Skocz do zawartości

Może jednak skuter…


Olas1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chyba powoli dorastam do dużego skutera. W tym roku zrobiłem raptem 260km po ulicach, w listopadzie żegnam się z RNineT i z jednej strony nie potrzebuje nic na ulice, ale z drugiej nachodzi mnie nieraz ochota na podkręcenie się po okolicy. Nie chcę już chyba motocykla, a po ostatnich jazdach Tricity 125 po mieście zacząłem kombinować właśnie w tym kierunku. Ale 125 to za mało, wymyślę że 300-400 będzie akurat. Zabawę mam na torze na R6, a to ma byś sprzęt to turlania się to tu to tam. Macie jakiś faworytów?
Yamaha xmax 300 - mimo całego sentymentu do Yamahy, jakoś mi nie podchodzi. Niedługo ma być lifting, może coś fajnego się z tego zrobi. 
Honda Forza 350 - podoba mi się, mocny silnik, nie miałem nigdy Hondy, może to już pora. 
Honda ADV 350 - mój faworyt, podoba mi się, mocny silnik, mega popularna się zrobiła. 
Piaggio Beverly 400 - duże koła, ale nie wiem czy to zaleta w skuterze. Mało popularny w PL. Najmocniejszy silnik. 
Vespa GTS300 - moj pierwszy jednoślad to GTS, mega sentyment, ale jakby nie patrzeć to tylko fajny wygląd, bo jazda tym była średnia. 
Suzuki Burgman - nie bo nie i już. 
Kymco - nie bo nie i juz

BMW C400x lub GT - jeździłem tym, beznadziejny schowek, ale drogi, ale fajny sprzęcik. 
No kurde sam nie wiem… 70000 na Tmaxa nie wydam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Olas1 napisał(a):

Panowie, chyba powoli dorastam do dużego skutera. W tym roku zrobiłem raptem 260km po ulicach, w listopadzie żegnam się z RNineT i z jednej strony nie potrzebuje nic na ulice, ale z drugiej nachodzi mnie nieraz ochota na podkręcenie się po okolicy. Nie chcę już chyba motocykla, a po ostatnich jazdach Tricity 125 po mieście zacząłem kombinować właśnie w tym kierunku. Ale 125 to za mało, wymyślę że 300-400 będzie akurat. Zabawę mam na torze na R6, a to ma byś sprzęt to turlania się to tu to tam. Macie jakiś faworytów?
Yamaha xmax 300 - mimo całego sentymentu do Yamahy, jakoś mi nie podchodzi. Niedługo ma być lifting, może coś fajnego się z tego zrobi. 
Honda Forza 350 - podoba mi się, mocny silnik, nie miałem nigdy Hondy, może to już pora. 
Honda ADV 350 - mój faworyt, podoba mi się, mocny silnik, mega popularna się zrobiła. 
Piaggio Beverly 400 - duże koła, ale nie wiem czy to zaleta w skuterze. Mało popularny w PL. Najmocniejszy silnik. 
Vespa GTS300 - moj pierwszy jednoślad to GTS, mega sentyment, ale jakby nie patrzeć to tylko fajny wygląd, bo jazda tym była średnia. 
Suzuki Burgman - nie bo nie i już. 
Kymco - nie bo nie i juz

BMW C400x lub GT - jeździłem tym, beznadziejny schowek, ale drogi, ale fajny sprzęcik. 
No kurde sam nie wiem… 70000 na Tmaxa nie wydam. 

ja raczej w tą adv bym poszedł 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bielaPL napisał(a):

ja raczej w tą adv bym poszedł 

 

 

Już pół internetu o nich obejrzałem, ale nie wiem czy jednak nie Forza jest fajniejsza. Muszą się przymierzyć do jednej i drugiej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Olas1 napisał(a):

 

Już pół internetu o nich obejrzałem, ale nie wiem czy jednak nie Forza jest fajniejsza. Muszą się przymierzyć do jednej i drugiej.  

w adv ciekawostką jest zwykła kiera do której można różny szpej łatwo przyczepić ;) a tak to najlepiej się przysiąść i samemu zdecydować, chyba że yamaha z czymś świeżym wyskoczy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, akisel napisał(a):

Tez sobie porównałeś SRR do vespy…

a zakupy, to gdzie włożysz? ;)

 

 

"chyba powoli dorastam do dużego skutera"

Może nawet bardzo powoli 😜

Z RR to i tak tylko na busie bym jeździł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podstawowe pytanie: nowy, czy używka?

jak lubisz szybciej, to Aprilia SRV850

jak lubisz troche po bocznych drogach  to X-ADV, ale 750

 

z używek to jeszcze

taki skuter, skuter to Yamaha Majesty 400 też jest. Fajny sprzęt.

niezawodne to Honda Silver Wing

 

nie rozumiem natomiast wykluczenia Kymco, skoro bierzesz pod uwagę BMW, gdzie jest trochę tych samych części

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marycha napisał(a):

podstawowe pytanie: nowy, czy używka?

jak lubisz szybciej, to Aprilia SRV850

jak lubisz troche po bocznych drogach  to X-ADV, ale 750

 

z używek to jeszcze

taki skuter, skuter to Yamaha Majesty 400 też jest. Fajny sprzęt.

niezawodne to Honda Silver Wing

 

nie rozumiem natomiast wykluczenia Kymco, skoro bierzesz pod uwagę BMW, gdzie jest trochę tych samych części

 

 


Tylko nowy. Budżet max 40000. 
Nie potrzebuje dużej mocy. To ma być wygodne wozidło, ładne, łatwo sprzedawalne po leasingu. Póki co ADV350 jest liderem, ale punkt za nim nowy xmax. Czekam na targi Eicma, może tam coś nowego na 2023 się zaprezentuje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
18 godzin temu, Olas1 napisał(a):

No i dziś odebrałem... dodatkowo kufer i grzane manetki. Testy jak śnieg stopnieje 😜

opony takie same są jak tu?

image.png.68968a23b9fb3b88f64bc3d9360ba8d9.png

 

Możesz napisać warunki leasingu jakie wziąłeś i jak to wygląda teraz (rata, ubezpieczenia itp)? Może być priv ;) 

 

Ten srebrny to jedyny kolor metalik prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, akisel napisał(a):

 

U któregoś dealera w wa-wie taki namiot kojarze ;)

śnieg zaskoczył 

 

 

Plaza... nie właśnie szkoda, że one tak stoją na śniegu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

opony takie same są jak tu?

 

Możesz napisać warunki leasingu jakie wziąłeś i jak to wygląda teraz (rata, ubezpieczenia itp)? Może być priv ;) 

 

Ten srebrny to jedyny kolor metalik prawda?

 

Tak, opony seryjne. 

Wyszło mnie 33000 brutto. Leasing na 24m. Puszczę Ci kalkulacją na prv. Ubezpieczenie od dealera 1485zł. 

Jest jeszcze czerwony/wiśniowy metalik, ale to taki matowy. Mi zależało właśnie na srebrnym. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Olas1 napisał(a):

 

Tak, opony seryjne. 

Wyszło mnie 33000 brutto. Leasing na 24m. Puszczę Ci kalkulacją na prv. Ubezpieczenie od dealera 1485zł. 

Jest jeszcze czerwony/wiśniowy metalik, ale to taki matowy. Mi zależało właśnie na srebrnym. 

właśnie maty mi się źle kojarzą z paluchami na nich, ubezpieczenie fajna cena, kojarzysz czy tych srebrnych jeszcze mają trochę ;] muszę z żoną pogadać...

dealer Ci przetrzyma sprzęta do wiosny czy jak to wygląda?

co ile przeglądy są czas/przebieg?

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bielaPL napisał(a):

właśnie maty mi się źle kojarzą z paluchami na nich, ubezpieczenie fajna cena, kojarzysz czy tych srebrnych jeszcze mają trochę ;] muszę z żoną pogadać...

dealer Ci przetrzyma sprzęta do wiosny czy jak to wygląda?

co ile przeglądy są czas/przebieg?

 

Pod namiotem stały jeszcze 3, ale czy sprzedane... nie mam pojęcia. Dzwoń do nich :) 

Mi przywieźli, bo chciałem trzymać u siebie, bo jak mają stać w śniegu pod namiotem to trochę bez sensu. 

Przegląd 1000km i potem 12, 24, 36 itd... co rok. 

 

Gadaj gadaj, zrobimy kącik Hondy ADV na AK 😆

Moja jak wczoraj usiadła z tyłu to stwierdziła, że się  siedzi po królewsku. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Jadę dziś do hondy, zobaczę to cudo na żywo i sprawdzę jak bardzo sprzedawca może być przekonujący żeby kupić sprzęta ;] 

spasowałem :chory: fajny sprzęt ale jakoś się nie podjarałem po obejrzeniu, o jakiś innych kwotach i zniżkach to nawet nie było mowy ;] widocznie jeszcze nie mój czas ale zielone światło od żonki było :palacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bielaPL napisał(a):

spasowałem :chory: fajny sprzęt ale jakoś się nie podjarałem po obejrzeniu, o jakiś innych kwotach i zniżkach to nawet nie było mowy ;] widocznie jeszcze nie mój czas ale zielone światło od żonki było :palacz: 

 

No to jak jest zielone światło to trzeba szybko po innych salonach jeździć :) 

Zaczekaj na nowego XMaxa od Yamahy. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 11:42, bielaPL napisał(a):

spasowałem :chory: fajny sprzęt ale jakoś się nie podjarałem po obejrzeniu, o jakiś innych kwotach i zniżkach to nawet nie było mowy ;] widocznie jeszcze nie mój czas ale zielone światło od żonki było :palacz: 

Obejrzyj BMW ;)

jest chyba droższy niz powinien, ale wykonanie jest na poziomie i jeździ sie tez ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, akisel napisał(a):

Obejrzyj BMW ;)

jest chyba droższy niz powinien, ale wykonanie jest na poziomie i jeździ sie tez ok

 

 

C400GT - przymierzałem się i zrobiłem nim ze 200km, jest o ponad 10000zł droższy, schowek pod kanapą do żart, jeździ jak każdy skuter. Nie widzę absolutnie żadnego wytłumaczenia dla tej ceny poza znaczkiem BMW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Olas1 napisał(a):

 

C400GT - przymierzałem się i zrobiłem nim ze 200km, jest o ponad 10000zł droższy, schowek pod kanapą do żart, jeździ jak każdy skuter. Nie widzę absolutnie żadnego wytłumaczenia dla tej ceny poza znaczkiem BMW. 

Mam juz z 5 lat w garażu Honda 125, motocyklami bmw jeżdżę juz 10 lat, skuterem bmw jeździłem testowo weekend. 

Nie wiem, w wykonaniu dla mnie różnica jest zdecydowana 

w jeździe, możesz mieć racje jeździcie każdym podobnie, ale jak dla mnie, pozycja była OK (wzrost191), w odróżnieniu od reszty japońskiej konkurencji. Podobnie wygodnie było na którymś z włoskich, juz nie pamietam ktory to byl konkretnie

a to, ze mógłby byc trochę tańszy (ja strzelałbym jakies 5-8 tys),to sie zgadza. I o tym odrazu napisałem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, akisel napisał(a):

Mam juz z 5 lat w garażu Honda 125, motocyklami bmw jeżdżę juz 10 lat, skuterem bmw jeździłem testowo weekend. 

Nie wiem, w wykonaniu dla mnie różnica jest zdecydowana 

w jeździe, możesz mieć racje jeździcie każdym podobnie, ale jak dla mnie, pozycja była OK (wzrost191), w odróżnieniu od reszty japońskiej konkurencji. Podobnie wygodnie było na którymś z włoskich, juz nie pamietam ktory to byl konkretnie

a to, ze mógłby byc trochę tańszy (ja strzelałbym jakies 5-8 tys),to sie zgadza. I o tym odrazu napisałem 

 

Co do wielkości to ten ADV to naprawdę kawał sprzęcicha, ja mam 180cm i jak dupsko dosunąłem do końca kanapy żeby mieć podparcie pleców to ręce już się zaczynały prostować dosyć ;] , mnie ten sprzęt głównie interesuje dlatego że moja jazda to weekendowe turlanie się po okolicznych wsiach gdzie asfalt jest średni jakościowo, a czasem jakiś szuterek się nawet trafi - i tutaj taki zawias i opony z adv się dobrze sprawdzi. Dodatkowo abs i kontrola trakcji na takich asfaltach średnio czystych też fajna sprawa. Pegaso pod tym kątem jest super bo wybiera wszystko idealnie ale wkurza mnie trochę w upalne dni grzanie tyłka i lewej nogi przez silnik i sama jego dosyć ostra  charakterystyka od dołu. Za to taka liniowość skutera w oddawaniu mocy i brak biegów pasuje mi do mojego lenistwa ;] . Jedyny minus skuta dla mnie to brak baku między nogami. No ale jak pisałem jeszcze nie mój czas na zmianę, mam się jeszcze czym cieszyć (pegi) a może za 2-3 lata pojawi się więcej możliwości w klasie średniej suv skuter ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogłem się powstrzymać… plus 11. Pierwsze wrażenia są super. Lekko przyspiesza, dobrze się prowadzi, dziwnie hamuje. Cichy jest. Całe 20km zrobiłem. Trochę wieje w kolana, muszę coś wykombinować, aby inaczej ukierunkować powietrze. 

7BE7245E-B880-48ED-BFED-B24EAB94A3D1.jpeg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam tego maluszka. Dziś 130km, średnie spalanie 3,3l/100km. Jazda z prędkością 120km/h jest mega komfortowa, szybciej jeszcze nie jechałem. 
Niestety hamulce mi się nie podobają. Mocno trzeba ściskać klamkę, aby skutecznie działały. Coś muszę wykombinować aby je poprawić. 
 

116BB8EE-AC92-49EB-83D4-A42696269FB9.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

Jak na słabych asfaltach? Dobrze wybiera nierówności? Tyłek nie skacze?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 


Jeździłem po mega dziurawych szutrach i prowadził się ok.  
Buda jest na tyle fajna, że możesz nawet stanąć i prowadzić na stojaka. 
Koła są dość małe, więc nie poszalejesz, ale to jak z SUVem… wjedzie trochę dalej niż osobówka 😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
13 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

Na foto wygląda super, ciekawe jak na żywo. Moc całkiem ok. Z chęcią wezmę na testy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Olas1 napisał(a):

 

Na foto wygląda super, ciekawe jak na żywo. Moc całkiem ok. Z chęcią wezmę na testy :) 

i dwie tarcze z przodu ;) 

szkoda że nad dziobkiem bardziej nie popracowali bo coś im to średnio wyszło ;] 

zobaczymy jak się pojawi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.