Skocz do zawartości

Gdzie kupujecie akumulatory?


Gregor_BS

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gregor_BS napisał:

Idealnie by było jakby kurier zabral od razu stary.

Oficjalnie kurier to Ci nawet nie powinien dostarczyć nowego akumulatora w normalnej przesyłce, także nie liczyłbym że odbierze złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregor_BS napisał:

Dość dobre opinie. Kupowałeś wysyłkowo? Nie widzę niestety takiej opcji u tego sprzedawcy.

Tak. Kurier przywiózł i zabrał stary.

No przecież jest kurier. Co opowiadasz że nie ma?

link

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marcindzieg napisał:

Tak. Kurier przywiózł i zabrał stary.

No przecież jest kurier. Co opowiadasz że nie ma?

link

Akurat centrę oglądałem to sprzedawca nie zaznaczył opcji wysyłki. Właśnie do niego napisalem zeby wstawił. Wygląda to przyzwoicie wiec chyba tam kupię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ghost2255 napisał:

Szukam na Allegro w swoim mieście. Wychodzi taniej, niż wejść do pierwszego lepszego sklepu. 

Właśnie nie jestem co do tego przekonany. Ten, co szukałem, najtaniej wychodzi u tego człowieka. Ale być może znajdzie. Poprzednio przyjechał lokalny gość, wymienił i zabrał stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gregor_BS napisał:

W sklepach plus 40% drożej niz w necie. Macie jakis sprawdzony sklep internetowy żebym nie dostał 4 letniego leżaka magazynowego?

 

Idealnie by było jakby kurier zabral od razu stary.

 

Ostatnio jaki kupowałem to w Auchan. Cena i dostępność od ręki wieczorem było mocno na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PavvelM napisał:

@Gregor_BS kupowałem w Mysłowicach osobiście od tego sprzedającego akumulator jeździ już 3 lata i na razie działa ;) pytanie ile jeszcze.

W lucarcie kupowalem kiedys boscha s4 silver czy jakos tak. Tez wtedy nie wiedzialem co sprawdzac i wcisneli mi takiego jaki mieli. Kupilem i wytrzymal 2 lata gdzid trzeba bylo go jeszcze doladowywac. Jakis 2 gatunek tam chyba sprzedają. Zresztą opinie o akumulatorach mają średnie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gregor_BS napisał:

W sklepach plus 40% drożej niz w necie. Macie jakis sprawdzony sklep internetowy żebym nie dostał 4 letniego leżaka magazynowego?

 

Idealnie by było jakby kurier zabral od razu stary.

https://dobreakumulatory.pl/ - Orzesze/Katowice

Edytowane przez Slawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzilem trochę po sklepach i mają akumulatory z sierpnia 2021. Czyli rok. Na moją prośbę i sprawdzenie tester wykazywal  apiecie powyzej 12,5 oraz nawet większą wartosc nominalną prądu. Nie wiem pchać się w taki roczny akumulator? Nie wiem czy gdzies indziej mają mlodsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 17:20, Gregor_BS napisał:

Akurat centrę oglądałem to sprzedawca nie zaznaczył opcji wysyłki. Właśnie do niego napisalem zeby wstawił. Wygląda to przyzwoicie wiec chyba tam kupię.

No i dupa. Odpisali ze tylko odbiór osobisty. W sumie nie wiem czemu. A akumulator droższy o 40 zl niz u lokalnego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał:

A czemu nie? Nie jest chyba gorsza od varty czy boscha:)

Już lepiej centrę niż jakiś chiński wynalazek z przypadkową naklejką;]

Bo nie chcą mu sprzedać/nie ma/jest stara... :)

Z jakiegoś powodu nie chcą wysyłać. Może dlatego że źle znoszą drogę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał:

Yuase wysłali...

Zasadniczo to tylko AGM można wysyłać zwykłymi przesyłkami, ewentualnie jakieś nieuruchomione np. motocyklowe choć teraz sprzedaż elektrolitu oddzielnie też jest ewidencjonowana czy tam rejestrowana (chodzi o jakiś terroryzm czy coś w tym stylu:facepalm:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, volf6 napisał:

Zasadniczo to tylko AGM można wysyłać zwykłymi przesyłkami, ewentualnie jakieś nieuruchomione np. motocyklowe choć teraz sprzedaż elektrolitu oddzielnie też jest ewidencjonowana czy tam rejestrowana (chodzi o jakiś terroryzm czy coś w tym stylu:facepalm:).

Być może tak jest że Centra zabrania wysyłać a Yuasa jest tak zabezpieczona że pozwala. Nie wiem - trzeba by zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcindzieg napisał:

Być może tak jest że Centra zabrania wysyłać a Yuasa jest tak zabezpieczona że pozwala. Nie wiem - trzeba by zapytać.

Przecież tu nie chodzi o firmę produkującą akumulatory a o firmy kurierskie. Moze ten co do Ciebie wysyłał miał jakąś swoją firmę rozwożącą albo ekstra umowę lub po prostu wysyłka na zasadzie ''może się uda'':)

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, volf6 napisał:

Przecież tu nie chodzi o firmę produkującą akumulatory a o firmy kurierskie. Moze ten co do Ciebie wysyłał miał jakąś swoją firmę rozwożącą albo ekstra umowę lub po prostu wysyłka na zasadzie ''może się uda'':)

Dokładnie ten sam, co nie chciał Centry koledze wysłać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

To jeszcze napisz co to za Yuasa konkretnie była, moze AGM?

Ewentualnie kiedyś wysyłał;]

 

Od @bart220  kiedyś kupowałem wysyłkowo i zero problemów. :ok: Zwykły akumulator.

 

Teraz jak kupuję to zamawiam i odbieram stacjonarnie. Ostatnio kupowałem w tym sklepie:

https://sklep.uruchom.com/

 

Akurat wybrałem Amegę 5, ale wybór mają duży, wtedy akurat cenowo mi pasowało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, analyzer64 napisał:

Akurat wybrałem Amegę 5, ale wybór mają duży, wtedy akurat cenowo mi pasowało.

Patrzyłeś na datę produkcji, bo oni chyba mają fabrykę (tych typów aku) we wschodniej części Ukrainy i ciekawe co nią się działo przez ostanie miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Patrzyłeś na datę produkcji, bo oni chyba mają fabrykę (tych typów aku) we wschodniej części Ukrainy i ciekawe co nią się działo przez ostanie miesiące?

 

Kupowałem we wrześniu 2021, więc jeszcze przed wojną :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał:

Może tak być. Może też Centra mieć w warunkach gwarancji zapisane że nie wolno. Tak jak pisałem - trzeba by zapytać.

Widzę, że zasadniczo nie wysyła centry, boscha, AK-batery (to chyba jego własna marka) choć drogą centrę AGM już wysyła;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 22:11, PavvelM napisał:

@Gregor_BS kupowałem w Mysłowicach osobiście od tego sprzedającego akumulator jeździ już 3 lata i na razie działa ;) pytanie ile jeszcze.

 

Też tam kupowałem Amegę5 do Uniacza, zapłaciłem nawet mniej niż na ich stronie. 

 

W dniu 10.09.2022 o 23:42, Gregor_BS napisał:

W lucarcie kupowalem kiedys boscha s4 silver czy jakos tak. Tez wtedy nie wiedzialem co sprawdzac i wcisneli mi takiego jaki mieli. Kupilem i wytrzymal 2 lata gdzid trzeba bylo go jeszcze doladowywac. Jakis 2 gatunek tam chyba sprzedają. Zresztą opinie o akumulatorach mają średnie na allegro.

 

W Lucarcie w Gliwicach kupowałem ze dwa albo trzy razy, ostatnio 3 lata temu i jakiś problemów nie miałem. Akumulatory Exide. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Majkiel napisał:

 

Też tam kupowałem Amegę5 do Uniacza, zapłaciłem nawet mniej niż na ich stronie. 

 

 

W Lucarcie w Gliwicach kupowałem ze dwa albo trzy razy, ostatnio 3 lata temu i jakiś problemów nie miałem. Akumulatory Exide. 

Finalnie skończyło sie na tym ze wziąlem tą roczną centrę futurę u nich. Zaplacilem 259 zł. Nie wiem mam nadzieje ze bedzie ok a sytuacja z boschem to był tylko incydent. Wszystkie sklepy ktore zajmują sie u mnie w okolicy tylko akumatorami mialy ceny sporo wyzsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 15:53, Piotrus napisał:

Oficjalnie kurier to Ci nawet nie powinien dostarczyć nowego akumulatora w normalnej przesyłce, także nie liczyłbym że odbierze złom.

Życia nie znasz. Firmy sprzedające akumulator mają specjalną usługę, że kurier dostarcza nowy aku, pudełko transportowe na stary i przyjeżdża drugi raz za kilka dni, aby zabrać ładnie zapakowanego starocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 23:42, Gregor_BS napisał:

W lucarcie kupowalem kiedys boscha s4 silver czy jakos tak. Tez wtedy nie wiedzialem co sprawdzac i wcisneli mi takiego jaki mieli. Kupilem i wytrzymal 2 lata gdzid trzeba bylo go jeszcze doladowywac. Jakis 2 gatunek tam chyba sprzedają. Zresztą opinie o akumulatorach mają średnie na allegro.

Moje doświadczenie jest takie, że akumulatory z rynku konsumenckiego trzeba liczyć na 2 lata używania. Kupowałem akumulatory drogie, tanie i zawsze to samo. Dwa lata i złom. A akumulator z którym samochód wyjechał z fabryki wytrzymał 9 lat.

 

Więc teraz kupuje najtańsze aku - przynajmniej nie ma żalu, że po dwóch latach śmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, maras77 napisał:

Moje doświadczenie jest takie, że akumulatory z rynku konsumenckiego trzeba liczyć na 2 lata używania. Kupowałem akumulatory drogie, tanie i zawsze to samo. Dwa lata i złom. A akumulator z którym samochód wyjechał z fabryki wytrzymał 9 lat.

 

Tak szybko to mi jeszcze żaden nie-fabryczny aku nie padł.

Z konsumenckich, to Centra po 8-miu latach zaczęła szwankować, ale nadal działa (w sporadycznie używanej Skodzie), a Exide odmówił współpracy po 6ciu czy 7miu latach.

 

Co to za auto że tak zabija akumulatory?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Majkiel napisał:

Co to za auto że tak zabija akumulatory?

Jak się trafi.

Ja podchodzę do tego tematu jak @maras77

Mi budżetowe wytrzymują dość długo, a przejechałem się już na Boschu.

Kumpel w Octavi 2FL wymieniał gwarancyjnie fabryczny po niecałych 2 latach, kolejny tak samo ale już w sklepie na Vartę, która pojeździła tylko deko dłużej. Odkąd wsadził najtańsze co mieli w lokalnym sklepie, auto jeździ po dziś, a ma już 12 lat.

Co więcej na początku było regularnie latane w trasie, a aktualnie, od paru lat , jako 3-cie w rodzinie więcej stoi niż jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras77 napisał:

Moje doświadczenie jest takie, że akumulatory z rynku konsumenckiego trzeba liczyć na 2 lata używania. Kupowałem akumulatory drogie, tanie i zawsze to samo. Dwa lata i złom. A akumulator z którym samochód wyjechał z fabryki wytrzymał 9 lat.

 

A jesteś pewny, że ten samochód dziesięcioletni ma sprawną instalację elektryczną (z oporami wewnętrznymi, przebiciami jak nowy) i nie niszczy akumulatorów w ciągu dwóch lat?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maras77 napisał:

Moje doświadczenie jest takie, że akumulatory z rynku konsumenckiego trzeba liczyć na 2 lata używania. Kupowałem akumulatory drogie, tanie i zawsze to samo. Dwa lata i złom. A akumulator z którym samochód wyjechał z fabryki wytrzymał 9 lat.

Mi wytrzymał 5 a nie był nowy jak kupiłem auto. Nie był fabryczny. I dalej coś tam działał tylko bałem się że w zimie padnie. Tak szybko mi nigdy żaden aku nie padł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, GoldFinger napisał:

 

A jesteś pewny, że ten samochód dziesięcioletni ma sprawną instalację elektryczną (z oporami wewnętrznymi, przebiciami jak nowy) i nie niszczy akumulatorów w ciągu dwóch lat?

Dokładnie. W poprzednim aucie padła cela z dnia na dzień. Ale to po 7 latach... Wszystkie auta stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GoldFinger napisał:

 

A jesteś pewny, że ten samochód dziesięcioletni ma sprawną instalację elektryczną (z oporami wewnętrznymi, przebiciami jak nowy) i nie niszczy akumulatorów w ciągu dwóch lat?

Tak. Instalacja była mierzona, poprawiane zaciski, połączenia, sprawdzana masa.

 

Dodatkowo mam 24h monitoring akumulatora, i jak tylko napiecie rozruchu spada za mocno, to jest doładowywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maras77 napisał:

Tak. Instalacja była mierzona, poprawiane zaciski, połączenia, sprawdzana masa.

 

Dodatkowo mam 24h monitoring akumulatora, i jak tylko napiecie rozruchu spada za mocno, to jest doładowywany.

 

I jesteś w stanie wyłapać w tym monitoringu, że np.: rozrusznik w trakcie zapalania nagle bierze 20A więcej prądu niż przed rokiem (co może być dla akumulatora takim chwilowym zwarciem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GoldFinger napisał:

 

I jesteś w stanie wyłapać w tym monitoringu, że np.: rozrusznik w trakcie zapalania nagle bierze 20A więcej prądu niż przed rokiem (co może być dla akumulatora takim chwilowym zwarciem)?

20A to nic dla akumulatora. To 5% wydajności prądowej akumulatora.

 

Mierząc napięcie widzisz, jak działa cały układ w czasie rozruchu, jazdy i w spoczynku.

 

Jesteś w stanie wskazać problem z ładowaniem, rozładowaniem lub oporem wewnętrznym akumulatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.