Skocz do zawartości

Włączenie podgrzewanych lusterek - zapomnienie o wyłączeniu.


Wojtucha

Rekomendowane odpowiedzi

Temat  prozaiczny ale zastanawiałem się parę razy...
Przemieszczam się często autami grupy VAG, do włączenia grzania lusterek służy przycisk ich regulacji, obracamy nim wokół osi o 180stopni i grzejemy...
No i właśnie, jedyna sygnalizacja to mała kropeczka na tym przycisku wskazująca jego pozycję, biorąc pod uwagę jego umiejscowienie nie trudno o zapomnienie.

 

Często pożyczam samochód i lusterka ustawione są w pozycji "grzanie" i śmiga tak nie wiadomo ile dni.
Mi również zdarzyło się zapomnieć i jeździłem przez pół dnia z włączonym grzaniem.

 

Jakie jest zatem założenie?
1. Nie przejmujemy się włączeniem grzania - nie szkodzi to ani matom ani lusterkom, pobiera akceptowalną ilość energii.

2. Grzanie wyłącza się samoczynnie? Ale wtedy po co włącznik bistabilny - kiedyś w transicie było ogrzewanie szyby włączane przyciśnięciem guzika, świeciła się kontrolka a po upływie określonego czasu wyłączało się samoczynnie.

 

W sumie mogłaby być jakaś kontrolka albo faktycznie włączać razem z grzaniem szyby tylnej - to jest sygnalizowane kontrolką na przycisku w konsoli środkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Wojtucha generalnie po nagrzaniu się do roboczej temperatury rezystancja maty rośnie tak, że zaczyna to konsumować zupełnie symboliczne ilości prądu. Dlatego też specjalnie bym się nie przejmował, mam znajomego który jeździ z ogrzewaniem lusterek w Roomsterze przez cały rok i nic się nie dzieje.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Wojtucha generalnie po nagrzaniu się do roboczej temperatury rezystancja maty rośnie tak, że zaczyna to konsumować zupełnie symboliczne ilości prądu. Dlatego też specjalnie bym się nie przejmował, mam znajomego który jeździ z ogrzewaniem lusterek w Roomsterze przez cały rok i nic się nie dzieje.

tapatalked

 

Heh w Romku też mi się zdarzyło parę razy zapomnieć - ale widzę, że patent "ukrytego" włącznika jest w wielu autach grupy.

Czasami mam wrażenie, że ludzie nieświadomie mają ustawiony ten przełącznik w pozycji grzanie.

 

Tak swoją drogą, mimo wszystko chyba wolałbym aby grzanie było aktywowane przyciskiem, działało powiedzmy 15min... z drugiej strony czasami przemieszczałem się w dziwnej mgle gdzie lusterka parowały mimo jazdy więc dłuższe włączenie było uzasadnione...

 

No to może jednak jakaś kontrolka... w dobie gdzie ledy, ledziki, ledziunie świecą w różnych dziwnych miejscach mogłoby być sygnalizowane i grzanie...

 

No dobra czepiam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 grzeje cały czas. Nie ma włącznika. Latem lustra są tak gorące, że można się oparzyć, za to zawsze czyste.z resztą w poprzednim e36 też non stop grzały.

a co ma czystośc  do temperatury? bym powiedzial ze jest jeszcze gorzej bo sprobuj wyczyscic gorące lustro jakimś płynem. Zanim wytrzesz to odparuje :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma czystośc  do temperatury? bym powiedzial ze jest jeszcze gorzej bo sprobuj wyczyscic gorące lustro jakimś płynem. Zanim wytrzesz to odparuje :no:

Ma to, że w e36 w okresie letnim zauważyłem jedno lusterko bardziej brudne od drugiego. Po umyciu tydzień później znów to samo. Okazało się, że zaśniedziały konektory pod szkłem i nie grzało. W e46 póki co cały czas grzeją i lustra czyste, widać to szczególnie w deszczowe dni, bo nawet jadąc autostradą nie widać na nich żadnych zacieków, czy smug od wody, która szybko wysycha od gorąca.

Natomiast z myciem nie problemu, wyłączam stacyjkę i za kilka minut są zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakim vagu mowisz, ale w golfach 4, passatach b5 podgrzewanie lusterek załącza się wraz z załączeniem podgrzewania tylnej szyby. Wyjątkiem są auta na tzw. eksportowanych o zimnych klimatach, tam działa to niezależnie od podgrzewania tylnej szyby

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 grzeje cały czas. Nie ma włącznika. Latem lustra są tak gorące, że można się oparzyć, za to zawsze czyste.z resztą w poprzednim e36 też non stop grzały.

 

Jakoś tego nie potwierdzam, chyba że w polifcie tak jest. U mnie grzanie lusterek włącza się po włączeniu grzania szyby tylnej. Całość wyłącza się po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fordzie Fiesta grzanie lusterek działa tylko z włączonym ogrzewaniem... tylnej szyby.

(co jest bez sensu, bo mam podgrzewanie przedniej szyby, więc to powinno być połączone. Na szczęście bez kluczyka samo nie zadziała.

Natomiast podgrzewanie przednich foteli i owszem - jak bym zapomniał wyłączyć, to mi akumulator padnie. Choć też nie do końca,

bo ktoś musi siedzieć na fotelu, bez tego czujnik nacisku wyłącza system po  paru minutach.

Edytowane przez Slawomirro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat prozaiczny ale zastanawiałem się parę razy...

Przemieszczam się często autami grupy VAG

W instrukcji obsługi roomstera pisze że lusterka grzeją do temp +20 i tylko przy pracującym silniku. Na 99% programem i kabelkiem można to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie lusterek, tylnej szyby, siedzeń czy czego tam jeszcze wyłącza się samo po 10-ciu minutach i nie włącza się po wyłączeniu zapłonu. Są jakieś marki, które nie programują tego inaczej? 

W I30 grzeje do wyłączenia zapłonu - nie wyłącza się po określonym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


borbet, dnia 17 Paź 2016 - 10:34 AM, napisał:
Jakoś tego nie potwierdzam, chyba że w polifcie tak jest. U mnie grzanie lusterek włącza się po włączeniu grzania szyby tylnej. Całość wyłącza się po pewnym czasie.
U mnie w polifcie 02' grzeją non stop.

 

A jednak w e46 grzeją. Sprawdzone wczoraj w przedlifcie.

Teraz już wiem, dlaczego w becie lusterka są w miarę czyste i bez kropelek deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.