Skocz do zawartości

Nowe małe dla kobiety + 2 dzieci


Pito

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądamy się za nowym autem.

Obecnie jako główne mamy Vitarę 130 km mild hybrid. Z auta jestem zadowolony w 150%, moc odpowiednia, super wyposażenie i spalanie między 4.9 a 5.5. Jako drugie mamy 16 letnia Astre G, auto też super, z LPG, zadbane, w bardzo dobrym stanie, no ale swoje lata już ma i patrząc na inflację i ceny nowych - postanowiliśmy zmienić. Obecnie Astrą jeździ żona, rozwozi dzieci do przedszkoli (foteliki!!) jakieś zakupy itp. Miesięcznie wychodzi ok. 1000-1200 km. Auto na 10 lat lub więcej. Budżet to ok. 80 tys. Nasze typ to Swift - numer 1 jeśli chodzi o wygląd i wyposażenie, jest ACC, grzane fotele, mild hybrid wiec spalanie pewnie w okolicy 4-5 l przy naszej jezdzie, silnik na łańcuchu. Jedyny minus to moc 83 KM (choć tragedii nie ma, nawet ładnie idzie pod górkę) i ta klima manualna z wajchą do obiegu wewnetrznego. Ceny w okolicy 75k, odbior w maju. Co jest bezproblemową konkurencją o podobnych parametrach i w podobnej cenie? No ok, do 100k. I20 brzydkie w środku, nie ma ACC. Rio ma mild hybrid i odpowiednią moc, ale jak z awaryjnoscią i dostępnością? Micra - silnik słaby, brak ACC. Może Clio, corsa, pug208. A może zaszaleć i Swift Sport za 100k. Silnik jak w vitarze i mild hybrid 48V, więc szatan. Ma być bezproblemowe i wytrzymać te 10 lat. Dawajcie propozycje, oczywiście wszyscy poparte AKTUALNYMI cenami, nie tymi sprzed pół roku :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie, nie jest to warunek konieczny, ale przyzwyczaiłem się w Vitarze i będzie brakowało :). Ważniejsze są w sumie moc, spalanie, automatyczne hamowanie, asystent pasa i zmiany pasa. I oczywiscie Android Auto, zapomniałem napisać. To jest must have.

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być samochód na długie lata, to najlepiej ocynkowany.
Jeśli to ma być samochód na krótkie odcinki, to najlepiej z wtryskiem pośrednim.

 

Swift 83KM spełnia tylko drugi z powyższych warunków, Micra 92KM i Clio 92KM spełniają oba.
Corsę, 208 i C3 z silnikiem 1.2 można chwilowo odpuścić dopóki jeszcze moczą paski w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pito napisał(a):

Rozglądamy się za nowym autem.

Obecnie jako główne mamy Vitarę 130 km mild hybrid. Z auta jestem zadowolony w 150%, moc odpowiednia, super wyposażenie i spalanie między 4.9 a 5.5. Jako drugie mamy 16 letnia Astre G, auto też super, z LPG, zadbane, w bardzo dobrym stanie, no ale swoje lata już ma i patrząc na inflację i ceny nowych - postanowiliśmy zmienić. Obecnie Astrą jeździ żona, rozwozi dzieci do przedszkoli (foteliki!!) jakieś zakupy itp. Miesięcznie wychodzi ok. 1000-1200 km. Auto na 10 lat lub więcej. Budżet to ok. 80 tys. Nasze typ to Swift - numer 1 jeśli chodzi o wygląd i wyposażenie, jest ACC, grzane fotele, mild hybrid wiec spalanie pewnie w okolicy 4-5 l przy naszej jezdzie, silnik na łańcuchu. Jedyny minus to moc 83 KM (choć tragedii nie ma, nawet ładnie idzie pod górkę) i ta klima manualna z wajchą do obiegu wewnetrznego. Ceny w okolicy 75k, odbior w maju. Co jest bezproblemową konkurencją o podobnych parametrach i w podobnej cenie? No ok, do 100k. I20 brzydkie w środku, nie ma ACC. Rio ma mild hybrid i odpowiednią moc, ale jak z awaryjnoscią i dostępnością? Micra - silnik słaby, brak ACC. Może Clio, corsa, pug208. A może zaszaleć i Swift Sport za 100k. Silnik jak w vitarze i mild hybrid 48V, więc szatan. Ma być bezproblemowe i wytrzymać te 10 lat. Dawajcie propozycje, oczywiście wszyscy poparte AKTUALNYMI cenami, nie tymi sprzed pół roku :)

 

 

 

Podobno nowa Fabia teraz jest dobra i tania. Akurat w 100k się zmieści. I szybsza niż Porsche, bo to Skoda.

;]

Edytowane przez Furvus_Eques
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pito napisał(a):

Ma być bezproblemowe i wytrzymać te 10 lat. Dawajcie propozycje, oczywiście wszyscy poparte AKTUALNYMI cenami, nie tymi sprzed pół roku :)

 

Renault Clio albo Sandero Stepway.

Citroen C3 to idealne auto dla kobiety, ale na 10 lat to chyba lepiej wziac cos innego niz Puretech na mokrym pasku ;)

Z nowych aut klasy B bardzo fajny jest tez Yaris.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, donpedro napisał(a):

najlepiej ocynkowany

Dobra uwaga, najpewniej tak jak z Vitarą - jeszcze przed wyjazdem z salonu pójdzie konserwacja. Co ciekawe - Astra nie rdzewieje jakoś dramatycznie - czesto myję, przelecę myjką po podwoziu i w sumie się trzyma zdrowo.

 

7 godzin temu, donpedro napisał(a):

Corsę, 208 i C3 z silnikiem 1.2 można chwilowo odpuścić

Właśnie nie zagłębiałem się jeszcze, ale słyszałem co nieco o sławnych Puretechach. Szkoda, bo Corsa/208 bardzo ładne auto.

 

38 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Renault Clio

tak, rozważamy też. Jakieś konkretne silniki brać/omijać?

 

Fabia, Sandero - odpadają ze względów wizualnych

 

Micra - musimy się bardziej przyjrzeć, dostępna od ręki podobno. 

 

A co powiecie o Kia Rio w wersji mild hybrid ?? albo i20 . Są jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno staliśmy przed podobny wyborem, czyli auto klasy B i wybór padł na I20.

 

Wnętrze, rzecz gustu, dla mnie aż takie brzydkie i tragiczne nie jest.

- za lekko ponad 80 tys. mamy wersje Moder plus dwa pakiety (Cool + LED)

- podgrzewana kierownica, fotele, android auto, cyfrowe zegary, kamera cofania i co najważniejsze - automatyczna klima.

- 1.2MPI słaby, 1.0T jedzie bardzo przyzwoicie i też jest na łańcuchu.

 

RIO to już stary model, auto miało premierę już ładnych parę lat temu, silniki te same co w Hyundai.

 

DACIA, oglądaliśmy i jakoś nie, niby nic temu autu nie brakuje ale jakoś nie przyciąga.


CLIO, bardzo fajny samochód z zewnątrz i na zewnątrz, dobrze wyposażony, sprzedawcy bardzo chętnie proponują z  fabrycznym LPG (dopłata 2000 zł).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wnętrzem i20 trochę sprostowanie - brzydkie nie jest, kumpel ma i30 i przymierzałem się pare razy, niczego sobie. Ale byliśmy wcześniej oglądać swifta, te zegary okrągłe, nawiewy, ogólnie liczniki extra, po czym wsiedliśmy do i20... no i taka troche nuda... Ale samo i20 bardzo ładnie się prezentuje z zewnątrz.

 

Patrzę właśnie na Clio 1.0 TCE zen z lpg - 100 KM, w sumie ma wszystko co potrzeba, do tego ten gaz, a cena bardziej niż zachęcajaca bo wystawione <70 k. Ciekawe czy rzeczywiście dostępne. Są jakieś znane problemy?

 

image.png.e2b8a8455452e361db6d48be263acf84.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pito napisał(a):

Mi też się podoba 🤣, żona nie chce nawet popatrzeć. Bleee i tyle pogadali.

 

Jeżdżę od roku. Co fajne to ma autoklimę, światła led, można mieć podgrzewane fotele. Na minus to nagłośnienie, jest tragiczne, oraz uchwyt na kubki. Ja korzystam bardzo często, więc udusiłbym gołymi rękami projektanta tych uchwytów. Wstawiłem do cytryny lpg, 7-8 litrów gazu na setkę we wrocławskich korkach. 

Mega duży plus to jego zawieszenie, w mieście wolę jeździć C5 niż Golfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, grzes_knw napisał(a):

Niedawno staliśmy przed podobny wyborem, czyli auto klasy B i wybór padł na I20.

 

RIO to już stary model, auto miało premierę już ładnych parę lat temu, silniki te same co w Hyundai.

 

 

Aktualne i20 jest oparte na aktualnym Rio,

więc konstrukcyjnie są to bliźniaki (z tym że Rio miało potem lifting).

 

Edytowane przez donpedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pito napisał(a):

W sumie nie, nie jest to warunek konieczny, ale przyzwyczaiłem się w Vitarze i będzie brakowało :). Ważniejsze są w sumie moc, spalanie, automatyczne hamowanie, asystent pasa i zmiany pasa. I oczywiscie Android Auto, zapomniałem napisać. To jest must have.

Asystent zmiany pasa to tylko premium. 
 

idelane auto dla kobiety to C3. 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

Renault Clio albo Sandero Stepway.

 

Ja bym się w takiej sytuacji mocno nad tym Sandero zastanawiał. Bo jeśli na jakąś popierdułkę klasy B trzeba teraz wydać 100k to już wolę z Dacią się pomęczyć, ale przynajmniej żyć w świadomości, że nie przepłaciłem. A ta nowa Sandero nie wygląda aż tak źle.

:ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja bym się w takiej sytuacji mocno nad tym Sandero zastanawiał. Bo jeśli na jakąś popierdułkę klasy B trzeba teraz wydać 100k to już wolę z Dacią się pomęczyć, ale przynajmniej żyć w świadomości, że nie przepłaciłem. A ta nowa Sandero nie wygląda aż tak źle.

:ok:

 

Dochodze do podobnych wnioskow :ok:

Ale to chyba glownie wynika z tego, ze do niedawna 100k to byla kupa forsy i jeszcze sie z tym nie pogodzilem, ze juz nie jest ;]

 

 

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

Dochodze do podobnych wnioskow :ok:

Ale to chyba glownie wynika z tego, ze do niedawna 100k to byla kupa forsy i jeszcze sie z tym nie pogodzilem, ze juz nie jest ;]

 

Dla nas dalej jest. Problem w tym, że dla ustalających te ceny nie jest. Niedługo i w Dacii się zorientują, że 100k to dobra cena za małe auto więc trzeba kupować póki tanio.

:panic:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pito napisał(a):

Rozglądamy się za nowym autem.

Obecnie jako główne mamy Vitarę 130 km mild hybrid. Z auta jestem zadowolony w 150%, moc odpowiednia, super wyposażenie i spalanie między 4.9 a 5.5. Jako drugie mamy 16 letnia Astre G, auto też super, z LPG, zadbane, w bardzo dobrym stanie, no ale swoje lata już ma i patrząc na inflację i ceny nowych - postanowiliśmy zmienić. Obecnie Astrą jeździ żona, rozwozi dzieci do przedszkoli (foteliki!!) jakieś zakupy itp. Miesięcznie wychodzi ok. 1000-1200 km. Auto na 10 lat lub więcej. Budżet to ok. 80 tys. Nasze typ to Swift - numer 1 jeśli chodzi o wygląd i wyposażenie, jest ACC, grzane fotele, mild hybrid wiec spalanie pewnie w okolicy 4-5 l przy naszej jezdzie, silnik na łańcuchu. Jedyny minus to moc 83 KM (choć tragedii nie ma, nawet ładnie idzie pod górkę) i ta klima manualna z wajchą do obiegu wewnetrznego. Ceny w okolicy 75k, odbior w maju. Co jest bezproblemową konkurencją o podobnych parametrach i w podobnej cenie? No ok, do 100k. I20 brzydkie w środku, nie ma ACC. Rio ma mild hybrid i odpowiednią moc, ale jak z awaryjnoscią i dostępnością? Micra - silnik słaby, brak ACC. Może Clio, corsa, pug208. A może zaszaleć i Swift Sport za 100k. Silnik jak w vitarze i mild hybrid 48V, więc szatan. Ma być bezproblemowe i wytrzymać te 10 lat. Dawajcie propozycje, oczywiście wszyscy poparte AKTUALNYMI cenami, nie tymi sprzed pół roku :)

 

 

 

A moze SsangYong Tivoli? widze 1.5T 163km z automatem od 95k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Dla nas dalej jest. Problem w tym, że dla ustalających te ceny nie jest. Niedługo i w Dacii się zorientują, że 100k to dobra cena za małe auto więc trzeba kupować póki tanio.

:panic:

 

 

Dlatego chce w najblizszym czasie zmienic auto, mimo ze z obecnym nic sie nie dzieje i normalnie bym mogl kilka lat jeszcze pojezdzic...

Tylko jak poczekam 1-2 lata to sie moze okazac, ze zostanie mi wlasnie na klase B ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Dlatego chce w najblizszym czasie zmienic auto, mimo ze z obecnym nic sie nie dzieje i normalnie bym mogl kilka lat jeszcze pojezdzic...

 

No ja właśnie zmieniłem i wygląda na to, że ten Jag pobędzie ze mną dłużej niż 3 lata.

:ok:

 

 

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Tylko jak poczekam 1-2 lata to sie moze okazac, ze zostanie mi wlasnie na klase B ;]

 

Zastanawiałem się właśnie czy zamiast brać tego Jaga na dłużej nie wynająć czegoś na 2 lata "na przeczekanie" i potem decydować w zależności od tego jak będzie wyglądała sytuacja. Ale doszedłem do wniosku, że nie ma czego przeczekiwać, bo raczej po tych dwóch latach będzie gorzej niż lepiej. Więc wziąłem tego póki w ogóle było co brać i pojeżdżę z 5 lat a potem się zobaczy.

:ok:

 

Edytowane przez Furvus_Eques
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja bym się w takiej sytuacji mocno nad tym Sandero zastanawiał. Bo jeśli na jakąś popierdułkę klasy B trzeba teraz wydać 100k to już wolę z Dacią się pomęczyć, ale przynajmniej żyć w świadomości, że nie przepłaciłem. A ta nowa Sandero nie wygląda aż tak źle.

:ok:

do tego w cenie blizniaczego clio (zen)  dostajemy wszystko co tylko w dacia może być  :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mokrii napisał(a):

do tego w cenie blizniaczego clio (zen)  dostajemy wszystko co tylko w dacia może być  :ok:

 

Skonfigurowałem taką wyposażoną pod korek i wyszło mi 88k. Nadal okropnie dużo ale auto dobrze wygląda i będzie z takim wyposażeniem całkiem wygodne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Skonfigurowałem taką wyposażoną pod korek i wyszło mi 88k. Nadal okropnie dużo ale auto dobrze wygląda i będzie z takim wyposażeniem całkiem wygodne.

 

a sprawdz ile za tak wyposażone clio ;] 

 

 

ktore robi wrrrrrrrrrrrrrrrr.......... wwwwwwwwwrrrrrrrrrrrrrrrrr................ :pad:  miałem przez dobe ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mokrii napisał(a):

a sprawdz ile za tak wyposażone clio ;] 

 

 

ktore robi wrrrrrrrrrrrrrrrr.......... wwwwwwwwwrrrrrrrrrrrrrrrrr................ :pad:  miałem przez dobe ;] 

 

Aż się boję - jestem pewien, że 100k pęknie.

 

 

BTW, jak tak patrzę na te auta klasy B po 100k to zaczynam dochodzić do wniosku, że te wszystkie premiumy to nie takie drogie. Owszem, kosztują 3x tyle ale dostajesz 5x tyle w zamian.

:O

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Aż się boję - jestem pewien, że 100k pęknie.

 

 

BTW, jak tak patrzę na te auta klasy B po 100k to zaczynam dochodzić do wniosku, że te wszystkie premiumy to nie takie drogie. Owszem, kosztują 3x tyle ale dostajesz 5x tyle w zamian.

:O

 

 

Clio będzie ciut tańsze od Captur, a tego konfigurowałem za 101 k PLN, pod zamówienie dostałem 0% rabatu. Na auta już zamówione przez dealera miałem max 2% rabatu ;]

Na Captur E-Tech demo dealer zaproponował chyba 7000 zł rabatu względem cennika.

Dochodzę do wniosku, że elektryk po dotacji za 200 k PLN to dobra cena ;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dlatego chce w najblizszym czasie zmienic auto, mimo ze z obecnym nic sie nie dzieje i normalnie bym mogl kilka lat jeszcze pojezdzic...

Tylko jak poczekam 1-2 lata to sie moze okazac, ze zostanie mi wlasnie na klase B ;]

 

Z tego samego założenia wychodzę. Patrząc że rok temu za Vitare płaciliśmy 86 k, teraz identyczna to 100-102k, Swifty to samo - rok temu startowały od 55, teraz od 65 (około). Niestety oszczędności nie rosną w tym samym tempie, góra na co można liczyć to 7% na lokatach na nowe środki. I może się okazać, że za rok-dwa, jak Astrę już na pewno będziemy wymieniać, to mi starczy oszczędności na Swifta rocznik 2020.  

 

A jeszcze jest jedno - nowe auto kupujemy też ze względów bezpieczeństwa - 6/7 poduszek, wszystkie systemy wspomagające. To jest nie do przeliczenia na pieniądze. Można ujeżdżać pełnolatka i 25 lat, jak się nic nie dzieje, ale kwestii bezpieczeństwa nie przeskoczy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, donpedro napisał(a):

 

Aktualne i20 jest oparte na aktualnym Rio,

więc konstrukcyjnie są to bliźniaki (z tym że Rio miało potem lifting).

 

 

Zgadza się i z liftingiem weszło Mild-Hybrid. 

Auto do bólu poprawne, 120KM daje rade w miejskiej dzungli jak nawet i na trasie daje rade spokojnie wyprzedzać. Sporo miejsca z tyłu. Spalanie nizsze jak we wcześniejszym Tsi, który uchodził i tak za oszczędny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pito napisał(a):

Z tego samego założenia wychodzę. Patrząc że rok temu za Vitare płaciliśmy 86

Może wiele nie pomogę. Teściu ma i20 (ale starsze) i tym mi się tragicznie jeździ auto mi nie leży totalnie. Żona ma niwsze i10 i tym nawet lubię jeździć. Jeździłem trochę nowym swiftem (tą słabsza hybrydą) i mi się podobał. Spalanie na poziomie poniżej 4,5 litra podobnie albo trochę mniej jak żony i10. Żebyś miał porównanie to mój s-cross 1,4 (nie hybryda) w takich samych warunkach spala ponad litr więcej na 100 km. Jeśli chodzi o swifta jestem na tak, i20 musiałbym pojeździć nowym, bo pewnie zawieszenie już jest lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, janusz napisał(a):

Może wiele nie pomogę. Teściu ma i20 (ale starsze) i tym mi się tragicznie jeździ auto mi nie leży totalnie. Żona ma niwsze i10 i tym nawet lubię jeździć. Jeździłem trochę nowym swiftem (tą słabsza hybrydą) i mi się podobał. Spalanie na poziomie poniżej 4,5 litra podobnie albo trochę mniej jak żony i10. Żebyś miał porównanie to mój s-cross 1,4 (nie hybryda) w takich samych warunkach spala ponad litr więcej na 100 km. Jeśli chodzi o swifta jestem na tak, i20 musiałbym pojeździć nowym, bo pewnie zawieszenie już jest lepsze. 

W tym Swifcie którym jeździliśmy twarde było strasznie, podskakiwał na nierównościach jak taczki. Ale ogólnie jeździło się dobrze. Co do spalania swifta, wiem czego się spodziewać, bo mam Vitare, co do innych aut - nie mam pojęcia na ile deklaracje są zgodne z rzeczywistością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, czachabrava napisał(a):

120KM daje rade w miejskiej dzungli jak nawet

To najbardziej kusi w tej Kii

 

Ale myślę, ze turbinka w 100 konnym Clio też da radę. Do tego LPG.... wyrasta na nowego faworyta. Trzeba się przejechać. Co do Dacii - no nie bardzo nam leży, ale przy okazji wizyty w Renaulcie pomacamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dzieki, nawet nie wiedzialem, ze sa takie cuda ;]

W klasie B chyba faktycznie nie wystepuje.

Dokładnie, też nie wiedziałem że takie cuda sa. Stąd też tam powyżej źle napisałem - chodziło mi tylko o te diody w lusterkach monitorujące martwe pole, w sumie nie wiem jak to się nazywa.. W Vitarze mam asystenta pasa - tzn trzyma auto w pasie ruchu i właśnie te ostrzegawcze diody w lusterkach - przydatna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pito napisał(a):

Z tym wnętrzem i20 trochę sprostowanie - brzydkie nie jest, kumpel ma i30 i przymierzałem się pare razy, niczego sobie. Ale byliśmy wcześniej oglądać swifta, te zegary okrągłe, nawiewy, ogólnie liczniki extra, po czym wsiedliśmy do i20... no i taka troche nuda... Ale samo i20 bardzo ładnie się prezentuje z zewnątrz.

 

Patrzę właśnie na Clio 1.0 TCE zen z lpg - 100 KM, w sumie ma wszystko co potrzeba, do tego ten gaz, a cena bardziej niż zachęcajaca bo wystawione <70 k. Ciekawe czy rzeczywiście dostępne. Są jakieś znane problemy?

 

image.png.e2b8a8455452e361db6d48be263acf84.png

Jeżeli jest wybór by brać Intens, to warto, bo jest lepszy wypas i miekkie plastiki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pito napisał(a):

Z tego samego założenia wychodzę. Patrząc że rok temu za Vitare płaciliśmy 86 k, teraz identyczna to 100-102k, Swifty to samo - rok temu startowały od 55, teraz od 65 (około). Niestety oszczędności nie rosną w tym samym tempie, góra na co można liczyć to 7% na lokatach na nowe środki. I może się okazać, że za rok-dwa, jak Astrę już na pewno będziemy wymieniać, to mi starczy oszczędności na Swifta rocznik 2020.  

 

A jeszcze jest jedno - nowe auto kupujemy też ze względów bezpieczeństwa - 6/7 poduszek, wszystkie systemy wspomagające. To jest nie do przeliczenia na pieniądze. Można ujeżdżać pełnolatka i 25 lat, jak się nic nie dzieje, ale kwestii bezpieczeństwa nie przeskoczy.

ale jakby się trafił teraz Swift mild hybrid 2-3 letni to czemu nie? A może Ignis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pito napisał(a):

To najbardziej kusi w tej Kii

 

Ale myślę, ze turbinka w 100 konnym Clio też da radę. Do tego LPG.... wyrasta na nowego faworyta. Trzeba się przejechać. Co do Dacii - no nie bardzo nam leży, ale przy okazji wizyty w Renaulcie pomacamy.

 

Przejedź się i zobacz bo ten silnik ma bardziej wolnossaca charakterystykę. 1.0 tsi 95KM wydawał się w Fabii dużo bardziej dynamiczny w miejskim ruchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pito napisał(a):

Rozglądamy się za nowym autem.

Obecnie jako główne mamy Vitarę 130 km mild hybrid. Z auta jestem zadowolony w 150%, moc odpowiednia, super wyposażenie i spalanie między 4.9 a 5.5. Jako drugie mamy 16 letnia Astre G, auto też super, z LPG, zadbane, w bardzo dobrym stanie, no ale swoje lata już ma i patrząc na inflację i ceny nowych - postanowiliśmy zmienić. Obecnie Astrą jeździ żona, rozwozi dzieci do przedszkoli (foteliki!!) jakieś zakupy itp. Miesięcznie wychodzi ok. 1000-1200 km. Auto na 10 lat lub więcej. Budżet to ok. 80 tys. Nasze typ to Swift - numer 1 jeśli chodzi o wygląd i wyposażenie, jest ACC, grzane fotele, mild hybrid wiec spalanie pewnie w okolicy 4-5 l przy naszej jezdzie, silnik na łańcuchu. Jedyny minus to moc 83 KM (choć tragedii nie ma, nawet ładnie idzie pod górkę) i ta klima manualna z wajchą do obiegu wewnetrznego. Ceny w okolicy 75k, odbior w maju. Co jest bezproblemową konkurencją o podobnych parametrach i w podobnej cenie? No ok, do 100k. I20 brzydkie w środku, nie ma ACC. Rio ma mild hybrid i odpowiednią moc, ale jak z awaryjnoscią i dostępnością? Micra - silnik słaby, brak ACC. Może Clio, corsa, pug208. A może zaszaleć i Swift Sport za 100k. Silnik jak w vitarze i mild hybrid 48V, więc szatan. Ma być bezproblemowe i wytrzymać te 10 lat. Dawajcie propozycje, oczywiście wszyscy poparte AKTUALNYMI cenami, nie tymi sprzed pół roku :)

 

 

Yaris sie mnie podoba :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Pito napisał(a):

Ale myślę, ze turbinka w 100 konnym Clio też da radę. Do tego LPG.... wyrasta na nowego faworyta. Trzeba się przejechać. Co do Dacii - no nie bardzo nam leży, ale przy okazji wizyty w Renaulcie pomacamy.

 

Jakoś daje radę, mam w IV gen 0.9 90 KM, to można powiedzieć podobne silniki, ale właśnie ten silnik mnie grochę blokuje przed zakupem nowego auta z nim. Charakterystyka jest dziwna. Nie leży mi za cholere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komor napisał(a):

 

Jakoś daje radę, mam w IV gen 0.9 90 KM, to można powiedzieć podobne silniki, ale właśnie ten silnik mnie grochę blokuje przed zakupem nowego auta z nim. Charakterystyka jest dziwna. Nie leży mi za cholere.

 

Teraz masz w Clio 1,0Tce, jezdziles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pito napisał(a):
2 godziny temu, czachabrava napisał(a):

120KM daje rade w miejskiej dzungli jak nawet

To najbardziej kusi w tej Kii

Kiedyś sprawdzałem kone z tym silnikiem i mi nie podeszła. Jak wszystkie "małe turbawki" ma specyficzną charakterystykę i trzeba wyżej kręcić, żeby dynamicznie jechać. Trzeba to lubić, ja na codzień (do miasta) wybrałbym wspomaganie mild hybrid niż małą turbinkę. Ta hybryda w mieście na pewno mniej spali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, donpedro napisał(a):

Silnik 1.0Turbo w wersjach o mocy 91/92/100KM stosowany w Renault, Nissan i Dacia

- to obecnie jedyny produkowany silnik turbo z wtryskiem pośrednim.
Ma to swoje zalety, zwłaszcza jeśli ktoś kupuje samochód na wiele lat, jeździ na krótkich odcinkach, lub planuje LPG.

Dokładnie, wtrysk posredni to mimo wszystko duza zaleta, szczególnie jak o nagar w dolocie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.