Skocz do zawartości

Wreszcie ładny prius


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

Poza tym nie wiem czy ta moda na SUVy jest globalna, Toyota mase sprzedazy robi w Azji, USA, etc.

Swego czasu w Azji widywałem głównie sedany i mikrobusiki. Nie wiem jak jest teraz ..

Generalnie ludzie się zmieniają. Moich dwóch kolegów, przeciwników SUVów i fanów sportowych aut przesiadło się już na Q7/SQ8 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grogi napisał(a):

Prius PlugIn nazywał się Prius Prime. Co ciekawe miał zupełnie inna stylistykę przodu niż zwykły Prius.

W PL był Prius hybrid i  Prius Plug in. 

A różnił się więcej niż tylko stylistyką przodu - z tyłu też wyglądał inaczej, dodatkowo był dłuższy, niższy, z tyłu miał większy rozstaw kół, miał gorszy cx i V max na poziomie 160 (z małym plusem) km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

W PL był Prius hybrid i  Prius Plug in. 

A różnił się więcej niż tylko stylistyką przodu - z tyłu też wyglądał inaczej, dodatkowo był dłuższy, niższy, z tyłu miał większy rozstaw kół, miał gorszy cx i V max na poziomie 160 (z małym plusem) km/h. 

 

To raczej chodzi o Prius+ on był również zwykłą hybrydą 👍

Toyota-Prius-Plus-3-210287.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, ppmarian napisał(a):

Czemu?

2012 roku outlander phev już to miał + sterowanie po wifi

Dlatego nie porzucam nadziei, na razie brak jest informacji, chociaż jak szukałem to aktualny model Priusa plug-in miał chyba taką możliwość. Niedługo będą mi montować panele fotowoltaiczne i powoli przymierzam się do zmiany na coś co można będzie podłączyć pod gniazdko :jem: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Dlatego nie porzucam nadziei, na razie brak jest informacji, chociaż jak szukałem to aktualny model Priusa plug-in miał chyba taką możliwość. Niedługo będą mi montować panele fotowoltaiczne i powoli przymierzam się do zmiany na coś co można będzie podłączyć pod gniazdko :jem: 

 

W Galway?! Światowej stolicy chmury i deszczu? 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grogi napisał(a):

 

W Galway?! Światowej stolicy chmury i deszczu? 😄

Tak to Galway :phi: Te nowe panele wcale nie potrzebują bezpośrednio światła słonecznego, żeby generować prąd. Specjalnie czekałem aż rok, bo szwagier założył dokładnie rok temu swoją instalację 4.8 kWh żeby zobaczyć ile mu wygenerowała prądu. W niecałe 12 miesięcy prawie 5000 kWh :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Galway :phi: Te nowe panele wcale nie potrzebują bezpośrednio światła słonecznego, żeby generować prąd. Specjalnie czekałem aż rok, bo szwagier założył dokładnie rok temu swoją instalację 4.8 kWh żeby zobaczyć ile mu wygenerowała prądu. W niecałe 12 miesięcy prawie 5000 kWh :oki:
Kierunek poludnie i nachylenie dachu +/-40° ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
27 minut temu, Ralph78 napisał(a):

 

Jesli nie trafi z czasem do  oferty klasyczna hybryda, a zostanie tylko PHEV to sprzedaz bedzie marginalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jesli nie trafi z czasem do  oferty klasyczna hybryda, a zostanie tylko PHEV to sprzedaz bedzie marginalna

Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć. Nawet informacji nie mogę się doszukać czy wersja PHEV będzie mieć możliwość grzania kabiny za pomocą prądu czy trzeba będzie się zdać na ICE.

W Irlandii jeszcze nawet nie ma cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jesli nie trafi z czasem do  oferty klasyczna hybryda, a zostanie tylko PHEV to sprzedaz bedzie marginalna

Tak obstawiałem, że plugin będzie od ok 200 startował. Czekam na zwykła, ale jest b.drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zinger napisał(a):

Tak obstawiałem, że plugin będzie od ok 200 startował. Czekam na zwykła, ale jest b.drogo

No co zrobić takie czasy , 200 tyś za auto które jeżeli wziąć pod uwagę gabaryty 5 lat temu kosztowałoby max 100 tys.

Tutaj mamy cenę 200 tyś bo niby nowa technologia . No co zrobić.

 

Chociaż jakby się tak zastanowić to czy dzisiaj 200 tys do duzo za takie auto ?

Nissan QQ w wersji benzynowej ponad 160 tyś. Formentor z silnikiem 1.5 tsi też prawie 170 tyś .

Nowy nissan x trial udający suva ponad 200 tys . Gabaryty ma ale niż poza tym.

Bmw serii 318i  220 tyś ..... wiec czy za globalny hit sprzedaży prius 200 tyś to dużo ??

 

Oczywiście dużo jak na polskie realia ale czy aby na pewno ? 

:) Znowu np nowe Sorento 1.6 hybryda pseudo suv też ponad 200 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marcin79 napisał(a):

No co zrobić takie czasy , 200 tyś za auto które jeżeli wziąć pod uwagę gabaryty 5 lat temu kosztowałoby max 100 tys.

Tutaj mamy cenę 200 tyś bo niby nowa technologia . No co zrobić.

 

Tylko, ze PHEV jest dla wielu ludzi zupelnie bez sensu, wiec po co placic +20-30kPLN wzgledem zwyklej hybrydy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin79 napisał(a):

Male auto do miasta za 200 tys . 90% kupujących to ludzie z domków... jest gdzie ładować. 

 

Jak juz ktos kupuje to tak, ale zwyklej HEV by pewnie sprzedali 10x tyle co tego PHEV.

Pytanie czy w ogole trafi do oferty w pozniejszym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jak juz ktos kupuje to tak, ale zwyklej HEV by pewnie sprzedali 10x tyle co tego PHEV.

Pytanie czy w ogole trafi do oferty w pozniejszym czasie...

Zgadza się ale jak mam być upierdliwy to mogę napisać,  że pheva też można ładować sobie na mieście   :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tylko, ze PHEV jest dla wielu ludzi zupelnie bez sensu, wiec po co placic +20-30kPLN wzgledem zwyklej hybrydy?

Dla mnie phev idealny, tylko jesli ma kosztowc 30-40tys wiecej niz zwykla hybryda, to kompletnie bez sensu, bo sie roznica mi nigdy nie zwroci. Dlatego czekam co ze zwyklym wymysla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zinger napisał(a):

Dla mnie phev idealny, tylko jesli ma kosztowc 30-40tys wiecej niz zwykla hybryda, to kompletnie bez sensu, bo sie roznica mi nigdy nie zwroci. Dlatego czekam co ze zwyklym wymysla.

 

W przypadku Kia Sportage, roznica to 28kPLN pomiedzy HEV a PHEV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JP są 2 hybrydy (1.8 i 2.0) i PHEV 2.0. Mają też wersje eAWD.

Oczywiscie do samych kwot sie nie ma co przywiązywać (bo można wpaść w depresję) ale bardziej relacji między nimi. Mają tylko 2 wersje wyposazenia dla 2.0, a PHEV w jednej.

Porównując analogiczne wersje HEV i PHEV to wychodzi tak

HEV 2.0 w wersji Z - 3,7MJPY ~118kPLN

PHEV 2.0 w wersji Z - 4,600MJPY ~147kPLN

czyli 24% dopłaty do literki P ;) 

albo w drugą stronę - HEV to 80% ceny PHEV. Jakby to przeniesc 1:1 na ceny PL to HEV powinien startowac od 161kPLN.

Ciekawe, bo w JP HEV trafił do sprzedaży jako pierwszy a po nim PHEV. 

 


 

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JP są 2 hybrydy (1.8 i 2.0) i PHEV 2.0. Mają też wersje eAWD.

Oczywiscie do samych kwot sie nie ma co przywiązywać (bo można wpaść w depresję) ale bardziej relacji między nimi. Mają tylko 2 wersje wyposazenia dla 2.0, a PHEV w jednej.

Porównując analogiczne wersje HEV i PHEV to wychodzi tak

HEV 2.0 w wersji Z - 3,7MJPY ~118kPLN
PHEV 2.0 w wersji Z - 4,600MJPY ~147kPLN
czyli 24% dopłaty do literki P  

albo w drugą stronę - HEV to 80% ceny PHEV. Jakby to przeniesc 1:1 na ceny PL to HEV powinien startowac od 161kPLN.

Ciekawe, bo w JP HEV trafił do sprzedaży jako pierwszy a po nim PHEV. 
 

 
40kpln wiecej za phev byłoby totalnym strzałem w kolano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ppmarian napisał(a):

40kpln wiecej za phev byłoby totalnym strzałem w kolano.

 

ZTCP w przypadku RAV-4 roznice w cenach midzy HEV a PHEV były właśnie na tym poziomie, nie wchodząc w detale wyposazenia bo nazwali je inaczej w obu wersjach. Znalazlem jakiś wycinek sprzed roku

 

Cytat

RAV4 Hybrid AWD można mieć za 164 900 zł, a w topowej wersji Executive – za 205 900 zł. Tymczasem ceny RAV4 Plug-in Hybrid startują od 232 900 zł, a porównywalna topowa odmiana Selection kosztuje 252 900 zł 
Prawie 50 tys. zł dopłaty do wersji plug-in wydaje się sensowne wyłącznie dla kogoś, kto może ładować auto za darmo (...)

 

Teraz to ciezko sprawdzic bo PHEV jest na stronie ale jest bezcenny,a HEV znacznie podrozał 😄 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

ZTCP w przypadku RAV-4 roznice w cenach midzy HEV a PHEV były właśnie na tym poziomie, nie wchodząc w detale wyposazenia bo nazwali je inaczej w obu wersjach. Znalazlem jakiś wycinek sprzed roku

 

 

Tam chyba dochodzil tez naped 4x4 dla PHEV bo wersji FWD nie bylo ;)

Ale 25-30kPLN to raczej standard ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tam chyba dochodzil tez naped 4x4 dla PHEV bo wersji FWD nie bylo ;)

Ale 25-30kPLN to raczej standard ;]

 

 

w cytacie z artykułu jest zakres cenowy dla Hybrid AWD, zeby porównac jabłka do jabłek. 
Zapewne widełki by były wyższe jakby porównać wziac cene FWD albo nie-hybrydy

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to w PL klapa. Pluginy premium łapią się na te 230k. Zwykłej nie wprowadza bo jest Corolla także będzie niezły rarytas. BTW jak ktoś chce 200k wydać to kupi SUV PHEV bo większy prestiż :phi: 

 

BTW jakby to tak wyglądało i było tylko na prąd za taka cenę byłby hit. Można pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Generalnie to w PL klapa. Pluginy premium łapią się na te 230k. Zwykłej nie wprowadza bo jest Corolla także będzie niezły rarytas. BTW jak ktoś chce 200k wydać to kupi SUV PHEV bo większy prestiż :phi: 

 

BTW jakby to tak wyglądało i było tylko na prąd za taka cenę byłby hit. Można pomarzyć.

 

Nie znam statystyk, ale wydaje mi sie, ze Prius w PL nigdy nie był bestsellerem. Więc i ten zapewne nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grogi napisał(a):

 

Wersja Executive od 239 900 złotych

 

ROTFL

Odpłynęli niestety. Z drugiej strony za dobrze wykonany kompakt też trzeba dać około 130k PLN. Ceny wariują, za chwilę większość osób się do tych pułapów przyzwyczai i będzie to nowa norma. 

Ciekawy jestem kiedy podadzą ceny w Irlandii. Śledzisz coś na bieżąco tutaj? Ja bardzo powoli szukam następnego auta żeby zastąpić Priusa. Niedługo na dach wjadą PV i trzeba będzie coś zakupić co można podłączyć pod ładowarkę. Ostatnio mi wpadł w oko Passat GTE w wersji kombi, ale jak popatrzyłem na ewentualne koszty napraw to mi się go ode chciało ;l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał(a):

 

Nie znam statystyk, ale wydaje mi sie, ze Prius w PL nigdy nie był bestsellerem. Więc i ten zapewne nie będzie.

Nie był bo nie miał za bardzo sensu vs Auris i Corolla. Poza tym był brzydki jak noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 10:04, grogi napisał(a):

 

Wersja Executive od 239 900 złotych

 

ROTFL

ta wersja jest lekko bez sensu, ale bazowa komfort za 200 000 w zasadzie ma niemal wszystko co potrzeba. Jakbym kupował to najwyżej tę oczko wyżej żeby była podgrzewana kierownica. Zważywszy, że po postawieniu kilku paneli można na co dzień jeździć tym prawie za darmo i w razie dalszego wyjazdu nie przejmować się ładowaniem z gniazdka to jest to całkiem ciekawa propozycja. Osiągi jak w aucie GTI (6,7s do setki), a więc i cena porównywalna. IMO ciekawa propozycja, to jest jednak auto rozmiarami bardziej klasy D niż C (460cm długości 575 litrów bagażnika).

Edytowane przez Roman XXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Roman XXL napisał(a):

ta wersja jest lekko bez sensu, ale bazowa komfort za 200 000 w zasadzie ma niemal wszystko co potrzeba. Jakbym kupował to najwyżej tę oczko wyżej żeby była podgrzewana kierownica. Zważywszy, że po postawieniu kilku paneli można na co dzień jeździć tym prawie za darmo i w razie dalszego wyjazdu nie przejmować się ładowaniem z gniazdka to jest to całkiem ciekawa propozycja. Osiągi jak w aucie GTI (6,7s do setki), a więc i cena porównywalna. IMO ciekawa propozycja, to jest jednak auto rozmiarami bardziej klasy D niż C (460cm długości 575 litrów bagażnika).

Tradycyjnie przypomnę ze tylko przy pełnej baterii. Później osiągi spadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 19:07, Maciej__ napisał(a):

 

Jesli nie trafi z czasem do  oferty klasyczna hybryda, a zostanie tylko PHEV to sprzedaz bedzie marginalna

 

Tanio już dawno umarło ;]

 

Dzisiaj byłem w salonie VW (bo w Golfie prawie padł już przycisk Start ;]) i przy samym wejściu stał VW T-Roc. Wersja 2.0TSI 190KM

O ile pamiętam 206k ;]

 

T-Roc to takie podniesione Polo ;]

 

A z rok temu zastanawiałem się nad T-Roc tylko w wersji R, a więc 300KM i kosztował mniej ;]

 

Jakby tak porównać tego T-Roc do Priusa, to Toyota wydaje się mieć cenę okazyjną ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał(a):

Tradycyjnie przypomnę ze tylko przy pełnej baterii. Później osiągi spadają 

no niekoniecznie, bateria się doładowuje podczas jazdy. Oczywiście, że z pustą baterią nie będzie można mieć tych osiągów na torze wyścigowym, ciągle hamując i przyspieszając. Żeby dynamicznie kogoś wyprzedzić osiągi będą dostępne nawet przy "pustej" baterii. Przynajmniej tak to działa w wielu hybrydach i zakładam, że tu będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujek napisał(a):

Tradycyjnie przypomnę ze tylko przy pełnej baterii. Później osiągi spadają 

 

W Golfie GTE mogę ustawić aby poziom naładowania baterii nie spadał poniżej "X" ;)

Jak spadnie to silnik doładuje.

W sumie istotne chyba tylko przy jeździe w jakimś trybie Sport, normalnie tylko raz mnie auto zaskoczyło tym że "coś nie jedzie".

 

Takie rozwiązanie by miało wadę tylko w przypadku konkretnego buta na autostradzie. Wtedy silnik spalinowy nie ma kiedy doładować baterii, bo cała moc idzie w napęd. 200km/h+ na autostradzie przez kilkanaście minut. Trudne do wykonania, bo najdalej po kilku hamujesz bo ktoś się wyprzedza.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roman XXL napisał(a):

ta wersja jest lekko bez sensu, ale bazowa komfort za 200 000 w zasadzie ma niemal wszystko co potrzeba. Jakbym kupował to najwyżej tę oczko wyżej żeby była podgrzewana kierownica. Zważywszy, że po postawieniu kilku paneli można na co dzień jeździć tym prawie za darmo i w razie dalszego wyjazdu nie przejmować się ładowaniem z gniazdka to jest to całkiem ciekawa propozycja. Osiągi jak w aucie GTI (6,7s do setki), a więc i cena porównywalna. IMO ciekawa propozycja, to jest jednak auto rozmiarami bardziej klasy D niż C (460cm długości 575 litrów bagażnika).

Generalnie uwazam podobnie, dla mnie plugin to idealne rozwiazanie, ale wszystko rozbija sie o roznice w cenie.

Przy przebiegu rocznym 15kkm mamy:

1. Przyjmimy srednie spalanie zwyklej hybrydy na poziomie 5l (pewnie bedzie mniej, ale w P2 mialem 5.5 wiec tyle daje), koszt paliwa wyjdzie ok 5tys zl/rok

2. Przy bardzo optymistycznym zalozeniu, ze plugina ladujesz z paneli w ciagu dnia jak jest slonce (co jest nie do zrealizowania w rzeczywistosci w 100%, to przy roznicy powiedzmy 30tys zl w cenie zakupu, potrzebujemy 6 lat, zeby wyjsc na zero. Czyli w praktyce pewnie z 8. 

To sie kompletnie nie spina, do tego plugin nie ma doplat ani zadnych preferencji jak EV. Krotko mowiac bez sensu...niestety.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.