Skocz do zawartości

Nowe auto do 50tyś


michalkl1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam za zadanie poszukać coś dla znajomego wiek 55+, coś nowego do 50tys. Wymagań nie ma żadnych. Nawet przy nowej pandzie nie chciał klimy bo szkoda dopłacać jak nie używa. Nowe,  żadnych demo itd.

 

Małe miejskie auto co posłuży latami właśnie jak ta panda. Przebiegi bardzo małe a aktualne auto(panda) ma już z 10lat a przebieg nie pamiętam coś koło 40 000km(albo i mniej). Tylko dojazd do pracy, na zakupy. Taki poprostu melex co ma zawsze odpalić i jechać. Raczej słabo dba o auto. Olej czy filtry to wymienia(ręki nie dam sobie uciąć) a tak to jeździ aż się rozleci, wtedy do mechanika i dalej jeździ. 

 

Widzę jakieś pandy, Hyundai-e ,kia, nawet gdzieś corsa była...

 

Coś tam wspominał o czymś z VW( budżet nie ten). Przy tym jak on w ogóle się nie interesuje autem to każdego nowego szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze i jedyne bez klimy i czarnymi zderzakami - za to największe

https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-sandero-sandero-1-0-sce-access-ID6ExqR3.html

 

Potem Picanto

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-picanto-1-0-dpi-67-km-5-mt-wersjam-systemecodynamics-ID6Ev2AR.html

 

I space star z wyprzedazy rocznika

https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-space-star-1-271km-informplus-gwarancja-5-lat-modelowo-2022-od-reki-ID6ElRub.html

 

Niech sobie bierze co mu się podoba. Podrzuć ogłoszenie jak pandę wystawi.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spad napisał:

 

Ilekroć oglądam tego nowego malutkiego Space Stara mają w pamięci, że kiedyś to było duże auto to widzę w nim sumę wszystkich porażek tej marki, które przyczyniły się do tego, że nikt tego nie kupuje. 

 

Niestety Mitsubishi bardzo rozmieniło się na drobne.

Tylko patrzeć jak będzie wersja EVO tej wydumki, a wzbogacą ją o ładniejsze kołpaki.

 

Szkoda marki.

Jeszcze nie tak dawno temu Lancery EVO, wygrane w Dakar, 3000GT, a teraz...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalkl1 napisał:

Mówił, że nie chce już Fiata. Chciałby coś z VW. Ale z VW to nie ten budżet. Ja mam wrażenie, że co by nie było będzie dobrze ale tak żeby sie mógł pochwalić 🤑

 

Jeżeli chodzi o efekt pochwalenia się to niech dołoży jeszcze z 20-30 tys. do budżetu, wtedy osiągnie cel. W zasadzie do 60 kPLN cienko z wyborem i do tego same budżetowe auta. O VW niech zapomni bo za 60 kPLN to ma Up-a, a tym ciężko się pochwalić, na Polo musi mieć 80 kPLN. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalkl1 napisał:

... ale tak żeby sie mógł pochwalić 🤑

używki

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-polo-1-0-65km-trendline-pakiet-komfort-alarm-bluetooth-park-pilot-ID6E7BUj.html

 

a jak chce się trochę pokazać bardziej

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-c-mercedes-2011-rok-salon-polska-ID6Ex85g.html?

 

teraz za 50 klocków ciężko się pokazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał:

50kzł na nowego przyzwoitego Volkswagena wystarczy pod warunkiem że kupuje auto w kredycie 50/50 i druga taka sama wpłata za rok 🙂 A tak na poważnie to zostaje tylko Dacia.

 

Mam wrażenie, że kolega autora wątku kojarzy reklamy samochodów sprzed pięciu lat, gdzie był Duster od 39900, Tipo za 42500 i myśli, że za pięć dyszek to ma wybór. ;) A tu wuj, nie ma w zasadzie nic. Tak na poważnie to szok, bo byle gówniane małe auto zaczęło kosztować tyle co przed pandemią kompakt. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, spad said:

 

Mam wrażenie, że kolega autora wątku kojarzy reklamy samochodów sprzed pięciu lat, gdzie był Duster od 39900, Tipo za 42500 i myśli, że za pięć dyszek to ma wybór. ;) A tu wuj, nie ma w zasadzie nic. Tak na poważnie to szok, bo byle gówniane małe auto zaczęło kosztować tyle co przed pandemią kompakt. 

 

Z ciekawosci ostatnio patrzykemlem i takie C3 jak nasze, to obecnie dochodzi do 70kPLN 8]

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-1-2-puretech-83-c-series-ID6EkS1Q.html

Za tyle to bym na pewno go nie kupil i pewnie szukal jakiejs uzywki za polowe tej kwoty...

 

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Z ciekawosci ostatnio patrzykemlem i takie C3 jak nasze, to obecnie dochodzi do 70kPLN 8]

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-1-2-puretech-83-c-series-ID6EkS1Q.html

Za tyle to bym na pewno go nie kupil i pewnie szukal jakiejs uzywki za polowe tej kwoty...

 

 

 

Widziałem te ceny, w AAAAuto zeszłoroczny z niewielkim przebiegiem 1700km za 65kPLN. Kosmos. Zakładając, że sprzedałbym dzisiaj swój w takiej cenie to jestem dychę do przodu po pół roku użytkowania. No dla mnie C3 był fajny za 50-55, to była dla mnie adekwatna cena dla takiego autka, w dzisiejszej cenie też bym nie kupił, jeździłbym dalej Up-em. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, spad napisał:

 

Widziałem te ceny, w AAAAuto zeszłoroczny z niewielkim przebiegiem 1700km za 65kPLN. Kosmos. Zakładając, że sprzedałbym dzisiaj swój w takiej cenie to jestem dychę do przodu po pół roku użytkowania. No dla mnie C3 był fajny za 50-55, to była dla mnie adekwatna cena dla takiego autka, w dzisiejszej cenie też bym nie kupił, jeździłbym dalej Up-em. 

Czyli kupisz nastepne nowe C3 i zostanie Ci jeszcze dycha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Oczywiscie, ze nie kupisz, ale rozne sa sytuacje, ktos dostanie sluzbowke, zrezygnuje z jednego auta, przesiadzie na rower, etc ;]

 

Ale to sie nazywa inflacja a nie zysk;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

 

to chyba najlepsze rozwiazanie, ladny wyglad, automat elektryka klima :)

 

Namawianie kogoś na skrzynię zautomatyzowaną (jednosprzęgłowego zautomatyzowanego manuala) powinno być ścigane z urzędu...

Edytowane przez donpedro
  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat nie wchodzi w grę. 
Przy założonym budżecie obawiam się, że nic nie wejdzie w grę bo pewnie tych najtańszych aut w ogóle nie będzie dostępnych od ręki w salonach.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2022 o 18:49, donpedro napisał:

Według autokatalog kropka pl, obecnie jest 5 modeli w cenie do 52 tys.:

- Sandero 1.0/67

- i10 1.0/67

- Picanto 1.0/67 i 1.2/84

- Panda 1.0/70

- Space Star 1.2/71

 

(oczywiście w tej cenie wszystkie będą w wersji "zaślepka")

 

A patrząc na otomoto i cenę do 50, to zostają już tylko Sandero, Picanto/i10, SpaceStar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem dzisiaj z ciekawości i najtańszy Up! to jakieś 57-58kzł. Jakieś 4 lata temu sąsiadka kupiła takiego chyba za 43kzł. To wzrost o ponad 30%. Masakra. Polo to jakieś 80-85kzł. 

Edytowane przez pejus1982
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pejus1982 napisał:

Patrzyłem dzisiaj z ciekawości i najtańszy Up! to jakieś 57-58kzł. Jakieś 4 lata temu sąsiadka kupiła takiego chyba za 43kzł. To wzrost o ponad 30%. Masakra. Polo to jakieś 80-85kzł. 

 

Równe 4 lata temu 21 marca 2018 roku kupowałem Up-a nowego w salonie z rocznika 2017 (produkcja 28.12.2017) za 38 kPLN. Ciut biedniejszy Citigo był za 36,5 kPLN. Aktualna wersja w stosunku do tej sprzed 4 lat dostała sterowanie radiem z kierownicy, tempomat i asystenta pasa ruchu. Oczywiście mówię o porównywalnej wersji wyposażenia.  Za 58 kPLN te cztery lata temu była do kupienia nowa Astra J i to nie najbiedniejsza wersja. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2022 o 14:06, pejus1982 napisał:

A tak na poważnie to zostaje tylko Dacia.

Obecnie najtańsza Dacia Sandero w wersji Access to 48500 zł, w kolorze białym i z wyposażeniem ABC- jedyne wypasy to regulacja wysokości kierownicy, elektryka przednich szyb i automatyczne światła mijania na LEDach a poza tym nie ma tam nic- nawet dzielonej tylnej kanapy, głupiego centralnego zamka, ani absolutnie żadnego audio... Poza tym w zasadzie nic do tej wersji nie można dobrać, nawet żeby dokupić głupi lakier metalic trzeba przeskoczyć do wyższej wersji Essential za 53900 zł. Przy obecnych cenach Dacia z jakimś sensownym wyposażeniem wymaga wyłożenia ok. 60 tysi.

Edytowane przez Wasylek
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wasylek napisał:

Obecnie najtańsza Dacia Sandero w wersji Access to 48500 zł, w kolorze białym i z wyposażeniem ABC- jedyne wypasy to regulacja wysokości kierownicy, elektryka przednich szyb i automatyczne światła mijania na LEDach a poza tym nie ma tam nic

 

Pytanie czy taka wersja jest w ogóle dostępna, czy istnieje tylko w katalogu, żeby było "cena od...". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wladmar napisał:

Pytanie czy taka wersja jest w ogóle dostępna, czy istnieje tylko w katalogu, żeby było "cena od...". 

Takie były zawsze na zamówienie- i to bardziej na zamówienie niż każda inna, bo "z placu" raczej żaden salon takiej nie ma. 😉

W przypadku Sandero oznacza to czekanie do 4-5 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

Równe 4 lata temu 21 marca 2018 roku kupowałem Up-a nowego w salonie z rocznika 2017 (produkcja 28.12.2017) za 38 kPLN. Ciut biedniejszy Citigo był za 36,5 kPLN. Aktualna wersja w stosunku do tej sprzed 4 lat dostała sterowanie radiem z kierownicy, tempomat i asystenta pasa ruchu. Oczywiście mówię o porównywalnej wersji wyposażenia.  Za 58 kPLN te cztery lata temu była do kupienia nowa Astra J i to nie najbiedniejsza wersja. 

 

W 2017 brałem demo od dealera Astra J 1.4t LPG za 59 tyś. W tym roku wystawiłem na OLX za 56 tyś i telefon dzwonił. Wariactwo.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bizz napisał:

 

W 2017 brałem demo od dealera Astra J 1.4t LPG za 59 tyś. W tym roku wystawiłem na OLX za 56 tyś i telefon dzwonił. Wariactwo.

jak w PRLu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bizz napisał:

 

W 2017 brałem demo od dealera Astra J 1.4t LPG za 59 tyś. W tym roku wystawiłem na OLX za 56 tyś i telefon dzwonił. Wariactwo.

 

Dla porównania Astrę J z 2016 roku sprzedałem pod koniec maja 2020 roku za 40 kPLN. Wystawiałem na początku za 44 kPLN jako jedna z najdroższych na Otomoto. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, spad said:

 

Dla porównania Astrę J z 2016 roku sprzedałem pod koniec maja 2020 roku za 40 kPLN. Wystawiałem na początku za 44 kPLN jako jedna z najdroższych na Otomoto. 

 

A o ile zdrozal od 2020 Golf, ktorego wtedy kupiles? :)

Bo pewnie teraz Astra by poszla za 50-55+ ale i tak bys musial tyle samo dolozyc do Golfa co poprzednio ;]

Caly rynek sie przesunal w gore.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A o ile zdrozal od 2020 Golf, ktorego wtedy kupiles? :)

Bo pewnie teraz Astra by poszla za 50-55+ ale i tak bys musial tyle samo dolozyc do Golfa co poprzednio ;]

Caly rynek sie przesunal w gore.

 

 

Tyle że nasze zarobki nie aż w takim tempie. Wtedy mogłem kupić nową Astrę, teraz pewnie Sandero;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A o ile zdrozal od 2020 Golf, ktorego wtedy kupiles? :)

Bo pewnie teraz Astra by poszla za 50-55+ ale i tak bys musial tyle samo dolozyc do Golfa co poprzednio ;]

Caly rynek sie przesunal w gore.

 

 

8-miesięcznego Golfa kupowałem za 72 kPLN, total nowy w salonie stał za 84 kPLN. Teraz kombiak w tej wersji wyposażenia to około 120 kPLN, auto z zeszłego roku. Co jak co teraz trzeba więcej dołożyć. Oczywiście więcej też można dostać na wyposażeniu, ale czy jest to tyle warte. Wg mnie nie. 

 

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.