Skocz do zawartości

Podświeltnie szfek ledem


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podświetlenie blatu w kuchni, zrobione jeszcze przez poprzedników (kupione używane mieszkanie).

Zrobione prowizorycznie, sama listwa LED przyklejona do spodu szafek + wyłącznik pod szafką.

Przestało działać.

 

Chce wymienić wszystko, od zasilacza do listew, chciałbym to jakoś ładniej zamocować. Dodatkowo chciałbym aby była możliwość regulacji natężenia oraz najlepiej barwy światła. Gdyby udało się ogarnąć włączanie/wyłączanie jakimś zdalnym pilotem, abym mógł go zamontować w bardziej wygodnym miejscu to już byłaby bomba i wielka wdzięczność żonki :zona:

 

Może ktoś doradzić co powianiem kupić?

Potrzebuje:

- tasma LED - jakie diody, jaka moc, czy każda ma możliwość regulacji natężenie/barwy?

- jakiś profil aby to ukryć i przymocować do szafek od spodu, kąt powiedzmy 45 st., Pierwszy lepszy link z netu, będzie ok. https://designlight.pl/profile-aluminiowe-led-nawierzchniowe/profil-aluminium-tri-line-mini-1-m

- pewnie nowy zasilacz - jaka moc potrzebna na 3 metry takiej taśmy?

- jak i czym ogarnąć to natężenia światła oraz zdalny przycisk do włączania?

 

 

 

 

Obecnie tak to wygląda obecnie

 

obraz.png.b7f964cebe774e96a096a48d51897f37.png

 

Obecna tasma LED

 

obraz.png.be427070c672ac4c40e3d67583fa7532.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz mój wątek ;]

 

Finalnie napisałem maila do tego sklepu i tam mi gość wszystko wyjaśnił i dał jak na tacy ;]

 

W przesyłce miałem odpowiednio docięte listwy, przylutowany włącznik itp. Tylko założyć :)

 

Ściemnianie też było, tylko, że niezdalne. Ale na pewno Ci kolo pomoże :)

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomecki napisał(a):

Tutaj masz mój wątek ;]

 

Finalnie napisałem maila do tego sklepu i tam mi gość wszystko wyjaśnił i dał jak na tacy ;]

 

W przesyłce miałem odpowiednio docięte listwy, przylutowany włącznik itp. Tylko założyć :)

 

Ściemnianie też było, tylko, że niezdalne. Ale na pewno Ci kolo pomoże :)

 

 

 

 

Suuuper. już się wczytuje :czujnik:

Zdalnie to tylko włącz/wyłącz mi jest potrzebne. A jakiś sterownik czy zasilacz nie wiem jak to nazwac aby miał możliwość ustawienia natężenia. Tego nie będę zmieniał co chwilę, więc nawet jak będzie schowany na stale z zasilaczem to mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Castoramie w mojej ocenie bardzo eststyczne lampy ledowe gotowe do zamontowania pod szafką.

Są dostępne w różnych długościach a także można je łączyć ze sobą.

Mają już włącznik, zasilacz i co tam potrzeba - wszystko zintegrowane.

Montaż banalnie prosty

 

Ja jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.