Skocz do zawartości

Yaris IV Hybrid


ghost2255

Rekomendowane odpowiedzi

w

7 godzin temu, kravitz napisał(a):

A elektrykiem wyjeżdżasz na pełno, bo Ci się ładował w domu przez noc. 

Wcale, że nie.

Był brak prądu w nocy, albo zwarcie, ewentualnie dziecko odpięło kabel lub auto zwyczajnie spłonęło.

Trzeba iść do salonu kupić nowe i się wszystko przedłuża, a dieselek już dojeżdża w tym czasie do Wawy 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

A jeśli na ten jego wykład przyjdzie trochę więcej niż kilka osób i też przyjadą elektrykami? Na moje oko tempo przybywania aut elektrycznych i tempo przybywania ładowarek są nieporównywalne i zmierzają do katastrofy.

 

Czyli nic się nie zmienia od 4 lat. 

Stale e-bajka dąży do katastrofy i największy problem mają z tym obserwatorzy 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w
Wcale, że nie.
Był brak prądu w nocy, albo zwarcie, ewentualnie dziecko odpięło kabel lub auto zwyczajnie spłonęło.
Trzeba iść do salonu kupić nowe i się wszystko przedłuża, a dieselek już dojeżdża w tym czasie do Wawy 
I znowu zaczyna się szydera...

Ja naprawdę dużo nie wymagam. Tylko 500km w nieplaskaczu zgodnie z przepisami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mrBEAN napisał(a):

 

 

Apeluję o rozsądek.

Tylko! wymienne baterie, i wtedy można podejść do tematu.

 

Wymienne baterie rozwiązałyby problem nie tylko z czasem ładowania ale też z infrastrukturą. 

Ale oczywiście lepiej kpić.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Czyli nic się nie zmienia od 4 lat. 

Stale e-bajka dąży do katastrofy i największy problem mają z tym obserwatorzy 😅

 

Ja się czuję aktywnym obserwatorem bo o mało co nie przymierzałem się do pomysłu zamiaru rozważenia koncepcji potencjalnego zakupu elektryka. A to już blisko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):
3 godziny temu, mrBEAN napisał(a):
Mi Ducato pokazuje 1200 km.
Jakieś pytania jeszcze? emoji4.png emoji14.png 

Kiedy wersję ev kupujesz?

Nie zapowiada się zmiana, bo auto więcej stoi niż jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):
3 godziny temu, mrBEAN napisał(a):
 
Nie wygodniej prywatnym jetem lub śmigłem jak cywilizowany człowiek? emoji4.png 

Testowalem LOT. Ale door-to-door wychodzi dłużej nawet optymalizując godz wykładów pod lot.

LOT jest dla plebsu, także nawet bym nie proponował takiej haniebnej formy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja się czuję aktywnym obserwatorem bo o mało co nie przymierzałem się do pomysłu zamiaru rozważenia koncepcji potencjalnego zakupu elektryka. A to już blisko.

 

Tak blisko, a wciąż tak daleko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):

I znowu zaczyna się szydera...

Ja naprawdę dużo nie wymagam. Tylko 500km w nieplaskaczu zgodnie z przepisami.

Ale po co Ci to w ogóle, skoro masz wspaniałe auto ze wspaniałym mocnym dieslem!?

Niezrozumiałe 🙃

 

Jeździj, korzystaj i nie trać czasu na takie wątki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, K3 napisał(a):

 

Spalanie z komputera, czy po jeździe kilkudziesięciu i więcej kilometrów ze stałą prędkością po autostradzie?

 Podawanie wyniku po kilkudziesięciu kilometrach jest mało dokładne. Moje wyniki są z dłuższych odcinków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci to w ogóle, skoro masz wspaniałe auto ze wspaniałym mocnym dieslem!?
Niezrozumiałe 
 
Jeździj, korzystaj i nie trać czasu na takie wątki  
Bo jazda EV jest duzo przyjemniejsza dookoła komina jak trasy są w kranicach zasiegu ładowania z domowego gniazdka. Wszystko ponad to już wyzeczenie i ograniczenie vs ICE

A że co chwilę słyszę od funboy'ow EV to to już, że technologia już jest gotowa i infrastruktura tak Bogata że jedzi się bez wyzeczen bo i tak "obiad przeciez w trasie trzeba zjesc" to zaglądam i uświadamiam sobie ze jeszcze dluuuuugo nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ppmarian napisał(a):

Bo jazda EV jest duzo przyjemniejsza dookoła komina jak trasy są w kranicach zasiegu ładowania z domowego gniazdka. Wszystko ponad to już wyzeczenie i ograniczenie vs ICE

A że co chwilę słyszę od funboy'ow EV to to już, że technologia już jest gotowa i infrastruktura tak Bogata że jedzi się bez wyzeczen bo i tak "obiad przeciez w trasie trzeba zjesc" to zaglądam i uświadamiam sobie ze jeszcze dluuuuugo nie.

Ty już chyba całkiem oszalałeś 🤪

Nic nie jest przyjemniejszego od jazdy mocnym dieslem!!! 
 

Ale rozumiem, jeśli przyjdzie taki czas, że EV da się pokonać trasę o 1 minutę szybciej niż dieselkiem to wchodzisz w temat. 
Na razie jest kilka lub kilkanaście minut dłużej i ni u ja. 
Szanuję, czas to pieniądz 👍😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już chyba całkiem oszalałeś
Nic nie jest przyjemniejszego od jazdy mocnym dieslem!!! 
 
Ale rozumiem, jeśli przyjdzie taki czas, że EV da się pokonać trasę o 1 minutę szybciej niż dieselkiem to wchodzisz w temat. 
Na razie jest kilka lub kilkanaście minut dłużej i ni u ja. 
Szanuję, czas to pieniądz
Tak wejdę, jak będzie równie "nieupiedliwe" jak diesel.

Pytanie kiedy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 11:01, kravitz napisał(a):

Swoją drogą jazda dieslem to jest moim zdaniem pewny rodzaj masochizmu. Chętnie bym przyjął jako służbówkę, ale prywatnie za żadne skarby.

Jako służbówka tym bardziej bezsensu, po co się męczyć jak ma się kartę paliwową ;) ?

W dniu 8.11.2022 o 17:10, kravitz napisał(a):


Audi nie robi takiego elektryka?

Nie moj segment zupełnie, ale chyba robią coś w stylu q8 na prąd.

Volvo pokazało ostatnio nowe EX90, który ma zastąpić spalinową wersję XC90. Ponad 5m, 500KM i 600km zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Jako służbówka tym bardziej bezsensu, po co się męczyć jak ma się kartę paliwową ;) ?


Sasiad ma taki konfig z Mondeo diesel.

Jak jedzie na wakacje czy gdzieś ogólnie prywatnie zagranice, to tankuje jeszcze w Polsce i zajeżdża sobie za free do Włoch czy innej Chorwacji ;)


Z powodu zasięgu na baku bym brał taką służbówkę.

 

Pracodawca w jego przypadku pozwala na takie używanie auta, byleby nie tankował w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kravitz napisał(a):


Sasiad ma taki konfig z Mondeo diesel.

Jak jedzie na wakacje czy gdzieś ogólnie prywatnie zagranice, to tankuje jeszcze w Polsce i zajeżdża sobie za free do Włoch czy innej Chorwacji ;)


Z powodu zasięgu na baku bym brał taką służbówkę.

 

Pracodawca w jego przypadku pozwala na takie używanie auta, byleby nie tankował w weekendy.

 

Kumpel tez tak ma ze sluzbowka.

Ale o ile nie jezdzisz na takie urlopy raz w miesiacu to w skali roku zaoszczedzisz jakies grosze.

Szkoda sie mordowac z klekotem przez reszte czasu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kumpel tez tak ma ze sluzbowka.
Ale o ile nie jezdzisz na takie urlopy raz w miesiacu to w skali roku zaoszczedzisz jakies grosze.
Szkoda sie mordowac z klekotem przez reszte czasu ;]
 
Opowiadajcie, na czym polega to mordowanie się dieslem w nowym aucie klasy wyższej ?
  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kravitz napisał(a):


Sasiad ma taki konfig z Mondeo diesel.

Jak jedzie na wakacje czy gdzieś ogólnie prywatnie zagranice, to tankuje jeszcze w Polsce i zajeżdża sobie za free do Włoch czy innej Chorwacji ;)


Z powodu zasięgu na baku bym brał taką służbówkę.

 

Pracodawca w jego przypadku pozwala na takie używanie auta, byleby nie tankował w weekendy.

Też tak mam, tyle że mogę tankować w weekendy. 1000km na nopb mi w zupełności wystarczy a przy wyjazdach raz na rok to koszt jest pomijalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 17:47, ppmarian napisał(a):
W dniu 11.11.2022 o 14:37, sherif napisał(a):
Do czasu.

Niestety lobby (te który każdy funboy EV udaje że nie ma) działa bardzo agresywnie.


Zaręczam Cię, ze większość fanbojów ma gdzieś wszystkie lobby, zarówno potężne pompowane peroldolarami spalinowe, jak i każde inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2022 o 21:13, sherif napisał(a):

Jako służbówka tym bardziej bezsensu, po co się męczyć jak ma się kartę paliwową ;) ?

Volvo pokazało ostatnio nowe EX90, który ma zastąpić spalinową wersję XC90. Ponad 5m, 500KM i 600km zasięgu.

A cena, ma sie zaczynać gdzieś ponad 100kusd (znając życie tyle  bedzie w USA, to w PL napewno powyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 20:50, mrBEAN napisał(a):

 

Powtórzę. Sorento hybrydowe zrobi :P 

Wszystko jak zawsze ZALEŻY.
S-Max z trudem przekracza już te 8l w trasie, trza mu dać w palnik, ale potrafi i zejść w okolice 4l. Jedno i drugie to była trasa, tylko warunki jakby inne. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.