Skocz do zawartości

Program do czasu pracy kierowcy plus czytnik - co kupić ?


yack

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się zmieniło w przepisach że z tego co rozumiem oprócz czytanych danych z tacho trzeba jeszcze to przekonwertować w jakąś inną formę. Pracuję w firmie w której są 2 ciężarówki. Co mi jest potrzebne ? Jakiś tachospeed i proponowany przez nich czytnik za coś w okolicach 2k ? I to mi styknie żeby to jakoś ogarnąć ? Do tej pory kierowcy jeździli na stacje diagnostyczną gdzie dane zgrywane były na płyty, podobno 10 lat trzeba to przechowywać. Jest jakieś prostsze rozwiązanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 11:54, yack napisał:

Coś się zmieniło w przepisach że z tego co rozumiem oprócz czytanych danych z tacho trzeba jeszcze to przekonwertować w jakąś inną formę. Pracuję w firmie w której są 2 ciężarówki. Co mi jest potrzebne ? Jakiś tachospeed i proponowany przez nich czytnik za coś w okolicach 2k ? I to mi styknie żeby to jakoś ogarnąć ? Do tej pory kierowcy jeździli na stacje diagnostyczną gdzie dane zgrywane były na płyty, podobno 10 lat trzeba to przechowywać. Jest jakieś prostsze rozwiązanie ? 

samo zgrywanie danych z karty kierowcy to nie problem, wystarczy w dość przystępnej cenie tachobit z czytnikiem stacjonarnym z możliwością zgrania i opcja wydruku danych... mam to na potrzeby własne ażeby zgrywać Karty Kierowcy i wysyłać dalej do firmy zewnętrznej która te pliki opracowuje, zgrywam karty w połowie i na koniec miesiąca... i jest ok... auta jeżdżą po Polsce więc dla mnie to nie problem.

 

 Tu jeszcze pozostaje kwestia zgrywanie samego tacho jest potrzebne - raz na 90 dni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 10:47, psyhol napisał:

W przepisach się nie orientuję, ale u mnie dział transportu używa 4Trans i do tego mają czytniki kart.

No to super, że nie znasz się na podstawowych przepisach..... 

a wypadało by.... 

pewnie Ci kartę i tacho zdalnie zgrywają, ale warto wiedzieć jak to się ma ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ariibyd napisał:

zgrywać Karty Kierowcy i wysyłać dalej do firmy zewnętrznej która te pliki opracowuje,

No a takie czytniki które wczytują i Kartę Kierowcy i tachograf się nie sprawdzają ? 

Opracowanie to mówisz godziny pracy, tak ? Czyli to nie jest takie proste że z tego programu sobie spiszę że np.  w maju przepracowane X godzin, Y nadgodzin i po temacie ? Mam 2 kierowców/2 samochody(sprzedaż towarów a nie firma transportowa) - myślisz że to trudne żeby ogarnąć to samemu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 09:06, yack napisał:

No a takie czytniki które wczytują i Kartę Kierowcy i tachograf się nie sprawdzają ? 

Opracowanie to mówisz godziny pracy, tak ? Czyli to nie jest takie proste że z tego programu sobie spiszę że np.  w maju przepracowane X godzin, Y nadgodzin i po temacie ? Mam 2 kierowców/2 samochody(sprzedaż towarów a nie firma transportowa) - myślisz że to trudne żeby ogarnąć to samemu ? 

 

Zgranie danych to jedno, masz obowiązek jako pracodawca zarchiwizować dane;

karta kierowcy raz na 28 dni

tachograf raz na 90 dni

to podstawa.

 

Analiza zapisów to inna sprawa, prosty program pokaże Ci wykres aktywności danego kierowcy, bardziej rozbudowany (czytaj droższy) już może więcej interpretacji przedstawić - szczegóły wykroczenia, możliwość wydrukowania oświadczenia.

Te jeszcze bardziej zaawansowane.... to już liczą wszystko łącznie z czasem pracy/lista obecności i inne...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/7/2022 at 10:43 PM, Ariibyd said:

No to super, że nie znasz się na podstawowych przepisach..... 

a wypadało by.... 

pewnie Ci kartę i tacho zdalnie zgrywają, ale warto wiedzieć jak to się ma ;) 

 

Wiesz, to trochę nie moja branża ale chciałem pomóc ;] rozmawiałem po prostu z kolegami z działu transportu w firmie i przy okazji pokazali jak odczytują dane w 4Trans  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
22 godziny temu, Antoine napisał(a):

ja mam inelo 4trans, i czytnik i program, ale tanie to nie jest.

Ale.... Ty..... masz firmę, z tego co "widzę".... więc w zależności, kto, i jak, Ci rozlicza/interpretuje to co z kart zgrywasz jest ważne.... 

do poglądu wystarcza "zwykły" prosty czytnik... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.