Skocz do zawartości

Tonale - hit czy kit?


Wiza

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Ktoś już ma lub się przymierzał? 

Póki co mam jeden dylemat- miękka hybryda. Wolałbym twardą lub w ogóle. 

Dajcie znać jakie macie odczucia :) 

 

Edit. 

Żeby nie było, widziałem post na motokąciku.

Ale tak brak konkretów. 

Edytowane przez Wiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 12:03, Wiza napisał:

No właśnie. Ktoś już ma lub się przymierzał? 

Póki co mam jeden dylemat- miękka hybryda. Wolałbym twardą lub w ogóle. 

Dajcie znać jakie macie odczucia :) 

 

Edit. 

Żeby nie było, widziałem post na motokąciku.

Ale tak brak konkretów. 

Patrzyłem na jutubowe testy i niestety nie zachwyca. Póki co, bo mam nadzieję, że będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igorek napisał:

Patrzyłem na jutubowe testy i niestety nie zachwyca. Póki co, bo mam nadzieję, że będzie lepiej

 

W czwartek jadę oglądać. Tanio nie jest, ale z drugiej strony 100 000 zł trzeba zapłacić za byle małe jeździdełko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wiza napisał:

W czwartek jadę oglądać. Tanio nie jest, ale z drugiej strony 100 000 zł trzeba zapłacić za byle małe jeździdełko... 

 

Tanio to już było i nie będzie więcej.

A jak ktoś chce taniej, to za około 110 ma Tipo Cross z podobnym silnikiem (1.5 albo 1.6) ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Majkiel napisał:

 

Tanio to już było i nie będzie więcej.

A jak ktoś chce taniej, to za około 110 ma Tipo Cross z podobnym silnikiem (1.5 albo 1.6) ;) 

 

 

Tylko że jak było tanio to i mało się zarabiało... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 23:22, Wiza napisał:

 

W czwartek jadę oglądać. Tanio nie jest, ale z drugiej strony 100 000 zł trzeba zapłacić za byle małe jeździdełko... 

Daj znać jak wrażenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PingNoMore napisał:

Oczekuję na relację z najwyższą atencją.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Więc tak. 

Cenę i silniki pomijam. Autem nie jeździłem. 

Auto zdało nasz test, tj. ja w siadam za kierownicę i z tyłu siada żona. Po ustawieniu foteli (mam 177 cm wzrostu), miała wygodnie. Między kolanami, a fotelem zostało około 10 cm miejsca (również ma 177 cm wzrostu). Kierowca również ma dużo miejsca.

Wrażenie zrobiła na mnie "wykładzinka" na drzwiach - nie spotkałem tego wcześniej.

Dodatkowo fajna tapicerka. W połowie skajowa w połowie welurowa (?),co u mnie odpada, ja mogę mieć tylko 100% weluru (niestety handlowca nie było, ale doczytaliśmy, że może być sam welur).

 

Jakość plastików - widziałem w necie - że ktoś się czepiał tych dwóch plastików nad deską rozdzielczą. Wg. mnie zrobione celowo. Obudowa deski rozdzielczej od góry, złożona jest z dwóch elementów - jeden jest częścią dolnej deski rozdzielczej, a na to nałożony jest drugi będący częścią "podszybia". 

 

Ogólnie jakość plastików i wykończenia jest jak dla mnie b.dobra.

 

Tyle pozytywów. 

Największą wpadka dla mnie jest rozmiar bagażnika. Niby kawał auta, a bagażnika brak.  Auto wykorzystuję służbowo i potrzebuję móc włożyć kilka pudeł. Rozmiar bagażnika nie ma nawet startu do aktualnie posiadanej Dacii Duster II. 

 

Tym razem nie kupię właśnie z tego powodu. Wstępny wybór to Toyota Rav4. Tańsza, większa i równie dobrze wykonana. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 17:52, Wiza napisał:

Więc tak. 

...

Największą wpadka dla mnie jest rozmiar bagażnika. Niby kawał auta, a bagażnika brak.  Auto wykorzystuję służbowo i potrzebuję móc włożyć kilka pudeł. Rozmiar bagażnika nie ma nawet startu do aktualnie posiadanej Dacii Duster II. 

 

Tym razem nie kupię właśnie z tego powodu. Wstępny wybór to Toyota Rav4. Tańsza, większa i równie dobrze wykonana. 

 

Ciekawe z tym bagażnikiem. Wiem, że różnie liczą, ale wg specyfikacji Duster ma 445 litrów, a Tonale 500.

Z tego co znalazłem w necie, Duster ma 94cm głębokości, 100 szerokości i 45 wysokości. Jakie wymiary ma kufer Tonale ? Jak ktoś będzie jeszcze oglądać, niech zabierze miarkę.

A, w Tonale jest ponoć podwójna, którą można dać niżej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Ciekawe z tym bagażnikiem. Wiem, że różnie liczą, ale wg specyfikacji Duster ma 445 litrów, a Tonale 500.

Z tego co znalazłem w necie, Duster ma 94cm głębokości, 100 szerokości i 45 wysokości. Jakie wymiary ma kufer Tonale ? Jak ktoś będzie jeszcze oglądać, niech zabierze miarkę.

A, w Tonale jest ponoć podwójna, którą można dać niżej.

 

 

Masz rację ale...

Z tego co wiem, liczy się pojemność bagażnika: szerokość x długość x wysokość. Ale co ważne, wysokość się mierzy do półki lub linii okien. Tonale jest ścięty z tyłu. Duster bardziej kanciasty. Dlatego do Dustera włożę pralkę i będzie luz, a do Tonale 'na oko' nie wejdzie. 

 

Edit.

 

Z tego co pamiętam jest podwójna podłoga, ale na drobne rzeczy. Ma z 10 cm. 

Edytowane przez Wiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wiza napisał:

Z tego co pamiętam jest podwójna podłoga, ale na drobne rzeczy. Ma z 10 cm. 

 

Pytanie, czy można ją dać w położeniu dolnym (czyli bagażnik 10 cm wyższy), czy jest tak jak w mojej kii, gdzie mam pod podłogą coś a la pudełko, podzielone na trzy części.

Jak chcę złożyć kanapę to fajnie że jest równiutka podłoga, ale jak jadę na wakacje, to wolałbym nie mieć tych schowków tylko niżej podłogę i większy bagażnik. Tak jak jest, to trzeba się bawić, żeby najpierw powkładać jakieś rzeczy do tych schowków (klapki, planszówka, puszka piwa, paletki do badmintona itp) a później torby czy walizki do właściwego bagażnika. Owszem, mogę ten "box" wywalić, ale wówczas nie ma podłogi tylko bagaże trzeba położyć bezpośrednio na dojazdówce i narzędziach.

Edytowane przez Majkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Majkiel napisał:

 

Pytanie, czy można ją dać w położeniu dolnym (czyli bagażnik 10 cm wyższy), czy jest tak jak w mojej kii, gdzie mam pod podłogą coś a la pudełko, podzielone na trzy części.

Jak chcę złożyć kanapę to fajnie że jest równiutka podłoga, ale jak jadę na wakacje, to wolałbym nie mieć tych schowków tylko niżej podłogę i większy bagażnik. Tak jak jest, to trzeba się bawić, żeby najpierw powkładać jakieś rzeczy do tych schowków (klapki, planszówka, puszka piwa, paletki do badmintona itp) a później torby czy walizki do właściwego bagażnika. Owszem, mogę ten "box" wywalić, ale wówczas nie ma podłogi tylko bagaże trzeba położyć bezpośrednio na dojazdówce i narzędziach.

 

Obejrzałem 12 samochodów i mogę kłamać... ale na 90% można było ją wyjąć i włożyć niżej ( bez zyskania całej tej wys. ale części).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2022 o 11:04, Wiza napisał:

Tonale jest ścięty z tyłu.

Te, modne ostatnio ścięcia kompletnie rujnują przestrzeń bagażową. Mam to samo w QX50. Nic większego nie da się przewieźć. Do malutkiego autka miejskiego można było włożyć więcej, chociaż na papierze bagażnik prawie trzy razy większy.

Tak na marginesie, wygląd i ogólnie z zewnątrz Tonale jak dla mnie trąci myszką nieco. Niby możliwie najświeższe auto a wygląda jak konstrukcje sprzed 20 lat. Z daleka można pomylić ze starym Sportage itp. Nijaka im wyszła.

Dobrze, że gust jest jak dupa. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.07.2022 o 22:15, Igorek napisał:

Patrzyłem na jutubowe testy i niestety nie zachwyca. Póki co, bo mam nadzieję, że będzie lepiej

na żywo ta wersja 130KM jest całkiem ok, jako samochód do miasta jest więcej niż wystarczajacy. jesli go traktować jako jedyny w domu i mialby byc rodzinnym toczydłem to pewno mógłby być mocniejszy.

ogólne wrażenie robi dobre - pisze z perspektyw stelvio

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

To chyba sporo mniejsze niz Tonale?

Co tam jest za silnik, 1.3 turbo z Renault?

 

10 cm krótszy. Bagażnik mniejszy o 50 l ale moim zdaniem bardziej ustawny.  Stwierdziłem, że może być mniejszy bo kupię przyczepę towarową i nie będę upychał w razie czego gratów w aucie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 30.07.2022 o 23:53, Majkiel napisał(a):

 

Pytanie, czy można ją dać w położeniu dolnym (czyli bagażnik 10 cm wyższy), czy jest tak jak w mojej kii, gdzie mam pod podłogą coś a la pudełko, podzielone na trzy części.

Jak chcę złożyć kanapę to fajnie że jest równiutka podłoga, ale jak jadę na wakacje, to wolałbym nie mieć tych schowków tylko niżej podłogę i większy bagażnik. Tak jak jest, to trzeba się bawić, żeby najpierw powkładać jakieś rzeczy do tych schowków (klapki, planszówka, puszka piwa, paletki do badmintona itp) a później torby czy walizki do właściwego bagażnika. Owszem, mogę ten "box" wywalić, ale wówczas nie ma podłogi tylko bagaże trzeba położyć bezpośrednio na dojazdówce i narzędziach.

 

O rany jak mnie to w Kii irytuje. Ostatnio zapakowałem bagażnik do pełna pudłami z ulotkami, jakiś sprzęt, torby. W połowie drogi miałem stanąć u klienta i dronem polatać - wsadziłem go w jeden z tych schowków, zaś pół auta wyciągać. 

Zawsze tam wcisnę coś co później może się przydać;)

 

Inna sprawa że nie lubię jak duperele latają po bagażniku - mogli zrobić jednak trochę płytsze te schowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 5.10.2022 o 18:08, Maciej__ napisał(a):

 

Jaki model?

NIe widzialem jeszcze Tonale na ulicy.

 

Widziałem taką na drodze ostatnio. Wygląda naprawdę świetnie, zwłaszcza z tyłu.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 14.02.2023 o 09:40, Furvus_Eques napisał(a):

 

Widziałem taką na drodze ostatnio. Wygląda naprawdę świetnie, zwłaszcza z tyłu.

:ok:

Tak. Trochę pojeździłem. Niestety moim zdaniem to już nie jest Alfa. Jeździ jak Peżot Partner. NA zakrętach jakiś taki mało pewny. Silnik ten słabszy, stanowczo za słaby. Ergonomia i wykończenie - jak dla mnie super. Jakby był tańszy o 30% to można się wpakować, IMHO za drogi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.