Skocz do zawartości

Głowice do grzejników z wifi


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi czy taka głowica zakręci kaloryfer na "zero"? Bo oczywiście po ostatniej wymianie kaloryferów założyli nam głowice startujące od 2ki, więc każda noc z otwartym oknem oznacza bezsensownie gorące kaloryfery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Olas1 napisał:

A powiedzcie mi czy taka głowica zakręci kaloryfer na "zero"? Bo oczywiście po ostatniej wymianie kaloryferów założyli nam głowice startujące od 2ki, więc każda noc z otwartym oknem oznacza bezsensownie gorące kaloryfery. 

Bo pewnie źle dobrali.

Odkręć głowicę i zmierz ile jest od gwintu do końca wystającego bolca - pod ten wymiar dobierz głowicę

A może trzeba mocniej wkręcić - nie jest luźna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Bo pewnie źle dobrali.

Odkręć głowicę i zmierz ile jest od gwintu do końca wystającego bolca - pod ten wymiar dobierz głowicę

A może trzeba mocniej wkręcić - nie jest luźna?

 

W każdym pomieszczeniu jest tak samo. Głowica nawet nie ma "0" na skali, zaczyna się od 2. 

  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Olas1 napisał:

A powiedzcie mi czy taka głowica zakręci kaloryfer na "zero"? Bo oczywiście po ostatniej wymianie kaloryferów założyli nam głowice startujące od 2ki, więc każda noc z otwartym oknem oznacza bezsensownie gorące kaloryfery. 

Ma czujnik temperatury gwałtowna zmiana powoduje zakręcenie. 

 

Baterię co dwa lata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rwIcIk napisał:

No to kup takie od 0 - tylko tak, jak pisałem, pasujące pod typ zaworów.


No i tak zrobiłem, w sklepie gość nie wierzył, że są takie głowice. Dopiero jak ją pokazałem, to po 10 minutach grzebania w niej zapadł werdykt - kup inną, tej się nie da zamknąć do zera. 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 02:00, PawelWaw napisał:

Ok wziąłem 1 sztukę na testy. Zdam relacje jak to działa.

 

https://allegro.pl/oferta/inteligentna-glowica-termostat-tuya-zigbee-wifi-9827598944

 

Ja mam takie od roku w firmie.

Średnio to współpracuje z zewnętrznym czujnikiem, raczej opiera się na czujnikach w glowicach.

W zeszłym roku kupiłem na wiosnę, więc w teraz będzie tak naprawdę chrzest w boju. Zobaczymy

 

Edytowane przez dunkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 09:19, Olas1 napisał:

A powiedzcie mi czy taka głowica zakręci kaloryfer na "zero"? Bo oczywiście po ostatniej wymianie kaloryferów założyli nam głowice startujące od 2ki, więc każda noc z otwartym oknem oznacza bezsensownie gorące kaloryfery. 

Twoje też zamykają a przynajmniej powinny zamknąć przepływ, tylko zgodnie z przepisami jak temperatura w pomieszczeniu spadnie ~ do 16° to się otworzy. Po to byś nie zbił temperatury u siebie jak i sąsiadów poniżej tych 16°.

A zamiast uchylać okno na całą noc, może poprostu wietrz intensywnie przed snem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 09:31, rwIcIk napisał:

Bo pewnie źle dobrali.

Odkręć głowicę i zmierz ile jest od gwintu do końca wystającego bolca - pod ten wymiar dobierz głowicę

A może trzeba mocniej wkręcić - nie jest luźna?

W bloku będziesz miał głowice fabrycznie zablokowane na "2" czyli 16°

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał:

Kiedyś tak nie było.

Kiedyś miałeś pokrętło którego lepiej było nie dotykać bo potem ciekło rotfl

Chyba od 2002 jest ustawa, i te 16° jest po to by jedni nie ogrzewali się ciepłem innych, lub nie zakręcili kompletnie wyjeżdżając na dłużej. Tak z grubsza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Artur_W_wa said:

Twoje też zamykają a przynajmniej powinny zamknąć przepływ, tylko zgodnie z przepisami jak temperatura w pomieszczeniu spadnie ~ do 16° to się otworzy. Po to byś nie zbił temperatury u siebie jak i sąsiadów poniżej tych 16°.

A zamiast uchylać okno na całą noc, może poprostu wietrz intensywnie przed snem.

 

U mnie zaczynaja grzac jak spada chyba juz ponizej 20 😕

Wieksza czesc roku mam przez to zakrecone zawory od ogrzewania na klatce...

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Artur_W_wa said:

Jaką temperaturę utrzymujesz :hmm:

Wstaw zdjęcie głowicy, zobaczymy co to za cudo.

 

Jakies 22-23 stopnie w ciagu dnia, ale w sypialni lubie miec rozszczelnione/uchylone okno na noc.

Grzejnik jest pod oknem i momentalnie zaczyna grzac jak noce robia sie chlodne juz wczesna jesienia.

Glowica to Oventrop, tylko zaczyna sie wlasnie od 2-ki.

https://onninen.pl/produkt/OVENTROP-Termostat-Uni-LH-7-28-C-0-1-5-z-czujnikiem-cieczowym-bialy-1011465,53614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Jakies 22-23 stopnie w ciagu dnia, ale w sypialni lubie miec rozszczelnione/uchylone okno na noc.

Grzejnik jest pod oknem i momentalnie zaczyna grzac jak noce robia sie chlodne juz wczesna jesienia.

Glowica to Oventrop, tylko zaczyna sie wlasnie od 2-ki.

https://onninen.pl/produkt/OVENTROP-Termostat-Uni-LH-7-28-C-0-1-5-z-czujnikiem-cieczowym-bialy-1011465,53614

Chyba jak zdejmie się dekielek powinba się dać odblokować, albo od dołu,  ja mam od zera, w poniedziałek sprawdzę na 16. Tylko ten sprytny kluczyk by się przydał. 

Screenshot_20220924-215058_Adobe Acrobat.jpg

Edytowane przez Artur_W_wa
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DarekB napisał:

Masz może zigbee2mqtt żeby sprawdzić czy współpracują?

 

mam jakis dongiel zigbee ktory kupilem bo mi polecili na AK, plan jest zeby go do nasa podlaczyc.

ale moze ta glowica obsluguje zwykle wifi to narazie podlacze po wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy taka głowica zakręci kaloryfer na "zero"? Bo oczywiście po ostatniej wymianie kaloryferów założyli nam głowice startujące od 2ki, więc każda noc z otwartym oknem oznacza bezsensownie gorące kaloryfery. 
Sterowana? Moja zakręca. Dodatkowo mam czujnik otwartych okien, więc ich uchylenie automatycznie wyłącza grzanie.

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raku napisał:

Sterowana? Moja zakręca. Dodatkowo mam czujnik otwartych okien, więc ich uchylenie automatycznie wyłącza grzanie.

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

 

w jakiej apce to automatyzujesz ?

i pytanie dwa, czy np otwarcie okna w drugim koncu mieszkania powoduje zamkniecie wszystkich glowic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
w jakiej apce to automatyzujesz ?
i pytanie dwa, czy np otwarcie okna w drugim koncu mieszkania powoduje zamkniecie wszystkich glowic ?
Mam głowice tej firmy, do tego box, czyli centralę zarządzającą. Można tym sterować za pomocą https://max.eq-3.de/login.jsp albo dedykowaną aplikacją. Jest też aplikacja nieoficjalna.

Co do okien, to mogę kilka czujników otwartych okien przypisać do jednego termostatu, ale nie mogę ustawić akcji, że jedno okno zamyka wszystkie termostaty.
Tak mi się wydaje, nie widzę takiej opcji.
Jest to naturalne, bo wietrząc pokój, łazienka może być w dalszym ciągu grzana.


Ta nieoficjalna aplikacja wygląda tak:




Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka


f9b7365be5bd3be1643674324bc47110.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2022 o 22:09, PawelWaw napisał:

 

mam jakis dongiel zigbee ktory kupilem bo mi polecili na AK, plan jest zeby go do nasa podlaczyc.

ale moze ta glowica obsluguje zwykle wifi to narazie podlacze po wifi

Chyba samo wifi nie wystarczy, potrzebna będzie pewnie bramka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 09:19, Olas1 napisał:

A powiedzcie mi czy taka głowica zakręci kaloryfer na "zero"? Bo oczywiście po ostatniej wymianie kaloryferów założyli nam głowice startujące od 2ki, więc każda noc z otwartym oknem oznacza bezsensownie gorące kaloryfery. 

 

U mnie opcja otwartego okna w samej głowicy za bardzo nie zdawała rezultatu.

Dokupiłem czujniki otwarcia i na ich podstawie głowice się zakręcają.

Poszedłem w TUYA, bo chyba jest nieco bardziej uniwersalny, niż zamknięte systemy "tylko do głowic".

Kiedyś z resztą czytałem, że spośród "smarthome'ów",  tylko TUYA niby miała mieć głowice.

 

U mnie miało być prosto, więc jest z pokrętłami.

Ale np nie mam info o tym czy i na ile jest otwarty zawór.

I tego mi czasem brakuje.

 

Co do zakręcenia na zero, to ma opcję OFF, a najniższa temperatura to 5 stopni.

 

Nad logiką też trzeba trochę posiedzieć, bo widzę, że kolejność komend ma spore znaczenie.

 

Choć oświećcie mnie, tam jest system a'la drabinkowy?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.