Skocz do zawartości

Państwowe płatne autostrady jak to działa?


piter333

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że będę miał za tydzień przelot ze Strykowa na Poznań A2 chciałbym się dowiedzieć jak opłacić taki przejaz? Nie ukrywam że ostatnio w tamte strony jechałem 3 lata temu i były normalne bramki, teraz podobno jakieś bilety na Orlenie się kupuje lub instaluje jakaś aplikacje tylko jaką? Teraz jest czarna magia

 

Z góry dzięki za odpowiedź 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piter333 napisał(a):

A skąd mam to wiedzieć o której wjadę? Będę ogólnie jechał najpierw w jedną stronę i potem z powrotem. Serio dziwny system... 

 

Za odcinek Strykow-Konin kup bilet na Orlenie, albo w aplikacji e-TOLL PL BILET.

Tam nie musisz podac bardzo dokladnie godziny, bo to jest wazne jakis dluzszy okres od momentu startu.

 Reszte zaplacisz na bramkach, chyba 2x26PLN w jedna strone jesli dobrze pamietam, chyba ze zjedziesz przed Wrzesnia to 1x26.

Na powrot musisz kupic osobny bilet.

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, piter333 napisał(a):

A skąd mam to wiedzieć o której wjadę? Będę ogólnie jechał najpierw w jedną stronę i potem z powrotem. Serio dziwny system... 

Jadąc A2 przed Strykowem zjeżdżasz na Orlen i kupujesz bilet google poda ci ile czasu będziesz jechał. Wracając z Poznania na Kulczykowej A2 też jest Orlen, ta sama sytuacja. Nie ma co sobie życia komplikować pierdołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tre-Bor napisał(a):

Jadąc A2 przed Strykowem zjeżdżasz na Orlen i kupujesz bilet google poda ci ile czasu będziesz jechał. Wracając z Poznania na Kulczykowej A2 też jest Orlen, ta sama sytuacja. Nie ma co sobie życia komplikować pierdołami.

 

Ten bilet jest wazny 48h, wiec nic nie musi sprawdzac ile bedzie jechal ;)

Moze sobie kupic sporo wczesniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Za odcinek Strykow-Konin kup bilet na Orlenie, albo w aplikacji e-TOLL PL BILET.

Tam nie musisz podac bardzo dokladnie godziny, bo to jest wazne jakis dluzszy okres od momentu startu.

 Reszte zaplacisz na bramkach, chyba 2x26PLN w jedna strone jesli dobrze pamietam, chyba ze zjedziesz przed Wrzesnia to 1x26.

Na powrot musisz kupic osobny bilet.

 

Jak ktoś jeździ tymi autostradami rzadko to zdecydowanie polecam apke, która wymieniłeś czyli e-toll bilet.

Jest łatwa w obsłudze, za bilet płaci się blikiem i jest ważny 48h, więc można sobie na spokojnie przed pójściem spać to ogarnąć. :)

Jak ktoś jeździ częściej to są pewnie lepsze rozwiązania, ale na tym już się nie znam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, komandos80 napisał(a):

Jak ktoś jeździ tymi autostradami rzadko to zdecydowanie polecam apke, która wymieniłeś czyli e-toll bilet

Ja to chyba nawet kupowałem przez stronę www etoll, nic nie instalowałem. Raz jechałem z Krakowa na Wrocław i z powrotem. Mam też autopay, ale nie zaufałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zinger napisał(a):

Sorry za off top ale czytam i nie wierze. Cyrk na kolkach, chyba tylko u nas mogli tak spie@#*!c tak prosta sprawe jak platnosc za autostrady.

 

Z cyklu wymień chociaż 100 przykładów co można było zrobić prościej i przejrzyściej za rządów 🦆

 

Jeden z projektów, którym się chwalą (choć już chyba nie) że usunęli korki na bramkach, fakt, ale kosztem czasu i nerwów ludzi, którzy próbują i mają problem zapłacić za zwykły przejazd autostradą ;l

Osobiście dalej czekam na zwrot z via auto (rok), korzystałem z Etoll, ale miałem dość i jeżdżę obecnie na Autopay i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zinger napisał(a):

Sorry za off top ale czytam i nie wierze. Cyrk na kolkach, chyba tylko u nas mogli tak spie@#*!c tak prosta sprawe jak platnosc za autostrady.

Mądrale powiedzą, że nie jest tak źle, bo jeszcze bardziej spie@#*!ny system jest w... Portugalii. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zinger napisał(a):

Sorry za off top ale czytam i nie wierze. Cyrk na kolkach, chyba tylko u nas mogli tak spie@#*!c tak prosta sprawe jak platnosc za autostrady.

 

gdyby w ten sposób można było zapłacić za każdą autostradę, to można by to zaakceptować. Bo apka jest całkiem wygodna, wchodzisz, wybierasz na mapie skąd i dokąd jedziesz, płacisz i gotowe. Tylko to dotyczy kawałka A4 i kawałka A2. Na innych kawałkach, albo na A1 do Gdańska nadal bramki, albo osobne systemy płatności automatycznych

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maro_t napisał(a):

 

gdyby w ten sposób można było zapłacić za każdą autostradę, to można by to zaakceptować. Bo apka jest całkiem wygodna, wchodzisz, wybierasz na mapie skąd i dokąd jedziesz, płacisz i gotowe. Tylko to dotyczy kawałka A4 i kawałka A2. Na innych kawałkach, albo na A1 do Gdańska nadal bramki, albo osobne systemy płatności automatycznych

O tym wlasnie pisze, ze co droga to inny system, pierdolca mozna dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 19:03, piter333 napisał(a):

Nie ukrywam że ostatnio w tamte strony jechałem 3 lata temu i były normalne bramki, teraz podobno jakieś bilety na Orlenie się kupuje lub instaluje jakaś aplikacje tylko jaką? Teraz jest czarna magia

 

Olej Orlen, chyba że stawiasz tam dwójkę :phi: 

Może być albo aplikacja rządowa, albo może lepiej - jeśli używasz aplikacji typu SkyCash, to tam może być opcja zakupu biletu autostradowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Woockush napisał(a):

Mądrale powiedzą, że nie jest tak źle, bo jeszcze bardziej spie@#*!ny system jest w... Portugalii. 😄

A mi się tam podobało. Wjeżdżając do kraju zeskanowalem kartę na pierwszej bramce. Później już system sam skanował kiedy wjeżdżam i zjeżdzam z autostrady i automatycznie pobierał kasę. Dla mnie było mega wygodnie. 

Część autostrad miała tradycyjny pobór opłat w okienku i z tym też nie było problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto również sprawdzić, czy w apce bankowej na tel nie ma czasem możliwości uiszczania opłat za przejazd autostradą. W moim banku taka usługa jest bodaj od stycznia tego roku, a wszystko, co musiałem zrobić, to podać nr rejestracyjny auta i jego kategorię (osobowe, ciężarowe etc.). Na autostradach prywatnych nic nie muszę robić (samo skanuje tablice), a zakup biletu na autostrady państwowe to kilka kliknięć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie można na państwowych odcinkach zrobić po prostu winietek jak w CZ/SK/HU. Mam wybierać w aplikacji, gdzie wjeżdżam, gdzie zjeżdżam, do tego jeszcze o której godzinie (a co jeśli przegapię zjazd i pojadę do nastepnego?), no brakuje jeszcze tylko długości członka i aktualnego współczynnika bmi kierowcy. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, iwik napisał(a):

. Mam wybierać w aplikacji, gdzie wjeżdżam, gdzie zjeżdżam, do tego jeszcze o której godzinie (a co jeśli przegapię zjazd i pojadę do nastepnego

Jeszcze mi się coś po głowie kołacze, że tam jest jakieś jajo z ciągle włączonym telefonem/GPS/aplikacją. Jak straci zasięg, rozładuje się albo zamknie aplikacje to nie ma opłaty za przejazd. Ja wolałem kupić winietę przed wyjazdem, ale miałem prosty wyjazd, określone godziny, cały odcinek. Jak ktoś jeździ regularnie to jest stresik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że na forum motoryzacyjnym ludzie tak lubią sobie komplikować życie. Jakieś zaśmiecanie smartphona apkami. Orleny? Wchodzisz normalnie na stronę https://app.autopay.pl/e-bilet-autostradowy i wykupujesz bilet. Kiedyś i może nawet teraz (do sprawdzenia) można było do 24 czy 48 godzin po przejeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 20:39, piter333 napisał(a):

A skąd mam to wiedzieć o której wjadę? Będę ogólnie jechał najpierw w jedną stronę i potem z powrotem. Serio dziwny system... 

awaryjnie bilet możesz kupić też wstecz do 3dni od przejazdu na orlenie i w apce ale jak Cię trzepną na przejeździe bez biletu to -500

W dniu 17.10.2022 o 15:52, K3 napisał(a):

48h od momentu kupna.

nie, bilet można kupić do 60dni przed przejazdem, ważny AFAIR 24h od zadeklarowanej godziny rozpoczęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ozarek napisał(a):

nie, bilet można kupić do 60dni przed przejazdem, ważny AFAIR 24h od zadeklarowanej godziny rozpoczęcia

 

Właśnie sprawdziłem w apce i są ważne 48h. Oczywiście, że można kupić wcześniej, aczkolwiek ja zawsze kupuję jadąc na jakąś +1h przed, nie więcej. Ale można ustawić też czas od kiedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co wam to Autopay ogarnia wszystkie A w PL ( jak zezwolicie na to onco pyta orzy instalacji i trzeba tylko pilnowac wlaczonego GPs a w trakcie jazdy - ale sam orzypomina ( ja ,reszta z automatu po odpaleniu silnika mam bt+GPS) to ustawiasz raz przez strone ze wskazaniem karty bankowej i zapominasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, iwik napisał(a):

Mam wybierać w aplikacji, gdzie wjeżdżam, gdzie zjeżdżam, do tego jeszcze o której godzinie (a co jeśli przegapię zjazd i pojadę do nastepnego?)

 

Jako karny obywatel, masz się zachowywać zgodnie z ustalonymi zasadami vel przepisami, a jak nie to mandat :skromny:

Tak to u nas działa ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Citric napisał(a):

Nie spodziewałem się, że na forum motoryzacyjnym ludzie tak lubią sobie komplikować życie. Jakieś zaśmiecanie smartphona apkami. Orleny? Wchodzisz normalnie na stronę https://app.autopay.pl/e-bilet-autostradowy i wykupujesz bilet. Kiedyś i może nawet teraz (do sprawdzenia) można było do 24 czy 48 godzin po przejeździe.

 

Czyli prosciej jest niby kupowac z komputera niz 3 kliniecia w apce na telefonie, ktory zawsze mam przy sobie? :hehe:

Szczegolnie, ze nie zawsze da sie zaplanowac przejazd z wyprzedzeniem...

Moze warto kupic telefon, ktory sie nie zamula od 1 aplikacji wiecej ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Szczegolnie, ze nie zawsze da sie zaplanowac przejazd z wyprzedzeniem...

Dlatego bez sensu jest to określanie gdzie wjeżdżam/zjeżdżam w apce. Winietka na 1 dzień np uprościłaby sprawę, a jeśli już koniecznie ma być za każdy przejechany km to tylko z gps, żebym nie musiał wróżyć gdzie wjadę/zjadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Czyli prosciej jest niby kupowac z komputera niz 3 kliniecia w apce na telefonie, ktory zawsze mam przy sobie? :hehe:

Szczegolnie, ze nie zawsze da sie zaplanowac przejazd z wyprzedzeniem...

Moze warto kupic telefon, ktory sie nie zamula od 1 aplikacji wiecej ;]

 

Język polski jest wyjątkowo trudny. Kolega napisał wyraźnie, że jedzie za tydzień więc jak to nie jest planowanie to nie wiem co wg. Ciebie nim jest. Ostatni raz na tej trasie był 3 lata temu więc wątpliwe, że teraz będzie śmigał codziennie.

Uwaga Twój świat teraz się zawali. Na smartphonie można otwierać strony www i normalnie wykupić bilet. 😂

Jak będziesz instalował każdą głupotę na telefonie to każdy zamulisz. 😄

Edytowane przez Citric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, iwik napisał(a):

Dlatego bez sensu jest to określanie gdzie wjeżdżam/zjeżdżam w apce. Winietka na 1 dzień np uprościłaby sprawę, a jeśli już koniecznie ma być za każdy przejechany km to tylko z gps, żebym nie musiał wróżyć gdzie wjadę/zjadę. 

 

A winietę też muszisz kupić wcześniej, na dodatek stacjonarnie.

Apką ogarniesz wjazd nawet na 100m przed bramkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 19:03, piter333 napisał(a):

Z racji tego że będę miał za tydzień przelot ze Strykowa na Poznań A2 chciałbym się dowiedzieć jak opłacić taki przejaz? Nie ukrywam że ostatnio w tamte strony jechałem 3 lata temu i były normalne bramki, teraz podobno jakieś bilety na Orlenie się kupuje lub instaluje jakaś aplikacje tylko jaką? Teraz jest czarna magia

 

Z góry dzięki za odpowiedź 

 

 

Zapłać jak wrócisz do domu.Masz na to 3 dni od dnia przejechania. https://etoll.gov.pl/lekkie/e-bilet-autostradowy/e-bilet/wyznacz-trase/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, docent11 napisał(a):

 

Zapłać jak wrócisz do domu.Masz na to 3 dni od dnia przejechania. https://etoll.gov.pl/lekkie/e-bilet-autostradowy/e-bilet/wyznacz-trase/

Kolego, ostrożnie z takimi radami. Jeżeli nic się nie zmieniło, to owszem, masz 3 dni, o ile cie nie zeskanują, bo wtedy 500zl. Ten cały system to wymysl urwy i szatana. Sprawdź i skasuj to jeśli mam rację, bo jeszcze ktoś się natnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pito napisał(a):

Kolego, ostrożnie z takimi radami. Jeżeli nic się nie zmieniło, to owszem, masz 3 dni, o ile cie nie zeskanują, bo wtedy 500zl. Ten cały system to wymysl urwy i szatana. Sprawdź i skasuj to jeśli mam rację, bo jeszcze ktoś się natnie.

 

Zawsze tak robię. Pisze jak byk ze można tak robić. Wiec nie strasz jakimś tam 500zł 

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, docent11 napisał(a):

 

Zawsze tak robię. Pisze jak byk ze można tak robić. Wiec nie strasz jakimś tam 500zł 

Moje źródło (etoll) mówi coś takiego:

 

- w trakcie przejazdu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Policji oraz inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego mogą skontrolować czy posiadasz ważny e-bilet autostradowy, a w przypadku jego braku nałożyć na Ciebie karę grzywny w postaci mandatu w wysokości 500 zł,

 

- jeżeli Twój przejazd nie podlegał kontroli i nie zostałeś ukarany grzywną, a jednocześnie nie zdołałeś kupić e-biletu autostradowego w trakcie przejazdu, możesz dokupić brakujący bilet do końca trzeciego dnia od dnia zakończenia przejazdu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.