesz, poszukaj sklepu z uszczelkami/wężami tam coś dobiorą.

 

Jak odepniesz przewody to chyba (skleroza - nie pamiętam) nagrzewnica wyjdzie, ale musisz wymontować m.in schowek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO parę lat temu  płaciłem za te dwa oringi nie całe 10 zł. 

uszczelki już kupione,50 gr za sztukę w sklepie motoryzacyjnym ,miejsce wycieku wyczyściłem dokładnie z nalotu i chcę poczekać czy coś się pojawi czy to będą tylko uszczelki czy nagrzewnica gdzieś dalej w miejscu którego nie widzę ,jak wykręcę schowek i chyba wentylator to powinna się dać wysunąć jak szuflada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.