Skocz do zawartości

Land Rover Discovery 300TDI


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadał ktoś takiego? Mogę kupić za 10k w miare zadbaną sztukę, do zrobienia progi i troche most sie poci. Silnik sprawny, zero wycieków, nic nie dymi. Automat sprawnie zmienia biegi, klima chłodzi

 

Warto - czy to będzie jednak wiecej w warsztacie stało i lepiej szukac jakiegoś Terrano :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadałem, ale kilka egzemplarzy znajomi mieli. Cena jest dosyć atrakcyjna. Skup się na stanie technicznym i decyduj. Brak progów i pocący się most nie jest dyskwalifikujący. Obadaj dokładnie stan ramy, podłogę bagażnika ( zazwyczaj jej nie ma ) i jeżeli ma szyberdachy, to sprawdź dokładnie czy nie ciekną. Jak działają napędy itp. To tak po krótce.
Sama trzyseta ma takie samo grono zwolenników jak i przeciwników. W terenie sobie radzi, ale wymaga uwagi. Zresztą każda stara terenówka jej wymaga.
Porównując z Terrano, to brałbym to co jest w lepszym stanie. Terrano jak będzie miało nadwozie i ramę w porządku, na pewno będzie bardziej niezawodne od LR. Sam LR z kolei będzie miał lepszy komfort i wyposażenie. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Mam 300TDI od 10 lat, zjeździłem nim pół świata, robi u mnie za busa, ciężarówkę, terenówkę, ciągnik do lawety, samochód serwisowy, samochód zapoznania... Nie jeżdżę nim codziennie, tylko weekendowo i wakacyjnie. 

 

Uwielbiam tego dziada, serwisuje raz w roku bez patrzenia na koszty, wymieniam wszystko co serwis mówi że trzeba wymienić i jeżdżę. 

 

Zadbany to super przyjaciel, zapuszczony powód do zmartwień i frustracji. 

 

 

 

 

DSC_5474.JPG

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 300TDI od 10 lat, zjeździłem nim pół świata, robi u mnie za busa, ciężarówkę, terenówkę, ciągnik do lawety, samochód serwisowy, samochód zapoznania... Nie jeżdżę nim codziennie, tylko weekendowo i wakacyjnie. 
 
Uwielbiam tego dziada, serwisuje raz w roku bez patrzenia na koszty, wymieniam wszystko co serwis mówi że trzeba wymienić i jeżdżę. 
 
Zadbany to super przyjaciel, zapuszczony powód do zmartwień i frustracji. 
 
 
 
 
DSC_5474.JPG.567c31c73bded238535e72608f0ad977.JPG
Dawaj do terenwizji

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
4 godziny temu, bielaPL napisał(a):

weź młotek do ramy, zobacz jak zmienia biegi. Drogi.

A, jeżeli chcesz żeby nie kapał- nie ma takiej opcji. Miałem przez 18 miesięcy super zadbanego. Zawsze coś uronił :hehe:

A najlepiej pokazać w warsztacie od tych wynalazków. Mam Kolegę, ale w Wawrze - MS Auto Marcin Sumka, polecam. Pasjonat zielonego jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mati1.6dohc napisał(a):

weź młotek do ramy, zobacz jak zmienia biegi. Drogi.

A, jeżeli chcesz żeby nie kapał- nie ma takiej opcji. Miałem przez 18 miesięcy super zadbanego. Zawsze coś uronił :hehe:

A najlepiej pokazać w warsztacie od tych wynalazków. Mam Kolegę, ale w Wawrze - MS Auto Marcin Sumka, polecam. Pasjonat zielonego jaja.

jak tam sprawdzać to wiem... byleby nie było zamienił stryjek siekierkę na kijek, ledwo co we wrześniu nabyłem golfika 10 letniego ;] szkoda że wtedy się nie pokazało to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 12:40, bielaPL napisał(a):

korci mnie pojechać obejrzeć...

 

Niemal ćwierćwieczne, angielskie auto terenowe z silnikiem diesel'a, automatem, klimą do nabicia i być może pneumatycznym zawieszeniem w cenie 8,6 zł / kg. Brzmi jak świetny pomysł ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, camel00 napisał(a):

 

Niemal ćwierćwieczne, angielskie auto terenowe z silnikiem diesel'a, automatem, klimą do nabicia i być może pneumatycznym zawieszeniem w cenie 8,6 zł / kg. Brzmi jak świetny pomysł ;]

Co może pójść nie tak? 

A może 3.9 V8? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.