Skocz do zawartości

KIA Status


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tematów:

 

1. Kia EV6 jest tak rozchwytywany ze nadal czas oczekiwania jest ok 12 miesięcy. Dodatkowo w PL nie mozna bylo go zamawiac!

2. Jeden z kaciowiczów zamowil KIA e-niro nowe z odbiorem we wrzesniu i chyba nadal czeka a pewnie poczeka do 9.2023... Polityka informacyjna tej firmy jest masakryczna!

3. Odwolanie zamowien na samochody spalinowe z automatyczna skrzynia biegow. Ktos czekal x miesiecy i nagle dziekujemy, nie ma auta co pan nam zrobi ? Akurat tu moj kolega sie zlapal, kupil jakiegos ceeda sport z AT i oczywiscie odwolane, mamy na placu zwyklego + MT i wzial bo juz byl zdesperowany!

4. Wchodzisz do salonu KIA a tam na KAZDYM aucie w salonie nalepka "mam juz wlasciciela", normalnie mogli dopisac jeszcze "spie.... znaczy dziekujemy" ;]

 

pytanie koncowe.

czy te czasy jeszcze sie zmienia gdy przychodzilismy do salonu i bylismy traktowani jak krol i to my wybieralismy wysokosc rabatu ;]

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 22:26, PawelWaw napisał(a):

Kilka tematów:

 

1. Kia EV6 jest tak rozchwytywany ze nadal czas oczekiwania jest ok 12 miesięcy. Dodatkowo w PL nie mozna bylo go zamawiac!

2. Jeden z kaciowiczów zamowil KIA e-niro nowe z odbiorem we wrzesniu i chyba nadal czeka a pewnie poczeka do 9.2023... Polityka informacyjna tej firmy jest masakryczna!

3. Odwolanie zamowien na samochody spalinowe z automatyczna skrzynia biegow. Ktos czekal x miesiecy i nagle dziekujemy, nie ma auta co pan nam zrobi ? Akurat tu moj kolega sie zlapal, kupil jakiegos ceeda sport z AT i oczywiscie odwolane, mamy na placu zwyklego + MT i wzial bo juz byl zdesperowany!

4. Wchodzisz do salonu KIA a tam na KAZDYM aucie w salonie nalepka "mam juz wlasciciela", normalnie mogli dopisac jeszcze "spie.... znaczy dziekujemy" ;]

 

pytanie koncowe.

czy te czasy jeszcze sie zmienia gdy przychodzilismy do salonu i bylismy traktowani jak krol i to my wybieralismy wysokosc rabatu ;]

 

 

 

Jak by co to skrzynie automatyczne DCT znowu wrocily do cennikow w Kia ;]

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał(a):

Zeby zamawiac kile do produkcji? Brac to co na placu. Ja juz sie boje jak bede musial w przyszlym roku jakies auto kupic. :panic:

 

na placu w kia ;l

te auta schodza jak gorace buleczki to nie audi ze caly plac samochodow a nikt tego nie chce kupic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

na placu w kia ;l

te auta schodza jak gorace buleczki to nie audi ze caly plac samochodow a nikt tego nie chce kupic...


Patrz na to w ten sposób.

Jakbys zamówił auto w momencie jak zacząłeś się kręcić za montażem gniazdka, to już byś je miał ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, bizz napisał(a):

Nam właśnie Kia odwołała spore zamówienie. Na zwykłe Ceedy z manualem, trzycyfrowa liczba aut. 

 

Mozliwe, ze wzieliscie wersje, ktora wyleci z cennika...'

Z tego co widze, coraz wiecej producentow wycofuje jakies podstawowe modele z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 19:11, kravitz napisał(a):


Patrz na to w ten sposób.

Jakbys zamówił auto w momencie jak zacząłeś się kręcić za montażem gniazdka, to już byś je miał ;]

 

Dobra rada zawsze w cenie, tylko jakbyś mi ją dał rok temu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 08:20, Maciej__ napisał(a):

 

Mozliwe, ze wzieliscie wersje, ktora wyleci z cennika...'

Z tego co widze, coraz wiecej producentow wycofuje jakies podstawowe modele z oferty.

 

Ten pracodawca zawsze wybiera wersje ascetyczne;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 23:32, PawelWaw napisał(a):

 

Ładnie, nie pierwszy raz. I co z tym zrobicie ?

 

Nic. Kupimy to co jest. Problem floty, mi brakuje jeszcze 100 tyś km do wymiany auta, ~18 miesięcy - będzie już inna rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 22:39, bizz napisał(a):

Nam właśnie Kia odwołała spore zamówienie. Na zwykłe Ceedy z manualem, trzycyfrowa liczba aut. 

Zaostrzył się problem półprzewodników, i taka biedna Ceed miała kosztować Was pewnie mniej, niż półprzewodniki do tego wozu teraz ;)

Ogólnie widać po takich ruchach, że problem jest realny i nie mały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Zaostrzył się problem półprzewodników, i taka biedna Ceed miała kosztować Was pewnie mniej, niż półprzewodniki do tego wozu teraz ;)

Ogólnie widać po takich ruchach, że problem jest realny i nie mały. 

 

W zeszłym roku w sierpniu Ceedy 1.0 najniższa wersja wyposażenia stały po 67 tyś, dzisiaj to samo auto 92 tyś. 

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.12.2022 o 20:47, bizz napisał(a):

 

W zeszłym roku w sierpniu Ceedy 1.0 najniższa wersja wyposażenia stały po 67 tyś, dzisiaj to samo auto 92 tyś. 

 

Skok spory, ja się właśnie kajam czy iść w Skodę z 12 msc czasem oczekiwania i wzrostem jakieś 20% czy dać sobie spokój ;]

Kije już odpuściłem, po co mi nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

@Bartłomiej jak wiesci z frontu ???

 

Fatalnie ! :ogien:

"Nie mamy pańskiego płaszcza...." - mniej więcej tak odpowiadają na pytanie, "kiedy będzie samochód".

Tłumaczą się tym, że brakuje komponentów do elektryków. Ponoć żadne zamówienie na EV od maja nie zostało jeszcze zrealizowane. :facepalm:

Ja faktycznie chyba tylko 1 egz nowej Niro widziałem na mieście, i nie był to elektryk.

Pocieszali mnie tylko, że mam gwarancję ceny. Obecnie "moje" Niro kosztuje 29 tysięcy więcej.

 

Tak że ten tego........ ponawiam swoją prośbę o kontakt do kogoś w Kia Motor Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartłomiej napisał(a):

 

Fatalnie ! :ogien:

"Nie mamy pańskiego płaszcza...." - mniej więcej tak odpowiadają na pytanie, "kiedy będzie samochód".

Tłumaczą się tym, że brakuje komponentów do elektryków. Ponoć żadne zamówienie na EV od maja nie zostało jeszcze zrealizowane. :facepalm:

Ja faktycznie chyba tylko 1 egz nowej Niro widziałem na mieście, i nie był to elektryk.

Pocieszali mnie tylko, że mam gwarancję ceny. Obecnie "moje" Niro kosztuje 29 tysięcy więcej.

 

Tak że ten tego........ ponawiam swoją prośbę o kontakt do kogoś w Kia Motor Polska.

Napisałbym „a nie mówiłem”, ale nie napiszę ;) 

Kia Polska nic nie pomoże. Przyjdzie w końcu czas i będzie wyprodukowane. 
Priorytet ma EV6 aktualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Napisałbym „a nie mówiłem”, ale nie napiszę ;) 

Kia Polska nic nie pomoże. Przyjdzie w końcu czas i będzie wyprodukowane. 
Priorytet ma EV6 aktualnie. 

Cóż, wiele mi to "a nie mówiłem" nie pomoże.

Niro EV nie miało wielu konkurentów, biorąc pod uwagę moje wymagania ORAZ możliwości finansowe.

Tak jak pisałem kiedyś, proponowano nam Merca EQA z dostawą na listopad. Niestety, za 50k więcej, niż Kijanka.

Będę czekał, co mam zrobić.

 

A swoją drogą widziałem zdjęcia nowej Kony. Hmmmm.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HelixSv napisał(a):

Nie wiem, co masz na myśli przez „hmmm”, ale Kona to nie ten segment. Jest o numer mniejsza. Poza tym, świetny samochód. 

Nowa Kona urosła do 4.3m długości. Nie porównywałem rozstawu osi, bo tylko pobieżnie spojrzałem na artykuł. Mam wrażenie, że nowa Kona będzie porównywalna z Niro EV.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartłomiej napisał(a):

Cóż, wiele mi to "a nie mówiłem" nie pomoże.

Niro EV nie miało wielu konkurentów, biorąc pod uwagę moje wymagania ORAZ możliwości finansowe.

Tak jak pisałem kiedyś, proponowano nam Merca EQA z dostawą na listopad. Niestety, za 50k więcej, niż Kijanka.

Będę czekał, co mam zrobić.

 

A swoją drogą widziałem zdjęcia nowej Kony. Hmmmm.......


Pomyśl jeszcze o Megane. Bardzo dobre EV. Może nie czeka się w nieskończoność…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bartłomiej napisał(a):

 

Fatalnie ! :ogien:

"Nie mamy pańskiego płaszcza...." - mniej więcej tak odpowiadają na pytanie, "kiedy będzie samochód".

Tłumaczą się tym, że brakuje komponentów do elektryków. Ponoć żadne zamówienie na EV od maja nie zostało jeszcze zrealizowane. :facepalm:

Ja faktycznie chyba tylko 1 egz nowej Niro widziałem na mieście, i nie był to elektryk.

Pocieszali mnie tylko, że mam gwarancję ceny. Obecnie "moje" Niro kosztuje 29 tysięcy więcej.

 

Tak że ten tego........ ponawiam swoją prośbę o kontakt do kogoś w Kia Motor Polska.

 

Spoko do połowy 2024 zapomnisz ze coś zamówiłeś i będzie miła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwal napisał(a):

Nie tylko Kia...rozpoczalem poszukiwania czegos nowego i zaczalem rozmawiac z BMW o modelu i4.

Z ceny zjechali  320 na 299, ale.....termin realizacji 2024

Podziekowalem. 

 

nie rozumiem czemu ludzie pisza ze sytuacja na wiosne z dostepnoscia i cenami sie poprawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bartłomiej napisał(a):

Cóż, wiele mi to "a nie mówiłem" nie pomoże.

Niro EV nie miało wielu konkurentów, biorąc pod uwagę moje wymagania ORAZ możliwości finansowe.

Tak jak pisałem kiedyś, proponowano nam Merca EQA z dostawą na listopad. Niestety, za 50k więcej, niż Kijanka.

Będę czekał, co mam zrobić.

 

A swoją drogą widziałem zdjęcia nowej Kony. Hmmmm.......

Miało pomóc właśnie w nienapalaniu się na ściemy handlowca, tylko spokojnym czekaniu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Miało pomóc właśnie w nienapalaniu się na ściemy handlowca, tylko spokojnym czekaniu ;) 

 

No to czekam. Kasę na auto wrzuciłem na lokatę. Z procentów uzbiera mi się na ubezpieczenie. Albo na pakiet serwisowy.

 

13 godzin temu, HelixSv napisał(a):

Pomyśl jeszcze o Megane. Bardzo dobre EV. Może nie czeka się w nieskończoność…

 

Jakoś nie mam przekonania do Renaultów. Ale popatrzyłem i cennikowo kosztuje około 230 tys. Ale są na otomoto egzemplarze od razu do sprzedania, od circa 215-220 tysięcy,

To cały czas więcej, aniżeli mam odłożone na Kię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 22:29, Bartłomiej napisał(a):

Nowa Kona urosła do 4.3m długości. Nie porównywałem rozstawu osi, bo tylko pobieżnie spojrzałem na artykuł. Mam wrażenie, że nowa Kona będzie porównywalna z Niro EV.

 

Wlasnie wpadl mi w oko test w na YT, wiec jakies sztuki z fabryki wychodza :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 12:24, Kiwal napisał(a):

Nie tylko Kia...rozpoczalem poszukiwania czegos nowego i zaczalem rozmawiac z BMW o modelu i4.

Z ceny zjechali  320 na 299, ale.....termin realizacji 2024

Podziekowalem. 


W sumie to moze być wiadomość dla mnie.

 

Odebrałem nowe auto w sierpniu 2022, a leasing się kończy w 2024.

 

I tak myślę sobie, czy to nie jest dobry pomysł już się nie zapisać na takie BMW? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kravitz napisał(a):


W sumie to moze być wiadomość dla mnie.

 

Odebrałem nowe auto w sierpniu 2022, a leasing się kończy w 2024.

 

I tak myślę sobie, czy to nie jest dobry pomysł już się nie zapisać na takie BMW? ;]

 

zapisac sie mozesz co ci szkodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 21:34, Bartłomiej napisał(a):

 

No to czekam. Kasę na auto wrzuciłem na lokatę. Z procentów uzbiera mi się na ubezpieczenie. Albo na pakiet serwisowy.

 

 

Jakoś nie mam przekonania do Renaultów. Ale popatrzyłem i cennikowo kosztuje około 230 tys. Ale są na otomoto egzemplarze od razu do sprzedania, od circa 215-220 tysięcy,

To cały czas więcej, aniżeli mam odłożone na Kię.

 

oby na koniec kochana kia nie odwolala Ci zamowienia bo po starej cenie a sprzedadza od reki za nowa (moze nawet tobie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PawelWaw napisał(a):

oby na koniec kochana kia nie odwolala Ci zamowienia bo po starej cenie a sprzedadza od reki za nowa (moze nawet tobie)

 

Mam podpisaną umowę, w której jest wskazana kwota zakupu auta.

Ostatnia rozmowa z handlowcem zawierała zapewnienie, że cena jest gwarantowana "niech się pan cieszy, bo dla nowych umów tak nie ma".

Cóż, siedzę i czekam. Trochę mi żal, bo rachunki za paliwo są wysokie. A ja jeździć muszę i jeżdżę w sumie niemało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartłomiej napisał(a):

 

Mam podpisaną umowę, w której jest wskazana kwota zakupu auta.

Ostatnia rozmowa z handlowcem zawierała zapewnienie, że cena jest gwarantowana "niech się pan cieszy, bo dla nowych umów tak nie ma".

Cóż, siedzę i czekam. Trochę mi żal, bo rachunki za paliwo są wysokie. A ja jeździć muszę i jeżdżę w sumie niemało.

 

spoko, te 12 miesiecy do grudnia szybko zleci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartłomiej napisał(a):

 

Mam podpisaną umowę, w której jest wskazana kwota zakupu auta.

Ostatnia rozmowa z handlowcem zawierała zapewnienie, że cena jest gwarantowana "niech się pan cieszy, bo dla nowych umów tak nie ma".

Cóż, siedzę i czekam. Trochę mi żal, bo rachunki za paliwo są wysokie. A ja jeździć muszę i jeżdżę w sumie niemało.

Tak wyglada ta cała elektromobilnosc. Lepiej wypychać droższa EV6 niż tańsza Niro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wujek napisał(a):

Tak wyglada ta cała elektromobilnosc. Lepiej wypychać droższa EV6 niż tańsza Niro. 

Jak by Ci  wpłynęły w jednym czasie dwa zamówienia. Jedno z profitem większym razy 3 , jak zaplanowalbys produkcje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, akisel napisał(a):

Jak by Ci  wpłynęły w jednym czasie dwa zamówienia. Jedno z profitem większym razy 3 , jak zaplanowalbys produkcje ;)

 

Robilbym tak samo ale jednoczenie lobbowal w EU, zeby przedluzyc sprzedaz spalinowcow. Zakladam gniazdko do garazu i chetnie bym cos kupil ale do miasta zostaje Stelantis a jednak za francuza podziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wujek napisał(a):

Robilbym tak samo ale jednoczenie lobbowal w EU, zeby przedluzyc sprzedaz spalinowcow. Zakladam gniazdko do garazu i chetnie bym cos kupil ale do miasta zostaje Stelantis a jednak za francuza podziekuje.

Ja nie mialem na myśli konkretnie branże samochodowa, tylko dowolna produkcje

w sensie jak robiłbym tak samo? W tym samym czasie? Ale każda linia produkcyjna ma jakas wydajność / czas przezbrojenia i td ;)

Teraz konkretnie ten przypadek. Jesli teraz maja ciąg na EV6 i przy okazji profit na tym maja raczej większy (moze nawet procentowo taki sam, ale z racji ceny…)

to decyzja chyba bardzo prosta co klepać…

a to ze ktoś (czy nawet …set tysięcy ktosiów ;) czeka na Niro, no cóż  

Edytowane przez akisel
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Robilbym tak samo ale jednoczenie lobbowal w EU, zeby przedluzyc sprzedaz spalinowcow. Zakladam gniazdko do garazu i chetnie bym cos kupil ale do miasta zostaje Stelantis a jednak za francuza podziekuje.

 

EV6 nie chcesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akisel napisał(a):

Ja nie mialem na myśli konkretnie branże samochodowa, tylko dowolna produkcje

w sensie jak robiłbym tak samo? W tym samym czasie? Ale każda linia produkcyjna ma jakas wydajność / czas przezbrojenia i td ;)

Teraz konkretnie ten przypadek. Jesli teraz maja ciąg na EV6 i przy okazji profit na tym maja raczej większy (moze nawet procentowo taki sam, ale z racji ceny…)

to decyzja chyba bardzo prosta co klepać…

a to ze ktoś (czy nawet …set tysięcy ktosiów ;) czeka na Niro, no cóż  

 

@wujek się zgrywa. Robi w bankowości i te procesy nie są mu obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 22:26, PawelWaw napisał(a):

Kilka tematów:

 

1. Kia EV6 jest tak rozchwytywany ze nadal czas oczekiwania jest ok 12 miesięcy. Dodatkowo w PL nie mozna bylo go zamawiac!

2. Jeden z kaciowiczów zamowil KIA e-niro nowe z odbiorem we wrzesniu i chyba nadal czeka a pewnie poczeka do 9.2023... Polityka informacyjna tej firmy jest masakryczna!

3. Odwolanie zamowien na samochody spalinowe z automatyczna skrzynia biegow. Ktos czekal x miesiecy i nagle dziekujemy, nie ma auta co pan nam zrobi ? Akurat tu moj kolega sie zlapal, kupil jakiegos ceeda sport z AT i oczywiscie odwolane, mamy na placu zwyklego + MT i wzial bo juz byl zdesperowany!

4. Wchodzisz do salonu KIA a tam na KAZDYM aucie w salonie nalepka "mam juz wlasciciela", normalnie mogli dopisac jeszcze "spie.... znaczy dziekujemy" ;]

 

pytanie koncowe.

czy te czasy jeszcze sie zmienia gdy przychodzilismy do salonu i bylismy traktowani jak krol i to my wybieralismy wysokosc rabatu ;]

 

 

 

Powiem Ci, że ja nie mam cierpliwości żeby zamawiać auto i czekać... zawsze brałem z placu, a jakbym miał teraz czekać rok i jeszcze się zastanawiać o ile wzrośnie cena albo czy mi nie podziękują w połowie to nie wiem co to by musiało być za auto... jakiś unikalny wypas powyżej 1mln chyba ;]  a nie dupowóz do wożenia ziemniaków z marketu.

 

Co do Niro, przysiadłem się ostatnio, dosyć ciekawe w środku ale jak zobaczyłem tylną półkę bagażnika to mi cycki opadły że taki badziew można wpakować w auto za 200 tys.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

EV6 nie chcesz ???

Niepotrzebne mi wielkie auto. Przy moich potrzebach to takie City albo Up sie nada. Do miasta do buspasow bo zasieg jest nieistotny. W innym przypadku poczekam az sie leasingi pokoncza i wezme cos wiekszego no ale na pewno nie kile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Niepotrzebne mi wielkie auto. Przy moich potrzebach to takie City albo Up sie nada. Do miasta do buspasow bo zasieg jest nieistotny. W innym przypadku poczekam az sie leasingi pokoncza i wezme cos wiekszego no ale na pewno nie kile.

 

Bombelka będziesz w up woził??? 8]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wujek napisał(a):

Niepotrzebne mi wielkie auto. Przy moich potrzebach to takie City albo Up sie nada. Do miasta do buspasow bo zasieg jest nieistotny. W innym przypadku poczekam az sie leasingi pokoncza i wezme cos wiekszego no ale na pewno nie kile.

EX90! :)

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.