Skocz do zawartości

Płyn zimowy 2022


kmark2

Rekomendowane odpowiedzi

Zima tuż tuż, pora na zmianę płynu więc gdzie nie zapytać jak wśród ludzi sukcesu z AK. Co teraz jest na topie?

Tak na poważnie to polecane tutaj kiedyś płyny do spryskiwaczy z biedronki i bp obecnie walą tak, że oczy łzawią. Macie juz coś sprawdzonego na ten sezon zimowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kmark2 napisał(a):

Zima tuż tuż, pora na zmianę płynu więc gdzie nie zapytać jak wśród ludzi sukcesu z AK. Co teraz jest na topie?

Tak na poważnie to polecane tutaj kiedyś płyny do spryskiwaczy z biedronki i bp obecnie walą tak, że oczy łzawią. Macie juz coś sprawdzonego na ten sezon zimowy?

 

Do tej pory Psik Psik najlepiej u mnie się spisywał.  :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kmark2 napisał(a):

Zima tuż tuż, pora na zmianę płynu więc gdzie nie zapytać jak wśród ludzi sukcesu z AK. Co teraz jest na topie?

Tak na poważnie to polecane tutaj kiedyś płyny do spryskiwaczy z biedronki i bp obecnie walą tak, że oczy łzawią. Macie juz coś sprawdzonego na ten sezon zimowy?

 

nie mam ale ceny teraz są chore

próbowałem coś kupić 2 tygodnie temu w auchan z -22 stopnie, były dwa rodzaje jeden za 42zł drugi za 35zł 😮 

  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kmark2 napisał(a):

Zima tuż tuż, pora na zmianę płynu więc gdzie nie zapytać jak wśród ludzi sukcesu z AK. Co teraz jest na topie?

 

Kraków, Hołek ;]

 

2 godziny temu, kmark2 napisał(a):

Tak na poważnie to polecane tutaj kiedyś płyny do spryskiwaczy z biedronki i bp obecnie walą tak, że oczy łzawią. Macie juz coś sprawdzonego na ten sezon zimowy?

 

Serio ten z Biedry wali? Miałem kupić, ale jak zobaczyłem cenę 24zł to stwierdziłem, że to rozchodzę i... kupiłem w Auchan za 27:facepalm:

A tak poważniej to nie wiem który, wiem tylko, że ceny poszły ładnie do góry. W Auchan trafiłem na jakąś promocję po 17zł (normalnie ten sam po 26 czy 27), ale ogólnie ceny od 24zł w górę. Jako, że jestem ostrożny to wziąłem tylko jedną bańkę i jak wleję to zobaczymy czy to się do czegoś nadaje, bo po akcji z płynem do spryskiwaczy z Lidla to wolę nie ryzykować - kupiłem, bo zawsze mieli dobry, a ten to się nadawał do stosowania zamiast cyklonu B :facepalm:

Ten na Orlenie jest po 35 czy 37zł, ale nie wiem czy ok, bo też się na niego obraziłem zeszłej zimy, bo był niedostępny. To zupełnie normalnie, że na stacji Orlenu nie ma firmowego płynu zimowego zimą, bo nie i już, i nie wiadomo kiedy będzie :hehe:

Edytowane przez futrzak
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio brałem z Shell coś na szybko i wlewałem do auta Żony. U niej płyn szybko schodzi, bo leje bez opamiętania zawsze marudząc, że słabo zmywa. O dziwo przez tydzień nic nie uzupełniałem, ponoć jest to pierwszy płyn który dobrze myje, że nie musi lać go litrami. Chyba będę musiał w swoim protestować, bo nie chce mi się wierzyć. Co do zapachu to też ok.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michalkl1 napisał(a):

Ja brałem na wiosnę w Jula za 3zl jakoś tak. Reszta niech płaci teraz po 15zl . Wszyscy się gapili na mnie jak na kosmitę. 

15 to chyba i tak niedrogo, biedronkowy i lidlowy chyba po 22-23zł.

Też na wiosnę kupiłem po 6zl, a teraz w sklepie zoologicznym :panic: jakiś  do -22°C po 11zł za 5l.

PS. Mam jeszcze antycovidowy płyn z Orlenu, choć trochę capi.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał(a):

nie mam ale ceny teraz są chore

próbowałem coś kupić 2 tygodnie temu w auchan z -22 stopnie, były dwa rodzaje jeden za 42zł drugi za 35zł 😮 

 

Taniej wyjdzie kupić jakiś letni (powinny być teraz tańsze od wody) plus butelka dykty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, r1sender napisał(a):

Ostatnio brałem z Shell coś na szybko i wlewałem do auta Żony. U niej płyn szybko schodzi, bo leje bez opamiętania zawsze marudząc, że słabo zmywa. O dziwo przez tydzień nic nie uzupełniałem, ponoć jest to pierwszy płyn który dobrze myje, że nie musi lać go litrami.

Potwierdzam, ponad 20 lat go używałem tyle że kupowałem w Macro :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wujek napisał(a):

Pierwszy raz go kupilem wczoraj cena zwala  z nog. Zazwyczaj biore najtansze w markecie.

 

No nie pamiętam ale chyba ostatnio coś koło 40 zł płaciłem, jak chcesz dobry płyn co nie maże po szybie, nie zostawia smug jak sypną solą i nie śmierdzi to musi kosztować, takim tanim za 10 zł to kilka razy trzeba psiknąć i wytrzeć wycieraczkami, psiknąć i wytrzeć wycieraczkami, psiknąć i wytrzeć wycieraczkami a tym z orlenu raz wystarczy także może się okazać, że w sumie jest tańszy...:oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, OPAL napisał(a):

5 litrów izopropanolu za 40 zł, koncentrat płynu letniego z Lidla (1:100) za 5 zł, woda. Wychodzi z tego 15-20 litrów płynu, który jeszcze nigdy mi nie zamarzał na szybie.

 

Dla zaoszczędzenia 20zł bawić sie w jakieś mieszanie Szkoda czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, docent11 napisał(a):

 

Dla zaoszczędzenia 20zł bawić sie w jakieś mieszanie Szkoda czasu 

 

Ten co polecasz akurat jest 20 zł droższy, ale głupi biedronkowy już o 55 zł.

Jeśli ten Twój jest tak samo skuteczny jak mój to rzeczywiście nie warto. Może sprawdzę za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OPAL napisał(a):

5 litrów izopropanolu za 40 zł, koncentrat płynu letniego z Lidla (1:100) za 5 zł, woda. Wychodzi z tego 15-20 litrów płynu, który jeszcze nigdy mi nie zamarzał na szybie.

Tylko z tego nie wyjdzie 20 litrów płynu o temp. zamarzania -20°C a to, ze Tobie nigdy nie zamarzł to nie znaczy, ze komuś innemu też nigdy nie zamarznie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jak nie bedziesz go pil to bezpieczne ;]

 

 

Ale i tak się można nawdychać, a alkohol doskonale jest wchłaniany tą drogą, więc nie jestem przekonany czy to do końca jest bezpieczne. 

Z drugiej strony jak użyłem tego z biedronki, to musiałem szyby otworzyć w aucie tak j***o (sorry ale śmierdziało to o wiele za delikatnie powiedziane) - to też raczej bezpieczne nie jest. Nie wiem czy ktoś w ogóle te "kompozycje" im testuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomata napisał(a):

Ten płyn można kupić mając działalność 👍

Polskich realiów nie znasz?

Może fakturkę, bo czasem muszę coś wystawić.

Płyn z metanolem tylko dla firm,

środki ochrony roślin tylko dla przeszkolonych, itd., itp., a kupuje kto potrzebuje i chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gilbert3 napisał(a):

 

Ale i tak się można nawdychać, a alkohol doskonale jest wchłaniany tą drogą, więc nie jestem przekonany czy to do końca jest bezpieczne. 

Z drugiej strony jak użyłem tego z biedronki, to musiałem szyby otworzyć w aucie tak j***o (sorry ale śmierdziało to o wiele za delikatnie powiedziane) - to też raczej bezpieczne nie jest. Nie wiem czy ktoś w ogóle te "kompozycje" im testuje. 

Chyba jakieś atesty jednak muszą być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Seth napisał(a):

Nie.

Zostały mi jeszcze 2 bańki(10 litrów)  płynu kupionego w osiedlowym sklepie motoryzacyjnym w styczniu tego roku. Kosztował 15 zł za bańkę ,kupiłem na zapas bo ładnie pachniał , był skuteczny i nie mazał .Dziś z ciekawości czytam etykietę z tyłu i .."zawiera metanol" :chory:. Dwie bańki zużyłem do wiosny ,no nie wiem...wystawić do śmietnika ,wylać  do kibla ?.

Edytowane przez stalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stalan napisał(a):

Zostały mi jeszcze 2 bańki(10 litrów)  płynu kupionego w osiedlowym sklepie motoryzacyjnym w styczniu zeszłego roku. Kosztował 15 zł za bańkę ,kupiłem na zapas bo ładnie pachniał , był skuteczny i nie mazał .Dziś z ciekawości czytam etykietę z tyłu i .."zawiera metanol" :chory:. Dwie bańki zużyłem do wiosny ,no nie wiem...wystawić do śmietnika ,wylać  do kibla ?.

 

Byle nie pić, ale z jakiegoś powodu wycofali to że sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Byle nie pić, ale z jakiegoś powodu wycofali to że sprzedaży.

Sprawdziłem ,wycofali w styczniu 2014  że sprzedaży detalicznej płyny zawierające powyżej 3 procent metanolu . Czyli te o niższej zawartości są dalej w sprzedaży.Ale i tak mnie to nie przekonuje .Tylko jak to zutylizować :hmm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opary mogą być szkodliwe, a czasem zajeżdża do wnętrza, jak dłużej się popsika. Ja od lat nie używam na metanolu, a w tym roku na etanolu mocno zdrożały, ale dziś zamówiłem jakiś tani Darchem Frox niby bezalkoholowy, ciekawe co jest w składzie, że wytrzymuje do -20. Jutro przyjdzie, może coś z etykiety wyczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

dziś zamówiłem jakiś tani Darchem Frox niby bezalkoholowy, ciekawe co jest w składzie, że wytrzymuje do -20. Jutro przyjdzie, może coś z etykiety wyczytam.

W opiniach na portalu aukcyjnych dużo opinii, że śmierdzi, a wręcz cuchnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 13:51, kmark2 napisał(a):

Zima tuż tuż, pora na zmianę płynu więc gdzie nie zapytać jak wśród ludzi sukcesu z AK.

 

 

 

Od dwóch sezonów używam takiego płynu:

 

obraz.png.5c0f0ccf5e1a7f6a7735de6f205fa0c5.png

 

 

Najważniejsze to że nie śmierdzi, ma dobra cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie natomiast jedną z najważniejszych cech jest by był bezbarwny. Te niebieskie farbki z płynów potem robią tęczę na szybach i lakierze która ciężko zmyć. Który oprócz Biedronkowego jest bezbarwny? Shell, Orlen, Sonax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.