Skocz do zawartości

Podsumowanie instalacji LPG w TSI po 10kkm


spad

Rekomendowane odpowiedzi

No i minęło pierwsze 10kkm po zamontowaniu instalacji gazowej do Golfa 7 1,5 TSI 130 KM.

Instalacja marki Zenit Direct, nowa wersja, jeszcze nie jest (w lipcu nie była) w oficjalnej dystrybucji, montują ją wybrane warsztaty.

Spalanie długodystansowe w Golfie na dystansie 5000 km oscylowało w okolicy 7,3 litra benzyny, w cyklu mieszanym. Spalanie po montażu instalacji gazowej to średnio 1,5 litra benzyny i 6-6,5 litra gazu. Gdyby porównać to po dzisiejszej cenie to na każde 100 km oszczędność wynosi 20 zł. Instalacja kosztowała mnie 4000 zł, więc połowa spłacona. 

W Golfie z racji podwójnej podłogi mam zamontowany zbiornik w kole o pojemności ok. 60 litrów, co daje zasięg 1000 km na jednym tankowaniu gazu. 

Na początku miałem dziwną przypadłość, że przy powolnym wkręcaniu na obroty przy 1800 obrotach było bardzo delikatne szarpniecie. Ale problem rozwiązano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał(a):

Jaki okres czasu? Jak jeździsz? Trasy? Często odcinki po 10km? Miasto?

Od połowy lipca mam instalację. Jazda mieszana, dosłownie na każdy bak można przyjąć, że 40% to trasy eS-ki do 130 km/h na tempomacie plus krajówki do stówki. Reszta to dojazdy do pracy wieś-miasto, takie 20 km w godzinkę toczenia się w korkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie wiem jaką ja mam instalację w Fabii, bo to służbowa, co prawda jechać nie ma czym, bo tylko 60KM, ale prywatnie chyba nie ma tańszego auta w eksploatacji. Robię 2tys/mies. i spalam za 500zł gazu. Trzeba jeździć cały czas z pedałem w podłodze. Spalanie 9L.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie wiem jaką ja mam instalację w Fabii, bo to służbowa, co prawda jechać nie ma czym, bo tylko 60KM, ale prywatnie chyba nie ma tańszego auta w eksploatacji. Robię 2tys/mies. i spalam za 500zł gazu. Trzeba jeździć cały czas z pedałem w podłodze. Spalanie 9L.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Taka Skoda Ci powinna palić 6l LPG/100km. 9-10l LPG/100km to mi spala Tipo kombi 1.4tjet 170KM. Żona ma GP 1.4 77KM i na odcinkach dziennych 2x5km i 2x8km spala 7-7,5l LPG/100km.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie jakbym pyrkał to pewnie i spaliłaby tyle, ale jak pedał prawie cały czas w podłodze to poniżej 9 nie schodzi. A inaczej to auto nie jedzie, na początku był tak zmulony, że nawet z góry czuć było opór jadąc na pełnym gazie. Jak się człowiek przesiądzie z niewiele cięższego 110KM na 60 to prawie jak na rower.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2022 o 00:24, vlad1431 napisał(a):

Nie wiem jaką ja mam instalację w Fabii, bo to służbowa, co prawda jechać nie ma czym, bo tylko 60KM,
 

 

 

Z tego silnika po odblokowaniu można wyciągnąć prawie 90KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
i o tym silniku mowa:
 
 
W Skodzie ten 1.0 wolnossący występował w wariantach 60KM i 75KM. Być może tylko softem się różnią. To co Kivi uzyskuje to bardzo optymistyczne rezultaty, chyba mu hamownia trochę zawyża

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, steyr napisał(a):

W Skodzie ten 1.0 wolnossący występował w wariantach 60KM i 75KM. Być może tylko softem się różnią.
 

 

W Citigo i reszcie maluchów różnica jet tez w skrzyniach biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, 51cent napisał(a):

 

i o tym silniku mowa:

 

 

no ciekawe ale jakieś to naciągane mi się wydaje 

trzeba by po necie poszperac zagranicznym, bo jak sie tak da to na pewno juz jest sporo tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, steyr napisał(a):

Taka Skoda Ci powinna palić 6l LPG/100km. 9-10l LPG/100km to mi spala Tipo kombi 1.4tjet 170KM. Żona ma GP 1.4 77KM i na odcinkach dziennych 2x5km i 2x8km spala 7-7,5l LPG/100km.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie mogę się zgodzić. Podajesz przykłady innych aut. A dokładnie ten silnik w VW up!, spalał mi ok. 8-8,5 LG/100km w mieście. Benzyny palił trochę ponad 6L/100km(trasa ok. 5L). Wyniki z długiego dystansu(30 000km). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.