Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Dołożę swoją cegiełkę do wątku: wypożyczyłem ostatnio Thule Velocompact 926. Była to moja pierwsza jazda z platformą, wiozłem 2 rowery, trasa 700km z czego ~80% po "S" w Polsce. 

Tempomat zapięty na licznikowe 135km/h co wg GPS dało 126km/h.

Jazda super, bardzo stabilnie. Zakładanie/zdejmowanie rowerów- łatwizna. Odchylanie platformy działa OK, pozwalając dostać się do kufra Skody Karoq.

Wady: chyba dość ciężki, ale nie mam porownania do innych :hmm:

I dość spory w pozycji do przechowywania.

 

Ogólnie bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sowik85 napisał:

Dołożę swoją cegiełkę do wątku: wypożyczyłem ostatnio Thule Velocompact 926. Była to moja pierwsza jazda z platformą, wiozłem 2 rowery, trasa 700km z czego ~80% po "S" w Polsce. 

Tempomat zapięty na licznikowe 135km/h co wg GPS dało 126km/h.

Jazda super, bardzo stabilnie. Zakładanie/zdejmowanie rowerów- łatwizna. Odchylanie platformy działa OK, pozwalając dostać się do kufra Skody Karoq.

Wady: chyba dość ciężki, ale nie mam porownania do innych :hmm:

I dość spory w pozycji do przechowywania.

 

Ogólnie bardzo polecam.

 

tez go mam w wersji 3+1

fakt ciezki jest nieziemsko :) ale reszta same zalety

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ppmarian napisał:
W dniu 28.06.2022 o 11:36, tomeq77 napisał:
Też mam Amosa. Model Tytan Plus 4.
Na razie użyty 2 razy na rasie po ~200km. Daje radę.
Jedynym minusem jest totalny brak zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą.
Stosujesz jakieś patenty? Łańcuchy, kłódki?

Mam zapięcia segmentowe

Też takie sobie kupiłem. Fajna sprawa. Tylko wkurza, że na nierównościach potrafi hałasować. Nawet jadąc po poldruku potrafi wpaść w rezonans.

 

PS. Na wyjeździe, 600 km od domu, podczas pakowania w drogę powrotną rozpadł mi się uchwyt do mocowania bagażnika do haka. On cały trzyma się na cienkiej aluminiowej tulejce. U mnie się przetarła i mocowanie się rozleciało. Na szczęście bez tej tulejki udało się go zapiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomeq77 napisał:

Też takie sobie kupiłem. Fajna sprawa. Tylko wkurza, że na nierównościach potrafi hałasować. Nawet jadąc po poldruku potrafi wpaść w rezonans.

 

PS. Na wyjeździe, 600 km od domu, podczas pakowania w drogę powrotną rozpadł mi się uchwyt do mocowania bagażnika do haka. On cały trzyma się na cienkiej aluminiowej tulejce. U mnie się przetarła i mocowanie się rozleciało. Na szczęście bez tej tulejki udało się go zapiąć.

 

Jak dla mnie to dyskwalifikacja takiego produktu, przecież mocowanie do kuli to podstawa takiej konstrukcji. Masz jakieś zdjęcia jak to się rozpadło? Zrobiłeś z tym 1000km i się rozpadło?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, futrzak napisał:

Zrobiłeś z tym 1000km i się rozpadło?

Nie rozpadło się podczas jazdy, tylko przy zakładaniu na hak. Rozpadło się po ok. z dziesiątym montażu. W sumie w użytkowaniu to nie przeszkadza i nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Teraz po prostu mam osobno 4 ćwiartki tego co obejmuje kulę haka, śrubę, sprężynkę i gałkę. Jak wrócę z urlopu to wrzucę zdjęcia i zajmę się gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

chyba haka :)

 

Nie, auta.

 

Hak ma być zamontowany w określonym miejscu, w konkretnej odległości od ziemi itd, wszystkie wymiary są określone w dyrektywie 94/20/EC

 

Jak masz wysoki próg załadunku np w hatchbacku to będzie więcej miejsca na ominięcie bagażnika niż w VAN'ie z klapą do samej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomeq77 napisał:

Nie rozpadło się podczas jazdy, tylko przy zakładaniu na hak. Rozpadło się po ok. z dziesiątym montażu. W sumie w użytkowaniu to nie przeszkadza i nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Teraz po prostu mam osobno 4 ćwiartki tego co obejmuje kulę haka, śrubę, sprężynkę i gałkę. Jak wrócę z urlopu to wrzucę zdjęcia i zajmę się gwarancją.

 

Pisałeś 200km i 200km i 600km - to razem 1000km ;] Rozpadło się mocowanie na kuli - teraz piszesz, że nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Ja nie mam takiego przekonania. Zobaczymy jak wrzucisz zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem 2 tym km z Aguri Active Bike 3+1 na haku. Wrażenia jak najbardziej pozytywne - łatwy montaż, stabilny, uchylny, wygląda na zrobiony z przyzwoitych materiałów. Zobaczymy jak się będzie sprawował przy kolejnych wyjazdach ale jak na razie jestem b. zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 11:56, PawelWaw napisał:

tez go mam w wersji 3+1

fakt ciezki jest nieziemsko :) ale reszta same zalety

 

Ja też go mam, dzięki @PawelWawmogłem przetestować przed zakupem na swoim aucie. Mieści mi się do bagażnika zarówno wzdłuż jak i wszerz :ok:

Dokładki na czwarty rower jeszcze nie montowałem, ale spodziewam się że jest to tak samo intuicyjne jak cala reszta.

 

Jeśli ktoś z Warszawy potrzebuje to mogę pożyczyć na wyjazd :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2022 o 11:58, futrzak napisał:

Zobaczymy jak wrzucisz zdjęcia

Teraz to wygląda tak: https://photos.app.goo.gl/mNjhsTt9EBDqV8w99

 

Osobno na hak zakładam 4 elementy na kulę+ śrubę, na to cały bagażnik i nakręcam gałkę.

Niestety tulejkę, która wszystko zepsuła gdzieś zgubiłem. 

edit:

Zgłosiłem reklamację.

Producent dośle brakującą/uszkodzoną tulejkę i ma być git. Zobaczymy.

Edytowane przez tomeq77
zgłoszenie reklamacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomeq77 napisał:

Teraz to wygląda tak: https://photos.app.goo.gl/mNjhsTt9EBDqV8w99

 

Osobno na hak zakładam 4 elementy na kulę+ śrubę, na to cały bagażnik i nakręcam gałkę.

Niestety tulejkę, która wszystko zepsuła gdzieś zgubiłem. 

 

Jeżeli takie puzzle się zrobiło i tak to montujesz, a pisałeś, że "W sumie w użytkowaniu to nie przeszkadza i nie ma wpływu na bezpieczeństwo. " to ja nie mam więcej pytań ;]

No nic, życzę szczęścia by nic się nie stało, ale ja bym bez naprawy/wymiany tego elementu raczej z tego nie korzystał. 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Odkopię bo już po sezonie i kto kupił to i pojeździł ;].

Podsumowując, tych trzech co się najczęściej przewijają na 4 rowery to który?

 

- Aguri Active Bike 3+1

- Inter Pack New Spider 4

- Inter Pack Quattro 4

 

Wiem, że każdy będzie polecał to co ma, ale może da się z tych co podałem wybrać "najlepszy" ;]. Aha, Thule odpada, więc nie proponować jako najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tilok napisał(a):

Odkopię bo już po sezonie i kto kupił to i pojeździł ;].

Podsumowując, tych trzech co się najczęściej przewijają na 4 rowery to który?

 

- Aguri Active Bike 3+1

- Inter Pack New Spider 4

- Inter Pack Quattro 4

 

Wiem, że każdy będzie polecał to co ma, ale może da się z tych co podałem wybrać "najlepszy" ;]. Aha, Thule odpada, więc nie proponować jako najlepszy.

Ja mogę porównać quattro do spidera.

 

Spidera mam ten sezon, do quattro się przymierzałem w sklepie.

 

Quattro - tańszy

Spider - droższy, lzejszy, można montować rowery z rama karbonowa, większy udźwig ramienia (20kg vs 15kg)

Quattro jest zawalaty w sensie nie da się go złożyć, więc trzeba kupować hak do ściany i wieszać. Spider składasz i zajmuje mniej miejsca. Złożony też się łatwiej na kule zakłada od quattro.

 

Sztywność podobna. Spider ma nowszy design lamp jak to kogoś interesuje. 

 

No i Spider ma klucz zintegrowany z mocowaniem na kuli, do quattro dodają klucz. Niby pierdoła ale nie musisz pamiętać o kluczu oczkowym.

 

Jedynie mechanizm składania w quattro wymaga nasmarowania tzn są tam takie dwie listewki które trzeba przesunąć żeby złożyć/rozłożyć go. Jak tam wleci piach, to ciężko je przesunąć.

 

Ja jestem zadowolony i nie widzę powodu zakupu analogicznego thule za 4k.

Edytowane przez Chalek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
16 godzin temu, Camel napisał(a):

A czemu miałby nie dać rady? Podstawowa funkcja jest zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną zasadę z bagażnikami rowerowymi na hak

Chcesz bagażnik na dwa rowery kupujesz na trzy chcesz bagażnik na trzy rowery kupujesz na 4

problem jest przy czterech rowerach
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Camel napisał(a):

Bo to jakiś chyba No-name a wszyscy piszą o „mercedesach”, nie znam się na tym 😂

 

To nie jest no-name :) 

Nie wiem czym on się dokładnie różni od tego: https://fahrradtraeger-vergleich.com/test/unitec-alu-atlas-evolution/

Patrząc tak na jakość ich produktów i oceny to nie wgląda źle - przyzwoity, tani sprzęt do przejazdu z rowerami w tę i z powrotem. Do intensywnej eksploatacji raczej bym nie kupił, ponieważ nie jest składany. Rozszerzyć o 3 rower też można. Osobiście nie eksploatowałem, ale jak od kolegi to bym podjechał i sprawdził, czy klapa się otwiera przy zapiętym bagażniku na hak, bo to nie zawsze jest takie oczywiste, a jak wszystko ok to kupić i ćwiczyć. Jak trochę pojeździsz to później będziesz miał więcej doświadczenia i sam ocenisz czy spełnia swoją rolę. Łatwiej też będzie ocenić czy ludzie w internecie raportują racjonalnie, czy mają fobię na producentów itd. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Camel napisał(a):

Bo to jakiś chyba No-name a wszyscy piszą o „mercedesach”, nie znam się na tym 😂

Jak idzie rowery zapakować, nie spada platforma podczas jazdy, to każdy będzie dobry. Droższe pewnie mają wygodniejsze systemy mocowań ale nic poza tym. Przejeździlem kilka lat z dachowym od Amosa i platformą od Menabo modele z tych podstawowych i nic złego się nie działo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, r1sender napisał(a):

Jak idzie rowery zapakować, nie spada platforma podczas jazdy, to każdy będzie dobry. Droższe pewnie mają wygodniejsze systemy mocowań ale nic poza tym. Przejeździlem kilka lat z dachowym od Amosa i platformą od Menabo modele z tych podstawowych i nic złego się nie działo.

 

Obecnie dachowe mam też Amosa (fakt, te najdroższe) i są spoko, kupę kilometrów zrobiły. Ponad 20 lat temu miałem jakieś najprostsze na kwadratowych belkach i tez dawały radę, choć głośne i średnio wygodne. Platformę Menabo też miałem i dobrze mi się sprawowała, ale finalnie zmieniłem na Thule, bo było/jest 3 razy wygodniejsze, łatwiejsze w montażu itd. co przy regularnej eksploatacji i pakowaniu do bagażnika ma znaczenie. Cena oczywiście też x2 czy x3, ale coś za coś. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 22:48, Chalek napisał(a):

Interpack spider 4 zakupiony.

Na szybko złożony i przetestowany.

Samo złożenie po wypakowaniu to chwila bo tylko doczepić lampy, rejestrację i tyle.

Rowery siedza mega sztywno. Wygląd nowoczesny i bardziej świeży niż quattro. Mniej zawalaty taki No i trochę lzejszy. 

Opcją składania to coś pięknego:)

Zarówno quattro jak i thule velocompact 926 z dokładka na 4 rower, nie wchodziły do bagażnika bez kombinacji i zajmowały cały bagaznik. Ten bez problemu włazi i jest jeszcze sporo miejsca. 

 

Sam montaz na haku. Zakręcić gałkę,  dociągnąć 4 razy i koniec.

 

Foteczky jak  będzie jasno.

 

Biorąc pod uwagę cenę 1999 zł. Vs 3500 za thule 926 z dokladka na 4 rower... Nie widzę sensu dopłacania na chwilę obecną.

Jak tam się sprawuje.... myślę nad wersją 2 rowery.... daj jakąś opinię na ten temat ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, hefi napisał(a):
W dniu 12.01.2023 o 18:38, Camel napisał(a):

Kup najtańszy thule lepiej

A jeszcze lepiej droższy 😉😁

P. S. 

Jak mu odpowiada bagażnik i cena, to niech kupuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, janusz napisał(a):

A jeszcze lepiej droższy 😉😁

P. S. 

Jak mu odpowiada bagażnik i cena, to niech kupuje. 

Chodzi o to ze teraz wydam 500 i się rozpiździiii w połowie wakacji i zmuszony będę kupić za 1500 następny 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janusz napisał(a):

A czemu ma się "rozpiździć"? Chyba jest na niego gwarancja? 

 

Niektóre tak potrafią, a gwarancją to sobie można wtedy nie powiem co podetrzeć. Głupia sprawa, ale robią to przy użytkowaniu, a nie w garażu, czekając na użycie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie rowery zapakować, nie spada platforma podczas jazdy, to każdy będzie dobry. Droższe pewnie mają wygodniejsze systemy mocowań ale nic poza tym. Przejeździlem kilka lat z dachowym od Amosa i platformą od Menabo modele z tych podstawowych i nic złego się nie działo.
Macałem ten droższy i ten tańszy, w materiałach, w sposobie montażu jest dokładnie taka różnica jak w cenie.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał(a):

A czemu ma się "rozpiździć"? Chyba jest na niego gwarancja? 

Jak pisałem, bagażnik mam zamiar kupić od kolegi, jest nowy ale przeleżał u niego kilka lat. Cena za 3/4 nowego. Boje się że będzie to kasa w błoto 🤣 a może i nie, nie wiem dlatego pytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Camel napisał(a):

Jak pisałem, bagażnik mam zamiar kupić od kolegi, jest nowy ale przeleżał u niego kilka lat. Cena za 3/4 nowego. Boje się że będzie to kasa w błoto 🤣 a może i nie, nie wiem dlatego pytam.

 

Nowy nigdy nie używany, czy nowy ze znakami użytkowania?

Sam nie wiem co bym zrobił bo to zależy od kilku czynników. Po pierwsze bym go dokładnie obejrzał pod kątem plastików (słabej jakości po kilku latach i złym przechowywaniu mogą być kruche). Po drugie, czy jesteś w stanie wydać 3x więcej na lepszy bagażnik i czy go potrzebujesz (jak intensywnie planujesz używać)? I gdybym stwierdził, że wystarczy mi ten tańszy, to nie wiem czy gwarancja nie jest dla mnie warta tej różnicy w cenie i nie wybrałbym nowego. Opinie w sklepie ma pozytywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janusz napisał(a):

Nowy nigdy nie używany, czy nowy ze znakami użytkowania?

Sam nie wiem co bym zrobił bo to zależy od kilku czynników. Po pierwsze bym go dokładnie obejrzał pod kątem plastików (słabej jakości po kilku latach i złym przechowywaniu mogą być kruche). Po drugie, czy jesteś w stanie wydać 3x więcej na lepszy bagażnik i czy go potrzebujesz (jak intensywnie planujesz używać)? I gdybym stwierdził, że wystarczy mi ten tańszy, to nie wiem czy gwarancja nie jest dla mnie warta tej różnicy w cenie i nie wybrałbym nowego. Opinie w sklepie ma pozytywne. 

Sprawdzę bo przeleżał w ciemnej piwnicy w „płycie” czyli w bloku z PRL z 5 lat. Kupiony i nigdy nie założony bon kolega złamał nogę i ….,,,, Mogę go kupić za 500 - targować się ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Camel napisał(a):

Sprawdzę bo przeleżał w ciemnej piwnicy w „płycie” czyli w bloku z PRL z 5 lat. Kupiony i nigdy nie założony bon kolega złamał nogę i ….,,,, Mogę go kupić za 500 - targować się ? 
 

Nie wiem, ja bym najpierw zobaczył i zdecydował, czy chcę. Z kolegami się nie targuję, ale jak 50 czy 100 Cię "zbawi"... 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Camel napisał(a):

Sprawdzę bo przeleżał w ciemnej piwnicy w „płycie” czyli w bloku z PRL z 5 lat. Kupiony i nigdy nie założony bon kolega złamał nogę i ….,,,, Mogę go kupić za 500 - targować się ? 

 

Jak przeniosą wątek na HP to mogę się wypowiedzieć w tej kwestii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, janusz napisał(a):

Nie wiem, ja bym najpierw zobaczył i zdecydował, czy chcę. Z kolegami się nie targuję, ale jak 50 czy 100 Cię "zbawi"... 😉

otóż to, targować nawet mi się nie chce o flaszkę i to bardzo dobre pytanie czy chce, czy lepiej kupić najtańszy markowy 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Camel napisał(a):

otóż to, targować nawet mi się nie chce o flaszkę i to bardzo dobre pytanie czy chce, czy lepiej kupić najtańszy markowy 😎

podjedź i sam obmacaj i oceń. Zacznij od sklepu z tymi "markowymi", żebyś miał porównanie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chalek przymierzam się do zakupu Inter Pack New Spider 4 który występuje też pod nazwą Buzz Rack EAZZY 4 (Made in Taiwan) dokumentacja techniczna + recenzja + video. Możliwe, że Inter Pack zamawia od nich tylko ze swoim logo/kartonem/instrukcją... jeden pieron.

 

Pytanie, powiedz mi jak wygląda wkładanie 3-ego dużego roweru? Chodzi mi o te stałe pałąki, jak już włożysz drugi rower to czy da radę włożyć trzeci bez obcierania ramy rowerów (tutaj gość robi to na video ale ma mały rower i skręconą kierownicę)? Ja będę woził 29' + 27.5' + 26' i pewnie w takiej kolejności albo 29' + 26' + 27.5'.

 

Ta oryginalna linka zabezpieczająca rzeczywiście jest taka licha na jaką wygląda? Wymieniłeś na coś masywniejszego/pewniejszego?

 

Jeśli nie Spider to nad jakim innym bagażnikiem myślałeś (budżet do 2k)? Idzie zobaczyć Spider gdzieś na żywo w sklepie (Bielsko-Biała/Katowice)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, griken napisał(a):

@Chalek przymierzam się do zakupu Inter Pack New Spider 4 który występuje też pod nazwą Buzz Rack EAZZY 4 (Made in Taiwan) dokumentacja techniczna + recenzja + video. Możliwe, że Inter Pack zamawia od nich tylko ze swoim logo/kartonem/instrukcją... jeden pieron.

 

Pytanie, powiedz mi jak wygląda wkładanie 3-ego dużego roweru? Chodzi mi o te stałe pałąki, jak już włożysz drugi rower to czy da radę włożyć trzeci bez obcierania ramy rowerów (tutaj gość robi to na video ale ma mały rower i skręconą kierownicę)? Ja będę woził 29' + 27.5' + 26' i pewnie w takiej kolejności albo 29' + 26' + 27.5'.

 

Ta oryginalna linka zabezpieczająca rzeczywiście jest taka licha na jaką wygląda? Wymieniłeś na coś masywniejszego/pewniejszego?

 

Jeśli nie Spider to nad jakim innym bagażnikiem myślałeś (budżet do 2k)? Idzie zobaczyć Spider gdzieś na żywo w sklepie (Bielsko-Biała/Katowice)?

Szczerze nie wiem bo montuje na nim 2 duże rowery i  2 dziecięce.

Ale jak wozisz 3 rowery to na 4 miejscowym bagażniku zawsze tak ustawisz żeby było ok.

Linka moim zdaniem do przecięcia kombinerkami. To zwykły linka stalowa pleciona w oplocie z gumy.

Nie wymieniam, mam dużego ulocka i jak muszę rowery zostawic to nim je spinam.

W Katowicach zadzwoń Sobie do mobilboxa 32 601 28 99, kiedyś mieli na miejscu spidera.

W tym budżecie nie ma nic innego składanego więc wybór był prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, hefi napisał(a):

Bardzo dobra
Za tyle używane sprzedaje

100 razy lepszy niż ten interpak wyżej emoji23.png

Jak to "100" mierzysz? Jest 3x droższy, a w przypadku autora wychodzi 4x. Nie twierdzę, że nie jest lepszy, ale napisz merytorycznie skąd wg Ciebie wynika ta ogromna przewaga. Co zrobi lepiej od tego tańszego (poza wygodą montażu na hak i rowerów)? 

Edycja

A ok doczytałem, że chodzi o porównanie z interpackiem w podobnej cenie. Wybór prosty, ale dalej dlaczego 100 razy lepszy? 

Edytowane przez janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.