Skocz do zawartości

Lampa solarna uliczna


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę doświetlić część podwórka - nie mam tam zasilania.

Myślę o lampie ulicznej LED Solarnej ale chciałbym coś porządnego (coś co da dobre światło)

 

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zzzz napisał:

Nie mam doświadczeń w tej sprawie więc się odezwę. Podstawowe pytanie jest takie czy taka lampa da radę podładować się w pochmurny dzień na tyle, żeby potem świecić sensowną ilość godzin...

 

 

Ma działać na ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marko33 napisał:

Muszę doświetlić część podwórka - nie mam tam zasilania.

Myślę o lampie ulicznej LED Solarnej ale chciałbym coś porządnego (coś co da dobre światło)

 

Co polecacie ?

 

Tylko i wyłącznie zasilanie sieciowe.

Solarna lampa, żeby mieć odpowiednią moc i wydajność musi mieć porządny akumulator, więc tania nie będzie.

A tania to będzie bździdło.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tomo napisał:

 

Tylko i wyłącznie zasilanie sieciowe.

Solarna lampa, żeby mieć odpowiednią moc i wydajność musi mieć porządny akumulator, więc tania nie będzie.

A tania to będzie bździdło.

 

Dochodzę niestety do takiego wniosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marko33 napisał:

Dochodzę niestety do takiego wniosku

 

Nie bawić się w żadne profesjonalne rozwiązania tylko zakopać cienki kabelek w peszlu w ziemi.

Najtańsze 2 x 0,75mm2, do tego maszt z lampą na gotowym fundamencie i za grosze będzie zrobione.

+ trochę pracy własnej.

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 12:15, Marko33 napisał(a):

Dochodzę niestety do takiego wniosku

Znam gminę, w której postawili kilka latarń z solarnymi oprawami, bo szybciej i taniej niż kable kłaść.

Delikatnie mówiąc nie spełniły oczekiwań i finalnie położono kable i wymieniono oprawy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

Znam gminę, w której postawili kilka latarń z solarnymi oprawami, bo szybciej i taniej niż kable kłaść.

Delikatnie mówiąc nie spełniły oczekiwań i finalnie położono kable i wymieniono oprawy.

 

Przy moim starym bloku na podwórku miało być eko i postawiono dwie podwójne latarnie LED z potężnymi żelowymi aku w plastikowych skrzyniach pod ziemią i podwójnymi panelami słonecznymi nad latarniami. Podwójnymi, bo je ustawili pod dorodnymi klonami, zasłaniającymi latem niebo. Postawili to w grudniu 2019 roku i od tamtej pory ani razu się nie uruchomiło. Stoi i straszy, skrzynie z aku i elektroniką wykopano, panele wiatr zabrał. Moja wspólnota podjęła uchwałę o zgodzie na pociągnięcie kabla od altany śmietnikowej i ustawienie tam licznika i sterownika zmierzchowego, ale zdaje się nic się nie dzieje. Do dziś - ekologia taka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 12:36, Tomo napisał(a):

 

Nie bawić się w żadne profesjonalne rozwiązania tylko zakopać cienki kabelek w peszlu w ziemi.

Najtańsze 2 x 0,75mm2, do tego maszt z lampą na gotowym fundamencie i za grosze będzie zrobione.

+ trochę pracy własnej.

Może jeszcze stary kabel od odkurzacza, będzie taniej :]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomo napisał(a):

 

Przecież taka lampa weźmie max 100W.

Nie ma sensu walić tam nie wiadomo jakiego przewodu "na wszelki wypadek".

Ty rób po swojemu, ja będę po swojemu, twórca wątku pewnie jeszcze inaczej ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.