Skocz do zawartości

Jak mają świecić światła.


zwiazany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas ostatnich mgieł zauważyłem, że światła mijania świeca zbieżnie do środka. Pytałem na skp i jedni mówią, że powinny świecić na wprost, równolegle do osi pojazdu czyli tak | |  

Na drugiej stacji twierdzą że lewe ma świecić na prawo, a prawe na lewo / \.  Zna ktoś prawidłową odpowiedź.  Co do wysokości świateł nie ma uwag. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zwiazany napisał(a):

Witam. Podczas ostatnich mgieł zauważyłem, że światła mijania świeca zbieżnie do środka. Pytałem na skp i jedni mówią, że powinny świecić na wprost, równolegle do osi pojazdu czyli tak | |  

Na drugiej stacji twierdzą że lewe ma świecić na prawo, a prawe na lewo / \.  Zna ktoś prawidłową odpowiedź.  Co do wysokości świateł nie ma uwag. Pozdrawiam 

Znajdź sobie dla każdego reflektora gdzie jest punkt, w którym płaskie odcięcie światłocienia przechodzi w ukośne. Odległość między nimi dwoma to rozstaw reflektorów. Ma on być taki sam jeśli go zmierzysz go tuż przy samochodzie, jak i wiele metrów od niego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 20:43, fred77 napisał(a):

asymetria, żeby prawa strona była dalej oświetlana

dalej w prawo ale wysokość lewego i prawego reflektora ma być jednakowa . asymetria a wysokość ustawienia to nie to samo.

 

W dniu 27.11.2022 o 19:00, grogi napisał(a):

prawy ma świecić nieco wyzej')

jeśli będzie w granicach tolerancji , a jest takowa , to może być prawe lekko wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 22:04, zwiazany napisał(a):

Podczas ostatnich mgieł zauważyłem, że światła mijania świeca zbieżnie do środka.

to złudzenie optyczne bo snop światła rozszerza się - im dalej od reflektora tym szerzej świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piter19731 napisał(a):

dalej w prawo ale wysokość lewego i prawego reflektora ma być jednakowa . asymetria a wysokość ustawienia to nie to samo.

Wiem o tym. Przecież na każdej ścianie, przed którą się stoi i świeci światłami, widać, że wiązki światła z obu reflektorów są równe.

Chodzi mi o asymetrię wiązki światła, którą powoduje albo przesłona w żarówce albo przesłona w lampie. Dodatkowo odpowiednie rozchodzenie wiązki światła powoduje ryflowanie klosza lub odbłyśnika.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.