Skocz do zawartości

Nowe literki na tablicach rejestracyjnych


K3

Rekomendowane odpowiedzi

Oraz pojawiło się kilka nowych wyróżników dla powiatów:

 

białostocki (BIA) - BIB

będziński (SBE) - SE, SBN

bocheński (KBC) - KBA

miasto Kalisz (PK) - PA

kartuski (GKA) - GKZ

piaseczyński (WPI, WPA) - WPX

pruszkowski (WPR) - WPS

rzeszowski (RZE) - RZR, RZZ

miasto Szczecin (ZS) - ZZ

wodzisławski (SWD) - SWZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, K3 napisał(a):

Widzieli?

 

image.png.8a44ef7185910f8c77920ebdad98d646.png

 

Mam wrazenie ze te wyrozniki wymyslal ktos kto tłumaczy tytuly filmow na polski.

 

M dla Wielkopolski zamiast Mazowsza

 

9 godzin temu, K3 napisał(a):

Oraz pojawiło się kilka nowych wyróżników dla powiatów:

 

białostocki (BIA) - BIB

będziński (SBE) - SE, SBN

bocheński (KBC) - KBA

miasto Kalisz (PK) - PA

kartuski (GKA) - GKZ

piaseczyński (WPI, WPA) - WPX

pruszkowski (WPR) - WPS

rzeszowski (RZE) - RZR, RZZ

miasto Szczecin (ZS) - ZZ

wodzisławski (SWD) - SWZ

 

Chwile wczesniej nowe dla Poznania, Krakowa i Wroclawia

 

8 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Stamtąd daje przykłady.

Zwracam uwagę, że M przyznano Wielkopolsce, nie Małopolsce ;]

 

 

Poznan pokonal Malpololske i Mazowsze 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Koonrad napisał(a):

Czytać ze zrozumieniem

Będzie PM

Tak jak w Krakowie dają już KK

Tu chodzi o kolejne litery a nie zmianę pierwszej 

O co w takim razie chodzi z WA, które zdaje się już były?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

O co w takim razie chodzi z WA, które zdaje się już były?

 

:nie_wiem:

 

a są na pewno?

W Krk na 100% wydają już KK sam takie mam ;)

ale np we Wrocławiu na być DX (już dla moto wydają)zamiast DW a tego w tej rozpisce nie ma

A Poznań ma mieć PY i też tego nie ma 

https://autokult.pl/amp/zmiany-w-tablicach-rejestracyjnych-dotkna-kierowcow-z-duzych-miast,6809501832591489a

Trzeba by do rozporządzenia zobaczyć 

 

Może to jest na przyszłość jak już braknie literek miast

W Krk podobno na kolejne 20lat ma wystarczyć KK

Więc tego J długo nie zobaczymy 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koonrad napisał(a):

 

:nie_wiem:

 

a są na pewno?

W Krk na 100% wydają już KK sam takie mam ;)

ale np we Wrocławiu na być DX (już dla moto wydają)zamiast DW a tego w tej rozpisce nie ma

A Poznań ma mieć PY i też tego nie ma 

https://autokult.pl/amp/zmiany-w-tablicach-rejestracyjnych-dotkna-kierowcow-z-duzych-miast,6809501832591489a

Trzeba by do rozporządzenia zobaczyć 

W necie podają, że WA to Białołęka. :nie_wiem:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koonrad napisał(a):

 

:nie_wiem:

 

a są na pewno?

W Krk na 100% wydają już KK sam takie mam ;)

ale np we Wrocławiu na być DX (już dla moto wydają)zamiast DW a tego w tej rozpisce nie ma

A Poznań ma mieć PY i też tego nie ma 

https://autokult.pl/amp/zmiany-w-tablicach-rejestracyjnych-dotkna-kierowcow-z-duzych-miast,6809501832591489a

Trzeba by do rozporządzenia zobaczyć 

 

Może to jest na przyszłość jak już braknie literek miast

W Krk podobno na kolejne 20lat ma wystarczyć KK

Więc tego J długo nie zobaczymy 

PY już są.

20221026151145.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu nie przeszło to, że nr będą przywiązane do auta, więc nie będzie można rozpoznać po rej gdzie zarejestrowane jest auto ?

Nie rozumiem, dlaczego nie można zrobić, że nr przypisane są do właściciela a nie auta, co by rozwiązało też problem z nr indywidualnym które właściciel może używać na kolejnych swoich autach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

Nie rozumiem, dlaczego nie można zrobić, że nr przypisane są do właściciela a nie auta, co by rozwiązało też problem z nr indywidualnym które właściciel może używać na kolejnych swoich autach.

Pojazd miałby kilka tablic rejestracyjnych, jeżeli ma więcej niż jednego właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

To w końcu nie przeszło to, że nr będą przywiązane do auta, więc nie będzie można rozpoznać po rej gdzie zarejestrowane jest auto ?

 

Jak nie przeszło? Jak nie zmienisz, to zostaje. Ja w Krakowie mam WE... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał(a):

Pojazd miałby kilka tablic rejestracyjnych, jeżeli ma więcej niż jednego właściciela?

Źle myślisz. Samochód wtedy ma właściciela równego właścicielowi tablic obecnie założonych + jakieś prawo majątkowe do niego + ubezpieczenie per kierowca, a nie per samochód. Wtedy trzeba na cały system patrzeć inaczej - w samym środku, podstawą systemu staje się kierowca w miejscu samochodu. Ma to dużo zalet. Nie zastanawiasz się kto prowadził -> tablice = kierowca, a jak ktoś pożycza swoje tablice to jego problem. Szkoda na tablicach X w dowolnym samochodzie = szkoda danego kierowcy i jego problem ze wzrostem składek.
Inny problem to samochody leasingowe i na wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Polarny napisał(a):

Pojazd miałby kilka tablic rejestracyjnych, jeżeli ma więcej niż jednego właściciela?

Z tego co się orientuje jeden jest główny wpisany w DR, drugi dodatkowy.

6 godzin temu, aviator napisał(a):

Jak nie przeszło? Jak nie zmienisz, to zostaje. Ja w Krakowie mam WE... 

8] To współczuje :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

Z tego co się orientuje jeden jest główny wpisany w DR, drugi dodatkowy.

Wspołwłaściciel to wspołwłaściciel, a że w dowodzie, któryś jest pierwszy nie ma znaczenia.

Możnaby jeszcze dyskutować przy udziale we własności innym niż 50:50, ale tych jest chyba najwięcej, a WK wielkość udziałów raczej nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Wspołwłaściciel to wspołwłaściciel, a że w dowodzie, któryś jest pierwszy nie ma znaczenia.

Możnaby jeszcze dyskutować przy udziale we własności innym niż 50:50, ale tych jest chyba najwięcej, a WK wielkość udziałów raczej nie interesuje.

No i git ten co jest w DR ma blachy i tyłe. Drugi jak chce mieć swoje to występuje do WK po numery. Sposobów rozwiązań jest wiele ale IMO lepsze to niżnr per auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, AstraC napisał(a):

Źle myślisz. Samochód wtedy ma właściciela równego właścicielowi tablic obecnie założonych + jakieś prawo majątkowe do niego + ubezpieczenie per kierowca, a nie per samochód. Wtedy trzeba na cały system patrzeć inaczej - w samym środku, podstawą systemu staje się kierowca w miejscu samochodu. Ma to dużo zalet. Nie zastanawiasz się kto prowadził -> tablice = kierowca, a jak ktoś pożycza swoje tablice to jego problem. Szkoda na tablicach X w dowolnym samochodzie = szkoda danego kierowcy i jego problem ze wzrostem składek.
Inny problem to samochody leasingowe i na wynajem.

Ale tu są same problemy.

Jak jest >1 właścicieli, to po tablicy nie da się kierowcy zidentyfikować, a to miało być zaletą tego rozwiązania (przypisania numerów do człowieka).

Sam nawet dalej piszesz, że problemem jest leasing i wynajem - bo to już totalnie obnaża bezsens założenia, że oznaczenie samochodu jest tożsame z identyfikacją, kto kierował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polarny napisał(a):

Ale tu są same problemy.

Jak jest >1 właścicieli, to po tablicy nie da się kierowcy zidentyfikować, a to miało być zaletą tego rozwiązania (przypisania numerów do człowieka).

Sam nawet dalej piszesz, że problemem jest leasing i wynajem - bo to już totalnie obnaża bezsens założenia, że oznaczenie samochodu jest tożsame z identyfikacją, kto kierował.

Dlaczego by się nie dało? Wciąż myślisz rejestracją samochodu, a nie kierowcy. 

W sumie i leasing też nie jest problemem. Ustanawiamy, że tablica jest przypisana do kierowcy, i każdy odbierając prawo jazdy dostaje swoje. Jedziesz samochodem zakładasz tablice swoje. Tablica nie określa kto jest właścicielem samochodu, a tylko kto go prowadzi. Własność samochodu określa dowód własności (no bo nie rejestracyjny), który może nawet wyglądać jak obecny z tą różnicą że ma wykreślone pole na numer rejestracyjny. Wszystko. 100% problemów rozwiązanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AstraC napisał(a):

Dlaczego by się nie dało? Wciąż myślisz rejestracją samochodu, a nie kierowcy. 

W sumie i leasing też nie jest problemem. Ustanawiamy, że tablica jest przypisana do kierowcy, i każdy odbierając prawo jazdy dostaje swoje. Jedziesz samochodem zakładasz tablice swoje. Tablica nie określa kto jest właścicielem samochodu, a tylko kto go prowadzi. Własność samochodu określa dowód własności (no bo nie rejestracyjny), który może nawet wyglądać jak obecny z tą różnicą że ma wykreślone pole na numer rejestracyjny. Wszystko. 100% problemów rozwiązanych.

Czyli mam nosić ze sobą tablice rejestracyjne, bo może wypożyczę auto na minuty w Gdańsku?

No to faktycznie rozwiązałeś problemy.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał(a):

Dlaczego by się nie dało? Wciąż myślisz rejestracją samochodu, a nie kierowcy. 

W sumie i leasing też nie jest problemem. Ustanawiamy, że tablica jest przypisana do kierowcy, i każdy odbierając prawo jazdy dostaje swoje. Jedziesz samochodem zakładasz tablice swoje. Tablica nie określa kto jest właścicielem samochodu, a tylko kto go prowadzi. Własność samochodu określa dowód własności (no bo nie rejestracyjny), który może nawet wyglądać jak obecny z tą różnicą że ma wykreślone pole na numer rejestracyjny. Wszystko. 100% problemów rozwiązanych.

Czyli jak jedziesz gdzieś dalej i zmieniacie się za kierownicą po drodze to najpierw zmieniasz tablice - no tak średnio bym powiedział, tak średnio... :phi:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mike_wwl napisał(a):

Czyli jak jedziesz gdzieś dalej i zmieniacie się za kierownicą po drodze to najpierw zmieniasz tablice - no tak średnio bym powiedział, tak średnio... :phi:

 

No chyba, że wejdzie opcja kalifornijska: tablice rejestracyjne na wyświetlaczu...

 

image.png.bdfb5b3bc4601c52317b4eb60af74b89.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Polarny napisał(a):

Czyli mam nosić ze sobą tablice rejestracyjne, bo może wypożyczę auto na minuty w Gdańsku?

No to faktycznie rozwiązałeś problemy.

Jesteś ograniczony, żyjesz w tym świecie i jak myślisz o tablicy dla kierowcy to zakładasz że musi być rozmiaru obecnej. Nie musi, nawet może to być w zupełnie innej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 29.10.2022 o 12:31, Tre-Bor napisał(a):

Stanowczo za późno został wprowadzony przepis zostawiania blach przy przerejestrowaniu pojazdów.

Niewiele by to zmienilo. Mam koleżankę w WK i mówi, że ludzie nie chcą jeździć na obcych blachach, bo albo im ktoś auto porysuje, albo inne brednie wymyślają, i dopłacają do nowych. Odsetek jest tych co zostawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blue_ napisał(a):

 

Niewiele by to zmienilo. Mam koleżankę w WK i mówi, że ludzie nie chcą jeździć na obcych blachach, bo albo im ktoś auto porysuje, albo inne brednie wymyślają, i dopłacają do nowych. Odsetek jest tych co zostawiają.

 

Jazda "na turyste" moze miec plusy i minusy. Minie pewnie sporo czasu, zanim regionalizacja na blachach nie będzie problemem dla sąsiadów czy ludzi w korku.

W sumie ciekawe, bo są kraje, w których jest przypisanie blachy do miejsca rejestracji i takie, w których nie ma - i oba systemy jakoś funkcjonują.

Ja dopłaciłem do wymiany blach nawet wewnątrz jednej gminy :) bo leasing rejestruje u mnie w dzielnicy więc mam "lokalną" blachę - ale w sumie bardziej chodziło o to, ze poprzednie blachy się pojawiały w social media i nie chciałem, zeby była kontynuacja pod moim panowaniem 😄 ale w innym aucie zostawiam blachy z Łodzi 😄 :panic: bo kończa się moimi inicjałami więc mi się podobają

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AstraC napisał(a):

Jesteś ograniczony, żyjesz w tym świecie i jak myślisz o tablicy dla kierowcy to zakładasz że musi być rozmiaru obecnej. Nie musi, nawet może to być w zupełnie innej formie.

Czyli co - jakaś mała nalepka?

Jak już krytykujesz czyjąś wizję, to przedstaw swoją - tę genialną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 20:09, aviator napisał(a):

A niby czego? Do tej pory tylko jeden dziadek w Skodzie chciał mnie zepchnąć z drogi 😁

Mam WE i ilekroć jestem w KR to zawsze znajdzie się ktoś kto specjalnie blokuje pas. Kilka razy były to busy typu piekarnia czy kurier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sherif napisał(a):

Mam WE i ilekroć jestem w KR to zawsze znajdzie się ktoś kto specjalnie blokuje pas. Kilka razy były to busy typu piekarnia czy kurier.

To łączę się w bólu. Wydaje mi się jednak, że jest lepiej niż kiedyś. Ludzie powoli załapują, że literki o niczym nie świadczą. U mnie na osiedlowym parkingu już z połowa aut jest na "obcych" tablicach. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blue_ napisał(a):

 

Niewiele by to zmienilo. Mam koleżankę w WK i mówi, że ludzie nie chcą jeździć na obcych blachach, bo albo im ktoś auto porysuje, albo inne brednie wymyślają, i dopłacają do nowych. Odsetek jest tych co zostawiają.

 

ja zostawilem sobie DW zamiast WN ;]

ale faktycznie gosc z urzedu dziwnie sie na mnie patrzyl 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.