Skocz do zawartości

Jaki kompakt 60kpln


siwyyy77

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 

Wymagania, automatyczna klimatyzacja, światła xenon, ew LED.

Do typowej jazdy koło komina, dwa razy w roku wyjazd wakacyjny, dla rodziny 2+2 (nastolatki) samochód na conajmniej 10lat.

Wskazany oszczędny, niezawodny silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, siwyyy77 napisał:

Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 

Wymagania, automatyczna klimatyzacja, światła xenon, ew LED.

Do typowej jazdy koło komina, dwa razy w roku wyjazd wakacyjny, dla rodziny 2+2 (nastolatki) samochód na conajmniej 10lat.

Wskazany oszczędny, niezawodny silnik...

Za taka cene to kupisz nowa Ibize Full Led plus doliczyc pakiet z auto klima. Bedzie niewiele mniejsza od leona. Albo szukac Leona 1.2 TSI 85KM i chip ale to znow braknie $$$. Jak na 10 lat to sie nie wydurniac i dolozyc 15k wtedy mozna cos wybrac w kompaktach. Kily i hultaje 1.4 moze poszukac ale to znow jakos super nie beda wyposazone. Jakbys zrezygnowal z paru rzeczy to wtedy bedzie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, siwyyy77 napisał:

Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 

Wymagania, automatyczna klimatyzacja, światła xenon, ew LED.

Do typowej jazdy koło komina, dwa razy w roku wyjazd wakacyjny, dla rodziny 2+2 (nastolatki) samochód na conajmniej 10lat.

Wskazany oszczędny, niezawodny silnik...

 

Jeśli mowa o 60kPLN BRUTTO za kompakta to zapomnij.

Musisz dołożyć minimum 10tys. Klasę B będzie ciężko kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, siwyyy77 napisał:

Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 

Wymagania, automatyczna klimatyzacja, światła xenon, ew LED.

Do typowej jazdy koło komina, dwa razy w roku wyjazd wakacyjny, dla rodziny 2+2 (nastolatki) samochód na conajmniej 10lat.

Wskazany oszczędny, niezawodny silnik...

Z takimi wymaganiami to ciężko będzie kupić auto klasy B, a co dopiero kompakt. Kompakt z takimi wymaganiami to spokojnie trzeba liczyć min. 75-80k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 65 kupiłem Astrę J sedan 1.4 140KM z fabrycznym LPG, alufelgi, halogeny, czujnik światła, czujniki deszczu, parkowania tył, fotochromatyczne lusterko, 4 szyby elektryczne auto, 2 strefowa autoklima, bluetooth, tempomat i pewnie jeszcze parę innych rzeczy o których nie pamiętam (ostatnio się zdziwiłem, jak wyświetlił niski poziom płynu w zbiorniku spryskiwacza ;) ). Bez LPG była taka do wyrwania za około 61-62 tysie. Kolor biały. Z takim wyposażeniem do jazdy wokół komina odpuściłem nadwozie typu hatch czy kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZUBERTO napisał:

Z paru, tzn. z ilu ma zrezygnować?

Z tych dwoch, które postawił?

Tak jak odrzuci ksenony albo ledy to lapia sie kily i hultaje. https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-hatchback-1-4dohc-100km-wersja-m-smartplus-ID6zO0vK.html#92aad7f567

NAwet nowa... https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-nowy-ceed-hb-1-4-mpi-100-km-6-mt-w-wersji-wyposazenia-s-ID6AqPu7.html#f896985b9e

A takto pozostaje klasa B z ledami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpuscisz swiatla to masz Astre J 1,4T.

Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 
Wymagania, automatyczna klimatyzacja, światła xenon, ew LED.
Do typowej jazdy koło komina, dwa razy w roku wyjazd wakacyjny, dla rodziny 2+2 (nastolatki) samochód na conajmniej 10lat.
Wskazany oszczędny, niezawodny silnik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Tak jak odrzuci ksenony albo ledy to lapia sie kily i hultaje. https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-hatchback-1-4dohc-100km-wersja-m-smartplus-ID6zO0vK.html#92aad7f567

A takto pozostaje klasa B z ledami.

Pod warunkiem, że jest lekarzem, górnikiem, siedzi na kasie w Biedronce itd... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ziolo napisał:

Za 65 kupiłem Astrę J sedan 1.4 140KM z fabrycznym LPG, alufelgi, halogeny, czujnik światła, czujniki deszczu, parkowania tył, fotochromatyczne lusterko, 4 szyby elektryczne auto, 2 strefowa autoklima, bluetooth, tempomat i pewnie jeszcze parę innych rzeczy o których nie pamiętam (ostatnio się zdziwiłem, jak wyświetlił niski poziom płynu w zbiorniku spryskiwacza ;) ). Bez LPG była taka do wyrwania za około 61-62 tysie. Kolor biały. Z takim wyposażeniem do jazdy wokół komina odpuściłem nadwozie typu hatch czy kombi.

Dobra cena

Wyjściowa cena 1.4 LPG to 72300, z manualną klimą, stalowymi felgami, bez lusterka fotochromatycznego, czujnika deszczu i w standardowym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, siwyyy77 napisał:

Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 

Wymagania, automatyczna klimatyzacja, światła xenon, ew LED.

Do typowej jazdy koło komina, dwa razy w roku wyjazd wakacyjny, dla rodziny 2+2 (nastolatki) samochód na conajmniej 10lat.

Wskazany oszczędny, niezawodny silnik...

megane 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-1-6-sce-limited-ID6AynpE.html

ale silnik jakiś super oszczędny to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał:

Dobra cena

Wyjściowa cena 1.4 LPG to 72300, z manualną klimą, stalowymi felgami, bez lusterka fotochromatycznego, czujnika deszczu i w standardowym kolorze.

 

Tylko że w Oplu 10-15% rabatu to masz na "dzień dobry". Więc cena normalna, czyli dobra bo Opel w PL jest tanio wyceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, siwyyy77 napisał:

Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 

Wymagania, automatyczna klimatyzacja, światła xenon, ew LED.

Do typowej jazdy koło komina, dwa razy w roku wyjazd wakacyjny, dla rodziny 2+2 (nastolatki) samochód na conajmniej 10lat.

Wskazany oszczędny, niezawodny silnik...

 

https://www.opel.pl/content/dam/opel/poland/tools/pdf/cenniki/astra/rp18-rm18/cennik_astra4_sedan_rp18_18_3.pdf#astra

 

Astra 1.6 115KM - 52.900 zł + bixenony 5.200 zł + dwustrefowa klima 1.500 zł 

(ew. pakiet TOP 7.000 zł + klima 1.500 zł, ale tu już przekraczamy limit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

https://www.opel.pl/content/dam/opel/poland/tools/pdf/cenniki/astra/rp18-rm18/cennik_astra4_sedan_rp18_18_3.pdf#astra

 

Astra 1.6 115KM - 52.900 zł + bixenony 5.200 zł + dwustrefowa klima 1.500 zł 

(ew. pakiet TOP 7.000 zł + klima 1.500 zł, ale tu już przekraczamy limit)

Czy to ten sam silnik co w Astrze III 1.6 ?

Fajne mają promocje na wersję z LPG. Nie dość że cena niższa, to jeszcze pakiety tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, siwyyy77 napisał:

Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 

C4 cactus realnie za niewiele więcej niż 60 kPLN jest do wyjęcia z 1.2 110 KM z całkiem przyjemnym wyposażeniem. Z tym, że on będzie nieco mniejszy od astry jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Majkiel napisał:

Czy to ten sam silnik co w Astrze III 1.6 ?

 

Twin port sugeruje stary silnik?

Czy może to ten trochę nowszy ze zmiennymi fazami rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 
Wymagania, automatyczna klimatyzacja, światła xenon, ew LED.
Do typowej jazdy koło komina...


Nierealne z tym wyposażeniem.
W okolicach 60k będzie leon 1.2t w wersji Copa lub zblizonej, ale bez ksenonów ani LEDow. I to się wydaje i tak najlepszą opcją w tej cenie. Z tymi opcjami będzie ciężko znaleźć coś poniżej 70k z sensownym silnikiem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pyrekcb napisał:

 

https://www.opel.pl/content/dam/opel/poland/tools/pdf/cenniki/astra/rp18-rm18/cennik_astra4_sedan_rp18_18_3.pdf#astra

 

Astra 1.6 115KM - 52.900 zł + bixenony 5.200 zł + dwustrefowa klima 1.500 zł 

(ew. pakiet TOP 7.000 zł + klima 1.500 zł, ale tu już przekraczamy limit)

14T dużo droższy?

Te silniki to jednak przepaść dzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

Czy to ten sam silnik co w Astrze III 1.6 ?

Fajne mają promocje na wersję z LPG. Nie dość że cena niższa, to jeszcze pakiety tańsze.

Tak, taki sam mam w AH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Twin port sugeruje stary silnik?

Czy może to ten trochę nowszy ze zmiennymi fazami rozrządu?

Stary silnik ze zmiennymi fazami rozrządu.

Identyko co pod koniec w astrze h a16xer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

14T dużo droższy?

Te silniki to jednak przepaść dzieli.

 

Idąc dalej można znów dołożyć parę kafli i wziąć diesla albo lepszy wypas, etc.  ;)

"Stary" silnik jest chyba dość niezawodny, jak będzie bolała cena noPb, to zawsze można "zakuchenkować", a z tym 1.6 mieści się budżecie. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pyrekcb napisał:

 

Idąc dalej można znów dołożyć parę kafli i wziąć diesla albo lepszy wypas, etc.  ;)

"Stary" silnik jest chyba dość niezawodny, jak będzie bolała cena noPb, to zawsze można "zakuchenkować", a z tym 1.6 mieści się budżecie. :ok:

Ale 1,6 chyba nie nadaje się do gazu :no:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pyrekcb napisał:

 

A to przeprasssssssssssssssssszzzzzzz.... ;)

Myślałem, że "stare" silniki się nadają. :ok:

Bardzo stare  tak. 

Ale te nowsze stare, czyli zdaje się od Astry H, bez hydrauliki zaworów - już nie. Kolejne ze zmiennymi fazami też nie.

Dodatkowo miały miękkie gniazda i na LPG potrafiły już po 30 kkm wytłuc się.

W Oplach ostatnio do gazu nadawał się 1,4 turbo ... ale najnowsze mają już bezpośredni wtrysk.

W Chevroletach była wersja 1,8 do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

Idąc dalej można znów dołożyć parę kafli i wziąć diesla albo lepszy wypas, etc.  ;)

"Stary" silnik jest chyba dość niezawodny, jak będzie bolała cena noPb, to zawsze można "zakuchenkować", a z tym 1.6 mieści się budżecie. :ok:

Ja go "zakuchenkowalem", ale pogadaj z ludzmi co do jego "kuchenkowatosci", nie kazdy sie decyduje.

 

Wiem, ze mozna isc w nieskonczonosc.

Nie znam aktualnych cen, ale równo rok temu za 64 to do wziecia byla J-tka 1,4T z LPG, upgrade 2, dziennymi LED + jeszcze jakis pakiecik.

Skoro nigdzie za 60 nie wyjmie tego co chce, to moze w okolicach 60 wyrwac taka Astre.

@bizz pisal wczoraj o 6-miesiecznej z 8kkm, ponoc w dobrej cenie (mialy stac i czekac w wiekszej ilosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Ja go "zakuchenkowalem", ale pogadaj z ludzmi co do jego "kuchenkowatosci", nie kazdy sie decyduje.

 

Wiem, ze mozna isc w nieskonczonosc.

Nie znam aktualnych cen, ale równo rok temu za 64 to do wziecia byla J-tka z LPG, upgrade 2, dziennymi LED + jeszcze jakis pakiecik.

Skoro nigdzie za 60 nie wyjmie tego co chce, to moze w okolicach 60 wyrwac taka Astre.

@bizz pisal wczoraj o 6-miesiecznej z 8kkm, ponoc w dobrej cenie (mialy stac i czekac w wiekszej ilosci).

 

Nową znalazłem w Warszawie za 68 tyś, wszystko co piszesz oprócz ksenonu, są LEDy do jazdy dziennej. Klima automat dwie strefy, tempomat, itp. Radio z 8 calowym wyświetlaczem, rocznik bieżący.

Na Śląsku głównie MMCars ale też Wawrosz mają w ofercie Astry LPG po leasingu pracowniczym, wszystkie 2017 rok, wszystkie poniżej 10 tyś km, klima i tempomat, najtańsza chyba 57 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Bardzo stare  tak.

Fiatowski Starjet 1.4 95 KM może nie jest liderem oszczędności, ale jest prosty.

Stilo z tym silnikiem na trasach paliło mi 6,1-6,2 l/100.

Bez problemów się gazuje.

Jak każda wolnossąca 16V - jedzie jak się kręci.

 

Z powtarzalnych usterek to padające fajkocewki [wymiana to 10 minut]

rozwulkanizujące się koła pasowe napędu urządzeń pomocniczych [może już poprawili].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kartonik napisał:

Te 1.4 95 KM w Tipo nie mają ostatnio dobrej prasy jeżeli chodzi o eksploatację na gazie.

Co tam spartolili?

Mam taki sam silnik w Grande, gaz od 2009, na LPG (BRC) nalatane prawie 140kkm i w zasadzie z silnikiem nic się nie dzieje. Świece często trzeba wymieniać, bo jak są stare tu wypadają zapłony, pracuje nierówno itp. Sam silnik póki co działa jak należy. Albo coś zmienili, albo montują jakąś ch...ą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pyrekcb napisał:

 

https://www.opel.pl/content/dam/opel/poland/tools/pdf/cenniki/astra/rp18-rm18/cennik_astra4_sedan_rp18_18_3.pdf#astra

 

Astra 1.6 115KM - 52.900 zł + bixenony 5.200 zł + dwustrefowa klima 1.500 zł 

 (ew. pakiet TOP 7.000 zł + klima 1.500 zł, ale tu już przekraczamy limit)

ten motor 115KM to nieszczęście. Sensowny motor to 1.4 Turbo 140 KM. Do tego trzeba pamiętać, że to poprzedni model Astry, nowy technologicznie jest znacznie bardziej zaawansowany.

Edit - niemniej jednak oferta jest naprawdę bardzo dobra :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2018 o 17:56, siwyyy77 napisał:

Nie wiem czy to realne, ale w kwocie ok. 60kpln chciałbym kupić nowego kompakta, 

Wymagania, automatyczna klimatyzacja, światła xenon, ew LED.

Do typowej jazdy koło komina, dwa razy w roku wyjazd wakacyjny, dla rodziny 2+2 (nastolatki) samochód na conajmniej 10lat.

Wskazany oszczędny, niezawodny silnik...

A ilez to km wokol komina rocznie?

Moze zamiast kompakta lepiej cos mniejszego i zainwestowac w duzy BOX?

Prawde mowiac na codzien w 80% przypadkow wozi sie powietrze w 1-2 osoby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Majkiel napisał:

Co tam spartolili?

Mam taki sam silnik w Grande, gaz od 2009, na LPG (BRC) nalatane prawie 140kkm i w zasadzie z silnikiem nic się nie dzieje. Świece często trzeba wymieniać, bo jak są stare tu wypadają zapłony, pracuje nierówno itp. Sam silnik póki co działa jak należy. Albo coś zmienili, albo montują jakąś ch...ą instalację.

Na fabrycznej instalacji zdarzały się przypadki że po 50kkm na lpg siadały głowicę. Jak widziałem jak został przeprowadzony montaż instalacji lpg przez ASO to się nie dziwie😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, steyr napisał:

Na fabrycznej instalacji zdarzały się przypadki że po 50kkm na lpg siadały głowicę. Jak widziałem jak został przeprowadzony montaż instalacji lpg przez ASO to się nie dziwie😀

Czyli lepiej dać auto do dobrego gazownika niż kupować z pseudo-fabryczną instalacją.

Tjet'a z LPG też popsuli?

Godzinę temu, fanlan napisał:

A ilez to km wokol komina rocznie?

Moze zamiast kompakta lepiej cos mniejszego i zainwestowac w duzy BOX?

Prawde mowiac na codzien w 80% przypadkow wozi sie powietrze w 1-2 osoby:)

Dobrze prawisz, zwłaszcza że dzieciaki już duże, nie ma problemów z wózkami, nocnikami itp.

Nawet taki box nie musi być wielki, różnica w pojemności bagażnika pomiędzy kompaktem a B-klasą to często kilkadziesiąt litrów. Focus w wersji z kołem zapasowym ma coś około 300l - toż w Uniaku mam bodaj 275, podobnie w Grande Punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

Czyli lepiej dać auto do dobrego gazownika niż kupować z pseudo-fabryczną instalacją.

Tjet'a z LPG też popsuli?

Wszystko zależy od ASO jakiego mają podwykonawcę na montaż lpg czy też może sami montują. ASO dokłada lpg przy silniku 1.4 90KM, do Tjet instalacja jest montowana na linii montażowej już nie pamiętam czy LR czy Tartarinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.