Skocz do zawartości

Montaż skrzyni 6b do seicento 1.2 8v Od czego zacząć?


RMKCS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam mały problem,szukałem tu po forum jakiejś odpowiedzi,ale nie mogę nic konkretnego znaleźć,otóż mam Seicento 1.2 8v 75km,zakupiłem całe kompletne punto mk1 ze skrzynią 6b,chciał bym ją założyć,ale słyszałem ze trzeba coś przerabiać,mógł by mi ktoś konkretnie napisać co i jak?
Z góry dziękuję!
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro skrzynia z punto 1 to nie wiem jak z mocowaniem lapy, czy sa sruby pod alu banana czy nie, moze byc tak, ze bedziesz potrzebowal stalowego banana. Wybierak przekladasz ze swojej skrzyni wraz z kielichami polosi

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


całe kompletne punto mk1 ze skrzynią 6b

Jesteś pewien, że to jest 6biegowa skrzynia? Bo coś tu się nie zgadza. W punto mk1 skrzynie 6biegowe były wyłącznie z silnikami 1.1. Z silnikami 1.2 8V montowali tylko 5biegowe skrzynie, chyba, że poprzedni właściciel tego punto zamontował sobie taką skrzynię we własnym zakresie.

 


Lewarek zostaje z seicento ? Wybierak może być ze skrzyni vanowskiej?

 

Jeśli masz oryginalnie skrzynię vanowską na mokrych półosiach i lewarek bez podciąganego wstecznego to potrzebujesz jeszcze wybierak, dźwignię z linkami oraz półosie z seicento z podciąganym wstecznym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak podepnę,

Lewarek z wciskanym wstecznym z ccs nie pasuje do skrzyni 6b?

 

Nigdy nie miałem do czynienia z lewarkiem z wciskanym wstecznym, ale raczej będzie pasować. Chodzi generalnie o wybierak. W seju były dwie skrzynie, z podciąganym wstecznym i suchymi półosiami oraz bez podciąganego i z mokrymi. Ta skrzynia z mokrymi półosiami to jest skrzynia z 900setki tylko z dzwonem pasującym do silników FIRE i wybierak nie podchodzi do żadnej innej skrzyni montowanej z silnikami FIRE, dlatego trzeba zmienić wybierak, a jak zmieni się wybierak to i lewarek z linkami bo nie będą pasować.

W ccs pomimo, że jest wciskany wsteczny a nie podciągany to wybierak raczej na pewno pasuje do skrzyni 6b (bo w ccsie były przecież skrzynie z suchymi półosiami). Jeśli wybierak pasuje to i wciskany lewarek razem z linkami również podejdzie. To tak na logikę, ale może ktoś się jeszcze wypowie kto miał do czynienia konkretnie z lewarkiem z ccsa.

Edytowane przez barkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zmienię temat,powoli seja rozbieram,jako że mam silnik i skrzynie wyjętą,chciał bym odciążyć koło zamachowe,jak myślicie warto ?

Setup na którym będzie jezdzil:

1.2 8v 75KM

Dolot weglarskiego mag sport

Wydech przelotowy fi 43 mag sport

Skrzynia 6 speed

Warto coś jeszcze zmienić by lepiej to szło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za info,jutro się z nim skontaktuje,do jakiej wagi proponowalibyscie stoczyć zamach?

Druga kwestia to komputer,jako że mam seryjny z 1.2 może dało by się coś przy nim dlubnac? Jak znacie kogoś kto by to ogarnął to piszcie .:)

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Otoczak zjechał obecne koło na 3,2kg, przy tak krótkiej skrzyni jaką ty będziesz miał to takie koło jak najbardziej się sprawdzi. Jak powiesz mu że ma odchudzić na maxa w bezpiecznych granicach to zrobi w przedziale 3,2-3,6kg zależy jak wyjdzie, ale myślę że 4kg już by wystarczyło. W a-grupowej rajdowej homologacji dla seicento jest podana minimalna waga dla odchudzonego koła zamachowego i jest to właśnie 4kg.

Tu masz aukcję Otoczaka:

http://allegro.pl/tuning-lekkie-sportowe-kolo-zamachowe-kjs-1-4mili-i6583232819.html

Ja zawsze dogadywałem się przez "Pytanie do sprzedającego" i po prostu wysyłałem mu koło z umówioną gotówką i karteczką z informacją ile ma odchudzić i adresem zwrotnym w środku a on odsyłał już zrobione.

Edytowane przez barkor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.