Skocz do zawartości

Ecobike


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego producenta ebików? Dobra to firma?

 

Zastanawiam się nad kupnem SX300

 

https://www.rowery-elektryczne.pl/produkt/621/rower-elektryczny-ecobike-sx300green

 

z najmocniejszą baterią można go teraz wyrwać na allegro za ok 9300 

 

Dobre to ma parametry/podzespoły ?

 

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.11.2021 o 09:24, Pado napisał:

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego producenta ebików? Dobra to firma?

Żonie kupiłem jakiegoś miejskiego za 4500 zł. Ogólnie dla mnie, amatora XC, Enduro od ponad 20 lat to kibel. Ale za te pieniądze nie mogłem znaleźć w obecnym czasie czegokolwiek innego dostępnego od ręki. Także obleci ;]

Polecam przejechać się Hardtrail i Full Suspensions dla porównania po jakimś testowym terenie żebyś mógł poczuć różnice, czy w Twoich warunkach to się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 09:24, Pado napisał:

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego producenta ebików? Dobra to firma?

 

Zastanawiam się nad kupnem SX300

 

https://www.rowery-elektryczne.pl/produkt/621/rower-elektryczny-ecobike-sx300green

 

z najmocniejszą baterią można go teraz wyrwać na allegro za ok 9300 

 

Dobre to ma parametry/podzespoły ?

 

 

 

moge tylko powiedziec ze stary model miał ktoś z roboty i dzień w dzień nim przyjeżdżał także śmiga, osobiście mi się wygląd ramy nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

trochę czasu minęło 🤣, ale dziś lub jutro odbieram SX300, ale w wersji 2023 

Rower już czeka od wczoraj, ale pogoda średnia, żeby go nawet na bagażniku wieźć - bateria 14Ah

 

spacer.png

 

 

Update, nawet się nie upitolił, a pogoda była bardzo kiepska :

 

IMG-20230328-WA0012.jpg.c39b06b2a6359ead7e5486575fa3768f.jpg

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 20:57, bielaPL napisał(a):

Jak już pojeździsz coś w terenie dawaj znać co i jak

 

 

jak tak dalej pójdzie to chyba w maju 🙄

teraz jestem przeziębiony, zaraz znów ma być pogoda kiepska, a potem wyjeżdżamy i powrót w maju...🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, ileż można czekać. Mimo, ze zdrowie jeszcze nie pełne, pogoda rano do d... (9c) to udałem się dziś w końcu na testy, ale tylko 10km po najbliższych drogowych górkach - no inny komfort jazdy, pod górkę jedzie się jak w maśle :). Jestem na tak.

Jedynie zmienię opony bo kostki na trasy asfaltowo szutrowe są wg mnie bezsensu, zamówiłem dla kompromisu Schwalbe Hurricane.

No i muszę zejść z wagą (swoją) bo z deklarowanych max 130km zasięgu to ze mną ten rower zrobi z 70 :)

IMG_20230410_111145_resize_18.jpg

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asfalt to wiadomo ale szuter to akurat myślę że kostka się dobrze sprawdza. Przynajmniej taki z drobnymi kamyczkami... Jak jechałem MTB to nie było problemu. Jak crossem na oponach podobnych do tych co zamówiłeś to już średnio pewnie rower jechał.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem w weekend takiego Totema i... szumak dla siebie ebika. Wycieczka po mieście 25km to najmniejszy problem. Będzie idealny na dojazdy do pracy i wakacyjne zwiedzanie. A krossowego zostawię, aby się zmęczyć.

 

 

IMG_1.jpg

Edytowane przez Olas1
foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 21:27, bielaPL napisał(a):

Asfalt to wiadomo ale szuter to akurat myślę że kostka się dobrze sprawdza. Przynajmniej taki z drobnymi kamyczkami... Jak jechałem MTB to nie było problemu. Jak crossem na oponach podobnych do tych co zamówiłeś to już średnio pewnie rower jechał.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

edit: jednak odesłałem te opony, na żywo sprawiają wrażenie zbyt "delikatnych" , zostaje na razie z tym co mam 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 28.03.2023 o 11:00, Pado napisał(a):

trochę czasu minęło 🤣, ale dziś lub jutro odbieram SX300, ale w wersji 2023 

Rower już czeka od wczoraj, ale pogoda średnia, żeby go nawet na bagażniku wieźć - bateria 14Ah

 

spacer.png

 

 

Update, nawet się nie upitolił, a pogoda była bardzo kiepska :

 

IMG-20230328-WA0012.jpg.c39b06b2a6359ead7e5486575fa3768f.jpg

co tam za "siłownia" siedzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pado napisał(a):

 

Ananda 100Nm

Opony 2.2 continental race king

 

Na zwykłe wypady oponki moim zdaniem ok na wypad do lasu i lekki ale ubity teren, po ścieżkach asfaltowych powinny sobie poradzić ;) , najwyżej wpompuj w nią ponad 60psi i będzie git.

 

Co do silnika to wiele nie powiem, ale 100Nm to ogrom mocy której i tak nie wykorzystasz chyba, że przyczepkę będziesz targał ;).

 

Blokadę ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ariibyd napisał(a):

 

Na zwykłe wypady oponki moim zdaniem ok na wypad do lasu i lekki ale ubity teren, po ścieżkach asfaltowych powinny sobie poradzić ;) , najwyżej wpompuj w nią ponad 60psi i będzie git.

 

Co do silnika to wiele nie powiem, ale 100Nm to ogrom mocy której i tak nie wykorzystasz chyba, że przyczepkę będziesz targał ;).

 

Blokadę ma? 

 

Tak, opony zostawiam, są w porządku i na asfalcie i lekkim terenie, więc nie kombinuje...

 

Blokada jest, ale zmienia się ją w menu-sam producent podaje jak. Można zmienić wartość wspomagania i manetki.

Początkowo dałem no limit, ale okazało się, że zapitalam tym rowerem po 45km/h i stwierdziłem, że nie ma sensu bo nie o to w tym chodzi, dodatkowo to niezbyt bezpieczne... Teraz mam wspomaganie do 35kmh ustawione, a manetkę do 25kmh

 

Jestem na tak jeśli chodzi o rowery elektryczne, inny komfort.

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 30.05.2023 o 09:09, bielaPL napisał(a):

Pewnie się zastanawiałeś też nad decathlonem... czemu odpadł?

 

tak , oglądałem, ale jakoś mnie parametry Baterii/silnika nie przekonywały . Podobno niedługo pojawi się nowa seria w Decathlonie ebików (tak pisało gdzieś na forach)- pewnie będą już lepsze. 

Na razie bezawaryjnie zrobione 800km - ze względu na brak czasu raczej w weekendy robię wycieczki po 60-80km i mam mega frajdę. 

 

Jedyna wkurzająca rzecz- ale nie tylko w Ecobike, bo podobno wielu producentów to stosuje- to ograniczenie mocy wspomagania poniżej 20% naładowania baterii. Im mniej niż 20% tym mniej wspomaga, podobno przy 5% się wyłącza, aby chronić baterię 

 

wczoraj zrobiłem 63km i zostało mi 48% baterii, jeżdżę cały czas na wspomaganiu 2 (z 6) , ale przy górkach oczywiście zwiększam . 

 

 

IMG_20230709_171636.jpg

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.07.2023 o 11:23, Pado napisał(a):

Na razie bezawaryjnie zrobione 800km - ze względu na brak czasu raczej w weekendy robię wycieczki po 60-80km i mam mega frajdę. 

 

 

Fajnie, a jak z kondycją? 800km to już trochę jest - w zeszłym roku przez 500km zlazłem z wagą z 6kg. Jak u Ciebie elektryk wpływa na ciało/zdrowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 11:25, bielaPL napisał(a):

 

Fajnie, a jak z kondycją? 800km to już trochę jest - w zeszłym roku przez 500km zlazłem z wagą z 6kg. Jak u Ciebie elektryk wpływa na ciało/zdrowie?

 

Kondycja u mnie raczej zawsze była ok, co do wagi to raczej stoję w miejscu, cokolwiek bym robił - lubie zjeść i słodkości tez :(. Ale na razie otyły nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał(a):

 

co do wagi to raczej stoję w miejscu, cokolwiek bym robił - lubie zjeść i słodkości tez :(. Ale na razie otyły nie jestem :)

nie no musisz być jakiś chory ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.05.2023 o 21:06, Pado napisał(a):

 

Ananda 100Nm

Opony 2.2 continental race king

To ciekawe bo jak czytam to niby dapu montowali... coś się zmieniło?

 

BTW. Jaki rozmiar ramy masz i ile masz wzrostu?

 

Zastanawiam czy czy dokładać do Cube reaction czy zaryzykować ecobike...

Edytowane przez nikt-znany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, nikt-znany napisał(a):

To ciekawe bo jak czytam to niby dapu montowali... coś się zmieniło?

 

BTW. Jaki rozmiar ramy masz i ile masz wzrostu?

 

Zastanawiam czy czy dokładać do Cube reaction czy zaryzykować ecobike...

 

Od modelu 2023 zmienili z dapu na anande.

Mam ramę 20 cali przy 187cm wzrostu

 

Trudno mi coś doradzić, ecobike jak nazwa wskazuje jest klasy ekonomicznej, na razie 1300km bez awarii :), co będzie dalej trudno powiedzieć - w sumie najważniejszy element to silnik.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pado napisał(a):

 

Od modelu 2023 zmienili z dapu na anande.

Mam ramę 20 cali przy 187cm wzrostu

 

Trudno mi coś doradzić, ecobike jak nazwa wskazuje jest klasy ekonomicznej, na razie 1300km bez awarii :), co będzie dalej trudno powiedzieć - w sumie najważniejszy element to silnik.

 

 

Dzięki za info.

 

W DE Cube kosztuje średnio 2-3kPLN mniej jak w PL, ale nie wiedzieć czemu gwarancja nie obowiązuję na terenie EU... także kupując w DE kupuje się bez gwarancji, albo tylko serwis mozliwy jest w razie W w DE. Trochę zniechęca.

Z drugiej strony ten aspekt oraz możliwość odblokowania przemawia za ecobike. Jedynie silnik jest w pewnym stopniu niewiadomą.

 

Musze się gdzieś przymierzyć do ecobike, ocenić jaką ramę w ogóle pod siebie brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.