Jump to content

Naciąg łańcucha

Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Coś tam poogladlem na yt filmików i mniej więcej wiem jak się za to zabrać. Jedynie zastanawiam się czy koło musi być uniesione?? Bo nie mam centralnej stopki 🤔

Także ewentualnie potrzebowałbym stojak.. 

Edited by Mr_Hyde

Ja naciągam na stopce bo posiadam i jest łatwiej ale to tylko kwestia przesuwania tylnego koła. Więc chyba centralka nie jest potrzebna.

32 minuty temu, Mr_Hyde napisał:

Coś tam poogladlem na yt filmików i mniej więcej wiem jak się za to zabrać. Jedynie zastanawiam się czy koło musi być uniesione?? Bo nie mam centralnej stopki 🤔

Także ewentualnie potrzebowałbym stojak.. 

A co na to instrukcja/serwisówka?

Zębatka nie jest w osi wahacza i łańcuch będzie miał inny naciąg jeśli koło będzie uniesione, a inny gdy będzie miało normalne ugięcie pod własnym ciężarem motocykla.

25 minut temu, Piotrus napisał:

A co na to instrukcja/serwisówka?

Zębatka nie jest w osi wahacza i łańcuch będzie miał inny naciąg jeśli koło będzie uniesione, a inny gdy będzie miało normalne ugięcie pod własnym ciężarem motocykla.

Jeśli fabrycznie nie miał stopki centralnej, to prawdopodobnie instrukcja podaje luz na bocznej stopce (tak jest np. u mnie). 

• Like 2

Fajne odpowiedzi... chyba, raczej, prawdopodobnie :) 

Nie ma znaczenia jak naciągasz, byle byś naciągał równo z obu stron. Zaciągnij o np. jeden pełny obrót śruby, zaciśnij koło i zobaczy czy wystarczy jak moto stoi na kołach pionowo. Jak moto stoi na centralnej to łatwiej jest naciągnąć, ale i tak sprawdzasz jak koło jest na ziemi, a nie w powietrzu. 

• Like 1

Olas1 no nie do końca. U mnie jest wyraźnie, że moto na stopce centralnej ma mieć dany luz.

• Like 1

5 godzin temu, goden napisał:

Olas1 no nie do końca. U mnie jest wyraźnie, że moto na stopce centralnej ma mieć dany luz.

U mnie na bocznej.

kazdy motocykl ma inną instrukcję i sposób naciągania.

Niektóre na centralnej, bez potrzeby dbania o osiowość (Kawasaki ma taki fajny system ze nie trzeba sie bawic srubkami). Niektóre na bocznej z kołem na ziemi za pomocą srubek, w konkretnym miejscu wahacza.

tak jak sprawdzanie oleju :) niektore na zimno w pionie, inne na cieplo na bocznej stopce :) poczytaj manual.