Skocz do zawartości

Koszta budowy domu


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może rozpoznaje tematy/ceny.

Na starość przyszła mi koncepcja wybudowania domu parterowego do 70m2.

1. Wiecie może ile proste fundamenty bez podpiwniczenia obecnie kosztują ? (Robota / materiały)

2. Wznoszenia ścian ile majstry krzyczą ?

3. Dach, jaka różnica w cenie położenia blachy a cementowej lub ceramicznej ?

 

Kurcze, ostatnio te tematy przerabiałem w okolicy 2006 toku🤣

 

Może ktos w tym siedzi lub ostatnio budował coś i podpowie 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Camelbudżet planowalem przed budową w grudniu ub.r. nie przewidziałem wojny i trzykrotnego wzrostu cen stali, nie wziąłem pod uwagę ,że przez to i ceny energii pójdą w górę. Ale budżet swój, jeśli chodzi o stan surowy otwarty przekroczył tylko/aż o 8tys zł.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szpyrek napisał(a):

@Camelbudżet planowalem przed budową w grudniu ub.r. nie przewidziałem wojny i trzykrotnego wzrostu cen stali, nie wziąłem pod uwagę ,że przez to i ceny energii pójdą w górę. Ale budżet swój, jeśli chodzi o stan surowy otwarty przekroczył tylko/aż o 8tys zł.

 

to narazie się potwierdza:

1. Fundament 30 (podobnie policzyłem)

2. Materiał na ściany - też około 15

3. dachu jeszcze nie liczyłem (ile za położenie dachówki ? za m2 liczą czy jak ?)

4. robota - rozrzut jest ogromny od 25-65, średnio około 40 za stan surowy z dachem deskowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Camel napisał(a):

ile za położenie dachówki ? za m2 liczą czy jak ?)

4. robota

Nie mam pojęcia. Do tej pory wszystko sam robiłem więc trudno mi policzyć.

Firma jedynie wiązary mi wrzuci na dach, deskowanie i krycie dachówką też samemu wykonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Camel napisał(a):

szacun

Uwierz ,że nie ma filozofia w tym jeśli zna się zasadę działania podstawych narzędzi oraz potrafi czytać projekt plus kierbud z powołania i robota sama posuwa się do przodu.

Oczywiście wyceniałem robotę wśród firm i za sso miałem od 70 do 100k także tyle jestem do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szpyrek napisał(a):

Uwierz ,że nie ma filozofia w tym jeśli zna się zasadę działania podstawych narzędzi oraz potrafi czytać projekt plus kierbud z powołania i robota sama posuwa się do przodu.

Oczywiście wyceniałem robotę wśród firm i za sso miałem od 70 do 100k także tyle jestem do przodu.

 

Ja bym to ogarnął, ale jakbym miła brata lub kolegę z którym mógłbym "zaszaleć". samemu to nie robota = muszę zapłacić.

SSO z dachem z deskowaniem muszę zlecić.

1. elektryke

2. ogrzewanie

3. hydraulikę 

Postaram ogarnąć sobie sam.

Później jakoś wylewki zlecę, ścianki może też sam, ale sufitu podwieszanego hmmm chyba że jakiegoś kolegę przekonam 😂 o pomoc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 4dniowki ojciec pomógł, trzy raz sąsiad, raz kolega a tak to z żoną działamy albo samemu. Były właśnie pracę gdzie nie ma #uja żeby samemu sobie poradzić jak właśnie wrzucanie 12metrowych koszy zbrojenia w wykop ale cała reszta jak najbardziej.

Tynkarzy czy fachowca do wylewek wezmę tylko ze względu na oszczędność czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szpyrek napisał(a):

Mi 4dniowki ojciec pomógł, trzy raz sąsiad, raz kolega a tak to z żoną działamy albo samemu. Były właśnie pracę gdzie nie ma #uja żeby samemu sobie poradzić jak właśnie wrzucanie 12metrowych koszy zbrojenia w wykop ale cała reszta jak najbardziej.

Tynkarzy czy fachowca do wylewek wezmę tylko ze względu na oszczędność czasu.

 

Ja raczej zamiast tynków płyty będę kleił. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szpyrek napisał(a):

Jak na wciskane płyty? Tradycyjnie jeśli masz na myśli rozkładanie rurek i trackowanie ich do styropianu

 

są teraz takie płyty - przykład:

https://allegro.pl/oferta/plyta-do-ogrzewania-podlogowego-kotar-n-ps-1mm-9323256540?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=lvsku&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrzewanie_pla_pmax&ev_campaign_id=17303547827&network=x&placement=&test=pmax&category=heating&gclid=Cj0KCQjw1vSZBhDuARIsAKZlijQxJaQYrO0GWj9LL3m2goocfpFz-xBU2NUJxSl0KLuWsph01hJ-W-gaAl4HEALw_wcB

 

i idziesz jak gość kładąc ryreeee "przeźroczystą", a nie jak precel wpół wbijasz pistoletem jak masz 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Camel napisał(a):

 

W czym jest to lepsze od folii z rastrem? Bo jako "izolacja cieplna" to grubość 1 mm nie powala... Ciekawe jak to wywinąć na ściany i dylatacje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, punktak napisał(a):

 

W czym jest to lepsze od folii z rastrem? Bo jako "izolacja cieplna" to grubość 1 mm nie powala... Ciekawe jak to wywinąć na ściany i dylatacje....

 

Muszę z kolegą pogadać 😁 on tym się zajmuje i polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpyrek napisał(a):

Też się zastanawiam, cenowo taniej trzykrotnie od tradycyjnych tynków cw wychodzi.

Mój wykończeniowec mowil, że będzie budował z betonu komórkowego i w ogóle rezygnuje z tynków wewn. Od razu gładź.

Ja niestety miałem z porothermu, więc nie dalo się tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, punktak napisał(a):

 

W czym jest to lepsze od folii z rastrem? Bo jako "izolacja cieplna" to grubość 1 mm nie powala... Ciekawe jak to wywinąć na ściany i dylatacje....

Rury się lepiej montuje

Mimo wszystko musisz dać pod spód normalnie styropian.

Folii przecież nie wywijasz na ścianę , dajesz taśmę brzegową z zakładką. Ewentualnie możesz podkleić połączenie taśmy z płytą.

LC Latos sporo na tym robi. Poszukaj na Youtubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Camel napisał(a):

Ktoś może rozpoznaje tematy/ceny.

Na starość przyszła mi koncepcja wybudowania domu parterowego do 70m2.

1. Wiecie może ile proste fundamenty bez podpiwniczenia obecnie kosztują ? (Robota / materiały)

2. Wznoszenia ścian ile majstry krzyczą ?

3. Dach, jaka różnica w cenie położenia blachy a cementowej lub ceramicznej ?

 

Kurcze, ostatnio te tematy przerabiałem w okolicy 2006 toku🤣

 

Może ktos w tym siedzi lub ostatnio budował coś i podpowie 😎

Wchodzisz w coś takiego

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-majowkach-ver-2-m7801fb57c4032-koszt-budowy-7#product-heading

Jeśli budujesz metodą gospodarczą to bierzesz zaznaczone koszta

image.png.5b10d29a62f6e2315913c5ca0e9ad11b.png

 

Sumujesz co trzeba czli koszta zlecone + instalacje = dodajesz do tego 23% vatu = 436tys - tyle mniej więcej wyjdzie przy budowie systemem gospodarczym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, szpyrek napisał(a):

Mi się nie sprawdziło względem tego co archon prognozował, nawet kwota średnia

ale zrobiłeś tak jak pisałem? Czyli budowałeś metodą gospodarczą a wziąłeś kwotę ze zleconego? Doliczałeś vat? Jaka rozbieżność Ci wyszła? Czy wliczyłeś wykończeniówkę do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam___ napisał(a):

 

Folii przecież nie wywijasz na ścianę , dajesz taśmę brzegową z zakładką.

 

Folię się jak najbardziej wywija -  i na ściany i na dylatacje. Taśma brzegowa jest pod nią. Beton z miksokreta niby nie jest rzadki i się tam nie wleje, ale wystarczy że ekipa postawi obok nogę i przeciśnie go ściany. Dlatego ja robiłem według tzw. starej szkoły - folia wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adam___ napisał(a):

OK. Mówisz o folii jako izolacji przeciwwilgociowej. Rozmawialiśmy o folii rastrowej do podłogówki i o niej to myślałem  🤔

Nowa szkoła mówi o papie jako izolacja :)

 

Mówię o technologi jaka obowiązuje od wielu lat i w niej folia rastrowa nie jest stricte przeciwwilgociowa, tylko zapewnia niewnikanie betonu pomiędzy płyty styropianu. Oczywiście każdy może opracować własną - byle brał za nią odpowiedzialność.

Ja zastosowałem w nowym domu papę na chudziaku - według znanej mi bardzo starej szkoły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, punktak napisał(a):

 

Mówię o technologi jaka obowiązuje od wielu lat i w niej folia rastrowa nie jest stricte przeciwwilgociowa, tylko zapewnia niewnikanie betonu pomiędzy płyty styropianu. Oczywiście każdy może opracować własną - byle brał za nią odpowiedzialność.

Ja zastosowałem w nowym domu papę na chudziaku - według znanej mi bardzo starej szkoły. 

Folia rastrowa nie jest do izolacji przeciwwilgociowej to przecież wiadomo. Znaczy wydaje mi się , że wiadomo 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 23:16, komandos80 napisał(a):

Mój wykończeniowec mowil, że będzie budował z betonu komórkowego i w ogóle rezygnuje z tynków wewn. Od razu gładź.

Ja niestety miałem z porothermu, więc nie dalo się tak :)

 

Budowałem garaż w zeszłym roku i nie miałem zamiaru płacic za tynku wewnątrz, a i ekipy nie było na taki mały zakres (jeszcze przed podnoszeniem stóp proc.), więc zrobiłem na ściany z pustaka żużlowego cienko zaprawy wyrównującej, wyszło dość dobrze jak na garaż, to i zaszpachlowanie równych ścian z betonu komórkowego wyjdzie bardzo dobrze, tylko siatkę wkleić.

zdj2.jpg

zdj1.jpg

Edytowane przez zurekk
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 08:41, bielaPL napisał(a):

ale zrobiłeś tak jak pisałem? Czyli budowałeś metodą gospodarczą a wziąłeś kwotę ze zleconego? Doliczałeś vat? Jaka rozbieżność Ci wyszła? Czy wliczyłeś wykończeniówkę do tego?

Tutaj podają ceny netto. Pkt I czyli ssz ile podaje archon średnio i najmniej.

Wykończeniowki nie liczyłem bo jeszcze nie jestem na tym etapie. 

Archon podaje minimalnie 172k do tego doliczmy te 23% to wyjdzie nieco ponad 221tys za stan surowy zamknięty.

Ja ten projekt swój wydluzylem o 80cm względem oryginału i mnie ssz wyjdzie około 140-145k brutto

Screenshot_2022-10-07-14-40-36-536_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szpyrek napisał(a):

Tutaj podają ceny netto. Pkt I czyli ssz ile podaje archon średnio i najmniej.

Wykończeniowki nie liczyłem bo jeszcze nie jestem na tym etapie. 

Archon podaje minimalnie 172k do tego doliczmy te 23% to wyjdzie nieco ponad 221tys za stan surowy zamknięty.

Ja ten projekt swój wydluzylem o 80cm względem oryginału i mnie ssz wyjdzie około 140-145k brutto

 

ale ty nie robisz systemem gospodarczym tylko sam kleisz chałupę , doliczysz koszt ekipi na poziomie 60 klocków to ceny się robią inne

generalnie jak ktoś nie wie jak szacować to budżet niech przygotuje na system zlecony ceny średnie + budowanie systemem gospodarczym (jedna ekipa do tego, druga do siamtego) wtedy jeszcze powinno starczyć na jakieś podstawowe wykończenie w środku (panele, drzwi, schody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bielaPL napisał(a):

systemem gospodarczym

Powiem ci,że każdy chyba ma inną definicje tego zwrotu.

Spotkałem się ,że system gospodarczy to szukanie samemu ekip do każdego etapu osobno a inni uważają ,że system gospodarczy to budowanie własnymi siłami przy pomocy rodziny i znajomych.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szpyrek napisał(a):

Powiem ci,że każdy chyba ma inną definicje tego zwrotu.

Spotkałem się ,że system gospodarczy to szukanie samemu ekip do każdego etapu osobno a inni uważają ,że system gospodarczy to budowanie własnymi siłami przy pomocy rodziny i znajomych.

 

 

;] u mnie była definicja z archonu - fachowcy do określonych zadań, elektrykę lub hydraulikę udało się załatwić w miarę po kosztach korzystając z pierwotnych praw coś za coś - teść jest glazurnikiem więc pomógł nam robiąc im łazienki, reszta osobne ekipy z tym że na fajnego trafiłem gościa który wykończeniówkę dobrze ogarniał

 

https://www.archon.pl/organizacja-budowy-art-687

"Budowa systemem gospodarczym polega na osobistym nadzorze poszczególnych prac przez inwestora, poczynając od zatrudnienia fachowców do określonych zadań, a część z nich (tych, które nie wymagają kwalifikacji) wykonując samodzielnie lub z pomocą członków rodziny. Inwestor sam też załatwia niezbędne dokumenty i pozwolenia, zaopatruje budowę w materiały i specjalistyczny sprzęt. Wymaga to od inwestora sporej ilości wolnego czasu, a także doświadczenia i wiedzy, ale oznacza oszczędności i niższe koszty budowy. Budowa domu systemem gospodarczym trwa zazwyczaj dłużej, co z jednej strony pozwala na dostosowanie tempa prac do możliwości finansowych inwestora, lecz z drugiej może podnieść finalny koszt inwestycji. Z powodu braku doświadczenia inwestora mogą zdarzyć się błędy wymagające poprawek, co wiązać się będzie z dodatkowymi wydatkami.

W przypadku budowy systemem gospodarczym niezwykle ważne jest zatrudnienie doświadczonego kierownika budowy, który sporządzi plan zagospodarowania budowy oraz harmonogram przebiegu robót budowlanych, a także skoordynuje i skontroluje prowadzone prace."

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpyrek napisał(a):

Powiem ci,że każdy chyba ma inną definicje tego zwrotu.

Spotkałem się ,że system gospodarczy to szukanie samemu ekip do każdego etapu osobno a inni uważają ,że system gospodarczy to budowanie własnymi siłami przy pomocy rodziny i znajomych.

 

 

I tak i tak :ok:

ja brałem osobno ekipy, trochę robiłem sam i to nazywało się formalnie systemem gospodarczym 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 17:10, Camel napisał(a):

Może ktos w tym siedzi lub ostatnio budował coś i podpowie 😎

Szwagier buduje właśnie. Dom z poddaszem 130m2 z prostym dwuspadowym dachem bez piwnic i garażu ("w jabłonkach 4" chyba). Przekroczył właśnie 650k już z pompą ciepła. Do stanu 'deweloperskiego' brakuje jeszcze z 10k pln. Roboty zleca. 

  • Smutny 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał(a):

Szwagier buduje właśnie. Dom z poddaszem 130m2 z prostym dwuspadowym dachem bez piwnic i garażu ("w jabłonkach 4" chyba). Przekroczył właśnie 650k już z pompą ciepła. Do stanu 'deweloperskiego' brakuje jeszcze z 10k pln. Roboty zleca. 

 

Doliczyc dzialke i wykonczenie, to bez banki nie ma co podchodzic do tematu ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał(a):

Szwagier buduje właśnie. Dom z poddaszem 130m2 z prostym dwuspadowym dachem bez piwnic i garażu ("w jabłonkach 4" chyba). Przekroczył właśnie 650k już z pompą ciepła. Do stanu 'deweloperskiego' brakuje jeszcze z 10k pln. Roboty zleca. 

Developer mu to stawia 🤣

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 13:10, iwik napisał(a):

Szwagier buduje właśnie. Dom z poddaszem 130m2 z prostym dwuspadowym dachem bez piwnic i garażu ("w jabłonkach 4" chyba). Przekroczył właśnie 650k już z pompą ciepła. Do stanu 'deweloperskiego' brakuje jeszcze z 10k pln. Roboty zleca. 

Ja mam dom w zielistkach g ciut zwiększony, też prosty dach bez piwnic, z garażem. Budowałem w latach 2017-2019 - cena do wprowadzenia 471 tys. Bez żadnych PC. Nawet podłogówki nie mam. Po taniości miałem elektrykę i glazurnika. Hydraulik w miarę tanio. Reszta różnie, raz drożej raz taniej. Trafiłem na szczęście na kolesia taka złota rączka, który akurat był w fazie totalnego nie picia. Sporo mi porobił rzeczy. Cennik miał przejrzysty - skoro firma bierze na FV X zł to on bierze X/2 ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 00:55, Wiza napisał(a):

Za mieszkanie w bloku o takiej powierzchni zapłaci półtorej... Więc nadal brzmi jak promocja. 

Coś w tym jest. Ja dom zbudowałem za pieniądze ze sprzedanego mieszkania. Tyle że mieszkanie miało 50m2, dom ma 222m2 ;).

Teraz podobno bez bańki nie ma co zaczynać ... tak mi kolega budujący na prowincji mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sherif napisał(a):

Coś w tym jest. Ja dom zbudowałem za pieniądze ze sprzedanego mieszkania. Tyle że mieszkanie miało 50m2, dom ma 222m2 ;).

Teraz podobno bez bańki nie ma co zaczynać ... tak mi kolega budujący na prowincji mówił.

Nie wiem. Szwagry kupili bliźniak koło Legionowa, 150 M2 800 M2 działki za 700 tys. Nowy od dewelopera. Więc pewnie da się poniżej bańki wybudować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.