Skocz do zawartości

Italians Do It Better - czyli nowe Ferrari już wkrótce


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kenickie napisał:

 

W dużej mierze, to co widziałeś to wypożyczaki. Aczkolwiek, prywatnych też trochę jest. Tylko - jak sam zauważyłeś - wszędzie klasa B. Oni nie mają kompleksów i kupują stosownie do potrzeb (jedną z nich jest parkowanie w ciasnych uliczkach), głównie właśnie małe econoboxy. 

 

To nie jest kwestia kompleksów lub ich braku tylko tego, że to wyspa. Na wyspach duże samochody po prostu nie mają sensu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

To nie jest kwestia kompleksów lub ich braku tylko tego, że to wyspa. Na wyspach duże samochody po prostu nie mają sensu.

 

Nie tylko wyspy, na ladzie podobnie. Duzo starych miasteczek, waskie uliczki, malo miejsc. A w Rzymie chyba co drugie auto to Smart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zinger napisał:

Nie tylko wyspy, na ladzie podobnie. Duzo starych miasteczek, waskie uliczki, malo miejsc. A w Rzymie chyba co drugie auto to Smart.

 

Tak, ale na stałym lądzie ludziom często zdarza się trzymać drugie, większe auto w garażu. Na wyspach to rzadkość, ogarniają wszystko małymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

Tak, ale na stałym lądzie ludziom często zdarza się trzymać drugie, większe auto w garażu. Na wyspach to rzadkość, ogarniają wszystko małymi.

 

 

Wyspiarze mają wy..bane na drogie, duże auta bo im się pewnie nie chce co chwila myć auta z piachu z nad Sahary. No i z parkowaniem temat łatwiejszy 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 22:30, kenickie napisał:

 

W dużej mierze, to co widziałeś to wypożyczaki. Aczkolwiek, prywatnych też trochę jest. Tylko - jak sam zauważyłeś - wszędzie klasa B. Oni nie mają kompleksów i kupują stosownie do potrzeb (jedną z nich jest parkowanie w ciasnych uliczkach), głównie właśnie małe econoboxy. 


W dużej mierze to tez na zakupy Włochów wpływa polityka fiskalna państwa i kwestie rożnego rodzaju kontroli związanych np z posiadaniem luksusowych aut (służby mundurowe podczas kontroli drogowych, zaczęły mieć wiele praw związanych takze z kontrola zarobków oraz tego czy Włosi odprowadzają podatki itd wiec posiadanie dobrego auta przy czesciwo ukrytych dochodach = obecnie duży problem .) albo aut o wiekszej pojemności 
 

Pracuje dla Włochów wiec jestem na bieżąco. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 19:07, bochumil napisał:

 

To jakiś kolaborant. Prawdziwy Włoch jeździ Pandą, Punto albo skuterem Vespa 😉

To znam drugiego. U mnie w firmie pracuje Włoch który jeździ Dusterem 😁 Na obczyźnie jest więc można mu wybaczyć no ale…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Chorzyn said:


W dużej mierze to tez na zakupy Włochów wpływa polityka fiskalna państwa i kwestie rożnego rodzaju kontroli związanych np z posiadaniem luksusowych aut (służby mundurowe podczas kontroli drogowych, zaczęły mieć wiele praw związanych takze z kontrola zarobków oraz tego czy Włosi odprowadzają podatki itd wiec posiadanie dobrego auta przy czesciwo ukrytych dochodach = obecnie duży problem .) albo aut o wiekszej pojemności 
 

Pracuje dla Włochów wiec jestem na bieżąco. 

 

Ano, oni tam kombinują wcale nie gorzej niż nasi rodacy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 09:36, Furvus_Eques napisał:

 

Tak, ale na stałym lądzie ludziom często zdarza się trzymać drugie, większe auto w garażu. Na wyspach to rzadkość, ogarniają wszystko małymi.

W Bergen koleżanka wynajmowała mieszkanie w jednej z najbogatszych dzielnic. I stały różne, ciekawe auta na podjazdach. Ale chyba wszyscy mieli małe elektryki, którymi się poruszali na co dzień. Po prostu inaczej jest ciężko. A nie śmieszne teorie o leczeniu kompleksów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/19/2022 at 7:07 PM, bochumil said:

 

To jakiś kolaborant. Prawdziwy Włoch jeździ Pandą, Punto albo skuterem Vespa 😉

To chyba prędzej na południu Włoch ;)

Mam kilku znajomych Włochów i Wloszki, tyle że z północy (Mediolan, Bolonia, Werona) - i nikt z nich, odkąd ich znam, nie jeździ włoskim autem (co mnie na początku zaskakiwało). Range Rover, Volvo, Audi, VW... ale nikt Alfy czy Fiata.  Do tego choć dwóch znajomych ma motocykle, to nie są one włoskie, tylko japońskie. To nieco zaskakujące, bo poza tym to mocni patrioci kulturowo-gospodarczy - o co by nie zapytać, to włoskie najlepsze: wino - tylko włoskie, jedzenie - tylko włoskie, na wakacje - tylko do Włoch, architektura - najlepsza we Włoszech tid. itp.. Moje podejrzenie jest takie, że jak za młodu musieli się męczyć z jakimiś Uno, Punto i ich kaprysami, to jakaś zadra została i teraz na wszelki wypadek trzymają się z daleka ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Manx said:

To chyba prędzej na południu Włoch ;)

Mam kilku znajomych Włochów i Wloszki, tyle że z północy (Mediolan, Bolonia, Werona) - i nikt z nich, odkąd ich znam, nie jeździ włoskim autem (co mnie na początku zaskakiwało). Range Rover, Volvo, Audi, VW... ale nikt Alfy czy Fiata.  Do tego choć dwóch znajomych ma motocykle, to nie są one włoskie, tylko japońskie. To nieco zaskakujące, bo poza tym to mocni patrioci kulturowo-gospodarczy - o co by nie zapytać, to włoskie najlepsze: wino - tylko włoskie, jedzenie - tylko włoskie, na wakacje - tylko do Włoch, architektura - najlepsza we Włoszech tid. itp.. Moje podejrzenie jest takie, że jak za młodu musieli się męczyć z jakimiś Uno, Punto i ich kaprysami, to jakaś zadra została i teraz na wszelki wypadek trzymają się z daleka ;) 

 

Polnoc Wloch jest duzo bogatsza i tam faktycznie zdecydowanie wiecej marek niemieckich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2022 o 10:09, Manx napisał:

Moje podejrzenie jest takie, że jak za młodu musieli się męczyć z jakimiś Uno, Punto i ich kaprysami, to jakaś zadra została i teraz na wszelki wypadek trzymają się z daleka ;) 

 

Pod tym względem bardzo przypominają polskie społeczeństwo, podobne doświadczenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

 

Pod tym względem bardzo przypominają polskie społeczeństwo, podobne doświadczenia ;]

 

Temat jest o marce, na którą przeciętny cebulak z Włoch, tudzież Polski może sobie co najwyżej popatrzeć w internetach pocieszając się, że we Fiatach pękali alternatory ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
53 minuty temu, bochumil napisał(a):

Autkącikowicze jak zwykle nie zawiedli. Nowe Ferrari wyprzedane na pniu

 

https://forzaitalia.pl/news/ferrari-wstrzymuje-zamowienia-na-purosangue-suv-wyprzedany-na-kolejne-2-lata

 

;]  

 

ten samochod kosztuje 313k funtow czyli prawie 2 miliony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Założyciel Ferrari powiedział kiedyś, że klient kupując Ferrari płaci wyłącznie za silnik. Resztę dostaje gratis. Coś w tym jest :oki:

 

o to coś podobnego jak w harleyu, tylko tam płacisz za legendę ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wladmar napisał(a):

 

Założyciel Ferrari powiedział kiedyś, że klient kupując Ferrari płaci wyłącznie za silnik. Resztę dostaje gratis. Coś w tym jest :oki:

Nowe turbo są lepsze od starych V12 nie nadarzają tylko z dźwiękiem. Kiedys Ferrari mogło marzyć o takich osiągach jak są teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

Myślisz, że właściciela to cokolwiek obchodzi? ;]

 

wlasciciela moze nie, ale mnie obchodzi bo mnie nie stac 😄

nigdy nie zbierales papierkow z gum turbo z opisami aut i zdjeciami ? wtedy zawsze sie sprawdzalo przyspieszenie i predkosc maksymalna :)

 

Edytowane przez PawelWaw
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

wlasciciela moze nie, ale mnie obchodzi bo mnie nie stac 😄

nigdy nie zbierales papierkow z gum turbo z opisami aut i zdjeciami ? wtedy zawsze sie sprawdzalo przyspieszenie i predkosc maksymalna :)

 

 

To prawda, ale fascynacja przyspieszeniem i prędkością maksymalną też jakoś została w dzieciństwie, w samochodach teraz zdecydowanie bardziej interesuje mnie system multimedialny i wygodne fotele :oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wujek napisał(a):

Nowe turbo są lepsze od starych V12 nie nadarzają tylko z dźwiękiem. Kiedys Ferrari mogło marzyć o takich osiągach jak są teraz.

 

W każdym Ferrari osiągi są wystarczające ;)

Tam nie płacisz za lepsze czy gorsze osiągi, ale za to że to jest Ferrari, a najlepiej z V12.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

W każdym Ferrari osiągi są wystarczające ;)

Tam nie płacisz za lepsze czy gorsze osiągi, ale za to że to jest Ferrari, a najlepiej z V12.

 

I w zasadzie to jest bardziej lokata kapitału, nie mająca wiele wspólnego z fascynacją motoryzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

Trzymają wartość dużo lepiej, niż pozostałe lokaty (nie licząc dzieł sztuki, ale tu jest większe ryzyko, a te bez ryzyka są bardzo drogie). 

 

No ok, to zrozumiałe. Nie widzę jednak problemu aby połączyć lokatę kapitału z fascynacją motoryzacją 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wladmar napisał(a):

 

To prawda, ale fascynacja przyspieszeniem i prędkością maksymalną też jakoś została w dzieciństwie, w samochodach teraz zdecydowanie bardziej interesuje mnie system multimedialny i wygodne fotele :oki:

To jest auto nie dla CIebie :)

Za te pieniądze masz pewnie najbardziej wypasioną S-Klasę, która dużo lepiej spełni te oczekiwania. Albo 10 Cyrtyn C-5 z pneumatyką. Dziadziejecie panowie - tyle można o was powiedzieć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Ciekawe tylko ilu z tych kupujących Ferrari faktycznie tym jeździ i chociażby czasami ogląda.

Sąsiad jeździ. Oczywiście nie teraz bo stoi przykryty w garażu. 458 ma już z 5 lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.