Jump to content

Jak mają świecić światła.

zwiazany
 Share

Recommended Posts

Witam. Podczas ostatnich mgieł zauważyłem, że światła mijania świeca zbieżnie do środka. Pytałem na skp i jedni mówią, że powinny świecić na wprost, równolegle do osi pojazdu czyli tak | |  

Na drugiej stacji twierdzą że lewe ma świecić na prawo, a prawe na lewo / \.  Zna ktoś prawidłową odpowiedź.  Co do wysokości świateł nie ma uwag. Pozdrawiam 

3 godziny temu, zwiazany napisał(a):

Witam. Podczas ostatnich mgieł zauważyłem, że światła mijania świeca zbieżnie do środka. Pytałem na skp i jedni mówią, że powinny świecić na wprost, równolegle do osi pojazdu czyli tak | |  

Na drugiej stacji twierdzą że lewe ma świecić na prawo, a prawe na lewo / \.  Zna ktoś prawidłową odpowiedź.  Co do wysokości świateł nie ma uwag. Pozdrawiam 

Znajdź sobie dla każdego reflektora gdzie jest punkt, w którym płaskie odcięcie światłocienia przechodzi w ukośne. Odległość między nimi dwoma to rozstaw reflektorów. Ma on być taki sam jeśli go zmierzysz go tuż przy samochodzie, jak i wiele metrów od niego.

• Like 1

W dniu 27.11.2022 o 19:00, grogi napisał(a):

Równolegle na wprost. I oba dokładnie tak samo wysoko (spotkałem ekspertów, którzy umarli by na górze 'prawy ma świecić nieco wyzej')

Po to jest asymetria, żeby prawa strona była dalej oświetlana.

W dniu 28.11.2022 o 20:43, fred77 napisał(a):

asymetria, żeby prawa strona była dalej oświetlana

dalej w prawo ale wysokość lewego i prawego reflektora ma być jednakowa . asymetria a wysokość ustawienia to nie to samo.

W dniu 27.11.2022 o 19:00, grogi napisał(a):

prawy ma świecić nieco wyzej')

jeśli będzie w granicach tolerancji , a jest takowa , to może być prawe lekko wyżej

W dniu 25.11.2022 o 22:04, zwiazany napisał(a):

Podczas ostatnich mgieł zauważyłem, że światła mijania świeca zbieżnie do środka.

to złudzenie optyczne bo snop światła rozszerza się - im dalej od reflektora tym szerzej świeci.

12 minut temu, piter19731 napisał(a):

dalej w prawo ale wysokość lewego i prawego reflektora ma być jednakowa . asymetria a wysokość ustawienia to nie to samo.

Wiem o tym. Przecież na każdej ścianie, przed którą się stoi i świeci światłami, widać, że wiązki światła z obu reflektorów są równe.

Chodzi mi o asymetrię wiązki światła, którą powoduje albo przesłona w żarówce albo przesłona w lampie. Dodatkowo odpowiednie rozchodzenie wiązki światła powoduje ryflowanie klosza lub odbłyśnika.