Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.03.2022 o 18:46, Maciej__ napisał:

 

Ja mam platforme na 2 rowery, wiec parkowanie i wyjazdy z garazy podziemnych nie sa problemem :ok:

U siebie na miejscu parkingowym w bloku bez problemu sie mieszcze i nawet nie wystaje za bardzo :)

 

 


 

Czy jest duża różnica w długości bagażnika na 2 a na 3 rowery? Nie ma problemów z parkowaniem? Nie wystaje na drogę po zaparkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, chojny said:


 

Czy jest duża różnica w długości bagażnika na 2 a na 3 rowery? Nie ma problemów z parkowaniem? Nie wystaje na drogę po zaparkowaniu?

Nie martw się. I z 4 idzie parkować. ;]

image.png.6d20f6f52ba4ecc71a07863cfc60c8cf.png

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, chojny said:


 

Czy jest duża różnica w długości bagażnika na 2 a na 3 rowery? Nie ma problemów z parkowaniem? Nie wystaje na drogę po zaparkowaniu?

 

W przypadku tego Peruzzo co ja mam to ok +15 cm.

To czy bedzie wystawac to zalezy od auta i tego jak zaparkujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Maciej__ said:

 

To z bagaznkiem i rowerami spokojnie dobijesz do 6m.

https://www.interpack.eu/product-pol-7210-Bagaznik-rowerowy-na-hak-Inter-Pack-Quattro-13-pin.html

Ten ze zdjęcia, 94cm, powiedzmy metr, to z VB kombi da pewnie w okolicach 5.6m, ja nie odczułem problemów i w sumie widziałem jeszcze zapas, natomiast oczywiście nie jest tak że postawisz gdzie i jak chcesz. Natomiast główne ograniczenia to jakieś ciasne parkingi pod galeriami, a tak to bez znaczenia dla mnie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, hefi said:

Trzeba wozić klucz ze sobą.
Jakieś paski na kola.
I paski do mocowania rowerów do tej niby ramki. Słabe połączenie. Wszytko się giba

 

Ty masz jakas wypozyczalnie bagaznikow?

Czy tak hobbistycznie cos chwile zmieniasz i ogarniasz wszystkie modele? :)

Przeciez to jak raz sie kupi to jest na lata :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 20.03.2022 o 09:52, AstraC napisał:

https://www.interpack.eu/product-pol-7210-Bagaznik-rowerowy-na-hak-Inter-Pack-Quattro-13-pin.html

Ten ze zdjęcia, 94cm, powiedzmy metr, to z VB kombi da pewnie w okolicach 5.6m, ja nie odczułem problemów i w sumie widziałem jeszcze zapas, natomiast oczywiście nie jest tak że postawisz gdzie i jak chcesz. Natomiast główne ograniczenia to jakieś ciasne parkingi pod galeriami, a tak to bez znaczenia dla mnie było.

 

 

Trochę odkopię, trochę uzupełnię... Interpack produkuje też bagażniki dla różnych sieci i np. kupiłem ostatnio bardzo fajny, nowy (leżak magazynowy...), bagażnik Interpack z logo Norauto (Rapidbike 2P+ e-bike) za 850 złotych brutto. Bardzo fajny, stabilny przy prędkościach autostradowych, szybkie zapięcie na kuli, zapięcia rowerów na zamki itp. itd.

Norauto2.jpg

norauto3.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, volcan said:

 

Trochę odkopię, trochę uzupełnię... Interpack produkuje też bagażniki dla różnych sieci i np. kupiłem ostatnio bardzo fajny, nowy (leżak magazynowy...), bagażnik Interpack z logo Norauto (Rapidbike 2P+ e-bike) za 850 złotych brutto. Bardzo fajny, stabilny przy prędkościach autostradowych, szybkie zapięcie na kuli, zapięcia rowerów na zamki itp. itd.

Norauto2.jpg

norauto3.jpg

Belka z lampami jak u mnie. Niemalże 1:1, tyle że nie mam nóżek i szybkiego zamknięcia, mam na jedną śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, AstraC napisał:

Belka z lampami jak u mnie. Niemalże 1:1, tyle że nie mam nóżek i szybkiego zamknięcia, mam na jedną śrubę.

 

Ona jest 1:1 - tylko zamiast "interpack" jest napisane "norauto". Szybkie zamknięcie jest mega fajne w tym modelu - regulacja napięcia uchwytu kuli pokrętłem, wygodna dźwignia, zabezpieczenie kluczem (wspólnym z zamknięciem rowerów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hefi napisał:

Z plusów to widzę te niebieskie stopki. Nie porysuje się stawiając go na ziemię emoji106.png

 

I w bagażniku nie lata. Oczywiście tylna belka się składa (tj. lampy zamykają się do wewnątrz) - typowo jak w interpacku z taką samą belką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I w bagażniku nie lata. Oczywiście tylna belka się składa (tj. lampy zamykają się do wewnątrz) - typowo jak w interpacku z taką samą belką.
Niestety nie znam tych bagażnikow interpak.

Z tym pokrętłem do regulacji to dobra sprawa. Thule ma takie.
Np między moim hakiem a hakiem w vw t6 było z cały lub więcej obrót a niby obie kule 50mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hefi napisał:

Niestety nie znam tych bagażnikow interpak.

Z tym pokrętłem do regulacji to dobra sprawa. Thule ma takie.
Np między moim hakiem a hakiem w vw t6 było z cały lub więcej obrót a niby obie kule 50mm

 

Dokładnie - przerzucałem go między samochodami i też o kilka kliknięć trzeba było przestawić, żeby prawidłowo zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje wady i zalety. Woziłem  3 rowery na dachu przez 3 lata . Następnie znowu przez 3 lata na platformie ale 4 rowery (jest problem z boostami) A teraz woze w srodku w busie . I to niestety uratowało mi rowery. ostatnio jadąc do Krynicy na PP w XCO , dostałem strzała w d...w Nowym Sączu. Gdyby rowery były na platformie to musiałbym sprawce chyba z powództwa cywilnego scigac. Bo z OC bym g... dostał . Ale z mojego doswiadczenia bardziej niszcza sie rowery na dachu. Jak jest deszcz to pęd powietrza wciska wode w zakamarki etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Chalek said:

O paczaj.

 

Ciężkie to ? Bo stalowy jest. Gibie się, rowery sztywno siedza? Ile dałeś?

Tzn. najlżejszy nie jest to fakt, ginąć się musi, to 4 rowery na haku, jak widać, ale jest stabilny, rowery się trzymają jak należy, acz należy już wtedy na dziurach jednak uważać, i Vectra z obrazka i Ford jednak miały już dociążone zawieszenie z tyłu.

IMAG0914_small.jpg.e644538a6b8d1cb5d7fe6d3ba57671e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mnie w uchwytach na dachu najbardziej przeszkadzal halas...
A zdejmowanie tego i zakladanie przed kazdym wyjazdem to jednak zbyt upierdliwe, wiec wozilem na dachu przez 8 miesiecy w roku.

Mi jednak przeszkadza składanie rowerów. Niby Alfa nie jest taka wysoka, ale muszę jednak być bardzo czujny. Raz już prawie rower zwalił się na głowę


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, bergerac said:


Mi jednak przeszkadza składanie rowerów. Niby Alfa nie jest taka wysoka, ale muszę jednak być bardzo czujny. Raz już prawie rower zwalił się na głowę emoji3.png

 

Na dachu wozilem w Astrze, do Mazdy nawet nie bralem pod uwage.

Jest prawie 20cm wyzsza, a ja raczej tyle juz nie urosne ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Trochę odkopię, trochę uzupełnię... Interpack produkuje też bagażniki dla różnych sieci i np. kupiłem ostatnio bardzo fajny, nowy (leżak magazynowy...), bagażnik Interpack z logo Norauto (Rapidbike 2P+ e-bike) za 850 złotych brutto. Bardzo fajny, stabilny przy prędkościach autostradowych, szybkie zapięcie na kuli, zapięcia rowerów na zamki itp. itd.
Norauto2.jpg.3353f1b647eb30ab9669d87d42c08892.jpg
norauto3.jpg.219b51cd44e5d1d1df4881e2470427e7.jpg
Czy to taki?
https://www.otomoto.pl/oferta/bagaznik-na-hak-na-2-rowery-norauto-rapidbike-2p-e-bike-na-elektryki-ID6E0NEH.html#gallery-open

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, leszcz napisał:

 

Dokładnie tak - ten sam sprzedawca nawet.

 

Tutaj można obejrzeć bagażnik w akcji: 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AstraC napisał:

Tzn. najlżejszy nie jest to fakt, ginąć się musi, to 4 rowery na haku, jak widać, ale jest stabilny, rowery się trzymają jak należy, acz należy już wtedy na dziurach jednak uważać, i Vectra z obrazka i Ford jednak miały już dociążone zawieszenie z tyłu.

IMAG0914_small.jpg.e644538a6b8d1cb5d7fe6d3ba57671e1.jpg

A ile dałeś za niego? Bo na Ceneo obecnie 1650 ale w historii cen widzę i 1200. I się zastanawiam czy to był jakiś leżak, czy teraz sezon i ceny wysokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Chalek said:

A ile dałeś za niego? Bo na Ceneo obecnie 1650 ale w historii cen widzę i 1200. I się zastanawiam czy to był jakiś leżak, czy teraz sezon i ceny wysokie?

1350 jakoś tak, dwa lata temu w kwietniu czy maju brałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Chalek said:

Macałem tego quattro i nie widzę w nim nic złego.

Jak wspominałem, ideal może nie jest, ale brak szybkiego zamknięcia dla mnie nie jest problemem, waży jak pamiętam do 2kg więcej od konkurencji, ale nie jest to straszna różnica, chyba że masz jakieś mega ciężkie rowery, to każdy kg ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

Jak wspominałem, ideal może nie jest, ale brak szybkiego zamknięcia dla mnie nie jest problemem, waży jak pamiętam do 2kg więcej od konkurencji, ale nie jest to straszna różnica, chyba że masz jakieś mega ciężkie rowery, to każdy kg ma znaczenie.

Mam teraz pożyczona platformę z norauto na 4 rowery i to chyba klon tego quattro i nie zauważam plusów ujemnych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty rok używam Atera strada sport na 4 rowery. Znaczy wożę już tylko dwa. Jest lekki, ma zabezpieczenia, odchyla się.

 

 

Edytowane przez Bartolomej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.