Skocz do zawartości

Suszarka do prania - jakie podłączenia ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, wilu napisał:

 

no jest nawet na promo "pralka 50% taniej w zestawie)

 

https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/suszarki/suszarka-bosch-wtx87m30pl

 

 

ale pralki brak

 

https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki/pralka-bosch-wgg244mspl-9kg-1400rpm#reviews

 

no i zagadnienie doboru programu suszenia w sytuacji gdy poza odstępstwami typu pościel czy firanki, pranie głownie dzieli się na jasne i kolorowe.

Jak wysuszyć potem taki mix ;]

Zawsze ustawiamy jeden program max i suszy ile potrzeba 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rwIcIk napisał:

Wystarczy tańczy, byle miał wydajna pompę ciepła.

no to chwal się co tam masz za sprzęty :ok: bo zgłupieje od przeglądania modeli i prób połączenia jakichś promocji do kupy :bzik:

Nie rozumiem dlaczego producenci na swoich stronach nie umieszczają informacji jak kodują produkty.

Wystarczy podać co oznacza literka czy cyfra w kodzie i życie byłoby prostsze. Robienie przez porównywarkę nie ma sensu. Tam wychodzi na to że nie różnią się niczym istotnym

Edytowane przez wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilu napisał:

Wystarczy podać co oznacza literka czy cyfra w kodzie i życie byłoby prostsze. Robienie przez porównywarkę nie ma sensu. Tam wychodzi na to że nie różnią się niczym istotnym

 

Mam wrażenie iż czytałem gdzieś, że niektóre konkretne modele o danym numerze wypuszczane są dla jednej sieci handlowej a to samo (funkcjonalnie) urządzenie brane przez drugą sieć handlową będzie miało inny kod a pozostali odbiorcy trzeci kod - a to ciągle ten sam wyrób.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wilu napisał:

no to chwal się co tam masz za sprzęty :ok: bo zgłupieje od przeglądania modeli i prób połączenia jakichś promocji do kupy :bzik:

Nie rozumiem dlaczego producenci na swoich stronach nie umieszczają informacji jak kodują produkty.

Wystarczy podać co oznacza literka czy cyfra w kodzie i życie byłoby prostsze. Robienie przez porównywarkę nie ma sensu. Tam wychodzi na to że nie różnią się niczym istotnym

Nie jest łatwo 

Poszukaj wątków na ten temat 

Np.

ale modele zmieniają się 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam wrażenie iż czytałem gdzieś, że niektóre konkretne modele o danym numerze wypuszczane są dla jednej sieci handlowej a to samo (funkcjonalnie) urządzenie brane przez drugą sieć handlową będzie miało inny kod a pozostali odbiorcy trzeci kod - a to ciągle ten sam wyrób.
Dokładanie tak jest. A czasem wprowadzane są małe różnice w wyglądzie tyło dla sieci Jednak bywają też różnice w parametrach itp. Z porównywarki tego się nie wyłapie

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wilu napisał:

Dokładanie tak jest. A czasem wprowadzane są małe różnice w wyglądzie tyło dla sieci Jednak bywają też różnice w parametrach itp. Z porównywarki tego się nie wyłapie

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

Bo tak jest, jedna sieć dostaje białe/chromowane pokrętło, druga szare/czarne drzwi, i tak z jednego produktu robi się kilka modeli dostępnych każdy w innej sieci. 

 

Patrz też na gwarancję/cenę czy da się bez dopłacania mieć np 5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 21:03, janusz napisał:

Raczej przestawić w suszarce. Jakby chodziło tylko o podłączenie do kanalizacji to wodę miałby na podłodze zamiast w pojemniku. Suszarki chyba wszystkie mają fabrycznie ustawione użycie pojemnika i trzeba to przestawić. 

 

Znaczy w menu ? Programowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janusz napisał:

Musisz to przestawić w asemblerze 😁Tutaj masz instrukcję https://youtu.be/n0dQq9t8EX4

 

O dzięki. 

Wychodzi na to że jedynie podłączenie rury wpływa na to co się stanie ze skroplinami.

Wydaje mi się że odłączyłem zbiornik i podłączyłem rurę do odpływu.

Ale przecież jak bym tak zrobił to nie ma opcji że ma co chwila pełny pojemnik z wodą  w suszarce...

 

Najgorsze że suszarka przyczepiona do pralki i jak teraz to wystawić z mikroskopijnej pralni...

 

Dzięki za pomoc

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 17.09.2022 o 01:17, PawelWaw napisał(a):

 

O dzięki. 

Wychodzi na to że jedynie podłączenie rury wpływa na to co się stanie ze skroplinami.

Wydaje mi się że odłączyłem zbiornik i podłączyłem rurę do odpływu.

Ale przecież jak bym tak zrobił to nie ma opcji że ma co chwila pełny pojemnik z wodą  w suszarce...

 

Najgorsze że suszarka przyczepiona do pralki i jak teraz to wystawić z mikroskopijnej pralni...

 

Dzięki za pomoc

A korek taki czarny na dole pojemnika na skropliny wyjąłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 21:57, wilu napisał(a):

zagadnienie doboru programu suszenia w sytuacji gdy poza odstępstwami typu pościel czy firanki, pranie głownie dzieli się na jasne i kolorowe.

W przypadku suszarki zagadnienie sprowadza się do suszenia rzeczy które się nie pokurczą i niesuszenia reszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 01:17, PawelWaw napisał(a):

Ale przecież jak bym tak zrobił to nie ma opcji że ma co chwila pełny pojemnik z wodą  w suszarce

U mnie zbiornik się wypełnia po 3-4 suszeniach.

Jak masz wcześniej pełno, to sprawdz, czy pralka dobrze wiruje.

Przy suszarce pralka powinna byc 1400 obr/min, a minimum 1200.

 

Jak wolniej wiruje, to potem płacisz za prąd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras77 napisał(a):

W przypadku suszarki zagadnienie sprowadza się do suszenia rzeczy które się nie pokurczą i niesuszenia reszty.

 

ja zacząłem kupować rzeczy rozmiar większe i suszymy wszystko ;]

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.