Skocz do zawartości

Wreszcie ładny prius


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, wujek napisał(a):

Na fb piszą ze 6 do 100 plus tylko jako hybryda plugin. IMO dobra opcja do miasta. Plus zegary na swoim miejscu nie po środku. 

 

to jest concept car czy bardziej zaawansowany. Nie wygląda źle tylko żeby w środku ten plastik jakoś ogarnęli. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wujek napisał(a):

Na fb piszą ze 6 do 100 plus tylko jako hybryda plugin. IMO dobra opcja do miasta. Plus zegary na swoim miejscu nie po środku. 

55764948-30F6-41D7-8982-72D752AB5D46.jpeg

A więcej szczegółów? Trudno się wypowiedzieć na podstawie jednego zdjęcia. A po tym co zobaczyłem ostatnio w bZ4X to obawiam się, że stylistyka toyoty idzie wyłącznie w gorsza stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wujek napisał(a):

Na fb piszą ze 6 do 100 plus tylko jako hybryda plugin. IMO dobra opcja do miasta. Plus zegary na swoim miejscu nie po środku. 

55764948-30F6-41D7-8982-72D752AB5D46.jpeg

 

Albo jest tak ładna albo ja taki stary.

Innych opcji nie widzę dlaczego mi się Prius podoba ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

podobno hybrydy posiadaja wady i spalinowych i elektrykow :)

 

 

Tak zupełnie serio, to jest twierdzenie ludzi których można nazwać "petrolhead", nawet jeśli jeżdżą elektrykami ;)

 

Moja żona sobie chwali jazdę elektrykiem, ale ostatnio oświadczyła, że jakbym się chciał zamienić na tą hybrydę którą jeżdzę, to ona by była chętna ;)

Człowiek który tylko używa auto i nie myśli jak to działa, nie widzi tych wad, więc się na nich nie skupia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

podobno hybrydy posiadaja wady i spalinowych i elektrykow :)

 

ostatnio się nad tym zastanawiałem i argumentem przeciwko plug-in było nadmierne skomplikowanie (często tu prezentowane na kąciku). Ale czy na koniec dnia plug-in to nie właśnie taka hybryda jak Prius rozbudowania o moduł ładowania i może z ciut większą baterią? Przecież taki Prius to naprawdę sprawdzona i wytrzymała konstrukcja?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Igorek napisał(a):

A więcej szczegółów? Trudno się wypowiedzieć na podstawie jednego zdjęcia. A po tym co zobaczyłem ostatnio w bZ4X to obawiam się, że stylistyka toyoty idzie wyłącznie w gorsza stronę.

Na yt jest sporo filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wujek napisał(a):

Na fb piszą ze 6 do 100 plus tylko jako hybryda plugin. IMO dobra opcja do miasta. Plus zegary na swoim miejscu nie po środku.

 

Zasięg elektryczny ma mieć 100km!

 

Dla mnie Priusy 2 i 3 też były ładne, tylko Gen 4 przerysowali makabrycznie... Ale ten to jest petarda! Świetnie wygląda IMHO czarny dach z panelami słonecznymi.

 

image.png.b850f08a6de3bb1b2da1b398a916e61f.png

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał(a):

 

Tak zupełnie serio, to jest twierdzenie ludzi których można nazwać "petrolhead", nawet jeśli jeżdżą elektrykami ;)

 

Moja żona sobie chwali jazdę elektrykiem, ale ostatnio oświadczyła, że jakbym się chciał zamienić na tą hybrydę którą jeżdzę, to ona by była chętna ;)

Człowiek który tylko używa auto i nie myśli jak to działa, nie widzi tych wad, więc się na nich nie skupia.

 

Przypomnij mi na jakim forum jesteśmy. Kobietydogarow.pl czy może autokacik ? ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

ostatnio się nad tym zastanawiałem i argumentem przeciwko plug-in było nadmierne skomplikowanie (często tu prezentowane na kąciku). Ale czy na koniec dnia plug-in to nie właśnie taka hybryda jak Prius rozbudowania o moduł ładowania i może z ciut większą baterią? Przecież taki Prius to naprawdę sprawdzona i wytrzymała konstrukcja?

Z pkt widzenia auta EV to każda hybryda posiada wady auta spalinowego a mianowicie "problematyczny" silnik spalinowy. Z pkt widzenia spalinówki posiada wadę, że jest cięższy i ma ograniczony zasię w trybie EV. Jako koncepcja to tak, jest połączeniem wad, ale i zalet.

IMHO dobrze, że Toyota w końcu poszła po rozum do głowy i zrobi plug-in. Mają już taki napęd m.in w Rav4. To dobra opcja na miasto czy nawet dla jazd mieszanych.

Chyba brzydszego auta niż obecny Prius nie można było zrobić, więc tu jest gigantyczna zmiana na plus. U nas jako auto typowo na miasto trochę za duży, ale za oceanem jak najbardziej. Dla wielu pewnie wadą będzie to, że nie jest SUVem, ale też jest dużo osób którzy nie chcą SUVa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Priusa 2 przez 4 lata dawno temu. Dla mnie to bylo jedno z lepszych aut jakie mialem i totalnie bezawaryjne (jak ev :))

Powiem szczerze, ze tego nowego moglbym przytulic, mimo ze nie SUV. Imo, idealny do miasta na codzien (100km zasiegu starczy az nadto), a jak bedzie trzeba w trase jechac, to mamy paliwo. I zona tez bylaby na tak, bo takze byla mega zadowolona z Priusa.

I uprzedzajac, taka hybryda na trasie tez sie sprawdza i pali mniej jak benzyna, wielokrotnie przetestowalem i mialem porownanie ze beznyniakami jadacymi razem ze mna. I nie, CVT mi nie przeszkadzalo 😋

Tylko obawiam sie, ze cena bedzie mocno zniechecajaca, pewnie ponizej 200k nie bedzie czego szukac.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wujek napisał(a):

IMO dobra opcja do miasta. Plus zegary na swoim miejscu nie po środku.

Na trasy tez bedzie git, pod warunkiem, ze ktos nie cisnie caly czas z butem w podlodze albo nie ciaga przyczep.

A te zegary na srodku akurat fajne byly, w sceniu tez chyba takie mialem i tez je lubialem. Ale to juz kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Z pkt widzenia auta EV to każda hybryda posiada wady auta spalinowego a mianowicie "problematyczny" silnik spalinowy. Z pkt widzenia spalinówki posiada wadę, że jest cięższy i ma ograniczony zasię w trybie EV. Jako koncepcja to tak, jest połączeniem wad, ale i zalet.

IMHO dobrze, że Toyota w końcu poszła po rozum do głowy i zrobi plug-in. Mają już taki napęd m.in w Rav4. To dobra opcja na miasto czy nawet dla jazd mieszanych.

Chyba brzydszego auta niż obecny Prius nie można było zrobić, więc tu jest gigantyczna zmiana na plus. U nas jako auto typowo na miasto trochę za duży, ale za oceanem jak najbardziej. Dla wielu pewnie wadą będzie to, że nie jest SUVem, ale też jest dużo osób którzy nie chcą SUVa ;).

Jest jeszcze Mirai ale u nas dwa razy na żywo widziałem. Tez wyjątkowo brzydkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wujek napisał(a):

Jest jeszcze Mirai ale u nas dwa razy na żywo widziałem. Tez wyjątkowo brzydkie.

To racja, masakra, ale to raczej jako ciekawostkę trzeba traktować. Ci co mieszkają bliżej tej ich stacji do ładowania to widują pewnie częściej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

Tak, ale Ty VANem jeździsz ;]

Sam rozumiesz ;]

 

Był taki film kiedyś ze Schwarzeneggerem i Dannym DeVito, w którym DeVito kupił vana i chyba udowadniał, że to najbardziej męski samochód bo dowodzi dużej sprawności właściciela w pewnym istotnym dla mężczyzn zakresie.

;l

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, donpedro napisał(a):

Całe szczęście że Prius zachował normalne nadwozie, tzn. (jeszcze?) nie dosięgła go durna moda na uterenowione nadwozia.

 

I dlatego klientów będzie mu odbierać RAV4, Corolla Cross i wszystkie inne Cross-y.

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał(a):

To zależy od odbiorcy. Złotówa w życiu nie weźmie Crossa.

 

Tak, ale złotówy jeżdżą długo i rzadko wymieniają flotę. No i aż tylu ich nie jest. Sprzedaż się zrobi na firmach a te z kolei Priusów specjalnie nie kupują.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wujek napisał(a):

Na fb piszą ze 6 do 100 plus tylko jako hybryda plugin. IMO dobra opcja do miasta. Plus zegary na swoim miejscu nie po środku. 

55764948-30F6-41D7-8982-72D752AB5D46.jpeg

 

Cóż, render właściwie zawsze dobrze wygląda. Zobaczymy co z tego będzie jak wyjedzie na ulice w wersji ascetycznej z jakimś małym kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iwik napisał(a):

Jeszcze nie. Będą kupować jak skończy się produkcja yarisów i corolli 😄 

 

Właśnie jestem ciekaw czy w lukę po Yarisach i Corollach wpasują się odpowiednio ich wersje Cross czy coś innego. Bo obstawiam raczej to pierwsze. Będą po prostu kupować Yarisy i Corolle z podniesionym nadwoziem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał(a):

 

Cóż, render właściwie zawsze dobrze wygląda. Zobaczymy co z tego będzie jak wyjedzie na ulice w wersji ascetycznej z jakimś małym kołem.

 

Może jeszcze nie na ulicy ale tu jest żywy egzemplarz.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał(a):

Dla mnie kozak, jak nie odleca z cena, bede bral pod uwage przy zmianie.

 

Dla mnie ma tę samą wadę co elektryczne Mercedesy i w ogóle coraz więcej elektrycznych aut - sylwetka mydelniczki. Tylko elektryczne SUVy się jeszcze przed tym bronią, chociaż Mercedes pokazuje, że u nich już niedługo. Na szczęście BMW poszło w przeciwną stronę (czy dobrze to nie wiem, bo IMO też popadli w skrajność).

 

W każdym razie mając do wyboru Priusa i RAV4 ani sekundy bym się nie zastanawiał wybierając RAV4.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

A czemu mialaby sie skonczyc produkcja yarisa czy corolli?

 

Moim zdaniem prędzej czy później skanibalizują je ich własne wersje Cross. Ludzie chcą SUVów albo przynajmniej czegoś, co udaje SUVy.

:oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Moim zdaniem prędzej czy później skanibalizują je ich własne wersje Cross. Ludzie chcą SUVów albo przynajmniej czegoś, co udaje SUVy.

:oki:

 

 

Ludzie moze i chca, ale glownymi klientami sa jednak floty :ok:

Poza tym nie wiem czy ta moda na SUVy jest globalna, Toyota mase sprzedazy robi w Azji, USA, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ludzie moze i chca, ale glownymi klientami sa jednak floty :ok:

Poza tym nie wiem czy ta moda na SUVy jest globalna, Toyota mase sprzedazy robi w Azji, USA, etc.

 

No ale skoro zainwestowali mnóstwo kasy na zrobienie wersji Cross swoich sztandarowych produktów to chyba mają jakieś podstawy żeby sądzić, że trafią tym w gust klientów?

Ja wierzę, że raczej w nieprzemyślany sposób nie wprowadza się całej, równoległej gamy modelowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

No ale skoro zainwestowali mnóstwo kasy na zrobienie wersji Cross swoich sztandarowych produktów to chyba mają jakieś podstawy żeby sądzić, że trafią tym w gust klientów?

Ja wierzę, że raczej w nieprzemyślany sposób nie wprowadza się całej, równoległej gamy modelowej.

 

 

Relatywnie niewielkim kosztem mozna dotrzec do szerszego grona klientow.

Zobacz sobie jak wyglada gama modelowa Stellantis, te same klocki pod 3-4 roznymi markami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Relatywnie niewielkim kosztem mozna dotrzec do szerszego grona klientow.

Zobacz sobie jak wyglada gama modelowa Stellantis, te same klocki pod 3-4 roznymi markami.

 

 

I ja się z Tobą zgadzam. Cała reszta to już moje spekulacje. Przewiduję, że finalnie te wersje "terenowe" skanibalizują swoje oryginały ale nie mam na to żadnych argumentów poza swoim przeczuciem. Jak będzie - zobaczymy.

:oki:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

I ja się z Tobą zgadzam. Cała reszta to już moje spekulacje. Przewiduję, że finalnie te wersje "terenowe" skanibalizują swoje oryginały ale nie mam na to żadnych argumentów poza swoim przeczuciem. Jak będzie - zobaczymy.

:oki:

 

 

 

 

To na pewno, dobrze widac to na przykladzie VW, ktory tez ma podwyzszony odpowiednik praktycznie dla kazdego modelu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zinger napisał(a):

Dla mnie kozak, jak nie odleca z cena, bede bral pod uwage przy zmianie.

 

Zanim wycofano obecnego Priusa to plug in był tylko w wersji  Executive i kosztował 165 tys z lakierem. Taniej na pewno nie będzie. 

Jako cielawostka plugin Executive był inny niż zwykły Executive - w Plug in koła 15 (zwykły 17) ale za to adaptacyjne matrycowe Ledy i schładzanie wnętrza na postoju, ale półskóry za dopłatą do pakietu VIP :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Dla mnie ma tę samą wadę co elektryczne Mercedesy i w ogóle coraz więcej elektrycznych aut - sylwetka mydelniczki. Tylko elektryczne SUVy się jeszcze przed tym bronią, chociaż Mercedes pokazuje, że u nich już niedługo. Na szczęście BMW poszło w przeciwną stronę (czy dobrze to nie wiem, bo IMO też popadli w skrajność).

 

W każdym razie mając do wyboru Priusa i RAV4 ani sekundy bym się nie zastanawiał wybierając RAV4.

 

 

Tez wole SUVopodobne, ale roznica miedzy Priusem a RAVka czy w ogole innymi tego rodzaju autami jest taka, ze Prius byl od samego poczatku tworzony z mysla o byciu hybryda i im to sie znakomicie udalo. Wszystkie pozostale sa robione przy okazji, raz lepiej raz gorzejsie to sprawdza.

A teraz zrobili calkiem ladne auto do kompletu, wiec ja jestem na tak.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

 

Zanim wycofano obecnego Priusa to plug in był tylko w wersji  Executive i kosztował 165 tys z lakierem. Taniej na pewno nie będzie. 

Jako cielawostka plugin Executive był inny niż zwykły Executive - w Plug in koła 15 (zwykły 17) ale za to adaptacyjne matrycowe Ledy i schładzanie wnętrza na postoju, ale półskóry za dopłatą do pakietu VIP :phi:

 

Obstawiam, ze ten nowy bedzie w okolicach 200k, zobaczymy... Cena ogolnie lekko poje...a, ale teraz wszystkie takie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zinger napisał(a):

Obstawiam, ze ten nowy bedzie w okolicach 200k, zobaczymy... Cena ogolnie lekko poje...a, ale teraz wszystkie takie sa.

Obawiam się, że za golasa będzie te 200, aczkolwiek Prius golas był jak corolla z drugim poziomem wyposażenia. 

Edytowane przez Mike_wwl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zinger napisał(a):

Tez wole SUVopodobne, ale roznica miedzy Priusem a RAVka czy w ogole innymi tego rodzaju autami jest taka, ze Prius byl od samego poczatku tworzony z mysla o byciu hybryda i im to sie znakomicie udalo. Wszystkie pozostale sa robione przy okazji, raz lepiej raz gorzejsie to sprawdza.

A teraz zrobili calkiem ladne auto do kompletu, wiec ja jestem na tak.

 

Ja jestem pewien, że te sylwetki wynikają z aerodynamiki i dzięki temu auta są bardziej efektywne. Mi się jednak to nie podoba. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to indywidualna kwestia a ja i tak nie jestem targetem na takie auto.

:oki:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zinger napisał(a):

Obstawiam, ze ten nowy bedzie w okolicach 200k, zobaczymy... Cena ogolnie lekko poje...a, ale teraz wszystkie takie sa.

 

Prius w cenie dwóch Fabii to nie ta źle...

;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Teraz dziwne czasy się porobiły, złotówę spotkasz w Fabii jak i Dusterze, albo CR-V.

Nawet w Forku widziałem. Ale to już jak ma. Jak kupuje nowy i ma do wyboru droższy, który więcej pali i tańszy, który mniej pali to wiadomo który weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.