Skocz do zawartości

oswietlenie kabiny - zamiana na led


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Juz ze 2 razy zdarzylo mi sie zostawic swiatelko we wnetrzu i oczywiscie po nocy rano nie bylo mowy o odpaleniu samochodu.

Samo sie nie wylaczylo po jakims czasie.

Pomyslalem, zeby zamienic te zarowkie 10W (c10w) na LED :idea:

 

Da rade? Auto male (suzuki swift). Bedzie to jako tako oswietlac?

Edytowane przez exor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli myślisz o gotowcach zamiast C10W to może być różnie, miałem w rękach i widziałem kilka LEDowych zamienników.

Z wyglądu podobne, skuteczność różna, w ciemno/przez net ciężko trafić coś dobrego.

 

Widziałem gdzieś zastosowanie taśmy led, podklejonej na kawałku folii z wyprowadzeniem przyłączy zamiast typowego C10W i muszę przyznać, że fajnie to świeciło - IMHO lepiej niż gotowe zamienniki.

Osobiście mam zamiar iść w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/rurka-36mm-c5w-c10w-6-led-smd-5050-cieply-i4787235163.html - 36mm

http://allegro.pl/rurka-31mm-c5w-c10w-4-diody-led-smd-5050-cieply-i4890354210.html - 31mm, ale tylko 4 diody. Będzie słabiej świecić.

 

Nie da rady porozginać styków żarówki w lampce?

Edytowane przez YogiCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli myślisz o gotowcach zamiast C10W to może być różnie, miałem w rękach i widziałem kilka LEDowych zamienników.

Z wyglądu podobne, skuteczność różna, w ciemno/przez net ciężko trafić coś dobrego.

 

Widziałem gdzieś zastosowanie taśmy led, podklejonej na kawałku folii z wyprowadzeniem przyłączy zamiast typowego C10W i muszę przyznać, że fajnie to świeciło - IMHO lepiej niż gotowe zamienniki.

Osobiście mam zamiar iść w tym kierunku.

+1

 

w kilku autach sie z tym bawilem i faktycznie "zaroweczki ledowe" wkladane zamiast oryginalnych zarowek sa do bani, swieca ledwo co i zwykle zimnym trupim swiatlem. Wiec zaczalem kupowac moduly z wyprowadzonymi kabelkami albo tasmy ktore tne na kawalki jakie mi pasuja, koniecznie ciepla barwa. Montuje wewnatrz lampy na stale tzn. przyklejam i lutuje. Swieci super i przyjemniejsza barwa zarowno wzgledem zarowek jak i ledowych zamiennikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem do scenica tyle, że tam były w5w, czy świeci jaśniej - nie wiem, na pewno inaczej i tak jak ktoś pisał, zimną barwą, trzeba się do tego przyzwyczaić. Może rzeczywiście inne rozwiązania będą lepsze. Ja kupowałem coś po 2-3 zł /szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/rurka-36mm-c5w-c10w-6-led-smd-5050-cieply-i4787235163.html - 36mm

http://allegro.pl/rurka-31mm-c5w-c10w-4-diody-led-smd-5050-cieply-i4890354210.html - 31mm, ale tylko 4 diody. Będzie słabiej świecić.

 

Nie da rady porozginać styków żarówki w lampce?

oryginalna zaroweczka ma niecale 30mm.

31mm na pewno wlezie, a ta 36 to dokladnie nie wiem.

 

dzieki za namiary w kazdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są żarówki LED które świecą i ciepłym i zimnym światłem, to pierwsze jest bardzo podobne do tego dawanego przez zwykłą żarówkę. Jak się nie patrzy co się kupuje to później nic dziwnego że ma się trupie światło w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade? Auto male (suzuki swift). Bedzie to jako tako oswietlac?

Jasne, że da radę. Jednak jak zamontujesz najtańsze, nie będziesz zadowolony z efektu. Następna sprawa, najtańsze ledy potrafią nie gasnąć całkowicie, jest efekt minimalnego żarzenia się diody/diód. Barwa światła jest inna, dużo chłodniejsza. Ze ściemniaczem współpracują diody dedykowane pod CAN`a. Ciężko też uzyskać informację o dokładnej mocy takiego zamiennika żarówki, nie każdy sprzedawca podaję takie informacje. Owszem, można policzyć, ale nie masz pewności czy dioda z opisu jest faktycznie wlutowana w to co kupisz.

Ja zamontowałem u siebie z prozaicznego powodu, jest jaśniej, dużo jaśniej :ok:

Oświetlenie wnętrza mam zrealizowane na innym typie, żarówki niż pytasz, jednak w bagażniku mam takie o jakie Ci chodzi. Blaszki musiałem rozginać. Po wymianie całego oświetlenia ( 15 szt. ), mam jasno jak w dzień, to było głównie moim zamiarem.

http://nts-sc.pl/towar.267.w5w.5smd.5050.1w.can.bus.html

Wygląda to tak:

 

post-145744-0-73850100-1467837207_thumb.jpg

post-145744-0-80953500-1467837221_thumb.jpg

post-145744-0-32558500-1467837241_thumb.jpg

post-145744-0-86464800-1467837254_thumb.jpg

post-145744-0-76668200-1467837277_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.