Skocz do zawartości

Budżetowe amortyzatory


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zakupić na przód i tył amortyzatory do starego gruza. 

Przedni wylany a na skp trzyma 80-85% ? Tył 50-55%.

Założenie jest takie, że auto ma jeszcze 2-3 lata eksploatacji.

Zraziłem się do tanich amorów Master Sport. 

Różnica cenowa na szt. 40zł.

Maxgear, nipparts, ashika, optimal?

Z której firmy wybrać aby nie było wtopy?

KYB już droższy x2.

Taka sama sytuacja z górnym łożyskiem mocowania, maxgear, febst, nty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dylematy można mieć jak auto idzie do sprzedaży. 2-3 lata to jednak kawał czasu. Kupisz wynalazek, wyleje Ci się po miesiącu. Niby na gwarancji ale okażę się że kosztowało Cię to sumarycznie więcej niż za coś firmowego. Rób jak uważasz.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

Takie dylematy można mieć jak auto idzie do sprzedaży. 2-3 lata to jednak kawał czasu. Kupisz wynalazek, wyleje Ci się po miesiącu. Niby na gwarancji ale okażę się że kosztowało Cię to sumarycznie więcej niż za coś firmowego. Rób jak uważasz.

Ja tym nie będę jeździł a właściciel liczy każdy grosz i nie stać go.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Camel napisał(a):

Kiedyś usłyszałem na pewnym zlocie marki 3 literowej, że Kamoka to tańsza wersja KYB 😁

Sobie bym nie wsadził ale jak ktoś liczy każdą złotówkę i ma do wyboru kamokę albo pusty amor to jednak taka kamoka czy inne harty będą lepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, r1sender napisał(a):

Sobie bym nie wsadził ale jak ktoś liczy każdą złotówkę i ma do wyboru kamokę albo pusty amor to jednak taka kamoka czy inne harty będą lepszą opcją.

Z nimi jest o tyle problem że mogą się wysrać po miesiącu. I okaże się że zapłaciłeś więcej niż jakbyś od razu założył coś lepszego. Przynajmniej ja zawsze tak miałem jak próbowałem przyoszczędzić. Dlatego się z tego wyleczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Camel napisał(a):

Kiedyś usłyszałem na pewnym zlocie marki 3 literowej, że Kamoka to tańsza wersja KYB 😁

 

Kamoka to marka firmy Entertrade sp. z o.o. Produkują chyba w Polsce, Turcji i Chinach

KYB to firma japońska, w Europie posiada fabryki w Czechach i Hiszpani.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Z nimi jest o tyle problem że mogą się wysrać po miesiącu. I okaże się że zapłaciłeś więcej niż jakbyś od razu założył coś lepszego. Przynajmniej ja zawsze tak miałem jak próbowałem przyoszczędzić. Dlatego się z tego wyleczyłem.

Mój przyjaciel prowadzi od kilkudziesięciu lat warsztat i to co ostatnio dzieje się z rynkiem zamienników nie napawa optymizmem. Coraz częściej producenci renomowanych zamienników zaliczają wpadki. Osobiście padła mi po roku końcowka Lemfordera, może przejechała z 10 tyś km, a jakaś taniocha od TRW siedzi już 3 rok. Naprawdę ciężko coś doradzić jak się czegoś nie montuje na co dzień albo tym nie handluje.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, r1sender napisał(a):

Mój przyjaciel prowadzi od kilkudziesięciu lat warsztat i to co ostatnio dzieje się z rynkiem zamienników nie napawa optymizmem. Coraz częściej producenci renomowanych zamienników zaliczają wpadki. Osobiście padła mi po roku końcowka Lemfordera, może przejechała z 10 tyś km, a jakaś taniocha od TRW siedzi już 3 rok. Naprawdę ciężko coś doradzić jak się czegoś nie montuje na co dzień albo tym nie handluje.

dlatego ja się wyleczyłem z najdroższych części, kupuję najtańsze "markowe", ale klocków TRW już nie kupię - 2x już ściągałem bo się blacha od okładziny prawie cała odkleiła a tarcze wyglądały jakby klocek był z blachy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tre-Bor napisał(a):

Potrzebuję zakupić na przód i tył amortyzatory do starego gruza

Budżetowo do starego gruza to się szuka części na szrotach a kupowanie najtańszego chłamu to raczej rozrzutność niż oszczędność. Na szrocie spora szansa znalezienia porządnych jeszcze, markowych amortyzatorów o ile samo auto nie jest wybitnie wyjątkowe.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Camel napisał(a):

dlatego ja się wyleczyłem z najdroższych części, kupuję najtańsze "markowe", ale klocków TRW już nie kupię - 2x już ściągałem bo się blacha od okładziny prawie cała odkleiła a tarcze wyglądały jakby klocek był z blachy.

No patrz, a ja w trzech autach na kompletach TRW (w jednym już drugi zestaw) i złego słowa nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smigiel napisał(a):

Budżetowo do starego gruza to się szuka części na szrotach a kupowanie najtańszego chłamu to raczej rozrzutność niż oszczędność. Na szrocie spora szansa znalezienia porządnych jeszcze, markowych amortyzatorów o ile samo auto nie jest wybitnie wyjątkowe.

Auto niszowe to i zupełny brak na szrotach. Po za tym raczej w 16letnim aucie amory nie będą już dobre. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tre-Bor napisał(a):

Auto niszowe to i zupełny brak na szrotach. Po za tym raczej w 16letnim aucie amory nie będą już dobre. 

ja z musu - bo nic innego nie było, kupiłem rolkę maxgear i jak rozpakowałem w środku było łożysko SKF 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Camel napisał(a):

Kiedyś usłyszałem na pewnym zlocie marki 3 literowej, że Kamoka to tańsza wersja KYB 😁

Kamoka to jest pakowacz i co się trafi, to masz, tak jak febi, maxgear i temu podobne tańsze marki, choć maxgear leciał na ilość z wujową jakością i teraz już pakują lepsze części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 10:40, Tre-Bor napisał(a):

Z której firmy wybrać aby nie było wtopy?

KYB już droższy x2.

Taka sama sytuacja z górnym łożyskiem mocowania, maxgear, febst, nty?

W takiej sytuacji marka dowolna, byle majster dał gwarancję 2 lata na robotę ;]. Bo bez tego koszt ponownej wymiany za pół roku przekroczy wszystkie "oszczędności" na gratach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iwik napisał(a):

W takiej sytuacji marka dowolna, byle majster dał gwarancję 2 lata na robotę ;]. Bo bez tego koszt ponownej wymiany za pół roku przekroczy wszystkie "oszczędności" na gratach. 

Na samą robotę?

Przecież on dobrze zamontował, a z gównianym materiałem gwarancja do bramy.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 11:08, Tre-Bor napisał(a):

Ja tym nie będę jeździł a właściciel liczy każdy grosz i nie stać go.

 

Rok temu kupiłem na allegro najtańszy zestaw zawieszenia (wszystko) do Zafiry A.

Amory, odboje, poduszki, sprężyny, wachacze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora.

Za wszystko z przesyłką Smart dałem 600 zł.

Auto jako 3 w domu, miało być awaryjne dla mnie czy żony jak nasze podstawowe padną.

Jako, że mój dostawczak poszedł pół roku temu na odbudowę, Zafira przejęła jego zadania.

Miesięcznie robi ok. 4kkm.

Ma ciężko, bo oprócz narzędzi wozi różne rzeczy nae budowę, m.in. 600kg glazury czy kostkę brukową/cement, w połączeniu z przeczepką, nawet i 1,5T na haku ( czyli na amorach).

Absolutnie NIC się nie dzieje z zawiechą/amorami 👍

Polecam 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

Na samą robotę?

Przecież on dobrze zamontował, a z gównianym materiałem gwarancja do bramy.

Przecież wiesz dokładnie o co chodzi, chyba jasno napisałem: jak się nie ma gwarancji na usługę (całość z materiałem) w warsztacie to trzeba brać dobre graty, bo ponowna robota zeżre wszystkie "oszczędności" na 'tanich' podzespołach.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.10.2022 o 06:48, technix napisał(a):

Rok temu kupiłem na allegro najtańszy zestaw zawieszenia (wszystko) do Zafiry A.

Amory, odboje, poduszki, sprężyny, wachacze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora.

Za wszystko z przesyłką Smart dałem 600 zł.

Auto jako 3 w domu, miało być awaryjne dla mnie czy żony jak nasze podstawowe padną.

Jako, że mój dostawczak poszedł pół roku temu na odbudowę, Zafira przejęła jego zadania.

Miesięcznie robi ok. 4kkm.

Ma ciężko, bo oprócz narzędzi wozi różne rzeczy nae budowę, m.in. 600kg glazury czy kostkę brukową/cement, w połączeniu z przeczepką, nawet i 1,5T na haku ( czyli na amorach).

Absolutnie NIC się nie dzieje z zawiechą/amorami 👍

Polecam 

To że raz przewiozles glazurę czy cement wcale nie świadczy o dobrej jakości części zamiennych zawieszenia zafiry 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w przypadku amorków zerknąłbym na ceny TRW, bo z tych lepszych powinny być najtańsze i niewiele droższe od najdroższych pakowaczy. Przynajmniej w moim przypadku tak było jak kupowałem z 2 miesiące temu amorki na tył do Captivy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.