Skocz do zawartości

Automatyczne długie, kto ma?


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

 

A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]

 

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomecki napisał:

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

 

A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]

 

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 

Grupa vag radzi się bardzo dobrze. Możesz regulować sobie ich czułość.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał:

 

no oswietlalo ladnie, ale z przeciwka byl dramat

 

Już tu kiedyś była batalia nt. AFL w Insignii. Generalnie konkluzja była taka, że u nas elektronika sterująca AFLami (w tym drogowymi) głupiej, bo inżynierowie z Ruselssheim nie przewidzieli, że w PL lata się krajówkami jak po autostradach

  • Lubię to 3
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. O ile na prostej myślę, że radzi sobie całkiem ok, to np na wyjściu z łuku trochę za późno wyłącza. Tzn ja bym już wyłączył, a Stonic stwierdza, że jeszcze trochę poświeci mimo, że już zza łuku ktoś wyjechał

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tomecki said:

 

Dla mnie jeden pies ;]

 

Tak czy siak w tej Toyocie średnio to działało.

Zasadnicza różnica. Automatyczne długie były dostępne np. w Focusie MK3 i pochodne z nawet halogenowymi lampami, nie odczuwałem aby ten system działał źle.

Za to matrycowe LEDy dla mnie najgorzej grupa VAG i to chyba Passat B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.
 
A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]
 
Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą?
 
Jeździłem mercedesem z ksenonem i Octavią na ledach, w obu autach ok, choć octa mam wrażenie szybciej schodzi z drogowych na mijania.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

w insigni mialem. chyba bardziej tego zepsuc sie nie dalo. mrygali co chwila

U mnie działa, mało kiedy ktoś z przeciwka się denerwuje.

Tak przyzwyczaiłem się jeździć na automacie, że ręcznie potrafię zapomnieć wyłączyć. :pad:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre dla kierowcy za kierownicą auta z takim wyposazeniem, zle dla kierowcy z naprzeciwka. Miejmy nadzieje ze tego zakażą bo jak wszystkie auta będa to mialy, to będzoe jedna wielka dyskoteka oslepiajacych sie nawzajem albo "mrugających" aktywnymi matrycami  aut. Efekt stroboskopowy murowany

Edytowane przez norbert123
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, norbert123 napisał:

Dobre dla kierowcy za kierownicą auta z takim wyposazeniem, zle dla kierowcy z naprzeciwka. Miejmy nadzieje ze tego zakażą bo jak wszystkie auta będa to mialy, to będzoe jedna wielka dyskoteka oslepiajacych sie nawzajem albo "mrugających" aktywnymi matrycami  aut. Efekt stroboskopowy murowany

 

Bez przesady, częściej jest problem że są zbyt czułe i łapią jakieś lampy w polach

Faktycznie problem jest z ciężarowym na górkach, bo nie wykrywa obrysowych i dopiero jak pojawia się główne to zmienia

 

Kaszkaj, kadjar słabo, w sportage całkiem OK

 

Przy gęstym ruchu faktycznie wariują i lepiej wyłączyć, ale nocą czy gdzieś na bocznych drogach fajny gadżet, choć dla mnie gdzieś pod koniec listy przydatnego wyposażenia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, angrius napisał:

Mam. O ile na prostej myślę, że radzi sobie całkiem ok, to np na wyjściu z łuku trochę za późno wyłącza. Tzn ja bym już wyłączył, a Stonic stwierdza, że jeszcze trochę poświeci mimo, że już zza łuku ktoś wyjechał

 

Czy da się w KIA ustawić szybkość działania asystenta?

 

13 godzin temu, AstraC napisał:

Zasadnicza różnica. Automatyczne długie były dostępne np. w Focusie MK3 i pochodne z nawet halogenowymi lampami, nie odczuwałem aby ten system działał źle.

Za to matrycowe LEDy dla mnie najgorzej grupa VAG i to chyba Passat B8.

 

Podczas testów Passtów, Artenów, nie przypominam sobie, aby ktoś migał, że jest oślepiany.

 

13 godzin temu, rafciojuve napisał:

Jeździłem mercedesem z ksenonem i Octavią na ledach, w obu autach ok, choć octa mam wrażenie szybciej schodzi z drogowych na mijania.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

 

W Ocatvii masz możliwość ustawienia szybkości reakcji automatu.

 

13 godzin temu, norbert123 napisał:

Dobre dla kierowcy za kierownicą auta z takim wyposazeniem, zle dla kierowcy z naprzeciwka. Miejmy nadzieje ze tego zakażą bo jak wszystkie auta będa to mialy, to będzoe jedna wielka dyskoteka oslepiajacych sie nawzajem albo "mrugających" aktywnymi matrycami  aut. Efekt stroboskopowy murowany

 

Raczej większość nowych aut to posiada, także jakość nie widać problemu na drogach. Problem jest wtedy jeżeli z naprzeciwka nadjeżdża:

1) samochód z nieprawnym oświetleniem,

2) samochód, który ma już zużyte lub źle ustawione światła,

3) TIR w przypadku gdy nie ma oświetlenia konturowego i wyłania się ze wzniesienia - wtedy faktycznie trzeba ingerować w układ, aby nie oślepić kierującego, zanim nie pojawią się w widoczności kamery jego światła mijania.

 

13 godzin temu, OPAL napisał:

To juz wiem czemu ostatnio tyle aut jeździ na długich. Nie ma trasy, żebym nie musiał mrugnąć kilka razy, żeby przełączyli światła.

 

Problem jest wtedy jeżeli z naprzeciwka nadjeżdża:

1) samochód z nieprawnym oświetleniem,

2) samochód, który ma już zużyte lub źle ustawione światła,

3) TIR w przypadku gdy nie ma oświetlenia konturowego i wyłania się ze wzniesienia - wtedy faktycznie trzeba ingerować w układ, aby nie oślepić kierującego, zanim nie pojawią się w widoczności kamery jego światła mijania.

 

6 minut temu, stalan napisał:

No mam ,na dodatek ledy , działa w miarę poprawnie...niestety czasem trzeba pomóc ;].

 

Głownie w wypadku takim, kiedy na wzniesieniu zaczyna się pojawiać TIR z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

54 minuty temu, wujek napisał:

W Leonie działa dobrze no ale użyłem raz przez półtora roku. Autostradowe mi się podobają bo zwiększa zasięg powyżej 120.

Przecież w Leonie masz tylko jedne światła długie i zawsze podnoszą wysokość świecenie do "autostradowych"?

 

Tylko jak pociągniesz do siebie są zwykle długie do mrugnięcia komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Przecież w Leonie masz tylko jedne światła długie i zawsze podnoszą wysokość świecenie do "autostradowych"?

 

Tylko jak pociągniesz do siebie są zwykle długie do mrugnięcia komuś.

Na autostradzie to zwykle mijania zwiększają zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał:

Na autostradzie to zwykle mijania zwiększają zasięg.

Ani razu czegoś takiego nie zauważyłem w tym samochodzie. Autostradowe są tylko drogowe.

Do tego, ogólnie w grupie vag w klasie c, skopane jest poziomowanie w sytuacji gdy samochód ma dociążony tył, światła świecą strasznie nisko i blisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Ani razu czegoś takiego nie zauważyłem w tym samochodzie. Autostradowe są tylko drogowe.

Do tego, ogólnie w grupie vag w klasie c, skopane jest poziomowanie w sytuacji gdy samochód ma dociążony tył, światła świecą strasznie nisko i blisko 

Pewnie nie włączyłeś, jest w opcjach. Na pewno w przed FL.

Screenshot_20220109-163732.jpg

Screenshot_20220109-163753.jpg

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomecki napisał:

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

Ja mam mądrze ustawione H7, nie na stacji diagnostycznej :facepalm:. Widzę przed samochodem co mam widzieć, nikt mi nie miga że go oślepiam. Ale coraz częściej spotykam takich chyba na ledach co mi po ściemnionym lusterku dają :O, a jak mnie wyprzedzi to światła świecą mu że tak powiem na buty :hehe:.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

Pewnie nie włączyłeś, jest w opcjach. Na pewno w przed FL.

Screenshot_20220109-163732.jpg

 

To mnie zaskoczyłeś, gdyż nigdy nie zauważyłem, aby te światła w jakikolwiek sposób pracowały.

 

W Audi widzę różnicę, a tutaj nic.

 

46 minut temu, amazaque napisał:

Ja mam mądrze ustawione H7, nie na stacji diagnostycznej :facepalm:. Widzę przed samochodem co mam widzieć, nikt mi nie miga że go oślepiam. Ale coraz częściej spotykam takich chyba na ledach co mi po ściemnionym lusterku dają :O, a jak mnie wyprzedzi to światła świecą mu że tak powiem na buty :hehe:.   

 

Pewnie adaptacyjne (matrycowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

To mnie zaskoczyłeś, gdyż nigdy nie zauważyłem, aby te światła w jakikolwiek sposób pracowały.

 

W Audi widzę różnicę, a tutaj nic.

 

 

Pewnie adaptacyjne (matrycowe).

Trzeba włączyć 🤪 Panie . 
 

Wracjąc do tematu , nikt mi nie mruga.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.
 
A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem default_zlosnik.gif
 
Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą?
 
Mam matrixy. Działa tak sobie. Mogłoby szybciej.
Wycina dokładnie ale ze zwłoka.
Na autostradzie jak są krzaki lub wysokie barierki to daje nieźle po oczach
Tirom to wyjątkowo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, hefi napisał:

Mam matrixy. Działa tak sobie. Mogłoby szybciej.
Wycina dokładnie ale ze zwłoka.
Na autostradzie jak są krzaki lub wysokie barierki to daje nieźle po oczach
Tirom to wyjątkowo emoji23.png

U mnie na autostradzie,  lewa lampa ma deaktywowany tryb Matrix. Nie oslepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.
 
A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]
 
Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą?
 
Mam właśnie w nowej Corolli. Dość późno wyłącza długie.
Wcześniej miałem to w Aurisie i działało podobnie czyli za późno przełączało.


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomecki napisał:

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

 

A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]

 

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 

Dawno pisałem, że jest z tym problem, który do tego narasta - w tym matrycowych LED z segmentu premium. Tak, wiem, rozwiązaniem jest SUV z takimi reflektorami :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam matrycowe ledy w insignii b i wg. mnie działają idealnie, nie zdarzyło mi się przez ponad 40tys km ani razu żeby ktoś z przeciwka mrugnął. Dużo jeżdżę z kolegą Astrą J i tam automatyczne długie to porażka, codziennie ktoś mruga bo za późno zmienia z drogowych na mijania.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:32, tomecki napisał:

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

 

A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]

 

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 

W Insignii A działały, ale oślepiałem innych. Zrobili jakąś aktualizację i pomogło.

 

W Insigni B w połączeniu z matrycowymi Ledami działały już idealnie :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:32, tomecki napisał:

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

 

A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]

 

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 

Mam w Seacie i imo dziala to calkiem fajnie. Jeden minus, ze zalacza dopiero od 57km/h chyba, wiec jak jedziesz wolniej wiejska droga to trzeba recznie i tak odpalic dlugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:32, tomecki napisał:

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

 

A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]

 

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 

 

Tak, lepiej sobie radzą.

:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:43, marcindzieg napisał:

Jak dla mnie to tylko w markach premium to dobrze działa. Nigdy mnie żaden nie oślepił. A zdecydowanie najgorzej działa to we francuskich autach. Masakrycznie walą po oczach. 

 

Dodam, że Ranger robi to równie dobrze jak premiumy.

:ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 00:27, norbert123 napisał:

Dobre dla kierowcy za kierownicą auta z takim wyposazeniem, zle dla kierowcy z naprzeciwka. Miejmy nadzieje ze tego zakażą bo jak wszystkie auta będa to mialy, to będzoe jedna wielka dyskoteka oslepiajacych sie nawzajem albo "mrugających" aktywnymi matrycami  aut. Efekt stroboskopowy murowany

 

Jest dokładnie przeciwnie, automaty potrafią to robić lepiej niż ludzie, na drogach będzie spokojniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:43, marcindzieg napisał:

Jak dla mnie to tylko w markach premium to dobrze działa. Nigdy mnie żaden nie oślepił. A zdecydowanie najgorzej działa to we francuskich autach. Masakrycznie walą po oczach. 

 

Akurat w nowym P508 działa to rewelacyjnie. Za to w Renault Masterze też zresztą nowym to tragedia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.