Skocz do zawartości

Jaki zestaw kabli kupic ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, PawelWaw said:

Wlasnie co najoptymalniej kupic na wyjazdy ?

Z autem to pewnie daja Type2-Type2.

Co kupic zeby ladowac sie z zwyklego euro gniazdka, z silowego gniazdka ?

 

 

Z każdym EV dostaniesz type2-type2 (bo Leafa nie bierzesz pod uwagę). 

Z niektórymi EV (np chyba Volvo) dostaje się też kabel do ładowania z domowego gniazdka.

Ja mam tylko T2-T2. Korci mnie czasem, żeby kupić na gniazdko domowe, ale chyba sobie daruję. 

Innych kabli z wtyczkami na siłę (czerwonymi czy niebieskimi) nie rozważam. 

Są różne wynalazki, np takie jak na zdjęciu, ale ja się nie muszę tak wygłupiać... ;]

 

IMG_20220405_140921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, HelixSv napisał:

 

Z każdym EV dostaniesz type2-type2 (bo Leafa nie bierzesz pod uwagę). 

Z niektórymi EV (np chyba Volvo) dostaje się też kabel do ładowania z domowego gniazdka.

Ja mam tylko T2-T2. Korci mnie czasem, żeby kupić na gniazdko domowe, ale chyba sobie daruję. 

Innych kabli z wtyczkami na siłę (czerwonymi czy niebieskimi) nie rozważam. 

Są różne wynalazki, np takie jak na zdjęciu, ale ja się nie muszę tak wygłupiać... ;]

 

IMG_20220405_140921.jpg

 

taka to juz moze przesada ale ladowarka do gniazdka euro + przejsciowka na sile to chyba juz rozsadnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

Wlasnie co najoptymalniej kupic na wyjazdy ?

Z autem to pewnie daja Type2-Type2.

Co kupic zeby ladowac sie z zwyklego euro gniazdka, z silowego gniazdka ?

 

 

Do VW dostalem cegiełkę do ładowania z gniazdka 230V. I kabel chyba Type2 <-> Type2

Dokupiłem druga cegiełkę na siłowe gniazdo 400V

Taki model 

https://evston.com/pl/przenosne-stacje-ladowania/84-przenosna-stacja-ladowania-zencar-11kw-6-16a-do-gniazda-silowego-16a-5pin.html

 

Zasadniczo to działa i tyle, ale nie jestem do końca zadowolony, bo cholernie ciężko końcówki tej ładowarki wchodzą zarówno w gniazdo w ścianie, jak i w gniazdo do Golfa.

Na tyle ciężko, że gniazdo w ścianie zwyczajnie uszkodziłem jak odłączałem ładowarkę i teraz ładuję z gniazdka 32A z przejściówką na 16A. Przejściówka się jeszcze nie uszkodziła.

Na mieście do tej pory ładowałem się w trzech miejscach i wszędzie te końcówki wchodzą w miarę lekko, podobnie jak ta ładowarka 230V od VW. Zakładam zatem że gniazdko w Golfie jest wymiarowe, a to od ładowarki Zencar nie.

 

Jak sam kupowałem tą dodatkową ładowarkę, to założyłem wątek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kravitz napisał:

 

Do VW dostalem cegiełkę do ładowania z gniazdka 230V. I kabel chyba Type2 <-> Type2

Dokupiłem druga cegiełkę na siłowe gniazdo 400V

Taki model 

https://evston.com/pl/przenosne-stacje-ladowania/84-przenosna-stacja-ladowania-zencar-11kw-6-16a-do-gniazda-silowego-16a-5pin.html

 

 

ok czyli trzeba cos takiego + adapter i mamy euro i silowe ogarniete na wyjazdach.

jak ktos smignie do dokmu na mazury i bedzie tylko gniazdko zwykle to sie doladuje :)

 

https://evston.com/pl/akcesoria-i-adaptery/91-adapter-cee-16a-do-wtyczki-schuko-16a.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno glupie pytanie, wybaczcie 😄

majac taka ladowarke, podlaczamy sie i ladujemy.

to sie jakos blokuje zeby nikt nam tej ladowarki nie "pozyczyl" ???

 

https://evston.com/pl/przenosne-stacje-ladowania/84-przenosna-stacja-ladowania-zencar-11kw-6-16a-do-gniazda-silowego-16a-5pin.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, PawelWaw said:

jeszcze jedno glupie pytanie, wybaczcie 😄

majac taka ladowarke, podlaczamy sie i ladujemy.

to sie jakos blokuje zeby nikt nam tej ladowarki nie "pozyczyl" ???

 

https://evston.com/pl/przenosne-stacje-ladowania/84-przenosna-stacja-ladowania-zencar-11kw-6-16a-do-gniazda-silowego-16a-5pin.html

 

 

Wtyczka jest domyślnie zablokowana w gniazdku w samochodzie, więc wszystkie kable/ładowarki jednoczęściowe są bezpieczne. 

Nie wiem, jak jest z tymi dwuczęściowymi. Możliwe, że da się "pożyczyć" ten kawałek przy źródle prądu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

Z autem to pewnie daja Type2-Type2.

Nie dają 😄 I ten warto mieć, chociaż może się zdarzyć, że użyjesz raz w roku ale to zależy od tego gdzie będziesz bywał.

 

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

Co kupic zeby ladowac sie z zwyklego euro gniazdka, z silowego gniazdka ?

Ze zwykłego gniazdka do dostaniesz z autem zasilacz do ładowania. 

A jeśli będziesz miał 3-fazowe gniazdo, to wtedy opcji jest kilka.

Polecane są, EVSE Zencar, wallbox Webasto, lub od siebie polecam Wallbox Pulsar Plus - jest apka z licznikiem, harmonogramem i wyborem amperażu. Do tego sprzęt z górnej półki, z wieloma zabezpieczeniami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

ok czyli trzeba cos takiego + adapter i mamy euro i silowe ogarniete na wyjazdach.

jak ktos smignie do dokmu na mazury i bedzie tylko gniazdko zwykle to sie doladuje :)

 

https://evston.com/pl/akcesoria-i-adaptery/91-adapter-cee-16a-do-wtyczki-schuko-16a.html

 

 


Od biedy wystarczy, ale moim zdaniem to takie mało wygodne.

 

Kable od ładowarki siłowej są ciężkie i grube prawie jak wąż ogrodowy. A te od 230V to kable prawie jak od żelazka. Jest spora różnica.

 

A co do blokady. Tak, kabla nie wyciągniesz z samochodu. Tak jest w VW przynajmniej.

Musisz użyć przycisku na pilocie do otwarcia zamka (nawet jak otwarty) lub przycisku wewnątrz na drzwiach do otwarcia zamka.

Ladowarki te co mam mają kable nierozłączne, wiec jak nie wyjmiesz kabla to i całej ładowarki nie weźmiesz. Chyba ze kabel utkniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:

Kable od ładowarki siłowej są ciężkie i grube prawie jak wąż ogrodowy. A te od 230V to kable prawie jak od żelazka. Jest spora różnica.

 

Cenna uwaga, trzeba to organoleptycznie sprawdzić czy się zmieści w bagażniku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.