Skocz do zawartości

ID Buzz


HelixSv

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend przejechałem tym cudem około 350 km. 


Wnioski:

1. Duży

2. … szczególnie w środku

3. Wieeelki bagażnik

4. Wygodne siedzenia z tyłu, a nie jak w i4, ev6 czy 3. Ponad to, kanapa jest przesuwana a  kąt oparć regulowany. 

5. Bajeczny promień skrętu (tak jak ID4). 

6. Średnio cichy/głośny

7. Świetna widoczność zza kierownicy, siedzi się wysoko, wielkie szyby. 

8. Obsługa, jak w ID4, wymaga przyzwyczajenia, czasem zaciśnięcia zębów. 
9. Słaby zasięg bo bateria, jak w ID4 a gabaryty „trochę” jednak inne. No i w zimie do ogrzania sporo m3. 

10. Ładny z wyglądu.


Przejechałem najpierw ze 180 km ze średnia 90km/h, temp zewn 1C, temp wewn 20C, 4 osoby. 
Zeżarło 60% baterii. 

15 minut ładowania do 65%. 

Jazda około 170 km.

Koniec z 10%. 


#czyli #wypiszwymaluj #ebajkikoniec

 

Jak ktoś ma trójkę dzieci (małych w fotelikach, albo dużych nastolatków), pieniądze i kaprys posiadania Buzza, to polecam.  Ja bym jednak poczekał na większa baterię. 

 

9456084A-9EC1-45AA-82EC-952ECF1E47DC.jpeg

Edytowane przez HelixSv
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HelixSv napisał(a):

W weekend przejechałem tym cudem około 350 km. 


Wnioski:

1. Duży

2. … szczególnie w środku

3. Wieeelki bagażnik

4. Wygodne siedzenia z tyłu, a nie jak w i4, ev6 czy 3. Ponad kanapa jest przesuwana a  kąt oparć regulowany. 

5. Bajeczny promień skrętu (tak jak ID4). 

6. Średnio cichy/głośny

7. Świetna widoczność zza kierownicy, siedzi się wysoko, wielkie szyby. 

8. Obsługa, jak w ID4, wymaga przyzwyczajenia, czasem zaciśnięcia zębów. 
9. Słaby zasięg, bo bateria, jak w ID4 a gabaryty „trochę” jednak inne. No i w zimie do ogrzania sporo m3. 

10. Ładny z wyglądu.


Przejechałem ze 180 km ze średnia 90km/h, temp zewn 1C, temp wewn 20C, 4 osoby. 
Zeżarło 60%.

15 minut ładowania do 65%. 

Jazda około 170 km.

Koniec z 10%. 


#czyli #wypiszwymaluj #ebajkikoniec

 

Jak ktoś ma trójkę dzieci (małych w fotelikach, albo dużych nastolatków), pieniądze i kaprys posiadania Buzza, to polecam.  Ja bym jednak poczekał na większa baterię. 

 

9456084A-9EC1-45AA-82EC-952ECF1E47DC.jpeg

Przy dużej rodzinie fajny do rozwożenia dzieci do szkoły i innych lokacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HelixSv napisał(a):

W weekend przejechałem tym cudem około 350 km. 


Wnioski:

1. Duży

2. … szczególnie w środku

3. Wieeelki bagażnik

4. Wygodne siedzenia z tyłu, a nie jak w i4, ev6 czy 3. Ponad to, kanapa jest przesuwana a  kąt oparć regulowany. 

5. Bajeczny promień skrętu (tak jak ID4). 

6. Średnio cichy/głośny

7. Świetna widoczność zza kierownicy, siedzi się wysoko, wielkie szyby. 

8. Obsługa, jak w ID4, wymaga przyzwyczajenia, czasem zaciśnięcia zębów. 
9. Słaby zasięg, bo bateria, jak w ID4 a gabaryty „trochę” jednak inne. No i w zimie do ogrzania sporo m3. 

10. Ładny z wyglądu.


Przejechałem ze 180 km ze średnia 90km/h, temp zewn 1C, temp wewn 20C, 4 osoby. 
Zeżarło 60%.

15 minut ładowania do 65%. 

Jazda około 170 km.

Koniec z 10%. 


#czyli #wypiszwymaluj #ebajkikoniec

 

Jak ktoś ma trójkę dzieci (małych w fotelikach, albo dużych nastolatków), pieniądze i kaprys posiadania Buzza, to polecam.  Ja bym jednak poczekał na większa baterię. 

 

9456084A-9EC1-45AA-82EC-952ECF1E47DC.jpeg

 

@bergerac widziales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zinger napisał(a):

Wstaw to na HP do bajkowego watku, to Cie Raku, Chojny i paru podobnych zywcem zjedza :hehe:


Tamten wątek daje możliwość dowartościowania się hejterom, jest też świetnym zakątkiem do wzajemnego prowokowania się. 
Nie będę psuł zabawy faktami. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Na agregat powinno wystarczyc ;]

 

 

Agregat to do bagażnika mogę wrzucić 😜, bardziej myślę o swojej przyczepce, bo pewnie prędzej czy później będę musiał zamienić Spacetourera na coś elektrycznego. Choć przy takim zasięgu ciągniecie przyczepy kempingowej trochę się komplikuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Olas1 napisał(a):

 

Agregat to do bagażnika mogę wrzucić 😜, bardziej myślę o swojej przyczepce, bo pewnie prędzej czy później będę musiał zamienić Spacetourera na coś elektrycznego. Choć przy takim zasięgu ciągniecie przyczepy kempingowej trochę się komplikuje. 

 

To auto jest 2-3 rozmiary mniejsze niz Spacetourer ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Alhambra jest 15cm dluzsza niz ten ID ;)

A Spacetourer w wersji long to juz +60cm.

 

To faktycznie maleństwo, tylko wnętrze pewnie duże jak to w elektryku. No dobra... a ile pociągnie? :) 

Edytowane przez Olas1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Olas1 napisał(a):

 

To faktycznie maleństwo, tylko wnętrze pewnie duże jak to w elektryku. No dobra... a ile pociągnie? :) 

 

Wg tego, max 1000kg:

https://autokatalog.pl/volkswagen/id.buzz-i/bev_0.0_e_204km_at1_rwd_bus5d_pro/dane-techniczne/931034

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Czemy elektryki nie mogą ciągnąć normalnych przyczep? Mocny silnik, waga, no wszystko za tym, aby bez problemu ciągną z 2 tony. 

Taka ciekawostka... DMC tego VW to 3000km, czyli nie możesz parkować na chodniku. 

Taki Hyundai Ionic5 w wersji 305km też ma DMC ponad 2500kg... czyli w mieście odpada bardzo dużo miejsc do parkowania. 

Oczywiście szansa na to, że dostaniesz mandat jest w sumie niewielka, ale...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Maciej__ napisał(a):


Jeśli chodzi o przestrzeń wewnątrz, to wymiarami zewnętrznymi lepiej się nie sugerować. 
Ciągniecie (lekkiej) przyczepy ma sens na odcinkach do 150 km. Jakiś mebel czy dwa można przewieźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Olas1 napisał(a):

 

Czemy elektryki nie mogą ciągnąć normalnych przyczep? Mocny silnik, waga, no wszystko za tym, aby bez problemu ciągną z 2 tony. 

Taka ciekawostka... DMC tego VW to 3000km, czyli nie możesz parkować na chodniku. 

Taki Hyundai Ionic5 w wersji 305km też ma DMC ponad 2500kg... czyli w mieście odpada bardzo dużo miejsc do parkowania. 

Oczywiście szansa na to, że dostaniesz mandat jest w sumie niewielka, ale...  

 

 

Większość duzych SUVów niby nie powinna. Ale jak wiadomo duży SUV może stać wszędzie - w ostatecznosci na światłach niewidkach :) 

6199791_700b.jpg

 

Służby mają problem z ogarnianiem parkowania w ogóle, a jakby mieli jeszce w cepik sprawdzac DMC to w ogole by się zaczęła dżungla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, komandos80 napisał(a):

moc pewnie by mogly, ale to bez sensu
kiedys widzialem taki filmik gdzie koles na bazie fizyki tlumaczyl czemu to nie ma sensu, to chyba ten film

 

Fajna teoria ale benzynowy F150 z przyczepą jadąc pod górkę zrobi może 8mpg czyli z ~25 l/100km. Nadal będzie miał paliwo żeby jechać ale pod względem ekonomicznym to katastrofa. 

Ja bym się nie pchał w duże EV i przyczepy. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HanYs napisał(a):

Fajna teoria ale benzynowy F150 z przyczepą jadąc pod górkę zrobi może 8mpg czyli z ~25 l/100km. Nadal będzie miał paliwo żeby jechać ale pod względem ekonomicznym to katastrofa. 

Ja bym się nie pchał w duże EV i przyczepy. :ok:

 

Akurat tam górka w obliczeniach jest minimalna, bo zaledwie 1 mila różnicy poziomów na dystansie 100 mil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, K3 napisał(a):

 

Akurat tam górka w obliczeniach jest minimalna, bo zaledwie 1 mila różnicy poziomów na dystansie 100 mil...

Przejedź się kiedyś takim zestawem to pogadamy. ;]

Dwóch moich kumpli wzięło sobie piękną opływową przyczepkę na dwa motocykle i pojechali z Chicago na Florydę. Płasko ! 

Koszt paliwa był większy niż wysyłki :hehe:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 21:40, HanYs napisał(a):

Przejedź się kiedyś takim zestawem to pogadamy. ;]

Dwóch moich kumpli wzięło sobie piękną opływową przyczepkę na dwa motocykle i pojechali z Chicago na Florydę. Płasko ! 

Koszt paliwa był większy niż wysyłki :hehe:

 

 

 

Ameryka ;]

Bierzesz przyczepę i ciągniesz to samochodem z dużym silnikiem benzynowym ;]

Na pewno fajnie, ale w Europie bierzesz do tego busa z 2.0TDI i masz spalanie 8/100 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Ameryka ;]

Bierzesz przyczepę i ciągniesz to samochodem z dużym silnikiem benzynowym ;]

Na pewno fajnie, ale w Europie bierzesz do tego busa z 2.0TDI i masz spalanie 8/100 ;]

I jedziesz z rowerem ale nie z przyczepą z dwoma ciężkimi motocyklami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.11.2022 o 23:32, HanYs napisał(a):

I jedziesz z rowerem ale nie z przyczepą z dwoma ciężkimi motocyklami .

 

Dwa ciężkie motocykle ważą tyle co lekki samochód. Nie ma chyba nic nadzwyczajnego w ciągnięciu lekkiego samochodu autem z silnikiem 2.0tdi ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, koNik napisał(a):

 

Dwa ciężkie motocykle ważą tyle co lekki samochód. Nie ma chyba nic nadzwyczajnego w ciągnięciu lekkiego samochodu autem z silnikiem 2.0tdi ;)

@formatpokaż panu jakie przyczepy są w USA :old:

(zdjęcie z NYC) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.