Skocz do zawartości

Ionity - gasimy światło


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że będziemy gasić światło w tym projekcie 😁

Mówi się o 12 lokalizacjach w Polsce.

Z prostej matematyki wychodzi, że liderem tego przedsięwzięcia nie jesteśmy 😅

 

Czekamy na otwarcie pierwszej lokalizacji ;) 

 

 

A4F07A85-18E6-47C0-B85D-D4FCF262C1EC.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Policzmy. W PL miało być 13 lokalizacji, ale mówi się, że będzie 12. W budowie mamy aktualnie 7. 
A 353 + 41 = 394 😁 
Czyli teoretycznie jeszcze jedna lokalizacja poza PL.

Gdzieś czytałem, że pierwsze lokalizacje ruszą może w lipcu, zobaczymy ;) 
 

Swoją drogą to już powinni za chwilę ogłaszać nowe plany rozbudowy, choćby na kolejny 1000, skoro mamy iść w powszechne EV. 

 

 

FF19A9EC-85B1-47E5-942B-2FBA785FD558.png.d399b89406a711ea2008c4bdea8f2f38.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mrBEAN said:

Policzmy. W PL miało być 13 lokalizacji, ale mówi, że będzie 12. W budowie mamy aktualnie 7. 
A 353 + 41 = 394 😁 
Czyli teoretycznie jeszcze jedna lokalizacja poza PL.

Gdzieś czytałem, że pierwsze lokalizacje ruszą może w lipcu, zobaczymy ;) 
 

Swoją drogą to już powinni za chwilę ogłaszać nowe plany rozbudowy, choćby na kolejny 1000, skoro mamy iść w powszechne EV. 

 

 

FF19A9EC-85B1-47E5-942B-2FBA785FD558.png.d399b89406a711ea2008c4bdea8f2f38.png

 

W niektórych miejscach nasycenie jest na tyle duże, że raczej będą dokładać ładowarek do istniejącej lokalizacji. 

W Polsce przydałoby się jeszcze z 8-10 miejscówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HelixSv napisał:

 

W niektórych miejscach nasycenie jest na tyle duże, że raczej będą dokładać ładowarek do istniejącej lokalizacji. 

W Polsce przydałoby się jeszcze z 8-10 miejscówek. 

Do nasycenia raczej daleka droga, jest bardzo dużo istotnych luk jeszcze choćby w Niemczech, gdzie stacji jest sporo. 
Dokładanie też, bo nawet na wielu jest już przygotowane miejsce, ale nowych lokalizacji potrzebny jeszcze ogrom. 
 

W Polsce to lokalizacje są średnio szczęśliwe jak na razie. W skali makro ok, ale odległość od głównych skrzyżowań/tras za duża jak na razie. 
Choćby S3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 7/19/2021 at 4:09 PM, mrBEAN said:

W cywilizacjach zaczynają dostawiać słupków. 
 

50595B7C-5F9B-4235-92E0-E2327C22C75D.jpeg

54FE7C6C-C3A5-4F0A-BA6B-F5A46624BA3B.jpeg

8FBE3563-C355-4881-9E08-381E8351B116.jpeg

79FA404B-00D9-4B4A-9A52-64324A45C35C.jpeg

ACDDE04D-6AEF-415C-9660-42678E9621D2.jpeg

7A2BD7B1-677E-4960-98C5-140E941C5420.jpeg

 

 

 

 

Skoro dokładają, to znaczy, że tłok. 

Dobrze, że coś robią. 

 

Ionity sprawia, że kierowca ev może się czuć traktowany na podobnym poziomie, jak kierowca auta z kominem. 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.10.2021 o 13:26, mrBEAN napisał:

Matko bosko!! 🤪

 

 

A9AA7479-CAD8-4B03-9476-0ECC22651D87.jpeg

 

Fajna sprawa, bo na tym samym MOPie jest też Greenway z 50kW DC. Można sobie wybrać czy tanio i szybko czy drogo i bardzo szybko (180kW w Ionity sprawia że w większości aut ładowanie nie będzie trwać dłużej niż 10-15 minut).

 

Tak to powinno wyglądać 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 15:44, mrBEAN napisał:

12, a u nas 2 nie mogą wystartować 😁

 

 

C71DF43D-4BBE-433D-B548-039C773BC14F.jpeg

Jak to dziala, znaczy sie 12szt moze podawac jednoczesnie po 200kW?

Jesli tak to jak wyglada przylacze do tego przybytku, bo jesli dorze licze to mamy juz >1MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kiwal napisał:

Jak to dziala, znaczy sie 12szt moze podawac jednoczesnie po 200kW?

Jesli tak to jak wyglada przylacze do tego przybytku, bo jesli dorze licze to mamy juz >1MW

Wg. założeń Ionity ma być pełna moc na każdym słupku.

Czy tak jest w rzeczywistości nie mam wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrBEAN napisał:

Rzekomo kolejne w toku, jeszcze nawet w październiku może się uda.

Moje 22kW do działki PGE podłącza już ponad pół roku (do punktu przyłączeniowego jest całe 25 m wzdłuż drogi, więc należy ich zrozumieć - to nie są proste rzeczy).

A mam czekać jeszcze rok (wg umowy), przy czym już mówią, iż wcale nie gwarantują, że w umówionym terminie podłączą.

I co? Zasadniczo to "oni mogą panu majstrowi skoczyć, tam gdzie mogą pana majstra w d... pocałować"

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, iwik said:

Moje 22kW do działki PGE podłącza już ponad pół roku (do punktu przyłączeniowego jest całe 25 m wzdłuż drogi, więc należy ich zrozumieć - to nie są proste rzeczy).

A mam czekać jeszcze rok (wg umowy), przy czym już mówią, iż wcale nie gwarantują, że w umówionym terminie podłączą.

I co? Zasadniczo to "oni mogą panu majstrowi skoczyć, tam gdzie mogą pana majstra w d... pocałować"

 

Nie mamy Pańskiego kabla i co Pan nam zrobi?

Cham się uprze i mu daj...

 

 

IMG_20211020_143156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Moje 22kW do działki PGE podłącza już ponad pół roku (do punktu przyłączeniowego jest całe 25 m wzdłuż drogi, więc należy ich zrozumieć - to nie są proste rzeczy).

A mam czekać jeszcze rok (wg umowy), przy czym już mówią, iż wcale nie gwarantują, że w umówionym terminie podłączą.

I co? Zasadniczo to "oni mogą panu majstrowi skoczyć, tam gdzie mogą pana majstra w d... pocałować"

Będziesz miał punkt ładowania? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

Moje 22kW do działki PGE podłącza już ponad pół roku (do punktu przyłączeniowego jest całe 25 m wzdłuż drogi, więc należy ich zrozumieć - to nie są proste rzeczy).

A mam czekać jeszcze rok (wg umowy), przy czym już mówią, iż wcale nie gwarantują, że w umówionym terminie podłączą.

I co? Zasadniczo to "oni mogą panu majstrowi skoczyć, tam gdzie mogą pana majstra w d... pocałować"

Spoko, ja czekałem na swoje 12kW niemal 3lata w Warszawie, podobnie 25m (choć do sąsiada skrzynki było 2m). Jeszcze mi kary umowne odrzucili, które im naliczyłem z racji "problemów formalnych" z drogą. Oni niczego nie muszą, oni jedynie mogą 8-).

Wystarczy czasem forum drogowe (jak Skyscrapper city) poczytać ile inwestycji miejskich i krajowych jest przez "ZE" jest opóźnionych. Z ładowarkami też nie ma łatwo. Szkoda, że nie ma konkurencji dostawców EN.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

Moje 22kW do działki PGE podłącza już ponad pół roku (do punktu przyłączeniowego jest całe 25 m wzdłuż drogi, więc należy ich zrozumieć - to nie są proste rzeczy).

 

Moje 15kW przyłącza się też już pół roku, do punktu przyłączeniowego który mam uzbrojony we wszystkie kable na działce. Nic nie trzeba robić.

  • Smutny 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że to jest totalnie nieprzewidywalne. Pani w ichnim "wydziale inwestycji" mówi "mamy taką pulę pieniędzy na nowe przyłączenia i jak wykorzystamy, to reszta czeka na następny rok". Także termin na umowie jest, ale tak naprawdę to równie dobrze może być i za 3 lata, a nie za rok i g...o mogę im zrobić. Kary umowne może i są, ale co mi z tych groszy jak inwestycja stoi. Nie wiedziałem czy mam proponować może Podwawelską pani kierowniczce, czy coś... ?

Firmy energetyczne to prywatny monopol Obajtkopochodnych, dziura prawna poza wszelkimi przepisami konsumenckimi. Już łatwiej o zabieg medyczny na NFZ niż wyegzekwować coś w ZE.

Także taka proza życia w PL, a Wy tu byście infrastrukturę pod milion EV chcieli 😄.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.10.2021 o 16:22, iwik napisał:

Najgorsze jest to, że to jest totalnie nieprzewidywalne. Pani w ichnim "wydziale inwestycji" mówi "mamy taką pulę pieniędzy na nowe przyłączenia i jak wykorzystamy, to reszta czeka na następny rok". Także termin na umowie jest, ale tak naprawdę to równie dobrze może być i za 3 lata, a nie za rok i g...o mogę im zrobić. Kary umowne może i są, ale co mi z tych groszy jak inwestycja stoi. Nie wiedziałem czy mam proponować może Podwawelską pani kierowniczce, czy coś... ?

Firmy energetyczne to prywatny monopol Obajtkopochodnych, dziura prawna poza wszelkimi przepisami konsumenckimi. Już łatwiej o zabieg medyczny na NFZ niż wyegzekwować coś w ZE.

Także taka proza życia w PL, a Wy tu byście infrastrukturę pod milion EV chcieli 😄.

Ja się ogarnąłem w 9,5 miecha od złożenia wniosku o warunki do założenia licznika (w tym 1,5 miesiąca to moja wina bo zapomniałem, że sąsiad ucieka na wczasy, a podpis był potrzebny).

Sam robiłem projekt i mnóstwo telefonów na każdym etapie.

Podwawelskiej nie nosiłem, ale jakieś szkło będzie musiało pęknąć. :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Miło :)

#Ekoenergetyka dostawcą wiodącego europejskiego operatora sieci ładowania wysokiej mocy! 🔋🔌

Wyprodukujemy i dostarczymy kilkaset stacji ładowania dla #IONITY, wiodącego europejskiego operatora sieci stacji ładowania DC.

Nasze produkty uzupełnią obecnie istniejącą infrastrukturę i będą częścią ogłoszonego przez #IONITY planu inwestycyjnego, który zakłada ponad czterokrotne zwiększenie, z około 1600 do 7000, punktów ładowania do 2025 roku. ✅

Cieszymy się, że nasze produkty pomogą wesprzeć misję #IONITY polegającą na przyspieszeniu rozwoju elektromobilności w Europie. 🇪🇺

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 19:06, mrBEAN napisał:

Urodziła się kolejna lokalizacja, coraz więcej cywilizacji w PL 😜

 

 

325B3F63-434A-4F1D-BB78-065823940083.jpeg


Nadal mi nie pasuje.

Kilka km wcześniej jest stacja w Łyszkowicach, ale jest wskazywana ciagle w PlugShare jako nieczynna.

 

Widze jednak ze powstały jakieś dwa punkty w Orlen Charge na S8 za Nadarzynem.

I to w sumie dla mnie nawet interesujące, ale idealnie by było jednak jakos bliżej Rawy Maz. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kravitz napisał:

Widze jednak ze powstały jakieś dwa punkty w Orlen Charge na S8 za Nadarzynem.

 

O spoko, już właściwie zupełnie nie będę musiał dbać o to ile mam prądu w aku wyskakując do lub z Wawy. Zdecydowanie brakowało na tej trasie 100kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.03.2022 o 08:34, format napisał:

 

O spoko, już właściwie zupełnie nie będę musiał dbać o to ile mam prądu w aku wyskakując do lub z Wawy. Zdecydowanie brakowało na tej trasie 100kW.


Proba podjęta.

Tak to wyglada.

 

 

AE8F5182-B7A8-4E7D-8CB7-E8F42F5677CA.jpeg

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, HelixSv napisał:

Ionity MOP Niesułkow - Shell A2 za Strykowem w kierunku Warszawy sprawdzone. Śmiga jak należy z pełną prędkością. 

 

No dobrze to nie wygląda ;]

Godzina 23 Świecko sobota, a Stryków niedziela dopiero 18ta? ;]

Szybciej by pierwszy Leaf dojechał, ładując z gniazdka w stodołach ;]

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, kravitz said:

 

No dobrze to nie wygląda ;]

Godzina 23 Świecko sobota, a Stryków niedziela dopiero 18ta? ;]

Szybciej by pierwszy Leaf dojechał, ładując z gniazdka w stodołach ;]

 

A bo mi się tir od tunelu aerodynamicznego popsuł.

Specjalnie wybierałem taki co jedzie 80 a nie 90. No ale ten wolny popsuł się jeszcze przed Poznaniem. Więc musiałem pędzić za takim co jedzie 90 i oczywiście bateria wyczerpała się 5 minut później, potem oczywiście się zapaliła, następnie szukanie wanny, zanurzanie, suszenie, laweta, wymiana baterii.

Biorąc to wszystko pod uwagę, to i tak szybko. :ok:

 

W środę początek trasy Warszawa - Utrecht. :ksiadz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka spostrzeżeń z trasy Świecko - Warszawa - Świecko czyli polskiego odcinka mojej aktualnej podróży.

 

- Ionity działa świetnie. W PL ładowałem w trzech miejscach (Świecko dwa razy, MOP Nowostawy, MOP Niesułków). Za każdym razem bez problemu osiągana była maksymalna moc trawiona przez ID4 czyli 125 kW. 

- Szkoda, że Ionity Poznań nie jest jeszcze gotowe. W zamian ładowałem na Kauflandzie (#darmodajo 50 kW) i GreenWay (żenujące 35 kW). Są szybsze ładowarki, ale stawałem tam gdzie pasowało (zakupy i itp). Ale gdyby było Ionity, to innych ładowarek bym nie rozważał. 

 

I uwaga ogólna o EV. Jak ktoś chce zapiąć na tempomacie 150 km/h i jechać, to powinien jeździć autem o tradycyjnym napędzie. Według mnie optymalną prędkością poruszania się ID4 (i pewnie kilkoma innymi EV) to 120 km/h. Szybsza jazda skutkuje dłuższym czasem spędzonym na ładowarkach. Zwyczajnie nie opłaca się.

 

I jeszcze jedna mądrość. Sieć Ionity w Niemczech jest gęsta a ładowarki są szybkie i dostępne. Przyjemność.

Za kilka dni zobaczę, czy Ionity Dania się poprawiło. Bo bywały tam problemy.  

 

Pozdrowienia z Utrecht. :ok:

 

 

 

 

Edytowane przez HelixSv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.