Skocz do zawartości

Koniec Fiesty


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Troche szkoda, przestawia sie na elektryki to dobrze oby nie byly jakies wielkie krowy. Bo jak widze te nowe Kily w miescie to mi sie smiac chce. Co ciekawe przed pandema Fiesta bardzo dobrze sie sprzedawala. 

 

zrodlo: https://www.theguardian.com/business/2022/oct/26/end-of-the-road-for-ford-fiesta-uks-all-time-best-selling-car-halts-production

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujek napisał(a):

Troche szkoda, przestawia sie na elektryki to dobrze oby nie byly jakies wielkie krowy. Bo jak widze te nowe Kily w miescie to mi sie smiac chce. Co ciekawe przed pandema Fiesta bardzo dobrze sie sprzedawala. 

 

zrodlo: https://www.theguardian.com/business/2022/oct/26/end-of-the-road-for-ford-fiesta-uks-all-time-best-selling-car-halts-production

 

Elektryki nie mogą być wielkimi krowami, bo by im baterii nie starczyło ;] Nie wiem o jakiej krowie mówisz? EV6? Toż to żadna krowa, poprawne auto elektryczne.

Fiesty trochę szkoda, ale Ford już zupełnie zmienia plany, Mondeo, teraz Fiesta, ciekawe kiedy Focusa utopią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujek napisał(a):

Troche szkoda, przestawia sie na elektryki to dobrze oby nie byly jakies wielkie krowy. Bo jak widze te nowe Kily w miescie to mi sie smiac chce. Co ciekawe przed pandema Fiesta bardzo dobrze sie sprzedawala. 

 

zrodlo: https://www.theguardian.com/business/2022/oct/26/end-of-the-road-for-ford-fiesta-uks-all-time-best-selling-car-halts-production

 

Problem w tym, ze elektryk bedzie kosztowal drugie tyle ;]

Wiec ludzie zamiast sie przesiadac na EV, beda eksploatowac stare sztrucle do samego konca...

I tyle wyjdzie z tej calek pseudoekologii w najblizszym czasie ;)

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Problem w tym, ze elektryk bedzie kosztowal drugie tyle ;]

Wiec ludzie zamiast sie przesiadac na EV, beda eksploatowac stare sztrucle do samego konca...

I tyle wyjdzie z tej calek pseudoekologii w najblizszym czasie ;)

 

Tez tak mysle no ale zobaczymy. Fiesta to idealne auto do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, komor napisał(a):

ale Ford już zupełnie zmienia plany, Mondeo, teraz Fiesta, ciekawe kiedy Focusa utopią.

 

 

myślę że prędko, może @RSSSS coś więcej wie o polityce Forda?

39 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Problem w tym, ze elektryk bedzie kosztowal drugie tyle ;]

Wiec ludzie zamiast sie przesiadac na EV, beda eksploatowac stare sztrucle do samego konca...

I tyle wyjdzie z tej calek pseudoekologii w najblizszym czasie ;)

 

jedyna nadzieja w chińczykach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał(a):

Nie wiem o jakiej krowie mówisz? EV6? Toż to żadna krowa, poprawne auto elektryczne.

Zgadza się, tylko że 2x droższe niż klasyczny odpowiednik. Mondeo było w finansowym zasięgu trochę ponad przeciętnie zarabiającej rodziny. EV6 już nie jest.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, iwik napisał(a):

Zgadza się, tylko że 2x droższe niż klasyczny odpowiednik. Mondeo było w finansowym zasięgu trochę ponad przeciętnie zarabiającej rodziny. EV6 już nie jest.

trzeba przeliczyć dobrze uwzględniając 10 lat eksploatacji i koszta paliwa ;) wyjdzie może porównywalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał(a):

trzeba przeliczyć dobrze uwzględniając 10 lat eksploatacji i koszta paliwa ;) wyjdzie może porównywalnie

Wyjdzie, jeśli przeciętna rodzina robi ponad 50tyś km rocznie tym autem 😄 i oczywiście ładuje się w domu.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iwik napisał(a):

Wyjdzie, jeśli przeciętna rodzina robi ponad 50tyś km rocznie tym autem 😄 i oczywiście ładuje się w domu.

 

pokaż te wyliczenia do pogadamy :palacz:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Problem w tym, ze elektryk bedzie kosztowal drugie tyle ;]

Wiec ludzie zamiast sie przesiadac na EV, beda eksploatowac stare sztrucle do samego konca...

I tyle wyjdzie z tej calek pseudoekologii w najblizszym czasie ;)

 

 

dokładnie. Cała ta "ekologia" spowoduje że w najbliższych kilku latach ze spalinówek zostaną tylko auta, które producentom się opłaci sprzedawać, do których opłaci się doliczyć kary za emisję i jeszcze na tym zarobić, czyli głównie drogie, duże i nieekonomiczne SUVy. Małe auta i kompakty znikną. A potem znikną i te SUVy. Unia sama sobie zaciska pętlę na szyję, bo to spowoduje katastrofę dla gospodarki, ale to inny temat. Myślę, że następne dwa lata, rok 2023 i 2024 będą takim ostatnim okienkiem na zakup w miarę normalnego auta. Tanio nie będzie, ale jeszcze da się coś wybrać i dostępność powinna się trochę poprawić. A potem to już samochód będzie tylko przywilejem bogatych. Będziemy reanimować stare tak długo jak się da i to na pewno będzie super ekologiczne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maro_t napisał(a):

 

dokładnie. Cała ta "ekologia" spowoduje że w najbliższych kilku latach ze spalinówek zostaną tylko auta, które producentom się opłaci sprzedawać, do których opłaci się doliczyć kary za emisję i jeszcze na tym zarobić, czyli głównie drogie, duże i nieekonomiczne SUVy. Małe auta i kompakty znikną. A potem znikną i te SUVy. Unia sama sobie zaciska pętlę na szyję, bo to spowoduje katastrofę dla gospodarki, ale to inny temat. Myślę, że następne dwa lata, rok 2023 i 2024 będą takim ostatnim okienkiem na zakup w miarę normalnego auta. Tanio nie będzie, ale jeszcze da się coś wybrać i dostępność powinna się trochę poprawić. A potem to już samochód będzie tylko przywilejem bogatych. Będziemy reanimować stare tak długo jak się da i to na pewno będzie super ekologiczne.

Polska to jest 3ci swiat ale jak patrze na kraje EU to jestem ciekaw co beda kupowac Hiszpanie, Wlosi czy Francuzi. Tam jednak kroluje klasa B plus male crossovery. Jak zakoncza sprzedaz nie bedzie na co sie przesiasc bo takiego taniego citgo elektrycznego nie oplaca sie sprzedawac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

patrze na kraje EU to jestem ciekaw co beda kupowac Hiszpanie, Wlosi

Południe Europy (Grecja, Portugalia, Hiszpania, pd. Włochy, Słowenia, Chorwacja) nie zarabia generalnie dużo lepiej niż my, więc będą dorzynać stare graty jak my, a potem przesiądą się na rowery i skutery. Tylko są w tej szczęśliwej sytuacji, że u nich nie pi...dzi przez 2/3 roku, więc mogą się tymi skuterami turlać.

A bogata północ będzie miała elektryki.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, iwik napisał(a):

Południe Europy (Grecja, Portugalia, Hiszpania, pd. Włochy, Słowenia, Chorwacja) nie zarabia generalnie dużo lepiej niż my, więc będą dorzynać stare graty jak my, a potem przesiądą się na rowery i skutery. Tylko są w tej szczęśliwej sytuacji, że u nich nie pi...dzi przez 2/3 roku, więc mogą się tymi skuterami turlać.

A bogata północ będzie miała elektryki.

Z ta przesiadka to nieglupi pomysl, mam dwa auta i tak na prawde to wiecej na rowerze jezdze :phi: No ale to temat na inna dyskusje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujek napisał(a):

Z ta przesiadka to nieglupi pomysl, mam dwa auta i tak na prawde to wiecej na rowerze jezdze :phi: No ale to temat na inna dyskusje. 

 

tak jest. W niedzielę mam do przejechania 500km, skoczę rowerkiem, w połowie listopada do Warszawy również. Nie mówiąc już o tym, że wożenie dwóch zgrzewek mineralnej ze sklepu na rowerze to też fajny sport.

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał(a):

Fiesty trochę szkoda, ale Ford już zupełnie zmienia plany, Mondeo, teraz Fiesta, ciekawe kiedy Focusa utopią.

 

Fiesta koniec 2023, Focus 2025. W tym roku już skończyli Mondeo i S-Maxa, więc w sumie bye bye Ford :bananpapa:

 

Niedługo będzie jak z Fiatem kilka lat temu. Wycięli w pień całą gamę modeli i zostawili sobie 500-kę i zrobili jej dwie krowiaste wersje 500C i 500X, bo to się miało sprzedawać. Efekt jaki wyszedł wszyscy wiemy. Żeby Ford nie doszedł do tego z Mustangiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maro_t napisał(a):

Będziemy reanimować stare tak długo jak się da i to na pewno będzie super ekologiczne.

Będzie jak na Kubie ;) 

Całe szczęście, że będzie łatwiej niz kubańczykom, bo tak naprawdę to mamy na rynku tylko kilka koncernów i przez to auta mają dziś ze sobą dużo wspólnych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maro_t napisał(a):

 

tak jest. W niedzielę mam do przejechania 500km, skoczę rowerkiem, w połowie listopada do Warszawy również. Nie mówiąc już o tym, że wożenie dwóch zgrzewek mineralnej ze sklepu na rowerze to też fajny sport.

Nie twierdze, ze zawsze ale za pare lat nie bedzie wyboru jak nic sie nie zmieni bedziemy jezdzic starymi autami albo rowerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Manx napisał(a):

Fiesta koniec 2023, Focus 2025. W tym roku już skończyli Mondeo i S-Maxa, więc w sumie bye bye Ford :bananpapa:

 

Niedługo będzie jak z Fiatem kilka lat temu. Wycięli w pień całą gamę modeli i zostawili sobie 500-kę i zrobili jej dwie krowiaste wersje 500C i 500X, bo to się miało sprzedawać. Efekt jaki wyszedł wszyscy wiemy. Żeby Ford nie doszedł do tego z Mustangiem.

Focusa ST z automatem rozwazam jako nastepce Cupry. Nie wiem tylko czy tam szpera mechaniczna jest :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Problem w tym, ze elektryk bedzie kosztowal drugie tyle ;]
Wiec ludzie zamiast sie przesiadac na EV, beda eksploatowac stare sztrucle do samego konca...
I tyle wyjdzie z tej calek pseudoekologii w najblizszym czasie
 
Firmy dalej będą wymieniać co 3 lata i przechodzić na EV jak tylko w Excelu będzie się zgadzać...

U mnie już słupki ładowania stawiają
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ppmarian napisał(a):

Firmy dalej będą wymieniać co 3 lata i przechodzić na EV jak tylko w Excelu będzie się zgadzać...

U mnie już słupki ładowania stawiają emoji52.png

 

które firmy? Może korporacje, które mają za dużo kasy. Wyobrażasz sobie że każda pizzeria, każdy kurier, każdy transport bułek, jabłek, wody do sklepu które kupujesz, każdy serwisant pieca który do Ciebie przyjeżdża będzie musiał nagle zwiększyć koszty tego dojazdu dwu-trzykrotnie? I na kogo przerzuci te koszty? To by było zabójstwo dla gospodarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Problem w tym, ze elektryk bedzie kosztowal drugie tyle ;]

Wiec ludzie zamiast sie przesiadac na EV, beda eksploatowac stare sztrucle do samego konca...

I tyle wyjdzie z tej calek pseudoekologii w najblizszym czasie ;)

 

Elektryki IMO będą z czasem relatywnie tanieć. Na razie w cenie aut są gigantyczne nakłady na badania i rozwój, koszty rosnących jak grzyby po deszczu fabryk baterii, podatek od zajebistości itp. Za kilka lat to będzie już dojrzały produkt, koszty początkowe się zamortyzują i zacznie się walka o masowego klienta ze skromniejszym portfelem. Bo z racji ogromnych kosztów na razie oferty dla przeciętnego Kowalskiego nie ma.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaruga napisał(a):

Elektryki IMO będą z czasem relatywnie tanieć. Na razie w cenie aut są gigantyczne nakłady na badania i rozwój, koszty rosnących jak grzyby po deszczu fabryk baterii, podatek od zajebistości itp. Za kilka lat to będzie już dojrzały produkt, koszty początkowe się zamortyzują i zacznie się walka o masowego klienta ze skromniejszym portfelem. Bo z racji ogromnych kosztów na razie oferty dla przeciętnego Kowalskiego nie ma.

 

Tak się nie stanie imho. Znaczy z jednej strony masz rację, teraz to wszystko jest wymyślane i są ogromne nakłady na R&D, budowanie fabryk, opracowywanie tego wszystkiego. Z czasem z tej strony nakłady spadną, ale biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na surowce, które są potrzebne do baterii, z których pozyskaniem już teraz są problemy, to z tej strony będzie tylko gorzej i drożej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał(a):

 

Tak się nie stanie imho. Znaczy z jednej strony masz rację, teraz to wszystko jest wymyślane i są ogromne nakłady na R&D, budowanie fabryk, opracowywanie tego wszystkiego. Z czasem z tej strony nakłady spadną, ale biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na surowce, które są potrzebne do baterii, z których pozyskaniem już teraz są problemy, to z tej strony będzie tylko gorzej i drożej.

Jest popyt to i surowce się znajdą. Na całym świecie teraz wydaje się kupę kasy na poszukiwania surowców i... zamienniki

Przykładem są magnesy neodymowe gdzie chiny kontrolują większość wydobycia neodymu. I po kilku latach jest już opracowana technologia która nie potrzebuje tego pierwiastka. Potrzeba tylko czasu i popyt plus wysokie ceny znajdą rozwiązanie wszystkich problemów z dostępnością.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wujek napisał(a):

Focusa ST z automatem rozwazam jako nastepce Cupry. Nie wiem tylko czy tam szpera mechaniczna jest :hmm: 

Jest mechaniczno-elektroniczna tj. mechaniczna, ale z elektrycznie sterowanymi sprzęgłami. Jak już takiego przetestujesz to powiedz czy lepiej  po łukach jeździ od Cupry ośki gdzie masz zwykłą mechaniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 62545tomasz napisał(a):

popatrzcie na ceny klasy B, przyzwoicie wyposażone wersje dochodzą pod 90 kzł, w sensie silnik + klimatyzacja automatyczna....
to już kwoty gdzie zaczyna się C, ktoś ma dać 90 kzł, dołoży 10 i kupi C

Masakra z cenami aut.

 

 

Jakie C za 90 kzł? :hehe: Poniżej 110 kzł nie ma w ogóle nic (no może poza Dusterem). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jaruga napisał(a):

Jest popyt to i surowce się znajdą. Na całym świecie teraz wydaje się kupę kasy na poszukiwania surowców i... zamienniki

Przykładem są magnesy neodymowe gdzie chiny kontrolują większość wydobycia neodymu. I po kilku latach jest już opracowana technologia która nie potrzebuje tego pierwiastka. Potrzeba tylko czasu i popyt plus wysokie ceny znajdą rozwiązanie wszystkich problemów z dostępnością.

 

czyli podejście zakładające, że rynek rozwiąże wszystkie problemy, a dostępność surowców jest prawie nieskończona. Nie wiem, nie znam się, ale obawiam się że to jednak zbyt optymistyczne nastawienie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
które firmy? Może korporacje, które mają za dużo kasy. Wyobrażasz sobie że każda pizzeria, każdy kurier, każdy transport bułek, jabłek, wody do sklepu które kupujesz, każdy serwisant pieca który do Ciebie przyjeżdża będzie musiał nagle zwiększyć koszty tego dojazdu dwu-trzykrotnie? I na kogo przerzuci te koszty? To by było zabójstwo dla gospodarki
Przecież napisałem. Jak tylko Excel zacznie się zgadzać. Czyli koszt TCO auta EV będzie niższy od auta ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Manx napisał(a):

Jest mechaniczno-elektroniczna tj. mechaniczna, ale z elektrycznie sterowanymi sprzęgłami. Jak już takiego przetestujesz to powiedz czy lepiej  po łukach jeździ od Cupry ośki gdzie masz zwykłą mechaniczną.

Nie jezdzilem ST MK4 ciekawe czy gdzies beda mieli demo ale jak patrze na te nowe dziwolagi VAG to wole klasycznego Forda :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

które firmy? Może korporacje, które mają za dużo kasy. Wyobrażasz sobie że każda pizzeria, każdy kurier, każdy transport bułek, jabłek, wody do sklepu które kupujesz, każdy serwisant pieca który do Ciebie przyjeżdża będzie musiał nagle zwiększyć koszty tego dojazdu dwu-trzykrotnie? I na kogo przerzuci te koszty? To by było zabójstwo dla gospodarki

na szczęście to nie problem dla AK bo każdego tutaj stać żeby za chleb zapłacić 40 za bohenek, m2 płytek na gotowo za 200 czy tam pizza za 80 ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maro_t napisał(a):

 

tak jest. W niedzielę mam do przejechania 500km, skoczę rowerkiem, w połowie listopada do Warszawy również. Nie mówiąc już o tym, że wożenie dwóch zgrzewek mineralnej ze sklepu na rowerze to też fajny sport.

Nie będziesz woził zgrzewek wody, a pił "jak zwierzę" z kranu, pod warunkiem że woda będzie w kranie, a Ciebie na nią będzie stać. ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, iwik napisał(a):

Południe Europy (Grecja, Portugalia, Hiszpania, pd. Włochy, Słowenia, Chorwacja) nie zarabia generalnie dużo lepiej niż my, więc będą dorzynać stare graty jak my, a potem przesiądą się na rowery i skutery. Tylko są w tej szczęśliwej sytuacji, że u nich nie pi...dzi przez 2/3 roku, więc mogą się tymi skuterami turlać.

A bogata północ będzie miała elektryki.

Plus tych południowych krajów jest taki, że tam auta tak nie gniją ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wladmar napisał(a):

 

Jakie C za 90 kzł? :hehe: Poniżej 110 kzł nie ma w ogóle nic (no może poza Dusterem). 

bieda Ceed ale z mocnym silnikiem

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-5-t-gdi-160-km-6mt-wersjas-ecodynamics-asystentpasa-tempomat-led-ID6F27YR.html

tipo

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-tipo-2022r-asystent-utrzymania-pasa-ruchu-od-reki-ID6F2Veh.html

i chyba najlepszy pomysł na dziś w tej kwocie to scala

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-1-0-tsi-110km-ambition-dostepna-od-reki-ID6EY953.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 14:29, wujek napisał(a):

Nie twierdze, ze zawsze ale za pare lat nie bedzie wyboru jak nic sie nie zmieni bedziemy jezdzic starymi autami albo rowerem. 

I na co to komu?  Serio nie kumam tych decydentów, albo nie mają mózgu,  albo najwyraźniej są kosmitami.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.10.2022 o 11:36, komor napisał(a):

 

Elektryki nie mogą być wielkimi krowami, bo by im baterii nie starczyło ;] Nie wiem o jakiej krowie mówisz? EV6? Toż to żadna krowa, poprawne auto elektryczne.

Fiesty trochę szkoda, ale Ford już zupełnie zmienia plany, Mondeo, teraz Fiesta, ciekawe kiedy Focusa utopią.

 

S-Max i Galaxy też skasowane od marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wladmar napisał(a):

 

To co im zostaje? 8]

 

z normalnych aut zostanie niedługo Puma i Kuga. Focusa też skasują. No i coraz większa gama elektryków oczywiście - w atrakcyjnych cenach już od 250 tys. zł ;]

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

z normalnych aut zostanie niedługo Puma i Kuga. Focusa też skasują. No i coraz większa gama elektryków oczywiście - w atrakcyjnych cenach już od 250 tys. zł ;]

 

Kurza twarz! Chowam moje Mondeo pod kołderkę, wstawiam na kobyłki i wyciągnę za 20 lat ;l Nie myślałem, że niedawne zapowiedzi Forda o pełnej elektryfikacji tak szybko zaczną kosić topowe ich modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, komor napisał(a):

 

Kurza twarz! Chowam moje Mondeo pod kołderkę, wstawiam na kobyłki i wyciągnę za 20 lat ;l Nie myślałem, że niedawne zapowiedzi Forda o pełnej elektryfikacji tak szybko zaczną kosić topowe ich modele.

ciekawe czy ten 2035 dotyczy też motocykli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, komor napisał(a):

 

Kurza twarz! Chowam moje Mondeo pod kołderkę, wstawiam na kobyłki i wyciągnę za 20 lat ;l Nie myślałem, że niedawne zapowiedzi Forda o pełnej elektryfikacji tak szybko zaczną kosić topowe ich modele.

 

przecież tak będzie w każdej marce. Oni nie projektują samochodów, silników w rok, tylko to są procesy rozkładane na wiele lat. Jeżeli za 10 lat zamierzają produkować tylko elektryki to już dziś muszą odchodzić od spalinowych. To że ludziom się wydaje że 2035 rok jest tak daleko i jeszcze tyle może się zmienić to nie prawda. Bo żeby wtedy sprzedawać elektryki, to muszą je opracowywać już dziś i już dziś odchodzić od spalinówek.

Tutaj więcej o fordzie:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/ford-fiesta-s-max-i-galaxy-znikna-z-oferty-podziela-los-mondeo/71qtskf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 12:36, 62545tomasz napisał(a):

popatrzcie na ceny klasy B, przyzwoicie wyposażone wersje dochodzą pod 90 kzł, w sensie silnik + klimatyzacja automatyczna....
to już kwoty gdzie zaczyna się C, ktoś ma dać 90 kzł, dołoży 10 i kupi C

Masakra z cenami aut.

 

 

Jak do Fabii dodasz silnik, kolor i klimatyzację, to i 100 bez problemu porafi kosztować ;) 

Ale z drugiej strony, to z kompaktów poniżej 100 zaczynają się chyba tylko Ceed i Tipo 

Nie ma co się dziwić, czym dzisiaj różni się segment B od C (od A zresztą też) - większe auto ma trochę więcej blachy i tyle - elektroniki i różnych systemów tyle samo, silniki podobne, koszty projektowania, homologacji itp. identyczne.

 

Fiesty szkoda, bądź co bądź tyle lat produkcji, tyle generacji - to już symbol. Do tego auto które wydawać by się mogło jest w sam raz - do miasta nie za duże, ale na tyle pakowne żeby zabrać większe zakupy czy 4 dorosłe osoby. Co teraz będą oferować Sporo droższą Pumę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 12:36, 62545tomasz napisał(a):

popatrzcie na ceny klasy B, przyzwoicie wyposażone wersje dochodzą pod 90 kzł, w sensie silnik + klimatyzacja automatyczna....
to już kwoty gdzie zaczyna się C, ktoś ma dać 90 kzł, dołoży 10 i kupi C

Masakra z cenami aut.

 

Ale przecież zawsze było tak że w cenie wyposażonego segmentu X był segment X+1 w wersji ascetycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Majkiel napisał(a):

Jak do Fabii dodasz silnik, kolor i klimatyzację, to i 100 bez problemu porafi kosztować ;) 

 

No, mnie nawet 113 wyszło bez wielu drogich pierdrół które jeszcze dało się kliknąć.

 

LAQwXlO.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.