Skocz do zawartości

Wątek zakupowy (nareszcie!)


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ppmarian napisał(a):

Bardzo dobra. Trochę boli że schodzący model ale czasy dostawy też bez tragefi do 6m.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
 

Ja, żeby dostać 18% (VIP) na XC60 to musiałem załatwić zaświadczenia z roboty, że "mamy" kilka Volvo. Dealer załatwiał to u importera i w końcu załatwił, inny dealer dawał max 12%. Na XC90 mogłem dostać tyle samo, jak pytałem się czy dadzą 30% jak dostałem na XC70 to powiedzieli, że te czasu już nie wrócą ;).

XC60 to obecnie 8-9m, nie wiem jak XC90 ale jak 6m to całkiem sensownie. W jednej strony szkoda, że schodzący model, z drugiej to klepali to przeszło 10lat bez większych zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, żeby dostać 18% (VIP) na XC60 to musiałem załatwić zaświadczenia z roboty, że "mamy" kilka Volvo. Dealer załatwiał to u importera i w końcu załatwił, inny dealer dawał max 12%. Na XC90 mogłem dostać tyle samo, jak pytałem się czy dadzą 30% jak dostałem na XC70 to powiedzieli, że te czasu już nie wrócą .
XC60 to obecnie 8-9m, nie wiem jak XC90 ale jak 6m to całkiem sensownie. W jednej strony szkoda, że schodzący model, z drugiej to klepali to przeszło 10lat bez większych zmian.
 
XC40 też min 9m czekania...

W lutym/marcu okaże się czy to prawda

Z zamowieniem na XC90 jeszcze odrobinę trzeba poczekać bo mają być srogie rabaty (+30%) po 1.kw 23



Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

BMW miało dziwną politykę rabatowania dla flot. Rabaty były kwotowe na konkretne wersje.

 

Wersje, modele, nie do ogarnięcia to było. W 2018 jak zbierałem oferty to największy rabat był na 320d, a ja nie chciałem diesla - byłem napalony na 2er, nie pamiętam modelu ale to było 1.5 benzyna z elektrykiem, 225xe czy coś takiego. Na 3er rabat 27% (na DG), na 2er 1500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrus napisał(a):

 

Jak szukasz takiego auta to podjedź do któregoś z salonów i pogadaj z handlowcem od używek, zostaw wymagania i kontakt a pewnie Ci coś znajdzie zanim wogóle trafi na portal. 

 

Salony mają różne możliwości pozyskiwania takich aut, część ma tzw "buyback" czyli z automatu wraca do salonu który je sprzedał do wynajmu, mają też dostęp do aukcji Alphabetu.

 

 

 

No i odkupują sporo aut od ludzi którzy biorą za gotówkę i po roku, półtora zmieniają - bo tak. Wbrew pozorom jest sporo takich osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrus napisał(a):

 

Jak szukasz takiego auta to podjedź do któregoś z salonów i pogadaj z handlowcem od używek, zostaw wymagania i kontakt a pewnie Ci coś znajdzie zanim wogóle trafi na portal. 

 

Salony mają różne możliwości pozyskiwania takich aut, część ma tzw "buyback" czyli z automatu wraca do salonu który je sprzedał do wynajmu, mają też dostęp do aukcji Alphabetu.

 

 

 

Dzieki, bardziej z ciekawosci patrzylem co tam ciekawego maja w zakladanym budzecie.

Chyba jednak nie potrafie sie przekonac do wydania takich kwot na uzywke.

Za 2-3 lata trzeba by pewnie znowu czegos szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):

XC40 też min 9m czekania...

W lutym/marcu okaże się czy to prawda emoji3.png

Zamówiłeś drugi raz ;] ?

U mnie miało być 8m, było 8m i tydzień ;).

 

4 minuty temu, bizz napisał(a):

Wersje, modele, nie do ogarnięcia to było. W 2018 jak zbierałem oferty to największy rabat był na 320d, a ja nie chciałem diesla - byłem napalony na 2er, nie pamiętam modelu ale to było 1.5 benzyna z elektrykiem, 225xe czy coś takiego. Na 3er rabat 27% (na DG), na 2er 1500 PLN.

Dokładnie, ja 3gt też nie chciałem diesla. Benzyna była, ale bez X-drive i z okrojonym wyposażeniem :bzik:

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Filipfm napisał(a):

 

Po lekturze wątku o ebajce - jak by nie przymierzac do powyzszych wymagań, wychodzi Tesla

 

Jeśli chodzi o ogólny komfort podróżowania ale też nawet o ciszę wewnątrz to przy stałych prędkościach ciszej niż w większości elektryków którymi jechałem jest w moim dieslu.

:skromny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dzieki, bardziej z ciekawosci patrzylem co tam ciekawego maja w zakladanym budzecie.

Chyba jednak nie potrafie sie przekonac do wydania takich kwot na uzywke.

Za 2-3 lata trzeba by pewnie znowu czegos szukac.

Zwróć tylko uwagę na to, że te premium selection zazwyczaj nie mają gwarancji, a jakieś ubezpieczenie. Warto poczytać warunki.

 

Pod tym względem najlepiej wypadają samochodu z oferty Audi - normalna gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał(a):

 

Wersje, modele, nie do ogarnięcia to było. W 2018 jak zbierałem oferty to największy rabat był na 320d, a ja nie chciałem diesla - byłem napalony na 2er, nie pamiętam modelu ale to było 1.5 benzyna z elektrykiem, 225xe czy coś takiego. Na 3er rabat 27% (na DG), na 2er 1500 PLN.

Trendy się zmieniały i wypychali diesle.

W 2017 kupiłem diesla, choć nigdy nie miałem 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 19:10, Furvus_Eques napisał(a):

Aut nie ma, nie można sobie skonfigurować, trzeba brać to co jest więc porównujemy modele od czapy bo akurat takie są. Ja mam mętlik więc zapytam Was tutaj bo na pewno (nie)pomożecie.

:hehe:

 

Kandydaci:

- BMW 530e xdrive sedan. 252KM z połączonych silników spalinowego i elektrycznego (możliwe 292KM w trybie boost przez kilkanaście sekund). Ładuje się z gniazdka i może jechać na samym prądzie przez 30-40km oraz rozpędzić się nawet do 140km/h. Wyposażenie w sumie podstawowe - jakaś skóra na fotelach, regulacja częściowo(!) elektryczna, lepsza nawigacja i tyle. Nawet drzwi trzeba otwierać z kluczyka a bagażnik zamykać ręką, jak jakiś konsjerż lub taksówkarz. Szału nie robi ale przyzwoity, zarąbiście wygodny wół roboczy co dobrze wygląda i ma fajny napęd. Najbardziej boli brak kontroli pasa ruchu, ostrzegania o autach na sąsiednim pasie itd. bo to bezpieczeństwo.

- Jag E-Pace (nie F-Pace, ten mniejszy) AWD 250KM wyposażony pod korek: biała skóra windsor, wielokonturowe, regulowane na milion sposobów sportowe fotele, szklany dach, podgrzewane fotele/kierownica/kto wie co jeszcze, wypasione audio Meridiana, pakiet sportowy, pakiet black, 20" czarne felgi, trzyma pas ruchu, widzi znaki, widzi auta obok - nie ma się czego przyczepić.

- BMW X3 20i xdrive 184KM, wyposażone tak pomiędzy tamtymi: jest szklany dach i lepsze fotele, podgrzewana kierownica, trójstrefowa klima, elektroniczne zegary i takie tam ale zwykłe audio i z zewnątrz bez fajerwerków. Niestety biały kolor, wygląda jak kupa ptaka.

 

Cenowo piątka i Jag wychodzą niemal tak samo, X3 jest od nich obu trochę tańsza. Bądź tu mądry.

 

 

 

 

 

 

 

PS. MB o którym pisałem wcześniej skreśliłem bo jest gorszy od tych wyżej.

 

Jezdze G31 530d. Cichy, dobrze sie prowadzi. W tej klasie aut dosc ciasny. W mojej opinii ze wzgledu na dluga maske przystosowana do silnikow R6 umieszczanych wzdluznie, gdzie trzeba wiecej miejsca niz przy V6.

 

W przyszlym roku ma byc nowe 5er. Moze warto poczekac...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bnow napisał(a):

 

Jezdze G31 530d. Cichy, dobrze sie prowadzi. W tej klasie aut dosc ciasny. W mojej opinii ze wzgledu na dluga maske przystosowana do silnikow R6 umieszczanych wzdluznie, gdzie trzeba wiecej miejsca niz przy V6.

 

No ale takie auto to ja właśnie mam. Cichy, dobrze prowadzący się całkiem mocny diesel z długą maską*.

 

 

13 minut temu, bnow napisał(a):

W przyszlym roku ma byc nowe 5er. Moze warto poczekac...?

 

Nie, mi się generalnie BMW 5 nie podoba. Podoba mi się ten napęd hybrydowy ale jakbym miał brać zwykłego diesla to wolałbym zostawić to co mam.

 

 

 

 

 

 

 

* BTW, z tą długą maską to więcej szkody niż pożytku bo przy wyjeżdżaniu z parkingów czasem maska już jest na szlabanie a ja jeszcze nie sięgam terminala gdzie się skanuje bilecik. Może w sedanie ona się schowa pod ten szlaban ale w SUVie czasem mam wrażenie, że będę musiał się o niego oprzeć żeby dosięgnąć. 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Teraz jest dobry pieniądz za xc90 zaraz będzie nowy model.

Biez b5 (diesel) puki jeszcze jest!

 

XC90 odpada bo mi juz taka kolumbryna niepotrzebna. Idę raczej w kierunku mniejszego auta*.

 

 

 

 

* 530e była wyjątkiem ale to tylko z uwagi na napęd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

No ale takie auto to ja właśnie mam. Cichy, dobrze prowadzący się całkiem mocny diesel z długą maską*.

 

 

 

Nie, mi się generalnie BMW 5 nie podoba. Podoba mi się ten napęd hybrydowy ale jakbym miał brać zwykłego diesla to wolałbym zostawić to 

 

 

Jaguar na pewno jest rzadszym i wizualnie ciekawszym autem. Predzej, czy pozniej sobie go sprawie. BMW jest oklepane, ale to dobre auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bnow napisał(a):

 

Jaguar na pewno jest rzadszym i wizualnie ciekawszym autem. Predzej, czy pozniej sobie go sprawie. BMW jest oklepane, ale to dobre auto.

 

BMW 5 miało dużo lepsze wnętrze niz F-Pace. W Jaguarze dopiero to poprawili wraz z liftingiem w roku 2021. Oczywiście takich aut teraz ze świecą szukać.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bnow napisał(a):

W przyszlym roku ma byc nowe 5er. Moze warto poczekac...?

 

Pytanie czy na pewno? 

Słyszałem o tym od dwóch lat, że już już, tuż tuż. 

 

4 godziny temu, marcindzieg napisał(a):

Bo do ciężkiego auta póki co nie wymyślono nic lepszego

 

Ta miękka hybryda nie jest najgorsza. Po 10kkm mam średnio 8.1 :skromny:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Wymyślono. Mocną turbobenzynę. Tylko trzeba to ciągle tankować. 

;]

 

 

Zbiornik 70 litrów i nie jest najgorzej :skromny:

Spokojnym tempem zrobiłem 1kkm na pełnym baku benzyny :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi bieda ze sprzedażą, a tak się śmialiście, jak mówiłem,  że rabaty wroca szybko! Na Q5 teraz nawet ok 20% dają.

 

Może by tak zamieć macana na takiego Q5 z mocnym silnikiem?

 

W Porsche wpadła mi restrykcje na BOSE 😡

 

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-3-0-tdi-quattro-341km-tiptronic-pakiet-comfort-technology-ID6EUM4y.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 12:18, Furvus_Eques napisał(a):

 

No, boli mnie to trzymanie pasa ruchu, nie chcę kiedyś w trasie przysnąć i skończyć w rowie zanim się zorientuję co jest grane. Tu Jag wygrywa. Osiągi też są więcej niż wystarczające jak na moje potrzeby. To X3 jest trochę słabe, kusi tylko ceną. Z drugiej strony byłem zachwycony jak ta hybryda BMW 530e jeździ.

:bzik:

 

Aha, ważne - obie beemki są na 2 lata a Jag się opłaca tylko na 3. Nie wiem czy nie lepiej krótszy okres w obecnej sytuacji politycznej. Za to Jaga będzie można potem za sensowną kasę wykupić (nie wiem czy będę chciał).

 

Jeździłem ostatnio w Polsce BMW 218 M i asystent pasa ruchu w tym aucie to porażka.

Kilka razy na szczęście zdążyłem odbić, bo wpakowałby mnie na auto obok w momencie kiedy linie na drodze były przemalowane albo były roboty drogowe.

Całkiem niedawno ktoś tutaj pisał, że to wyłączył, bo właśnie tak się dzieje. Nie wierzyłem, że to aż taka kapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi bieda ze sprzedażą, a tak się śmialiście, jak mówiłem,  że rabaty wroca szybko! Na Q5 teraz nawet ok 20% dają.
 
Może by tak zamieć macana na takiego Q5 z mocnym silnikiem?
 
W Porsche wpadła mi restrykcje na BOSE
 
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-3-0-tdi-quattro-341km-tiptronic-pakiet-comfort-technology-ID6EUM4y.html
Sq5 kozak ale mogliby dać w końcu nowy środek.

Oglądałem 430i gc tylko, że stare. Ręczny odrzuca ale widzę, że w nowym jest już wszytko jak należy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

W Audi bieda ze sprzedażą, a tak się śmialiście, jak mówiłem,  że rabaty wroca szybko! Na Q5 teraz nawet ok 20% dają.

 

W miedzyczasie ceny poszly tak w gore, ze nawet z rabatami jest drozej niz bez rabatow chwile temu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HanYs napisał(a):

Jeździłem ostatnio w Polsce BMW 218 M i asystent pasa ruchu w tym aucie to porażka.

Kilka razy na szczęście zdążyłem odbić, bo wpakowałby mnie na auto obok w momencie kiedy linie na drodze były przemalowane albo były roboty drogowe.

Całkiem niedawno ktoś tutaj pisał, że to wyłączył, bo właśnie tak się dzieje. Nie wierzyłem, że to aż taka kapa.

 

To też prawda. Sam pisałem tutaj, że w BMW 5 którym jeździłem ten asystent powodował nieustanny stres związany z zastanawianiem się czy akurat zadziała czy nie zadziała. Ale nadal uważam, że lepiej go mieć niż nie mieć. Jeśli go nie będę miał to gdy będzie potrzebny na 100% nie zadziała. 

 

 

 

 

 

PS. W Jagu działa to niemal perfekcyjnie. Gdy już widzi linie to nie ma takiej możliwości żeby je przekroczył. No i odróżnia żółte tymczasowe od stałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

To też prawda. Sam pisałem tutaj, że w BMW 5 którym jeździłem ten asystent powodował nieustanny stres związany z zastanawianiem się czy akurat zadziała czy nie zadziała. Ale nadal uważam, że lepiej go mieć niż nie mieć. Jeśli go nie będę miał to gdy będzie potrzebny na 100% nie zadziała. 

 

 

 

 

 

PS. W Jagu działa to niemal perfekcyjnie. Gdy już widzi linie to nie ma takiej możliwości żeby je przekroczył. No i odróżnia żółte tymczasowe od stałych.

Ja wolałem to dziadostwo wyłączyć, bo najzwyczajniej jest to bardziej niebezpieczne niż pożyteczne. 

Nie spotkałem takiego działania w żadnym innym aucie którym dotychczas jeździłem, a trochę tego było.

W Tesli działa poprawnie i jeśli już działa to delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Na kluczyk czyli trzeba na guzik nacisnąć. W pozostałych kluczyk zostaje w kieszeni. Nie przeszkadza mi to zbyt mocno - gorzej z klapą bagażnika bez elektryki. Niby to sedan ale jakoś tak wstyd samemu zamykać.


Auta bez keylessa bym już nie chciał. Mam teraz otwieranie tylko przednich drzwi i nawet to mnie wkurza.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

W Audi bieda ze sprzedażą, a tak się śmialiście, jak mówiłem,  że rabaty wroca szybko! Na Q5 teraz nawet ok 20% dają.

 

Może by tak zamieć macana na takiego Q5 z mocnym silnikiem?

 

W Porsche wpadła mi restrykcje na BOSE 😡

 

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-3-0-tdi-quattro-341km-tiptronic-pakiet-comfort-technology-ID6EUM4y.html

Minus ze nie ma mocnego silnika w q5 konfigurator kończy się na 265KM znów Skoda szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

Hybrydy są rewelacyjne. Natomiast trzeba zmienić styl jazdy. Bo jeżdżąc jak dieslem będzie spalanie jak w starym Subaru :)

 

Z drugiej strony - jeżdżąc dieslem jak hybrydą spalanie będzie zapewne jeszcze niższe niż w tej hybrydzie*.

 

 

 

 

* Mowa oczywiście o hybrydach bez plug-in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

Ja nie wiem nie wnikam kto by chciał jeździć Skoda? 

 

To się przejedź kiedyś, bo może sam fakt, że Cię wyprzedzają wcale nie znaczy, że są takie szybkie jak Ci się wydaje. 

;]

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

To się przejedź kiedyś, bo może sam fakt, że Cię wyprzedzają wcale nie znaczy, że są takie szybkie jak Ci się wydaje. 

;]

 

 

 

Ja generalnie się nie ścigam od 5 tygodni szukam ukrytych fotoradarów w Czechach.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

Ja generalnie się nie ścigam od 5 tygodni szukam ukrytych fotoradarów w Czechach.

 

Ale to łatwe. Pojedź trochę szybciej a dostaniesz do domu listy, w których będzie podana lokalizacja każdego z nich. 

;]

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wujek napisał(a):

Minus ze nie ma mocnego silnika w q5 konfigurator kończy się na 265KM znów Skoda szybsza.

Tak, która? Kodiaq czy Karoq? :)

 

Jak to nie ma mocnego silnika? Przecież w linku masz 3.0 TDI o mocy 340 KM?

 

Cóż więcej potrzeba w suvie do jazdy na co dzień?

 

Jak masz kompleks mocy na papierze, to zawsze możesz sobie zrobić chipa 500 :)

 

Ps. 28 października odbieram Macana w Waw - jak chcesz to mogę Ci narobić wstydu, że damskie auto Cię objechało 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Tak, która? Kodiaq czy Karoq? :)

 

Jak to nie ma mocnego silnika? Przecież w linku masz 3.0 TDI o mocy 340 KM?

 

Cóż więcej potrzeba w suvie do jazdy na co dzień?

 

Jak masz kompleks mocy na papierze, to zawsze możesz sobie zrobić chipa 500 :)

 

Ps. 28 października odbieram Macana w Waw - jak chcesz to mogę Ci narobić wstydu, że damskie auto Cię objechało 😄

 

Myslalem ze piszemy poważnie a nie o sportowym dizlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wujek napisał(a):

Myslalem ze piszemy poważnie a nie o sportowym dizlu.

No tak, poważnie, skoro ten sam segment cenowy :)

 

Takie 3.0 TDI pewnie całkiem fajnie będzie jeździć w tym Q5.

 

2.0 TFSI 265 KM również bardzo ładnie się odpycha.

 

 

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujekpasuje Ci ten termin 28 pazdziernika? Tylko przygotuj furę,  żebyś potem nie szukał usprawiedliwien, że Cię objechał damski samochód 😁

 

 

28 minut temu, Rado_ napisał(a):

Jak nie ma, jak jest mocniejszy?

 

Ale Skoda i tak jest szybsza! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Tak, która? Kodiaq czy Karoq? :)

 

Jak to nie ma mocnego silnika? Przecież w linku masz 3.0 TDI o mocy 340 KM?

 

Cóż więcej potrzeba w suvie do jazdy na co dzień?

 

Jak masz kompleks mocy na papierze, to zawsze możesz sobie zrobić chipa 500 :)

 

Ps. 28 października odbieram Macana w Waw - jak chcesz to mogę Ci narobić wstydu, że damskie auto Cię objechało 😄

 

Odbierasz bez pakietu dla Bossa?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sdss napisał(a):

Odbierasz bez pakietu dla Bossa?

 

Ogólnie obciach i bieda tak samemu odbierać i jeszcze sie tłuc do jakiejś Warszawy. Mój następny Jag (jeśli to będzie Jag) będzie z dostawą do domu.

;]

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.