Skocz do zawartości

Orlen


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowiłem próbę ładowania się na Orlen.

Poprzednio trafiłem na niedziałającą stację

Tym razem inna lokalizacja, Łódź.

 

Mały spoiler. Udało się ;]

 

Po tym jednak jak się juz udało, zastanawiałem się, jak to możliwe że z 10 albo i więcej lat temu, funkcjonowały stacje paliwowe NESTE, gdzie się deklarowało kwotę maks za ile się zatankuje, przykładało kartę płatniczą, po czym zaczynało się normalnie tankować. 

A jak się zatankowało za mniej niż deklaracja, to automagicznie z karty schodziła kwota za zatankowane paliwo, a nie to zadeklarowane.

Przecież to było idiotycznie proste.

 

O co chodzi zatem z tymi ebanymi apkami??

 

Na Orlen ta apka ma mega laga w stosunku do ładowarki. Sama ładowarka też jest jakaś myśląca samodzielnie.

 

Podłączam auto do ładowarki, na ładowarce widzę moc ładowania 0KW, w aucie pojawia się odliczanie czasu ładowania (czyli jednak się ładuje), a na wskaźniku zasięgu zaczyna przybywać kilometrów.

Tymczasem na apce takie coś. I tak przez jakieś 1-2 minuty

 

image.png.44e3aa8ae282b5003caaf75103a6f978.png

 

Myślę sobie że coś chyba nie działa, próbuję zatrzymać ładowanie. 

No to takie coś

 

image.png.758b61c6c8a2a71d5e1740ec04db0a09.png

 

Sie nie da się.

W końcu czekanie na dane zniknęło, ale pojawiło się to co na stacji ładowania. Zero mocy, ale auto ewidentnie się ładuje

image.png.2549002840a991f808a185e3f184ab65.png

 

image.png.b1d9ce533262a1f66c1fccf09340a5be.png

 

Sytuacja taka stresująca bym powiedział.

Po kilku minutach pojawiła się moc jakieś 39KW na stacji, a po kolejnej 1-2 minucie na apce.

Koniec końców, ładowałem się jakies 20 minut

image.png.ff9c25df5c49d7c6ace2bb82e756fba4.png

 

Cena chyba lepsza z tego co pamiętam niż na GreenWay, ale komplikacja większa.

Dzieciaki w aucie, żona prowadzi, ja po alko (ale nie żeby percepcja utrudniała... ;] )

 

Nadal muszę zadać to pytanie. Dlaczego nie da się jak kiedyś na NESTE?

 

Aha. jakby co, to obsługa na stacji ORLEN nic nie wie o obsłudze tych stacji ładowania. W ogóle powiedzieli, że "to nie oni obsługują"

 

 

Koniec końców, auto doładowane i luzacko dojechaliśmy do Wawy

 

image.png.6fde5d8e785744582b93a57dd39af3b3.png

 

Jak juz ktoś ma z Wawy dojechać do Łodzi, to w samej Łodzi jest sporo przeróżnych ładowarek. Sam Orlen ma z 5, GreenWay też sporo. Jako backup mieliśmy właśnie brac pod uwagę ich ładowarkę w Nowosolnej.

 

 

Uważam, że nawet z tak małą baterią podróż i doładowanie się 20 minut to żaden problem.

Tylko niech to działa w sposób do ogarnięcia możliwy dla szympansa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia. 

Wiele ładujących apek ma problemy, szczególnie w roamingu. W ogóle wiele apek smart-motoryzacyjnych idzie, jak krew z nosa. 

A jeśli chodzi o personel stacji benzynowej Orlen, to we Wrocławiu w temacie stojącej na terenie stacji ładowarki Orlen orientowali się tak samo, jak ja w historii baletu mongolskiego. 

"Orłelowska" infolinia też nie jest pomocna. Ale w tu ani Greenway ani Ionity nie są lepsze.

W sumie trzy razy dzwoniłem na różne infolinie:

Orlen - ładowarka we Wrocławiu

GW - ładowarka w Świnoujściu

Ionity - ładowarka w Danii

Success rate: 0%. 

 

Niedługo mnie czeka wyprawa: Szwecja - Berlin - Warszawa - Utrecht - Hamburg - Szwecja. 

Trzeba będzie zrobić relację, bo wszyscy kącikowicze bardzo sobie je cenią (muszę kupić film do aparatu). ;]

 

Edytowane przez HelixSv
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, HelixSv napisał:

Z mojego doświadczenia. 

Wiele ładujących apek ma problemy, szczególnie w roamingu. W ogóle wiele apek smart-motoryzacyjnych idzie, jak krew nosa. 

A jeśli chodzi o personel stacji benzynowej Orlen, to we Wrocławiu w temacie stojącej na terenie stacji ładowarki Orlen orientowali się tak samo, jak ja w historii baletu mongolskiego. 

"Orłelowska" infolinia też jest też nie jest pomocna. Ale w tu ani Greenway ani Ionity nie są lepsze.

W sumie trzy razy dzwoniłem na różne infolinie:

Orlen - ładowarka we Wrocławiu

GW - ładowarka w Świnoujściu

Ionity - ładowarka w Danii

Success rate: 0%. 

 

Niedługo mnie czeka wyprawa: Szwecja - Berlin - Warszawa - Utrecht - Hamburg - Szwecja. 

Trzeba będzie zrobić relację, bo wszyscy kącikowicze bardzo sobie je cenią (muszę kupić film do aparatu). ;]

 


Te całe apkobzdety moim zdaniem mają jakiś cel zbierania danych usera, śledzenie go, czy kij go tam wie.

 

Tylko nie kumam jak na tym można zarobić?

Co Orlenowi dajmy na to po tym, ze ja używam jakiejś apki?

Ile są na tył do przodu i czy w ogóle, w stosunku do tego, jakby w stacji ładowania był zwykły terminal na kartę?

 

Poprosze o info jak krowie na rowie. Nie ogarniam tego.

 

Ładowałem się 20 minut, ale ogólnie straciłem ze 40.

Wjazd, wyjazd, parkowanie, szarpanina z apką i szukanie pomocy u obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

A da się ładować bez apki, telefonu czyli mając jedynie gotówkę bądź kartę debetową?:)


 

 

Na GreenWay przysłali mi taką kartę zbliżeniową. Przypuszczam ze wystarczy jej użyć. Nie sprawdzałem.

Ale ten pierwszy raz i tak był potrzebny telefon i apka.

 

Nie widziałem nigdzie takiego rozwiązania właśnie o którym piszesz, żeby zapłacić karta.

Tylko apki i ich karty zbliżeniowe, które są koniec końców przypisane do Twojego konta, a konto do karty płatniczej.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, kravitz said:


 

 

Na GreenWay przysłali mi taką kartę zbliżeniową. Przypuszczam ze wystarczy jej użyć. Nie sprawdzałem.

Ale ten pierwszy raz i tak był potrzebny telefon i apka.

 

Nie widziałem nigdzie takiego rozwiązania właśnie o którym piszesz, żeby zapłacić karta.

Tylko apki i ich karty zbliżeniowe, które są koniec końców przypisane do Twojego konta, a konto do karty płatniczej.

 

 

 

Sluzy pewnie glownie przywiazaniu klienta do konkretnego operatora ;)

Gdybys mogl placic gotowka lub karta, to bys podjezdzal na dowolna ladowarke...

A tak jak juz jedna ogarniesz, to pewnie bedzie z niej czesciej korzystal niz ogarnial kolejny system ;]

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kravitz said:

 

Nie widziałem nigdzie takiego rozwiązania właśnie o którym piszesz, żeby zapłacić karta.

Tylko apki i ich karty zbliżeniowe, które są koniec końców przypisane do Twojego konta, a konto do karty płatniczej.

 

 

W Polsce płaciłem kartą na stacji Ekoen pod Zieloną Górą (prawdopodobnie najlepsze miejsce do ładowania EV w Polsce). 

 

W Szwecji zdarzają się pojedyncze ładowarki z terminalem kart płatniczych, ale oceniam ich populację na jakieś 3% ogółu. 

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał:

A da się ładować bez apki, telefonu czyli mając jedynie gotówkę bądź kartę debetową?:)

Nie te czasy ..

 

16 godzin temu, kravitz napisał:

Co Orlenowi dajmy na to po tym, ze ja używam jakiejś apki?

Ja tankowałem na Orlenie tylko raz jak były jeszcze darmowe. Działało jak należy, podpiąłem, odpaliłem apką i zaczeło się ładować. Stacja / auto / apka pokazywały dobrze moc i czas ładowania. Nie zdążyłem obiadu zamówić i auto było naładowane ;).

Może tak trafiłeś i było coś nie tak z ich systemem albo ładowarką.

Najlepsze (darmowe) ładowarki są pod Decathlonem, idziesz do środka i prosisz ciecia, żeby odpalił - nie trzeba żadnej apki :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

A da się ładować bez apki, telefonu czyli mając jedynie gotówkę bądź kartę debetową?:)

Nie. Właśnie na tym polega patologia Orlenu. Nie masz przy sobie tel./ rozładował się/ nie ma zasięgu/nie ma internetu/ładowarka nie ma komunikacji z netem, nie naładujesz :)

Taki Polski Ład :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podjeżdżam pod słupek, podpinam kabel, czekam 15 minut i jadę dalej. Po chwili przychodzi SMS o obciążeniu (a ostatnio coś w ogóle nie przychodzi). Coś robicie źle ;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał:

Nie. Właśnie na tym polega patologia Orlenu. Nie masz przy sobie tel./ rozładował się/ nie ma zasięgu/nie ma internetu/ładowarka nie ma komunikacji z netem, nie naładujesz :)

Taki Polski Ład :)

Pytałem ogólnie a nie konkretnie o Orlen ale jak rozumiem wszędzie jest podobnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał:

Ja tam podjeżdżam pod słupek, podpinam kabel, czekam 15 minut i jadę dalej. Po chwili przychodzi SMS o obciążeniu (a ostatnio coś w ogóle nie przychodzi). Coś robicie źle ;] 

Tu jest jakiś cwaniak! 😎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, format napisał:

Ja tam podjeżdżam pod słupek, podpinam kabel, czekam 15 minut i jadę dalej. Po chwili przychodzi SMS o obciążeniu (a ostatnio coś w ogóle nie przychodzi). Coś robicie źle ;] 

:hmm:  https://tablica-rejestracyjna.pl/WF4547U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.