Skocz do zawartości

Co myślicie na temat Subaru Forester 150 KM e-Boxer ?


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, wladmar napisał(a):

Ja bardzo lubię japońskie auta i po prostu aż żal bierze, że wycofują się z Europy. A wycofują się dlatego, że nie opłaca im się tu być i nie opłaca dostosowywać się do rynku. I tu mam żal do Subaru, że (w przypadku XV) oferują coś, co nie może się u nas udać w tej cenie. Szkoda. 

Kupisz Q3. Jest tańsze i lepsze. Ja tam bym się nie obraził. Nawet na ten najtańszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

Kupisz Q3. Jest tańsze i lepsze. Ja tam bym się nie obraził. Nawet na ten najtańszy :)

 

 

To z 1.5 TFSI 150 KM z napędem na przód, które do 100 km/h przyspiesza w 9,5 s ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Raku napisał(a):

To z 1.5 TFSI 150 KM z napędem na przód, które do 100 km/h przyspiesza w 9,5 s ?

 

Jakby mi firmowe dali :)

Nie no. Fajne auta. Nawet to najtańsze.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wladmar napisał(a):

 

To odpowiedź na pytanie, dlaczego Subaru jest popularne w USA. Tanie auto, tani serwis. U nas to drogie auto (na poziomie premium). Forester i Outback mają sens (pomimo braku osiągów, dziwacznej skrzyni i dużego spalania). Maja sens, bo są duże i widzę zastosowanie. Rodzinna emerycka jazda poza autostradami, to naprawdę strzał w 10. Ale XV wzbudził we mnie skrajne uczucia. Fajne auto, ale nie w tej cenie. 

Emisje spalin robia swoje plus nie opłaca ik się sprzedawać w EU.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wladmar napisał(a):

No chyba lubię ;] A D-Max to kawał uczciwego auta.

 

Myślałem nad nim. Z plusów - bardzo luksusowo wykończone wnętrze i dostępność systemów asystujących. Z minusów - brak własnej nawigacji (ale jest duży ekran i Android Auto więc to nie jest duży problem) i dość słaby silnik (165KM). W Australii oferują go z trzylitrowym dieslem i ten jest dużo lepszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Myślałem nad nim. Z plusów - bardzo luksusowo wykończone wnętrze i dostępność systemów asystujących. Z minusów - brak własnej nawigacji (ale jest duży ekran i Android Auto więc to nie jest duży problem) i dość słaby silnik (165KM). W Australii oferują go z trzylitrowym dieslem i ten jest dużo lepszy.

 

 

 

Tak, jedyne do czego mogę się przyczepić to stosunkowo (!) słaby silnik. Jest jeszcze opcja Mitsu L200 z modułem Power (185 KM i 502 Nm), ale to będzie gnić w zastraszającym tempie. D-Max w wersji full wypas (prawie) z podwójną kabiną wychodzi poniżej 200 kzł brutto i to jest w tych czasach dobrą ofertą. No i z tego co wiem nie ma problemu z dostępnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał(a):

 

Tak, jedyne do czego mogę się przyczepić to stosunkowo (!) słaby silnik. Jest jeszcze opcja Mitsu L200 z modułem Power (185 KM i 502 Nm), ale to będzie gnić w zastraszającym tempie. D-Max w wersji full wypas (prawie) z podwójną kabiną wychodzi poniżej 200 kzł brutto i to jest w tych czasach dobrą ofertą. No i z tego co wiem nie ma problemu z dostępnością. 

 

L200 nie ma aktywnych systemów bezpieczeństwa i wspomagających jazdę (trzymanie pasa ruchu, aktywny tempomat, czytanie znaków) więc trochę odstaje od konkurencji. Brak też sensownej nawigacji, też trzeba używać AA. Z plusów natomiast system 4x4 pozwalający go zapiąć też na asfalcie.

Ja wziąłem Rangera bo ma najwięcej mocy z nich wszystkich, systemy wspomagające i całkiem niezłą nawigację z multimediami. Ale cenowo też wychodzi najdrożej, a teraz po liftingu to cena już pewnie odleci w kosmos. No i oczywiście problem z dostępnością. Mając więc dziś poniżej 200k poszedłbym po Isuzu.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2022 o 12:43, wladmar napisał(a):

Tylko nie zapominaj o tym, że chcąc kupić auto na długie lata, Subaru nie jest najlepszym wyborem z racji bardzo słabo zabezpieczonego nadwozia i podwozia. Subaru, niestety, gniją. 

 

No to w takim razie Mazdy też nie powinieneś polecać 

 

 

 

  • Smutny 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Raku napisał(a):

 

No to w takim razie Mazdy też nie powinieneś polecać 

 

 

 

Który to rok auta, gdzie i jak użytkowane? Bo sama informacja, że ma 75 kkm nic nie znaczy. Oczywiście faktem jest, że "japończyki" gniją bardziej niż np. francuzy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Raku napisał(a):

 

No to w takim razie Mazdy też nie powinieneś polecać 

 

 

 

 

Japończyki mają to do siebie, że jeżeli chcesz trzymać auto dłużej (10 lat i więcej), to koniecznie trzeba zabezpieczyć blachę (najlepiej od razu po zakupie, profesjonalnie). Mazda gnije, niestety, podobnie jak Subaru. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Japończyki mają to do siebie, że jeżeli chcesz trzymać auto dłużej (10 lat i więcej), to koniecznie trzeba zabezpieczyć blachę (najlepiej od razu po zakupie, profesjonalnie). Mazda gnije, niestety, podobnie jak Subaru. 

 

 

właśnie zaczynam się rozglądać za taką usługą 

możecie coś polecić, najlepiej w Krakowie ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Japończyki mają to do siebie, że jeżeli chcesz trzymać auto dłużej (10 lat i więcej), to koniecznie trzeba zabezpieczyć blachę (najlepiej od razu po zakupie, profesjonalnie). Mazda gnije, niestety, podobnie jak Subaru. 

 

 

ale popatrz, jak można sprytnie zrobić, plastik nie zardzewieje ! 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Raku napisał(a):

możecie coś polecić

 

 

Forka zrobilem w Niemczech preparatami Krowna (zreszta w lakierni BMW) komplet czyli profile, drzwi, podloge, maski

Dosc popularna marka ten Krown, trzy godziny zabawy, wzieli chyba 400€

Potem troche nakapalo w garazu i nawet specjalnie nie smierdzialo

Po roku powtorzyli tylko podloge, powiedzieli ze nic sie nie dzieje

Najslabiej wyglada lakier, wyglada jakby zona jezdzila po lesie  ;)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2022 o 12:04, Raku napisał(a):

Więc skoro mamy wolnossący 2.0 z 150 KM to mogło by się wydawać, że lekarstwem na brak mocy, jest dodatnie np. silników elektrycznych do jednej z osi i w razie braku mocy napędzanie jej. Nie jest to także dobre rozwiązanie. 

 

Być może "u Pertyna" działa to jakoś inaczej, ale jednak pokusiłem się o wyszukanie jego filmiku o aucie którym jeżdżę ;)

I tym razem ten  "Pertyn" twierdzi, że elektryk dołączony na przodzie działa znacznie lepiej niż diesel o tym samym momencie obrotowym

I nie jestem tym zdziwiony specjalnie, bo nie ma walki z kierownicą w tym aucie, a w ciemno bym twierdził że być powinna

 

BTW: zalecam oglądanie filmu z prędkością 1.5x, bo tego gościa inaczej się słuchać nie da ;]

 

Od 4:23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Być może "u Pertyna" działa to jakoś inaczej, ale jednak pokusiłem się o wyszukanie jego filmiku o aucie którym jeżdżę ;)

I tym razem ten  "Pertyn" twierdzi, że elektryk dołączony na przodzie działa znacznie lepiej niż diesel o tym samym momencie obrotowym

I nie jestem tym zdziwiony specjalnie, bo nie ma walki z kierownicą w tym aucie, a w ciemno bym twierdził że być powinna

 

BTW: zalecam oglądanie filmu z prędkością 1.5x, bo tego gościa inaczej się słuchać nie da ;]

 

Od 4:23

 

Jest też jeszcze inny sposób zastosowany w choćby w Civicu XI. Wolnossak napędza silnik elektryczny. Całość ponoć zayebiscie przyśpiesza bo sprint robi w 7s 👍czyli szybciej niż podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stig napisał(a):

Jest też jeszcze inny sposób zastosowany w choćby w Civicu XI. Wolnossak napędza silnik elektryczny. Całość ponoć zayebiscie przyśpiesza bo sprint robi w 7s 👍czyli szybciej niż podaje producent.

 

Moim zdaniem (teoretycznie) to zestaw idealny.

Eliminuje to skrzynie biegów z całego grajdołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał(a):

 

Moim zdaniem (teoretycznie) to zestaw idealny.

Eliminuje to skrzynie biegów z całego grajdołu.

 

NIe do konca, bo chyba na dluzsza mete, przy duzym obciazeniu silnik spalinowy moze tez napedzac kola w tym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

NIe do konca, bo chyba na dluzsza mete, przy duzym obciazeniu silnik spalinowy moze tez napedzac kola w tym systemie.

 

Zdaje się, że kiedyś miał takie coś Chevrolet Volt i tam silnik spalinowy nie był połączony z napędem, a jedynie generował prąd dla elektryka.

Nie wiem czy tam był jakiś bufor w postaci baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

NIe do konca, bo chyba na dluzsza mete, przy duzym obciazeniu silnik spalinowy moze tez napedzac kola w tym systemie.

Zgadza się. Po wyssaniu baterii i przy pełnym bucie piszą, że silnik spalinowy wtedy za pomocą sprzęgła przekaże napęd bezpośrednio na koła. Ponoć to rzadka sytuacja i na codzień w normalnym użytkowaniu to nie zaistnieje 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stig napisał(a):

Zgadza się. Po wyssaniu baterii i przy pełnym bucie piszą, że silnik spalinowy wtedy za pomocą sprzęgła przekaże napęd bezpośrednio na koła. Ponoć to rzadka sytuacja i na codzień w normalnym użytkowaniu to nie zaistnieje 😁

 

Ogladalem kilka testow nowego Civica i wyglada to calkiem niezle :ok:

Ciekawe tylko jak z wyciszeniem przy predkosciach autostradowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2022 o 21:24, wladmar napisał(a):

 

Serwis też pomijam.

Za niecałe 200 kzł masz Audi Q3 S line 40 TFSI quattro S tronic 190 KM. 

Jakby q3 miało bagażnik forestera to może byłoby i spoko. Ale te wszystkie audi to mają ściętą tą klapę i mniej wchodzi. 

Druga przewaga subaru jest taka, że mogę je zostawić w środku lasu i nikogo nie razi. Jak wracam to wszystko jest na miejscu(choć teraz pewnie wykrakałem i .. ). Zostaw audi w środku lasu i wróć po kilku godzinach to nie będzie wkładów lusterek i innych listewek. Albo całego auta. 

Trzecia przewaga subaru to .... a nie, więcej chyba nie ma. Plejad już nie robią, ludzie na drogach nie kiwają...

To tak -  bagażnik i mniejsza podatność na kradzieże to plusy subru vs audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby q3 miało bagażnik forestera to może byłoby i spoko. Ale te wszystkie audi to mają ściętą tą klapę i mniej wchodzi. 
Druga przewaga subaru jest taka, że mogę je zostawić w środku lasu i nikogo nie razi. Jak wracam to wszystko jest na miejscu(choć teraz pewnie wykrakałem i .. ). Zostaw audi w środku lasu i wróć po kilku godzinach to nie będzie wkładów lusterek i innych listewek. Albo całego auta. 
Trzecia przewaga subaru to .... a nie, więcej chyba nie ma. Plejad już nie robią, ludzie na drogach nie kiwają...
To tak -  bagażnik i mniejsza podatność na kradzieże to plusy subru vs audi
Subariady są ale też już nie takie harkorowe jak kiedy to może ten wboxser da radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, yack napisał(a):

Jakby q3 miało bagażnik forestera to może byłoby i spoko. Ale te wszystkie audi to mają ściętą tą klapę i mniej wchodzi. 

On do XV porównywał. Do Forestera bardziej Q5. Ale to już zupełnie inna cena.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wladmar napisał(a):

 

W S-Cross tak mam. Wygląda fajnie, ale nie chcę wiedzieć, co się dzieje pod tymi osłonami.

Nic się nie dzieje 👍 Podobnie jak w Vitarze, osłony są tam sensownie zaprojektowane i nie zaciągają brudu do przestrzeni między osłoną a podłogą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2022 o 14:16, wladmar napisał(a):

W zasadzie tylko quattro może na równi konkurować z napędem Subaru

Napędy Quattro nigdy nie były jakieś super wybitne, miały za to świetny marketing. Poza tym to już nie te czasy, obecnie różnice pomiędzy wiodącymi producentami są niewielkie, tym bardziej, że większość (w tym Audi i Subaru) stosuje napędy dołączane/odłączane (jak kto chce zwać) bez centralnego dyfra. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2022 o 20:35, ppmarian napisał(a):


 

 


W volvo nie musisz mieć szklanej gałki. A jako były w wlasciciel 2 foresterow 2 outback oraz tribeli powiem ci ze nie mam żadnych skrupułów wsiadać do wolowony ublocony po singlach na fullu czy trzeba ośnieżony po skiturach...

 

Powiem wiecej, szklana gałka pojawia sie dopiero w bardzo „wysokich” wersjach

i tak, potwierdzam, tez bez problemu wsiadam ubłocony/ośnieżony, wrzucam tez ublocony rower ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Raku napisał(a):

Polecam oglądnąć, tym którzy narzekają, że e-boxer do 100km/h przyspiesza w 11 sekund 

Wygląda to na nowy trend producentów :) 

 

 

Całośc nie dałem rady ale, kilka bzdur z wypowiedzi

Nie mierzyłem 0-100 w swoim D5, ale aż spróbuje, jesli volvo mówi o cos poniżej 8 a on namierzył 10, to będę reklamował po 4 latach ;)

mówi ze przy 140 pali sporo powyżej 10 - nieprawda, napowet przy GPS 140,czyli tempomat na okolo 147 pali poniżej 9

mowi ze koniecznie trzeba zamówić pneumo, bo załadować łatwiej… większej bzdury ciężko wymyślić…

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akisel napisał(a):

Nie mierzyłem 0-100 w swoim D5, ale aż spróbuje, jesli volvo mówi o cos poniżej 8 a on namierzył 10, to będę reklamował po 4 latach ;)

 

Nie wiem czy wybrałem dobre auto/model do porównania, ale widać tu, że Volvo wychodzi gorzej w teście niż deklaruje, a Subaru odwrotnie

 

https://zeperfs.com/en/duel8358-8649.htm

 

"Chiński marketing" ;]

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał(a):

Całośc nie dałem rady ale, kilka bzdur z wypowiedzi

Nie mierzyłem 0-100 w swoim D5, ale aż spróbuje, jesli volvo mówi o cos poniżej 8 a on namierzył 10, to będę reklamował po 4 latach ;)

mówi ze przy 140 pali sporo powyżej 10 - nieprawda, napowet przy GPS 140,czyli tempomat na okolo 147 pali poniżej 9

mowi ze koniecznie trzeba zamówić pneumo, bo załadować łatwiej… większej bzdury ciężko wymyślić…

Tak mi się przypomniało …

 

 

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Zdaje się, że kiedyś miał takie coś Chevrolet Volt i tam silnik spalinowy nie był połączony z napędem, a jedynie generował prąd dla elektryka.

Nie wiem czy tam był jakiś bufor w postaci baterii.

 

Nissan wlasnie cos takiego pokazal w nowym Qashqai-u:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nissan wlasnie cos takiego pokazal w nowym Qashqai-u:

 

1. Ceny samochodów zwariowały.

2. Widzę potencjalne problemy w niedalekiej przyszłości dla ludzi ciągnących przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kravitz napisał(a):

1. Ceny samochodów zwariowały.

 

No niestety, ustalilem sobie wstepnie budzet +/- 150k PLN na kolejne auto i nie bardzo jest co kupic ;]

Tzn jest co kupic, ale wg mnie te auta w budzecie nie sa warte tych pieniedzy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

No niestety, ustalilem sobie wstepnie budzet +/- 150k PLN na kolejne auto i nie bardzo jest co kupic ;]

Tzn jest co kupic, ale wg mnie te auta w budzecie nie sa warte tych pieniedzy...

 

Nie są warte tych pieniędzy to spore niedopowiedzenie ;]

Samochód który jest właściwie odpowiednikiem Seicento/Matiz

VW Up.

Model podstawowy od 60k w cenniku

https://cenniki.volkswagen.pl/up!-5-drzwiowy-RP2022-RM2023.html?intcmp=xf_cennik_up-xf_cennik_up-cenniki

 

60k!

 

W 2018 dało się za tyle kupić Golfa.

 

Nawet małe miejskie toczydełko bez osiągów i wyposażenia, to 60k!

Obawiam się że najlepszym wyposażeniem w takim aucie, byłby mój smartfon w kieszeni.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

No niestety, ustalilem sobie wstepnie budzet +/- 150k PLN na kolejne auto i nie bardzo jest co kupic ;]

Tzn jest co kupic, ale wg mnie te auta w budzecie nie sa warte tych pieniedzy...

 

Tu masz świetny stosunek ceny do wartości.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/isuzu-d-max-lsx-podwojna-kabina-cena-juz-od-ID6DQT8Y.html

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Tu masz świetny stosunek ceny do wartości.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/isuzu-d-max-lsx-podwojna-kabina-cena-juz-od-ID6DQT8Y.html

 

 

No to chyba @Maciej__będzie musiał zmienić mocno swoje kryteria, żeby mu takie Isuzu je spełniało 😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janusz napisał(a):

No to chyba @Maciej__będzie musiał zmienić mocno swoje kryteria, żeby mu takie Isuzu je spełniało 😁

 

Tu na pewno dostaje więcej niż w jego kryteriach było. Zmiana polegać będzie na zaprzestaniu ograniczania się. Ten pomysł otwiera nowe horyzonty.

;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Tu na pewno dostaje więcej niż w jego kryteriach było. Zmiana polegać będzie na zaprzestaniu ograniczania się. Ten pomysł otwiera nowe horyzonty.

;]

 

i @Maciej__ rowery wrzuci bez problemu i nie bedzie musial instalowac haka ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.